Bitcoin Forum
April 27, 2024, 07:05:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hiveos Miner sistemi nasıl kurulur  (Read 243 times)
verbakalim (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 625

View Profile
December 20, 2020, 10:08:10 AM
Merited by EFS (5), Bthd (1), mandown (1)

Hiveos Miner sistemi nasıl kurulur bunu anlatmak istiyorum.
https://hiveos.farm/
https://the.hiveos.farm/
Bu linkleri kullanarak önce web sayfasına ulaşalım.

Buradan sisteme giriş yapalım.

Eğer üyeliğiniz yoksa yeni bir üyelik oluşturalım. Mail adresiniz ve şifre bilgilerinizi girerek bir hesap oluşturunuz.

Mail adresinize gelen doğrulama kodunu girerek onaylayınız.

Açılan ekranda 2fa etkinleştirmek isterseniz telefonunuzda kurulu bulunan Google Authenticator veya Twilio Authy bunlardan birini kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Yok sonra etkinleştiririm derseniz  bu daha sonrada mümkün. Bu ekranı kapatabilirsiniz.

Şimdi sisteme kaydolmuş durumdasınız. Sizin de artık bir Hiveos sistemi üzerinde farmınız var. Diğer ayarları da yaparak Çalışmaya devam edelim. Aşağıdaki resimde olduğu gibi boş bir farm.

Şimdi bir wallet yani kazım sonucunda kazacağınız para biriminin gideceği cüzdanı oluşturalım. Burada sizin kendinize ait olan bir adet Ethereum walletinizin olduğunu varsayıyorum. Eğer yok ise bunun için borsalar dahil pek çok kaynak var siz hangisini kullanmak isterseniz onu seçin.

Cüzdan ekle buyonunu tıklayarak aşağıdaki ekranı açınız ve elinizdeki bilgilerinizi giriniz.

Oluştur butonunu tıklayınca Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Sisteme kendinize ait bir adet wallet tanımlanmış oldu.

Şimdi bu cüzdanı yeni bir havuz şablonu ile birleştirerek rig lerin kullanabileceği duruma getirelim. Bir madenci yazılımı tanımlayalım.

Seçimlerinizi yaparken Madeni para seçimni yapınca Cüzdan sekmesinde az önce tanımlamasını yapömış olduğuunuz ETH cüzdanınızın geldiğini göreceksiniz.  Cüzdan seçiminizi yapınız. Burada hangi havuz sistemini kullacaksanız onunda seçimini yapmanız gerekiyor. Ben burada Hiveos havuzunu seçtim. Açılan ekranda Havuz yapılandırmasından gerkli olan havuzu seçiniz. Şimdi Madenci yazılımını seçelim. Kullandığınız gpu ve kazmak istediğiniz para birimi için bunlara uygun olan yazılımları seçelim. ETH üretmeyi istediğimizden dolayı ben buradan Phonixminer seçtim kullanılabilecek başka yazılımlar da var.  Madenci yapılandır linkini tıklayarak açılan ekranda kullanacağınız gpu için gerekli seçimleri ve eklemeleri yapınız. Ben burada Amd kar kullandığım için –amd ve kullandığım RX50 4Gb olduğundan dolayı -daglim 4078 parametrelerini ekledim. Başka bir değişiklik yapmadım. Değişiklikleri uygula diyerek bu sekmeyi de kapatınız. Bu madenci ayarında İsim bölümüne siz istediğiniz bir isim veriniz daha sonra cüzdanlar ve madenciler çoğalınca hangi madenci hangi havuz ve hangi cüzdan bulması kolay olur. Havuz şablonu oluştur butonunu tıklayarak madenci hazırlığınız tamlanmaya yaklaşmış oldu.

Yaptıgınız işlem sonucu bunun gibi olacak.
Şimdi Rig ile madenciyi buluşturalım. Ekranın üstünde bulunan + işaretini tıklayarak açılan seçenekler içinden işçi ekle seçeneğini tıklayınız. Açılan ekrandaki boş alanları kendiniz nasıl arzu ederseniz o şekilde tanımlayınız. Sonra ekle tuşuna basınız ve yeni bir ekran geldi. Artık yeni bir Rig tanımlamanız var. Açılan bu ekranın en altında bulunan “Bu çalışan için Rig Config Dosyasını İndir”  linkini tıklayarak buradan gelen dosyayı alınız. Bu Rig inizin kurulu bulunduğu Hdd yada Usb diske koyacaksınız. Bu dosya sayesinde sistem açılır açılmaz Riginiz direk sisteminizle tanışmış olur. Yoksa Rig kurulduktan sonra buradaki RIG_ID ve RIG_PASSWORD kullanılarak Rig inizi tanımlamanız gerekecektir.

