Bitcoin Forum
April 26, 2024, 07:09:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Isplativost cashback programa  (Read 140 times)
slackovic (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 16, 2020, 01:47:30 PM
Merited by Daniel91 (1), Rikafip (1)
 #1

Znam da neki od vas ovdje imaju Crypto.com karticu pa sam malo išao računati koliko zapravo košta top up kartice preko tekućeg. Neki dan sam uplatio 200€ preko aplikacije i vidim da mi je banka uzela 1.554,75 kn, a prema srednjem tečaju HNB-a na taj dan trebala je uzeti 1.508,72 kn. Možda to ne izgleda puno, ali to je 3.5% provizije, a cashback je 2%. Prema tome, nije baš neka sreća taj cashback dok god Crypto.com ne počne podržavati kunu kao valutu u kojoj je moguće napraviti top up.

Je li netko pronašao način kako da se zaobiđe ta konverzija? Ako se ne varam, btcltcdigger je spominjao uplaćivanje kuna na Revolut, pa konverzija u eure i onda top up Crypto.com kartice. To sam isto probao, ali primijetio sam da mi i Revolut računa neku proviziju. Znam da imaju konverziju bez provizije, ali išao sam za test napraviti konverziju kuna u eure i onda odmah natrag u kune. Dobio sam sljedeće:
  • 1. Konverzija 1.048,00 kn u eure - dobio 136,96 € (tečaj 1,00 € = 7,65 kn)
  • 2. Konverzija 136,96 € u kune - dobio 1.022,52 kn (tečaj 1,00 € = 7,48 kn)

Prema tome, možda nemaju proviziju na konverziju valuta, ali naravno da imaju različiti kupovni i prodajni tečaj što onda opet dovodi do upitne isplativosti korištenja za cashback program. Jer ovdje je razlika 2,5%. Istina, manje nego kad radim top up direktno s karticom tekućeg, ali opet je više nego što dobijem natrag u sklopu cashback programa. Onda ću radije koristiti samo Revolut gdje radim top up u kunama i gdje mogu karticu dodati na mobitel da plaćanja obavljam preko Google Pay-a.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
1714158579
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714158579

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158579
Reply with quote  #2

1714158579
Report to moderator
1714158579
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714158579

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158579
Reply with quote  #2

1714158579
Report to moderator
1714158579
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714158579

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158579
Reply with quote  #2

1714158579
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714158579
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714158579

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714158579
Reply with quote  #2

1714158579
Report to moderator
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1988
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
December 16, 2020, 06:28:09 PM
 #2

Znam da neki od vas ovdje imaju Crypto.com karticu pa sam malo išao računati koliko zapravo košta top up kartice preko tekućeg. Neki dan sam uplatio 200€ preko aplikacije i vidim da mi je banka uzela 1.554,75 kn, a prema srednjem tečaju HNB-a na taj dan trebala je uzeti 1.508,72 kn. Možda to ne izgleda puno, ali to je 3.5% provizije, a cashback je 2%. Prema tome, nije baš neka sreća taj cashback dok god Crypto.com ne počne podržavati kunu kao valutu u kojoj je moguće napraviti top up.

Je li netko pronašao način kako da se zaobiđe ta konverzija? Ako se ne varam, btcltcdigger je spominjao uplaćivanje kuna na Revolut, pa konverzija u eure i onda top up Crypto.com kartice. To sam isto probao, ali primijetio sam da mi i Revolut računa neku proviziju. Znam da imaju konverziju bez provizije, ali išao sam za test napraviti konverziju kuna u eure i onda odmah natrag u kune. Dobio sam sljedeće:
  • 1. Konverzija 1.048,00 kn u eure - dobio 136,96 € (tečaj 1,00 € = 7,65 kn)
  • 2. Konverzija 136,96 € u kune - dobio 1.022,52 kn (tečaj 1,00 € = 7,48 kn)

Prema tome, možda nemaju proviziju na konverziju valuta, ali naravno da imaju različiti kupovni i prodajni tečaj što onda opet dovodi do upitne isplativosti korištenja za cashback program. Jer ovdje je razlika 2,5%. Istina, manje nego kad radim top up direktno s karticom tekućeg, ali opet je više nego što dobijem natrag u sklopu cashback programa. Onda ću radije koristiti samo Revolut gdje radim top up u kunama i gdje mogu karticu dodati na mobitel da plaćanja obavljam preko Google Pay-a.

