Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:21:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Altsezon başladı mı ?
Evet - 6 (20.7%)
Hayır - 23 (79.3%)
Total Voters: 29

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Altsezon Başlama İhtimali  (Read 741 times)
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
January 07, 2021, 02:00:21 PM

100X istiyor herkes oyle 3X kesmez bizim milleti  Grin
1714760510
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714760510
Reply with quote  #2

1714760510
Report to moderator
1714760510
Hero Member
*

Ignore
1714760510
Reply with quote  #2

1714760510
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714760510
Hero Member
*

Ignore
1714760510
Reply with quote  #2

1714760510
Report to moderator
fre07
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 2

View Profile
January 07, 2021, 02:51:34 PM

Boğa sezonu gelmeden coinler ne haldeler.

Boğa sezonu gelmemiş olsa coinler bu fiyatlarda olur muydu?

19 Mart'ta yükseliş trendi başladı.
07 Nisan'da yükseliş trendi kesinleşti.
31 Mayıs-25 Temmuz arasında trend güçlendi.
08 Ekim'den sonra ise yükseliş trendi bidaha hiç düşmedi.

Bunlar grafiklerde görülebilecek şeyler. Boğa hemen biter demiyorum ama boğa geldi ve içindesiniz, tadını çıkartıp ufaktan kâr almak lazım.

coinlerin fiyatlarında bi artış yok hatta düşüş var. bitcoine bağımlı oldukları için dolar bazında artışta görülüyolar. benim son 3 haftada 0.3 btc m eridi altcoinlerde ama dolar bazında bakarsan 10k $ artıştalar. yani altcoinler için ortada bi artış yok, hala ve hala zarar var.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
January 07, 2021, 03:12:03 PM

Bunlar grafiklerde görülebilecek şeyler. Boğa hemen biter demiyorum ama boğa geldi ve içindesiniz, tadını çıkartıp ufaktan kâr almak lazım.

coinlerin fiyatlarında bi artış yok hatta düşüş var. bitcoine bağımlı oldukları için dolar bazında artışta görülüyolar. benim son 3 haftada 0.3 btc m eridi altcoinlerde ama dolar bazında bakarsan 10k $ artıştalar. yani altcoinler için ortada bi artış yok, hala ve hala zarar var.

Bir fiyat artışı yok sanmanızın sebebi düşük circulating supplye sahip kripto paraların siz satın aldıkça esktra arz oluşturmasıdır.

Çoğu kripto paranın market capı arttı, artmayanlar da hiçbir işe yaramayan ve ekibi aktif olmayan eski nesil kripto paralar.

Bu kripto paraların pump beklemekten başka bir çaresi yok, ekipleri bile onları terk etti.

Buna ek olarak, Bitcoin yükselirken Bitcoin bazlı kâr etmek imkansız. Bitcoin durulduğunda stabil kalacağının da bir garantisi yok, tam tersine düşedebilir ve altcoinler olduğu yerden 2X düşmeye devam eder.
fre07
Jr. Member
*

View Profile
January 07, 2021, 03:42:10 PM

Bir fiyat artışı yok sanmanızın sebebi düşük circulating supplye sahip kripto paraların siz satın aldıkça esktra arz oluşturmasıdır.

Çoğu kripto paranın market capı arttı, artmayanlar da hiçbir işe yaramayan ve ekibi aktif olmayan eski nesil kripto paralar.

Bu kripto paraların pump beklemekten başka bir çaresi yok, ekipleri bile onları terk etti.

Buna ek olarak, Bitcoin yükselirken Bitcoin bazlı kâr etmek imkansız. Bitcoin durulduğunda stabil kalacağının da bir garantisi yok, tam tersine düşedebilir ve altcoinler olduğu yerden 2X düşmeye devam eder.

bu yoruma bakılırsa sizin gerçekten boğadan haberiniz yok yahut yeni başlamışsınız bu işlere. boğanın ne olduğunu ciddi manada öğrenmeniz için üzerinde en çok durduğunuz coinin grafiğini bırakıyorum buraya. geçmişteki grafiği ve şu anı inceleyin, farkı görün(grafik yorumlamadan anladığınızı düşünerek açıklamıyorum tek tek)

https://prnt.sc/wicjpe

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

boğa sezonunda bitcoindeki dolar artışının diğer kriptolara yansımasına bakılmaz, diğer kriptoların bitcoin karşısındaki değerine bakılır. sarı çizgileri iyi inceleyin.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 07, 2021, 03:46:34 PM