Artık Hiveos sisteminde bir adet farmınız çok az bir ayar noksanıyla tama. Şimdide Rig tarafındaki gerekli olan işlemleri tamamlayalım. Aşağıdaki linkten Hive Os image dosyasını indiriniz. Bu indirdiğiniz dosyayı bir adet Usb diske Etcher yada rufus yazılımını kullanarak yazınız. Minimum Usb Bellek 8 GB olmalıdır.  Yazılımın Usb ye yazılma işi bittikten sonra diskin 2 partitiona ayrıldığını göreceksiniz. Okunmayan bölüm sorunsuzdur telaş  etmeyiniz. Sizin diğer vindows işletim sisteminin okuduğu yere az önce Rig oluşturuken indirdiğimiz Rig Config dosyasını buraya kopyalayınız. Buradaki dosyanın üzerine yazınız. Artık Riginizi ayağa kaldıralım. Usb diki kullanarak rigi çalıştırınız.İlk kez çalışacağı için acele etmeyiniz birkaç dakikaya Hive os Farmınızda  Bir Adet İşçi olarak görünecektir.
https://hiveos.farm/install/

Burada artık Hive os Farm ile Rig birleşti. Şimdi Hangi havuzda çalışacağını ayarlayalım. Sizin çiftliğinizin adının olduğu ekranı tıklayarak Rig lerin olduğu ekranı açınız. Buradan Havuz şablonları sekmesini seçiniz. Az önce oluşturduğunuz cüzdan ve havuz ayarlarını birleştiği madenci sekmesini göreceksiniz. En sağ tarafta bir adet küçük roket var onu tıklayarak ilgili ayarların rig inize gönderilmesini sağlayınız. Artık Rig iniz diğer ayarları kullanarak üretime başlamış durumda dır.

Şimdi başlayan madenci ve has gücünü ve harcadığı enerjiyi gösteriyor sistemin. Hız aşırma ayarlarınıda yaparak sistemin en optimal seviyede çalışmasına yardım edelim. Hız aşırma sekmesini tıklayarak açılan ekranda Yeni Algoyu Yapılandır butonunu tıklayınız. Açılan ekrandaki Popüler Presets  sekmesini tıklayarak açılan ekranda Coin seçimini yapınız. Sonra Gpu seçimini yapınız. Burada Rig inizde kullandığınız Gpu lar otomatik gelir buradan seçimi yapınız. Sie bölümünde Gpu ram kapasitesine uygun seçimi yapıız. Artık sizin siseminize benze başka kullanıcıların yapmış olduğu gpu ayarları karşınızda. Siz buradak kendi algonuza uygun gpu ayarlarını seçerek yeni bir ekranı açtınız.  Bu yeni açılan ekranda ensağ tarafa gelen değerler var. Bunlar sizin kullanabileceğiniz referans değerler. Bunları tıklayarak seçmiş olursunuz yada tek tek kendiniz girebilirsiniz.  Kaydet butonunu tıklayarak kaydedin.
Artık bu ayarlar bu algoritmayı kullanan her para birimi için otomatik olarak kullanılacaktır.

Birde bu kullandığınız AMD Gpu ların tipine göre hazırlanmış olan rom lar var. Bu romları buradan yükleyebilir ve yedekleyebilirsiniz. Sisteme koyduğunuz Gpu burada RX570 orijinal rom u buradan yedekleyerek yerine üretim için özel olarak hazırlanmış olan romu buradan yükleyebilirsiniz. Nvidia kartlarda buna gerek yok.

Bu işlemi yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatınız. Artık sıkıntısız üretim ve bol kazançlı günler dilerim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714244702
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714244702
Reply with quote  #2

1714244702
Report to moderator
1714244702
Hero Member
*

Ignore
1714244702
Reply with quote  #2

1714244702
Report to moderator
1714244702
Hero Member
*

Ignore
1714244702
Reply with quote  #2

1714244702
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
December 21, 2020, 05:50:59 PM

Muhteşem bir anlatım olmuş hiveos kullanmaya yeni başlayacak arkadaş için sorunsuz bir kaynak eğer 1 nolu pciexpress kartına 4gblık bir kart takarsanız dag dosyasının boyutu yüzünden eth madenciliğinde sorun yaşayabilirsiniz o yüzden onboard ekran kartını biosdan öncelik olarak aktif edin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 22, 2020, 01:54:15 PM

Güzel detaylı bir anlatım ama sanki bir iki aşama atlanmış gibi geldi.
Yada tek başına çalışan bir rig için yeterli aslında. tam bilemiyorum. birden fazla (misal 10 tane) Hiveos kurulu rigi tek elden yönetmek için neler yapılıyor?
verbakalim (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 625

View Profile
December 22, 2020, 02:09:29 PM
Merited by mhanbostanci (1)

Güzel detaylı bir anlatım ama sanki bir iki aşama atlanmış gibi geldi.
Yada tek başına çalışan bir rig için yeterli aslında. tam bilemiyorum. birden fazla (misal 10 tane) Hiveos kurulu rigi tek elden yönetmek için neler yapılıyor?
Üst bardaki + ekle bölümünden istediğiniz kadar rig ekleyebilirsiniz. Yapılan işlem sonucu gelen ekran zaten 1 rig için yapılan işlemleri kapsıyor. 4 rig den sonrası ücretli rig başı aylık 3 dolar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████