A kaj si mislio otkud njima tih 2-8% koje vracaju? Otkud staking rewardsi. Otkud onaj syndicate da mos kupit BTC upola cijene?
Nista nije jabba, pa ni Revolut. Za svaku od tih kartica naravno ima nacina da bude skroz free, al za 90% korisnika nije.
Trebaju i milioneri od necega zivjeti
slackovic (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 17, 2020, 07:23:48 AM
 #3

A kaj si mislio otkud njima tih 2-8% koje vracaju? Otkud staking rewardsi. Otkud onaj syndicate da mos kupit BTC upola cijene?
Nista nije jabba, pa ni Revolut. Za svaku od tih kartica naravno ima nacina da bude skroz free, al za 90% korisnika nije.
Trebaju i milioneri od necega zivjeti

Ma istina, ali zapravo mi je najviše krivo što Crypto.com ne podržava top up u kunama kao što Revolut to podržava. Kad bi to postojalo, onda bi i ovih 2% cashbacka imalo smisla. A da ne kažem zapravo koliko su korisnici izgubili prije dva mjeseca kad su odlučili promijeniti količinu potrebnu za pojedini Tier zbog čega je cijena CRO tokena pala s $0.15 na trenutnih $0.06.

Uglavnom, da skratim priču, vraćam se na Revolut. Ako ništa, Revolut podržava Google Pay pa mogu biti faca i plaćati sa satom umjesto s karticom Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1988
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
December 17, 2020, 08:08:58 AM
 #4

A kaj si mislio otkud njima tih 2-8% koje vracaju? Otkud staking rewardsi. Otkud onaj syndicate da mos kupit BTC upola cijene?
Nista nije jabba, pa ni Revolut. Za svaku od tih kartica naravno ima nacina da bude skroz free, al za 90% korisnika nije.
Trebaju i milioneri od necega zivjeti

Ma istina, ali zapravo mi je najviše krivo što Crypto.com ne podržava top up u kunama kao što Revolut to podržava. Kad bi to postojalo, onda bi i ovih 2% cashbacka imalo smisla. A da ne kažem zapravo koliko su korisnici izgubili prije dva mjeseca kad su odlučili promijeniti količinu potrebnu za pojedini Tier zbog čega je cijena CRO tokena pala s $0.15 na trenutnih $0.06.

Uglavnom, da skratim priču, vraćam se na Revolut. Ako ništa, Revolut podržava Google Pay pa mogu biti faca i plaćati sa satom umjesto s karticom Grin

Ma dobro, Revolut postoji duze i vise je mature kao usluga.
Vjerujem da ce i CDC u jednom trenu biti na toj razini, al bojim se ne tako skoro.
slackovic (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
January 12, 2021, 01:15:35 PM
 #5

Evo da se pohvalim da sam dobio još jednu karticu - Binance Card. Radi praktički na isti način kao i Crypto.com, a za cashback program treba stejkati BNB. Uzeo sam ju zato što veliku većinu trejdanja radim na Binance pa mi je jednostavnije odmah tamo prebaciti to što želim na karticu nego plaćati transakcije kod prebacivanja na Crypto.com

Ono što me stvarno neugodno iznenadilo je činjenica da PIN kartice nije uvijek isti nego se mijenja. A još gore je što svaki put kad korisnik želi vidjeti PIN treba u Binance aplikaciju upisati kod koji dođe mailom. Kad kod dođe i korisnik ga upiše u aplikaciju, PIN vrijedi 10 sekundi. Pretpostavljam da je to napravljeno zbog sigurnosti ali s korisničke strane to je katastrofa. Zamislite da ste u dućanu na blagajni, iza vas 15 ljudi čeka na red, vadite karticu i onda kad treba upisati PIN čekaj da otvorim Binance aplikaciju, pa da zatražim kod mailom, pa otvorim mail, kopiram kod iz maila u Binance aplikaciju i onda ga upišem. I još u brzini paziti da ne pogriješiš jer onda opet prolaziš kroz isti proces. Strašno!

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
January 12, 2021, 01:59:39 PM
 #6

^^^ nazalost, ta kartica deluje potpuno neupotrebljivo

https://blog.crypto.com/crypto-com-partners-with-booking-com-to-offer-exclusive-travel-discounts/

Crypto.com je napravio partnerstvo sa booking.com i daje do 25% popusta na booking kroz njihovu aplikaciju, mislim da cu probati pri prvom sledecem putovanju, odnosno uporediti sa travala.com, gde sam napravio staking AVA tokena, bas da vidim sta je povoljnije za isti smestaj
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!