Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:03:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: GrayScale Ne Yapmak İstemektedir?  (Read 137 times)
semes (OP)
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 02, 2021, 01:09:24 PM
Merited by muslol67 (1)

Biliyorsunuz 2-3 yıldır büyük firmalar BTC alıyor diye duyuyoruz. Bunlardan bir kısmı bu satın alımlarını halka açık, bir diğer kısmı ise sessizce yapıyorlar.

Fakat dikkatimi çeken bir veri olarak kripto paralara ilgisi yüksek olan Grayscale firması son dönemlerde kıtlıkta kalmış vatandaşın marketi yağmalaması gibi BTC satın alıyor.
Grayscale websitesini incelediğimde şunu gördüm.

https://grayscale.co/about/
“Bitcoin has the potential to radically transform our concepts of money, store of value, and the means by which assets are exchanged the world over.”
— Barry Silbert, Founder of Grayscale

Genel olarak görüşleri Bitcoin'in geleneksel yatırım yöntemlerinden daha mantıklı olduğu yönünde. Ama yine de son zamanlarda ki yaklaşımları akıl alır gibi değil.

Aslında dikkatimi ilk çeken şey Kasım ayıyla ilgili şu duyuru oldu;

Aralık ayında yapılan bu paylaşıma göre, Kasım ayı içerisinde dijital yatırım platformu Grayscale, 1 ayda kazılan tüm BTC'lerin yaklaşık 2 katı kadar satın alım yapmış.
İlginç bir veri olarak kenara koyalım. Henüz Kasım ayında BTC fiyatının yükselişini yeni hızlandırdığını düşününce olabilir deyip bekledim.

Aralık ayında daha da ilginç bir tablo çıktı karşıma;

Grayscale fiyatın sürekli yükseldiği Aralık ayında ise neredeyse 1 ayda kazılan BTC'lerin 3 katını satın aldı. Bu inanılmaz bir şey bence. Fiyat analizi hakkında yorum yapmak imkansız ama aldıkları 125K civarı BTC'nin bugünkü ederi neredeyse 3,70B $

Bu alımları kısa vadeli yaptıklarını düşünüyormusunuz? Bence amaçları çok daha yüksek bir hedefe ulaşmak olacaktır.
Benim kafamdaki asıl soru ise şu: Acaba bu BTC'leri BTC pair kullanarak altcoin'lere kaydıracaklar mı? Yoksa sadece BTC olarak mı tutmayı tercih edecekler!

Son olarak da biraz eski tarihli olsa da Kasım ayı sonlarına doğru Grayscale içindeki yatırımların özetlerini gösteren bir tablo. Sadece BTC ve ETH değil diğer kripto varlıklara da yatırım yapıyorlar zaten.

Coinbase gibi Grayscale hareketleri de takibe değer mi ne dersiniz?
1714759392
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714759392
Reply with quote  #2

1714759392
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 02, 2021, 04:06:18 PM

Para kazanmak istmektedir.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 02, 2021, 06:35:54 PM

Grayscale'ın büyük yatırımlar yaptığını biliyordum ama ölçeği konusunda fikrim yoktu. Bu ciddi bir satın alım çalışması olmuş. Dünden bugüne satın almaya başlamadığını varsayarsak, ellerindeki ilk BTC'ler bunlar değil ve sağlam miktarlarda yatırım yapmışlar demektir. Yalnız bir de sıkıntı var ki bu adamlar satmaya başladığında BTC'de duruyor olanın kaybı can sıkıcı olabilir.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 02, 2021, 07:43:06 PM

Arkadaşların yazdığı gibi tek amaçları bu işten kar etmektir şimdi ilk bunlar aldı ve devam ettiyse almaya elbet bir yerde datıp kar edecekler tek amaçları budur başka türlüsü hikayedir bence yok btcye güvenimiz sonsuz falan bunun için yatırım yapıyoruz falanımsı sözler sadece piyasaya adam çekmek içindir
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
January 02, 2021, 08:03:17 PM

Piyasadaki bütün kazılan bitcoinleri topluyolar hatta daha fazlalarını topluyolar çok normal toplamalarının sebebide belli kurumsal firmaların çok talep etmesi adamlar yetiştiremiyorlar. Birde şu olabilir ucuzdan alıp kurumsallara yüksekten satmakta isteyebilirler.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
January 05, 2021, 03:22:27 PM

Bugün Grayscale'ın paylaştığı 3 aylık raporda ellerındekı XRPleri çıkardıklarını açıkladılar.  Yaklaşık 280 milyon dolarlık kripto para fonunun %1,5’luk kısmı XRP’den oluşuyordu. Açıklama sonrasında XRPde düşüş meydana geldi. Ripple bir tekmeyi de Grayscale'den yediç Ne olacak bu XRPnın durumu merak ediyorum. Ama bence yine bir şekilde yırtacaklar gibime geliyor.

Grayscale lgili açıklama tweeti : https://twitter.com/Grayscale/status/1346454679828328450

anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 05, 2021, 03:28:59 PM

Bugün Grayscale'ın paylaştığı 3 aylık raporda ellerındekı XRPleri çıkardıklarını açıkladılar.  Yaklaşık 280 milyon dolarlık kripto para fonunun %1,5’luk kısmı XRP’den oluşuyordu. Açıklama sonrasında XRPde düşüş meydana geldi. Ripple bir tekmeyi de Grayscale'den yediç Ne olacak bu XRPnın durumu merak ediyorum. Ama bence yine bir şekilde yırtacaklar gibime geliyor.

Grayscale lgili açıklama tweeti : https://twitter.com/Grayscale/status/1346454679828328450

Haberin sıcaklığında düşüş ani olmuş. Rippleyi kısa vadede zorlamak istiyorlar anlaşılan.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 05, 2021, 04:32:06 PM

Haberin sıcaklığında düşüş ani olmuş. Rippleyi kısa vadede zorlamak istiyorlar anlaşılan.

Ben de öyle düşünüyorum hocam kısa vadede çok zor durumda bırakmak istiyorlar xrpyi bakalım nereye kadar düşürecekler bu stablecoin işleri başladı amaçları buydu xrpnin xlm mesela Ukrayna devleti ile anlaşma imzalamış stabil coin çıkarmak için xrp çok büyük rol alacak ben düştükçe depoluyorum xrp
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 05, 2021, 05:34:40 PM

Bugün Grayscale'ın paylaştığı 3 aylık raporda ellerındekı XRPleri çıkardıklarını açıkladılar.  Yaklaşık 280 milyon dolarlık kripto para fonunun %1,5’luk kısmı XRP’den oluşuyordu. Açıklama sonrasında XRPde düşüş meydana geldi. Ripple bir tekmeyi de Grayscale'den yediç Ne olacak bu XRPnın durumu merak ediyorum. Ama bence yine bir şekilde yırtacaklar gibime geliyor.

Ben de öyle düşünüyorum hocam kısa vadede çok zor durumda bırakmak istiyorlar xrpyi bakalım nereye kadar düşürecekler bu stablecoin işleri başladı amaçları buydu xrpnin xlm mesela Ukrayna devleti ile anlaşma imzalamış stabil coin çıkarmak için xrp çok büyük rol alacak ben düştükçe depoluyorum xrp

XRP yeri zamanı geldiğinde kendini gösterecektir. XRP 'de boğalar hala eziliyor ama bu işler parayla değil sırayla ayılara da sıra gelecektir. Ve yatırımcısı gerçekten mutlu olacaktır.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 05, 2021, 05:41:48 PM

Uzun vadede ripple tutmanın mantıksız olduğunu anlamak için illa ki ripple başına böyle bir olay gelmesi mi lazımdı diyecektim ki bir miktar ripple aldığım aklıma geldi Smiley yüzde 20 gibi bir zarardan çıktım, kurumlar ripple yerine artık ethereuma ağırlık verebilir belki,
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
January 05, 2021, 10:24:55 PM

Uzun vadede ripple tutmanın mantıksız olduğunu anlamak için illa ki ripple başına böyle bir olay gelmesi mi lazımdı diyecektim ki bir miktar ripple aldığım aklıma geldi Smiley yüzde 20 gibi bir zarardan çıktım, kurumlar ripple yerine artık ethereuma ağırlık verebilir belki,

düştükçe topluyorum ben de.
0.3 den itibaren 0.17 dahil sürekli topladım. btc cinsinden zararım yüzde 45 e yaklaştı son dump ile.
ben mi yanlış yapıyorum, büyük yatırımcılar mı anlamadım. Smiley 0.3 altında da kademeli almaya devam edeceğim para bitene kadar.
şubat sonu en az 4x bekliyorum bakalım.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
January 05, 2021, 10:29:28 PM

Güzel bir inceleme olmuş grayscale ne aralıktan almış nasıl satmış bitcoin ortalamaları falan halen de ilgisi devam ediyor bitcoine grayscale şirketinin daha ne kadar böyle bir alım gerçekleştirecekler herhalde sadece ben değil hepimiz bunu merak ediyoruz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███