Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:30:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto donacije za Petrinju  (Read 648 times)
dzoni (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 122
Merit: 43


View Profile WWW
December 29, 2020, 08:44:20 PM
Merited by marlboroza (4), FatFork (1)
 #1

U suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem omogućili smo donaciju kripta za potresom pogođenu Petrinju i okolicu.

https://www.instagram.com/p/CJZKgjfAba6/

https://www.facebook.com/bitcoinmjenjacnica.hr/posts/2746139075673779

Da li zna tko, jel uobičajeno da se ovakve stvari stavljaju na engleski dio foruma? Jel ima neki topic sa donacijama?

Nikola Škorić
CEO, Electrocoin d.o.o.
bitcoin-mjenjacnica.hr | PayCek.io
1714761029
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714761029

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714761029
Reply with quote  #2

1714761029
Report to moderator
1714761029
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714761029

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714761029
Reply with quote  #2

1714761029
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714761029
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714761029

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714761029
Reply with quote  #2

1714761029
Report to moderator
1714761029
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714761029

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714761029
Reply with quote  #2

1714761029
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
December 29, 2020, 09:34:00 PM
 #2

Mislim da nitko neće imati ništa protiv da se stavi na engleski dio foruma. Sumnjam da isto od zemalja iz EU prati naš lokalni dio, a sigurno ima ljudi koji bi uplatili kripto. Jedino nisam siguran gdje bi bilo dobro staviti. Na mobu sam pa mi nije zgodno tražiti po forumu.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1492
Merit: 326


🐪


View Profile WWW
December 29, 2020, 09:53:13 PM
 #3

U suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem omogućili smo donaciju kripta za potresom pogođenu Petrinju i okolicu.

https://www.instagram.com/p/CJZKgjfAba6/

https://www.facebook.com/bitcoinmjenjacnica.hr/posts/2746139075673779

Da li zna tko, jel uobičajeno da se ovakve stvari stavljaju na engleski dio foruma? Jel ima neki topic sa donacijama?

Pod "Services" bi isao:

https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0

Npr. ovaj potpis koji imam je u tom dijelu foruma.

marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
December 29, 2020, 10:45:07 PM
Last edit: December 29, 2020, 10:56:37 PM by marlboroza
 #4

S obzirom da crveni križ traži podatke za donacije (svašta) koje ne provjerava, trebao bi napomenuti da je moguće anonimno donirati. Također ne bi bilo loše kad bi šibnio neku adresu gdje bi ljudi slali donacije electrocoinu a onda vi šaljite crvenom križu.

Ovaj "polu-KYC" jednostavno odbije ljude od bilo čega.
Npr. ovaj potpis koji imam je u tom dijelu foruma.
Poslao sam cabalism13-u poruku.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 30, 2020, 12:46:44 PM
 #5

Nikola, čestitam tebi i cijeloj ekipi Electrocoina na hvale vrijednoj inicijativi!
Osim što pomažete Petrinji, ovo je i jako dobra promocija crypta, odnosno drugi mogu vidjeti što se sve može s njim.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Krastavac
Member
**
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 24


View Profile
December 30, 2020, 02:36:34 PM
 #6

Nikola, čestitam tebi i cijeloj ekipi Electrocoina na hvale vrijednoj inicijativi!
Osim što pomažete Petrinji, ovo je i jako dobra promocija crypta, odnosno drugi mogu vidjeti što se sve može s njim.

Stvarno lijepa gesta.

Nikola, mozemo li u skorijoj buducnosti ocekivati usluge zajmova/kredita po uzoru na BlockFi, Ledn?

Imam velika ocekivanja od vas da postanete crypto banka  Grin
Toby71
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 8


View Profile
December 31, 2020, 07:00:51 AM
Merited by marlboroza (1)
 #7

Dobar dan svima !
Novi sam na forumu, pa Vas molim da mi ne zamjerite ako nešto krivo objavima na postu.
Zahvaljujem se i podržavam inicijativu prikupljanja pomoći za pogođene u potresu.
Na njemačkom dijelu foruma sam pronašao sličnu inicijativu za prikupljanje donacija pogođenima poplavom na Filipinima: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5292284.0
Možda ako ima netko tko je iskusniji na forumu, pa da se pokuša pokrenuti slična inicijativa na dijelu foruma sa njemačkim govornim područjem.
Smatram da bi mogao biti dobar odaziv za davanje donacija, ljudi iz njemačkog govornog područja su dosta povezani sa Hrvatskom.
Srdačan pozdrav svima !
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
December 31, 2020, 12:14:57 PM
Last edit: January 01, 2021, 05:53:36 PM by marlboroza
Merited by Rikafip (1)
 #8

Možda ako ima netko tko je iskusniji na forumu, pa da se pokuša pokrenuti slična inicijativa na dijelu foruma sa njemačkim govornim područjem.
Moraš naći osobu od povjerenja koja će napraviti sa donacijama ono što treba napraviti, pokupovati stvari i odvesti ih na zahvaćena područja (ili u neki od sabirnih mjesta), opaliti par slika za transparentnost itd. Mislim da je daleko bolje napraviti temu u services, tamo ipak dolaze članovi iz svih lokalnih djelova.

Dogovorio sam sa cabalism13-om da će se donirati 4,000$ iz fonda na račun crvenog križa. (Proslijeđeno u CK)
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
December 31, 2020, 01:11:24 PM
 #9

[...] Dogovorio sam sa cabalism13-om da će se donirati 4,000$ iz fonda na račun crvenog križa.

Bravo! (Nadam se da je "Americka" notacija u pitanju a ne "Evropska"; 4 tisuca a ne 4...  Lips sealed)

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
December 31, 2020, 01:42:41 PM
 #10

Bravo! (Nadam se da je "Americka" notacija u pitanju a ne "Evropska"; 4 tisuca a ne 4...  Lips sealed)
$4K je. Čekam escrow-a da mi pošalje pa da proslijedim u CK.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
December 31, 2020, 01:50:18 PM
 #11

Bravo! (Nadam se da je "Americka" notacija u pitanju a ne "Evropska"; 4 tisuca a ne 4...  Lips sealed)
$4K je. Čekam escrow-a da mi pošalje pa da proslijedim u CK.

Predpostavljao sam... samo se pravim malo "pametan" za malo humora u ovoj situaciji... mozes zamisliti; za vrijeme blagdane, uz ove temperature... sve isgubiti, nemati ni mjesto za prespaviti, topli tus, presvuci... strasno.

Super inicijativa, svaka cast!

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
MikeCro
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 6


View Profile
December 31, 2020, 01:53:31 PM
 #12

Bravo! (Nadam se da je "Americka" notacija u pitanju a ne "Evropska"; 4 tisuca a ne 4...  Lips sealed)
$4K je. Čekam escrow-a da mi pošalje pa da proslijedim u CK.

Nadam se da ovaj CK predstavlja Calvin Klein, a ne crveni kriz. Crvenom krizu nebi uplatio niti lipe. Pa josipa rimac je bila potpredsjednica, a mozda je jos uvijek, nisam nasao sluzbeni podatak da je izbacena. Uz nju tam je zaposlena i njezina best frendica koja ima nepravomocne presude za namjestanje natjecaja za kupnju braniteljskih stanova. Radije te novce uplatiti direkt ljudima, ovo sa ck je po meni stvarno bezveze.

Btw - svi iz ck koji tam pomazu su na placi
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 31, 2020, 01:57:26 PM
 #13

Možda ako ima netko tko je iskusniji na forumu, pa da se pokuša pokrenuti slična inicijativa na dijelu foruma sa njemačkim govornim područjem.
Moraš naći osobu od povjerenja koja će napraviti sa donacijama ono što treba napraviti, pokupovati stvari i odvesti ih na zahvaćena područja (ili u neki od sabirnih mjesta), opaliti par slika za transparentnost itd. Mislim da je daleko bolje napraviti temu u services, tamo ipak dolaze članovi iz svih lokalnih djelova.

Dogovorio sam sa cabalism13-om da će se donirati 4,000$ iz fonda na račun crvenog križa.

Svaka čast, ovo je inicijativa za pohvaliti.
U našeg marlboze ipak dobro srce  Cheesy

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
btcltcdigger
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1988
Merit: 756


To boldly go where no rabbit has gone before...


View Profile
December 31, 2020, 02:42:53 PM
 #14

Možda ako ima netko tko je iskusniji na forumu, pa da se pokuša pokrenuti slična inicijativa na dijelu foruma sa njemačkim govornim područjem.
Moraš naći osobu od povjerenja koja će napraviti sa donacijama ono što treba napraviti, pokupovati stvari i odvesti ih na zahvaćena područja (ili u neki od sabirnih mjesta), opaliti par slika za transparentnost itd. Mislim da je daleko bolje napraviti temu u services, tamo ipak dolaze članovi iz svih lokalnih djelova.

Dogovorio sam sa cabalism13-om da će se donirati 4,000$ iz fonda na račun crvenog križa.

Pitaj Srnju, on ce se rado i slikati s njima tamo Cheesy
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
December 31, 2020, 02:56:32 PM
 #15

Predpostavljao sam... samo se pravim malo "pametan" za malo humora u ovoj situaciji...
Ma skonto sam, prsti su mu bili brži Embarrassed
~
Biće da su zbog toga danonoćno na terenu i pomažu ljudima. U ostale stvari ne bih ulazio u ovim trenutcima.
U našeg marlboze ipak dobro srce  Cheesy
Zar si ikad sumnjao...
Pitaj Srnju, on ce se rado i slikati s njima tamo Cheesy
Možda im i merit pošalje Grin Lips sealed
MikeCro
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 6


View Profile
December 31, 2020, 03:40:32 PM
 #16

Predpostavljao sam... samo se pravim malo "pametan" za malo humora u ovoj situaciji...
Ma skonto sam, prsti su mu bili brži Embarrassed
~
Biće da su zbog toga danonoćno na terenu i pomažu ljudima. U ostale stvari ne bih ulazio u ovim trenutcima.
U našeg marlboze ipak dobro srce  Cheesy
Zar si ikad sumnjao...
Pitaj Srnju, on ce se rado i slikati s njima tamo Cheesy
Možda im i merit pošalje Grin Lips sealed

Znas ili pretpostavljas? Ja znam ljude koji su tam vozili robu pa su im ovi iz ck kad je trebalo istovariti rekli da idu nekaj pojesti da vec 5 sati rade i ne mogu vise. Zamisli, 5 sati, mozda su se zabunuli, mislili na 50, ali od umora nisu uspjeli izgovoriti do kraja. Eto, oni su tam samo zato jer moraju.
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
December 31, 2020, 03:46:11 PM
Merited by marlboroza (1)
 #17

Iako na žalost ne vjerujem Caritasu (nažalost svjetočio sam prebiranju stvari djelatnika  Caritaa prije 15ak godina) i Crvenom križu simbolično sam donirao 1000kn za Crveni križ.
Inače, kad sve ovo ''zajedništvo stane'' budem se autom zaletio u Petrinju i okolicu, napunit ću auto paketima pomoći i od kuće do kuće.
Reakcija cijele Hrvatske je za 5+

p.s. - bitcoin mjenjačnica - link do donacija kripto valuto na engleskom jeziku nema...

IOTA
MikeCro
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 6


View Profile
December 31, 2020, 03:59:32 PM
Last edit: December 31, 2020, 04:11:25 PM by MikeCro
 #18

Nije dugo trebalo da moje sumnje postanu sluzbene.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2243147

PS - gornji post sam napisao par minuta prije nego je objavljen ovaj clanak
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
December 31, 2020, 04:32:06 PM
 #19

Znas ili pretpostavljas?
Dobio sam informaciju iz prve ruke.
Ja znam ljude koji su tam vozili robu pa su im ovi iz ck kad je trebalo istovariti rekli da idu nekaj pojesti da vec 5 sati rade i ne mogu vise. Zamisli, 5 sati, mozda su se zabunuli, mislili na 50, ali od umora nisu uspjeli izgovoriti do kraja. Eto, oni su tam samo zato jer moraju.
Baš zamišljam zašto bi netko bio gladan i umoran nakon 5 sati rada, ja sam iskreno mislio da su oni svi tamo roboti, eto. I još k tome svemu, ošli su spavati u 3 ujutro, mislim stvarno...
Nije dugo trebalo da moje sumnje postanu sluzbene.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2243147
Gradski crveni križ optužuje nacionalni da spavaju po noći. Par njih pije fantu i kolu(navodno). Ne djele hranu bez deklaracija, neprovjerenu hranu niti hranu kojoj je istekao rok trajanja(po zakonu, ni ne smiju).
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
December 31, 2020, 04:40:06 PM
 #20

Nažalot i vodstvo CK je posloženo po podobnosti. No većina radnika i volontera CK se ubija i daje sve od sebe. Nažalost ovi na vrhu mogu sve pokvariti.
Čujem da iz Švedskog CK nisu mogli vjerovat da neka sela u okolici Petrinje i Gline  uopće nema struju... ni prije potresa...... jbt ljudi jednostavno ne mogu vjerovati da u 21 st u državi EU postoje sela bez struje. Izjava je to dogradonačelnice iz Gline i morali su slati dodatne dokaze da stvarno nemaju struju???  Lipa naša silovana

IOTA
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!