~

Büyük ihtimalle sen bu piyasada yokken benim elimdeki shit 100X yapıyordu ama varsayalımki ben yeniyim, sence ben “boğa” kelimesine kendi duymak istediği anlamı yapıştıran birine laf anlatır mıyım? Ben sadece Ethereum 80 dolarken yandık bittik diyenlerin 1200 dolarda boğa beklemesine anlam veremeyen biriyim. Bu daha da artmayacağı anlamına gelmez ama kazanç:risk oranı eskisi gibi iyi değildir. Ben Bitcoin cinsinden kâra sadece ayı piyasasında bakarım, boğada bakmam.
fre07
Jr. Member
*

View Profile
January 07, 2021, 03:51:57 PM

~

Büyük ihtimalle sen bu piyasada yokken benim elimdeki shit 100X yapıyordu ama varsayalımki ben yeniyim, sence ben “boğa” kelimesine kendi duymak istediği anlamı yapıştıran birine laf anlatır mıyım? Bol şans.

ben sana boğanın ne olduğunu kısa özet geçeyim de duyup duymaması sana kalmış.

btc karşılığı 0.035 ten 0.025 e düştükten sonra tekrar 0.035 e yükseldi diye " boğa sezonu geldi oleeğyy " tribine girildiği dönem değildir boğa.

btc 20k dan 10k ya gerilerken btc karşılığı 0.035 ten 0.40 lara çıktığı dönemdir. btc erimesine rağmen hem btc karşısında değer kazanılan hem dolar karşılığında değer kazanılan dönemdir.

burası " alternatif kripto - paralar " alanı. yani burada sözü edilen " boğa " dönemi altcoinler için bahsedilen boğa dönemidir. biz burada btc bazında zarar ederken neyin boğasından söz edicez? bitcoin yükseliyor ve bu yükselişten ötürü altlar da dolar bazında yükseliyor diye aslında arkaplanda eriyen yahut eski haline dönen btc fiyatlarına bakıp mı " oley boğadayız " diyeceğiz?

ama her neyse. bu kadar lafa idrak edemeyen biriyle daha fazla tartışmak manasız elbette.

" November 21, 2019, 07:17:29 PM " :')

" büyük ihtimalle sen bu piyasada yokken Smiley)
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 07, 2021, 03:56:55 PM

Şu an Satoshi’nin bile çözemeyeceği 12 yıllık dengesiz piyasa dinamiklerini sen çözdün ve kuralları koydun yani? Kral, sen nasıl bi mafyasın. Ben boğa piyasasinda Bitcoin cinsinden kâra bakmam, $$’a bakarım, Bitcoin cinsi kâra ayıda bakılır, realize olmak gerekirken değil. Bunu da öğrenmiş oldun.

Eskiler bilir, burada yeni gözüken kimse yeni değildir. Kolay gelsin Smiley.
fre07
Jr. Member
*

View Profile
January 07, 2021, 04:04:59 PM

Şu an Satoshi’nin bile çözemeyeceği 12 yıllık dengesiz piyasa dinamiklerini sen çözdün ve kuralları koydun yani? Kral, sen nasıl bi mafyasın. Ben boğa piyasasinda Bitcoin cinsinden kâra bakmam, $$’a bakarım, Bitcoin cinsi kâra ayıda bakılır, realize olmak gerekirken değil. Bunu da öğrenmiş oldun.

o zaman boğa dönemindeyiz goygoyunu bitcoin konularında çevirmen doğru olur zira bitcoin için boğa dönemindeyiz evet. burası altcoin konusu, elindeki altcoinin karşılığı erirken hala boğadayız oley goygoyu yapan biri gözümde en fazla 1-2 senedir bu işlerle uğraşıyodur yahut eski bile olsa 3 kuruşla al sat yapan tayfadandır. neyse sıkıldım hadi kolay gelsin
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 09, 2021, 04:04:18 AM

...
Eskiler bilir, burada yeni gözüken kimse yeni değildir. Kolay gelsin :).

pala: sadece ölüler görür https://youtu.be/Gfwse8Kh6lk :)

bunu uzun uzadıya tartışmanın anlamı yok. :) elimizdeki coin prim yapmışsa alt sezon başlamıştır, prim yapmamışsa başlamamıştır. :) açıkçası ethereum ve ada benzeri coinlerde çakılanların kurtulabileceğini pek düşünmüyordum ama market bir güzellik yaptı ve herkese beklediği fırsatı sundu.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
January 09, 2021, 06:04:53 PM

Oyumu hayır olarak kullandım çünkü alt sezon gelmedi gelince emin olun herkes çok kolay anlayacak çünkü shit coin dediklerimiz günde min %50 yapıcak bunlar hep böyle gidicek millet ellerindeki btc katlayıp sonraki ayı piyasasına kadar böyle. Ayı tekrar gelicek sonra tekrar boğa sonra ayı işleyiş bu şekilde sürecek.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
torrentco
Sr. Member

View Profile
January 14, 2021, 01:27:57 PM
Last edit: January 14, 2021, 01:39:46 PM by torrentco

alt sezon başladı koptu bile.
dot network microcapleri %700-800 yaptı.
iyi projeler %300-400 leşler bile %200 yaptı min.
hepmize hayırlı olsun.
inşallah 4-5 sy surer bu sezon en az.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
January 14, 2021, 01:51:13 PM

şu an yaşananlar bence hala beklenen boğa sezonuna tam olarak girdiğimizi kanıtlamıyor. bunlar sadece boğanın gözkırpışları bence. boğa geldiği zaman 2017 de aşadıklarımızı birebir yaşayacağımızı düşünüyorum. şu anda ath noktasndan uzak kalmış sağlan coin ve tokenleri takip etmek gerekiyor. ayrıca beklenti yaratan tokenlerın imza kampanyalarına girin derim. oınlarda çok hareketli olacak boğa başladığında.
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
January 14, 2021, 01:52:52 PM

2019 da 180-190 dolar ortalama ile gezen eth 1200 dolar olmuşsa bence boğanın tillahı olmuştur. olmadı diyenler fırsatı kaçırıp trene sonradan binenlerdir. bunlardan biri de benim 350 dolarken madenciliğe başladım daha amorti olmadı ekipmanlar. oysa eth roketledi gitti.

eth 140 dolarken 2019 da başlasaydım şimdi  hatırı sayılır param olurdu,ayağımı uzatır yatar keyfime bakardım.nasip.
1Gider1000Geliriz
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 14, 2021, 02:55:04 PM
Merited by heyhat (1)

Dominansa bakmak gerek. 2017 gibi bir şey bekliyorsak bence başlamadı. Ancak birçok proje 10X yapmış durumda. Onlara bakarsak alt sezon sona bile ermiş olabilir. Bu sefer kurumsal yatırımcılar nedeniyle BTC dominans herhalde yüzde 50 altına inmeyecektir. Sonuçta adamlar 30bin dolar bandına kadar aldılar ve oradan aşağı satmayacaklardır. Zaten dominans 50ye değse ortadaki kar hepimize yeter. AÇ gözlü olmamak lazım.
torrentco
Sr. Member

View Profile
January 15, 2021, 10:25:40 AM

inanılmaz ucuyor hersey %40-%50.
sonunda beee...........
arada realizasyon yapmayı unutmayın az da olsa.sağı solu belli olmaz piyasanın biliyorsunuz.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 16, 2021, 04:58:13 AM
Last edit: January 16, 2021, 05:28:36 AM by trendcoin

3x potansiyeli olan coin önerileri konusunda mesaj olarak belirttiğim isot 4x'e ulaştı. ben al sat ile devam ettiğim için sadece 2x kadar koparabildim ama pişman değilim. piyasada beklediğim ölçülerde hareketlilik var, "bence dünyanın merkezi burası" diyen nasreddin hoca misali bencelik boyutunda olan bir alt sezon başladı.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
January 16, 2021, 05:53:35 PM

Sanırım güzel günler çok yakında. BTC dominance desteği kırdı gibi yakında para altlara akacağa benziyor, uzun zamandır beklediğimiz altkoin yükselişleri yavaş yavaş geliyor, %20 ler %30 lar görülmeye başladı, güzel günler yakında...

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Lachrymose
Hero Member

View Profile
January 31, 2021, 05:43:44 PM

...

pala: sadece ölüler görür https://youtu.be/Gfwse8Kh6lk Smiley

Hahaha efsaneymiş yeni gördüm Grin.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: