Bitcoin Forum
May 14, 2024, 02:34:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto para alım satım ve madenciliğine yeni başlıyorum  (Read 234 times)
RukusAdam (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 1

View Profile
December 24, 2020, 03:00:31 AM
Merited by Bthd (1)

Merhabalar.

Aranıza yeni katıldım. Yıllardır aklımda olan şeyi covid in de etkisiyle hayata gecirmeye karar verdim. Bir kac yabanci forum sitesinde gezerken bitcointalk sitesinde Turkce forum desteginin olmasininda etkisiyle aklım da olan sorulari siz forum uyesi sakinleri ile paylasmak istedim. Belki tecrübeli arkadaşlar bu konular hakkinda yardimci olabilirler.

Ilk olarak , isim geregi gunde 10 saatten fazla bilgisayar basinda oluyorum, surekli olarak dizustu bilgisayarim acik. Bu sure zarfinda is yaparken bir taraftanda aman aman olmasa bile kripto para madenciligini gerceklestirmek istiyorum. Sahip oldugum dizustu bilgisayarim Asus Rog G512LW ( Intel® Core™ i7 10750H Processor, 2.6 GHz (12 M Cache, up to 5.0 GHz - 16 GB SDRAM - NVIDIA® GeForce® RTX 2070 , with 8GB GDDR6 VRAM) , sizce bu dizustu bilgisayarim kripto para madenciligi yapmak icin uygun mu?

Eger uygun ise benim icin ; onerebileceginiz madencilik programlari ve bu madencilikten gelecek kripto paralari aktarabilecegim guvenilebilir bir online cuzdan programi var mi ?

Ikinci olarak cok yuksek meblaglarda olmasa bile aylik karinca kararinca bir miktar kripto ara yatirimi yapmak istiyorum. Bunun icin bana hesap acip kripto para alabilecegim kripto para borsalari veya sadece kripto para ile ugrasan uluslar arasi sistemler onerebilirmisiniz?

( Turkce klavye kullanmadigim icin Turkce karakter kullanamadim bunun icin simdiden sizlerden ozur dilerim )
1715654061
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715654061
Reply with quote  #2

1715654061
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715654061
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715654061
Reply with quote  #2

1715654061
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
December 24, 2020, 07:26:59 AM

Dizüstü bilgisayarlar soğutma yetersizliği yüzünden madencilik için uygun cihazlar değildir.
önerebileceğimiz programları sizin seçeceğiniz coine göre olacaktır ben bir tane madencilik programı indireyim herşeyi kazayım diye birşey yok.
aynı şey cüzdan içinde geçerli.

btctürk
binance

zaten borsalardada her coin olmadğı için yine cmc den bakarsınız ona göre üye olursunuz tr tarafında ise btctürk ve paribu yeterli.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 24, 2020, 09:22:56 AM

Asus Rog G512LW ( Intel® Core™ i7 10750H Processor, 2.6 GHz (12 M Cache, up to 5.0 GHz - 16 GB SDRAM - NVIDIA® GeForce® RTX 2070 , with 8GB GDDR6 VRAM) , sizce bu dizustu bilgisayarim kripto para madenciligi yapmak icin uygun mu?

Dizüstü bilgisayarlar havalandırma sistemleri yeterli gelmeyeceği için yüksek yük altında bir süre sonra size ısı problemleri yaşatacaktır. Üstelik yüksek sıcaklıktan dolayı donanımınızın çok daha çabuk eskimesine sebep olur. Donanımı kısa sürede kaybetmenin maliyetini de üzerine etkilediğinizde karlı olduğu söylenemez. Ayrıca günlük işlemleriniz sırasında madencilik yapan bir cihazı kullanmak cihazın çalışma verimini çok düşürür.

Siz yine de dizüstü bilgisayarımla madencilik yapacağım diyorsanız getiriyi yaklaşık hesaplayabileceğiniz [siteler mevcut. Buradaki değerlerin sizin kullandığınız elektrik değerine göre değişebileceğini ve cihazınızın eskimesi dolayısıyla yaşayacağınız kaybı yansıtmadığını unutmayın.

Yatırım konusunda ise düzenli olarak kenara ayırabileceğiniz bir miktar ile dönemsel yatırımlar yapmak güzel bir ortalama fiyat yakalamanızı sağlayabilir. Alım gerçekleştirebileceğiniz yerel bankalarla çalışan btcturk, paribu, binance gibi borsalar mevcut. Burada dikkat etmeniz gereken husus aldığınız bitcoin yada diğer birimleri borsa cüzdanlarında bırakmamaktır. Eğer bir süre sonra borsa ile ilgili bir sıkıntı yaşanırsa yatırımlarınızı kaybedebilirsiniz. Kendinize ait kişisel bir cüzdan oluşturun ve yatırımlarınızı aldıktan sonra kişisel cüzdanınıza çekin. Başaramayacağınızı düşündüğünüz bir yer olursa sorun yine yardımcı oluruz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 24, 2020, 12:23:02 PM

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

Oncelikle bir tane madencilik programı indireyim herşeyi kazayım diye bir fikrim yok sadece olursa Ethereum icin denemek istemistim. 

ikinci olarak kisisel cuzdani olusturmak icin onerebileceginiz herhangibir kisisel cuzdan programi varmi acaba? Bu arada bu formda ve diger formlarda okuduklarima dayanarak paribu nun tam olarak icime sinmedigini de belirtmek isterim.

Tekrardan cevaplariniz icin tesekkur ederim.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 24, 2020, 12:56:10 PM

Cüzdan tercihinizi farklı birimler kullanıp kullanmayacağınıza göre yada hangi cihaz veya ortamda kullanacağınıza göre yapabilirsiniz. Hepsinin farklı alternatifleri var ama ethereum'un kendi sitesinde belirtildiği için bu örnekleri veriyorum. Hangisini tercih ederseniz edin private keylerinizi yada seedlerinizi güvenli bir ortamda yedeklemeyi unutmayın.

Web tabanlı: https://www.myetherwallet.com/ - https://mycrypto.com/account
Cep telefonu uygulaması: https://trustwallet.com/ (farklı birimler destekler)
Browser eklentisi olarak kullanmak isterseniz: https://metamask.io/

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
December 24, 2020, 02:48:18 PM

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

Oncelikle bir tane madencilik programı indireyim herşeyi kazayım diye bir fikrim yok sadece olursa Ethereum icin denemek istemistim. 

ikinci olarak kisisel cuzdani olusturmak icin onerebileceginiz herhangibir kisisel cuzdan programi varmi acaba? Bu arada bu formda ve diger formlarda okuduklarima dayanarak paribu nun tam olarak icime sinmedigini de belirtmek isterim.

Hocam eğer ürettiklerinizi bekletmeyi düşünüyorsanız her coine ait orjinal cüzdanlarını kullanmanızda fayda var.

Ben uzun zaman btcturk ve koinim kullandım aslında koinim btcturk ve paribu bu konuda en iyileri.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 25, 2020, 11:13:29 AM

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 27, 2020, 12:21:22 AM

hocam yeni başlıyorsanız öncelikle forumu çok iyi okuyun derim buradaki bir çok tecrübelli insanların yaşadıklarından esinlenerek yolunuza nasıl devam edeceğiniz hakkında fikir sahibi olursunuz onun dışında madencilik için benim fikrim bu zamanda çok iyi bi sistem kurmak için iyi bi para gerekli, ikisi de tehlikeli ve riskli bi alan yolunuz açık kazancınız bol olsun, bilgili olmadan bu işe başlamayın.
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2020, 12:24:40 AM

Baska bir sorum daha olacakti. Belki bana biraz kuskucu diyebilirsiniz ama ,

Binance borsasina kisisel bilgilerini gonderip de sorun yasiyan oldumu acaba? Nihayetinde merkezi olmayan bir para birimi icin merkezi sisteme bagli ( ki Binance Malta merkezli  eger yanlisim yoksa ) bir borsaya kisisel bilgilerinizi vemek. Kimlik veya pasaport fotografi gibi bilgilerin verilmesi ile ilgili herhangibir sikinti yasiyaniniz oldumu acaba?

Dijital ortam olunca insan ister istemez daha fazla kusku ile yaklasiyor.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 27, 2020, 12:56:36 PM

Binance borsasina kisisel bilgilerini gonderip de sorun yasiyan oldumu acaba? Nihayetinde merkezi olmayan bir para birimi icin merkezi sisteme bagli ( ki Binance Malta merkezli  eger yanlisim yoksa ) bir borsaya kisisel bilgilerinizi vemek. Kimlik veya pasaport fotografi gibi bilgilerin verilmesi ile ilgili herhangibir sikinti yasiyaniniz oldumu acaba?

bu kuşkularınızda haklısınız tabi ki ben de ilk zamanlarda bu şekilde her şeye şüpheyle yaklaşıyordum güzel bi yaklaşım bence yeni başlayan için ama şunu söylemek gerekirse ben henüz bi sorun yaşamadım yaşayan arkadaşım da olmadı forum da da öyle bi şeyle karşılaşmadım.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 27, 2020, 03:13:37 PM

Kimlik bilgilerinizi bir borsayla paylaşmak istememeniz son derece doğru. KYC problemi yaşamamak için küçük limitlerle hareket etmelisiniz yada elden ticaret gerçekleştirmeyi denemelisiniz. Forum üzerinde elden alım - satım yapanlar mevcut ancak elden alımın da farklı riskleri var. Borsalar dönem dönem veri güvenliği konusunda sorun yaşayabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda Binance borsası kullanıcılarının verilerini çaldırdı. Bu veriler her yerde dolaşmaya başladı hatta geçtiğimiz aylarda ledger firması da kullanıcı verilerini çaldırdı. Forumda veya reddit'te mağdurların gönderilerini okuyabilirsiniz.

https://bisq.network/ kullanılan seçeneklerden bir tanesi ancak Türkiye'den USD aktarımı konusunda zorlanabilirsiniz. Türk Lirası desteği sunmuyor. Localbitcoins gibi seçenekler artık kimlik doğrulaması istiyor.

Binance KYC issue

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 27, 2020, 08:40:27 PM

Öncelikle şimdiye kadar hiç kripto para almadığınızı düşünerek yazdığımı belirteyim... Yukarıda pek çok sorunuza cevaplar verilmiş. Ben de son sorular için birkaç cevap vereyim:

1. Global borsa olarak Binance şu anda en iyiler arasındadır. Hem güvenlik hem de işlem hacmi ve işlem hızı açısından...
2. Bazen bir işe girişirken çok fazla araştırma yapmak, sonuç olarak o işten soğumanıza da sebep olabilir.
3. Bu yüzden çok ufak miktarlarla BTC/Altcoin alıp satmayı ya da elde tutmayı deneyin ki tecrübe edinesiniz.
4. Borsalara KYC yapmanıza gerek yok. Mesela Binance'de günlük 2 BTC'ye kadar destekleniyor tüm çekimler. KYC mevzusunu çok sonraya bırakın!
5. Madenciliği bir laptop ya da pc ile yapmaya çalışmanız o cihaza ciddi zarar verebilir. Bunun için ekipmanlar kurmak gerekiyor ve maliyeti yüksektir.
6. Altcoin yatırımları için coinmarketcap.com sitesinden ilk 100'deki projelerin grafiklerini inceleyebilirsiniz.
7. Bu forumda da altcoinlerle ilgili pek çok gelişme ve tavsiyeler paylaşılıyor. Okudukça zamanla neyin ne olduğunu anlayıp kendi yatırım kararlarınızı verebilirsiniz.
8. Cüzdan olarak ben MEW ve Trust kullanıyorum. Memunum ve bir sorun yaşamadım.
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2020, 07:23:15 AM

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Iki sorum daha var,

- Acaba cuzdan olarak kullandiginiz MEW ve Trust soguk cuzdan mi? ( bu sorum  lossnet  e )

- bisq.network u aktif olarak kullaniyormusunuz?                             ( bu sorum  Bthd    ye)                           

Tekrardan zaman ayirip yardimci oldugunuz icin tesekkurler.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 28, 2020, 08:11:20 AM

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Iki sorum daha var,

- Acaba cuzdan olarak kullandiginiz MEW ve Trust soguk cuzdan mi? ( bu sorum  lossnet  e )

- bisq.network u aktif olarak kullaniyormusunuz?                             ( bu sorum  Bthd    ye)                           

Tekrardan zaman ayirip yardimci oldugunuz icin tesekkurler.

Soğuk yada sıcak cüzdan olma durumu cüzdanın modeliyle kısmen ilgilidir, aslında doğrudan bağlantılı şeyler değil. Daha çok sizin kullanım tarzınızı ifade eder. Eğer mew üzerinden offline bir cüzdan açtıysanız, bu cüzdanı günlük işlerinde kullanmayıp ana yatırımınızı korumada kullanıyorsanız bu sizin için soğuk cüzdan tabirine uygundur. Soğuk cüzdan olma yeterliliği için illa donanım cüzdan olmasına gerek yok. Her gün düzenli işlem yapıyorsanız ve her hangi bir şekilde internet bağlantısı ile buluşturuyorsanız mew yada trust sizin için sıcak cüzdandır.

Kast ettiğiniz şey donanım cüzdanları ise hem trust hem mew bu kavram içerisinde değerlendirilmez.

bisq.network bir holder'ın her zaman kullanacağı bir platform değil belli limitin üstündeki btc işlemleri için kullanabilirsiniz. Aktif olarak trade etmediğim için düzenli kullanmıyorum. Çoğu platform 2-3 btc'lik işlemler için kyc istemiyor zaten yani alternatifiniz çok.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2020, 08:48:58 AM

Cevabiniz icin tesekkurler.

Aslinda soguktan kastetmek istedigim telefonumda bir app gibi kullanacagim fakat para transferi yapmadigim surece google authenticator gibi calisacak internete gerek duymayacak.

Cevaplariniz gercekten cok aydinlatici oldu.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 28, 2020, 09:34:32 AM

Telefonda app olarak kullandığınız cüzdanları soğuk cüzdan olarak tabir etmek çok doğru olmaz, sürekli olarak internete erişim halindedir. Belki fazladan bir telefonunuz varsa ve bunu genellikle kullanmıyorsanız içerisine mobil cüzdanlardan birini yükleyerek kullanabilirsiniz. Günlük telefonunuzu ana cüzdan olarak kullanmak çok risklidir, her ne kadar bir şifre koysanız dahi varlıklarınızı sürekli internete bağlı bir alanda bulundurmayın.

App şeklinde kullanacağınız bir cüzdanın 24-12 kelimelik seed'lerini yada private keylerini yedeklemeyi unutmayın. Telefonun başına bir şey gelirse bu şekilde bitcoinleriniz kurtarabilirsiniz. Yatırım miktarınızı bilmemekle birlikte eğer yüklü yatırım gerçekleştirecekseniz ledger, trezor gibi donanım cüzdanlara yönelmenizi tavsiye edebilirim. İndirim zamanlarına denk getirirseniz 300 lira civarında edinebilmeniz mümkün. Yada çok fazla özellik kullanmayacaksanız daha ucuz seçenekler bulmanız da mümkün.

Her yeni başlayan sizin gibi olsa keşke, çoğu zaman yeterince araştırma yapmadan giriş yaptıkları kripto evreninde küçük hatalar sebebiyle büyük kayıplar yaşayabiliyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2020, 10:37:49 AM

Inanin bana yatirim yapmak istedigim miktar kimileri icin asiri derecede komik ve gulunc bir miktar.

Suan ki sorular disinda daha farkli bir konuda sorum var. Elimde ki kripto parayi direk olarak fiziksel para gibi kullanacagim bir sistem veya herhangibir borsanin kullanim icin verdigi kart varmi ?

Daha ayrintili acmam gerekirse googlepay veya applepay gibi bir sistem yada visa-mastercart gibi bir sistem. Yanlis hatirlamiyorsam akadasim Londra da bitcoin atm si gibi bir sistemden bahsetmisti.

Bunu sorma nedenim birden cok araci yerine sadece bir araci ile daha kolay, daha hizli ve daha az komisyon ile kazanc saglayabilmek.

Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 28, 2020, 10:50:42 AM

Aslında bitcoin ile tam olarak ne yapmak istediğinizi çok fazla detaya girmeden ana hatlarıyla anlatabilirseniz direkt bir cevap verebilirim tüm sorularınıza. Bitcoin yatırımı mı yapmak istiyorsunuz ? Bitcoin ile bir şeyler almak satmak mı istiyorsunuz ? Bitcoin alıp satarak (trade) oynaklıktan faydalanıp kar mı elde etmek istiyorsunuz ?

Doğrudan kullanabileceğiniz dünyanın çeşitli yerlerinde bitcoin atm'leri mevcut. Bitcoin ATM Map üzerinden atm yada bitcoin alım satımı gerçekleştiren mekanları bulabilirsiniz.

Bitcoin ile ödeme yapabileceğiniz kartlar konusunda yerel iki borsanın çalışmaları var ancak henüz tam anlamıyla aktif değiller (Btcturk,Paribu). Global çaptaki borsalardan binance borsasının da bir kart hamlesi var. Genel olarak ödeme yöntemi anlamında soruyorsanız Bitpay gibi seçenekler de mevcut.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2020, 11:09:19 AM

Suan icin temel amacim olarak dusundugum her ay belli miktar Ethereum ve Bitcoin almak. Daha sonra Bitcoin alıp satarak oynaklıktan faydalanıp kar elde etmek. Ethereum u ileriye donuk yatirim olarak dusunuyorum.

Bu atm ve dijital odeme yontemlerini de asil sorma nedenim yeri geldiginde odemelerimi bu sekilde yapabilmek. Nasil ki visa - master kart gibi kartlar ile butun dunyada odeme yapabiliyorsaniz aynisini yapabilmek ve gerektiginde para cekebilmek. Daha az araci daha az masraf.

Zaman ayirip sorularima cevap verdiginiz icin tesekkurler.
RukusAdam (OP)
Newbie
*

View Profile
December 29, 2020, 10:07:03 AM

Bthd  acaba siz cuzdan ve borsa olarak hangilerini kullaniyorsunuz ve Bitcoin - Ethereum gibi piyasada cok isim yapmis kripto paralar disinda herhangibir tavsiyeniz varmi acaba ?

Rutbenizden anlisilacagi gibi bu iste yeterince deneyim sahibi birisine benziyorsunuz. Elimden geldigince deyimlerinizden biseyler ogrenmek isterim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: