Bitcoin Forum
June 26, 2024, 03:36:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cüzdan hakkında  (Read 108 times)
rdcould (OP)
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 2

View Profile
January 04, 2021, 07:21:41 PM

Merhabalar, burada yeniyim eğer konuyu yanlış açmışsam şimdiden kusura bakmayın. Bilgim çok az olduğu için kafama takılan bir konuyu sormak için hesabı açtım. 3-5 satoshi biriktirmek için blokchain hesabı açtıp, biriktirğim miktarı oraya göndermeyi düşünüyorum. (yatırım yaparak değil, öylesine sıtelerde işte.)  ama okuduğuma göre binance daha sık kullanılıyor. (saçmalamış olabilirim.) Yani blokchainde bitcoin biriktirmek yanlış mı olur, nerede biriktirirsem olurda çekersem daha kolay olur kafam karıştı. Yanlış yerde biriktirip transfer ücreti ödeyip durmayım. Dediğim gibi yok denecek kadar az tecrübeye sahibim. Roll Eyes
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 04, 2021, 07:46:43 PM

Borsaların çoğu belli bir alt limit koyuyorlar transferler için. O limit altı transfer geldiği zaman hesabınıza yansımaz. Benim önerim Trust Wallet'ı telefonunuza indirip kurmanız olacaktır. Anladığım kadar siteler demişsiniz bunlar faucet sitesi galiba. Yine o sitelerde kazandığınız bitcoin, ethereum veya diğer kriptoları belli limit olmadan çekemezsiniz.

https://trustwallet.com/tr/

Blockchain'den de açtığınız cüzdanı kullabilirsiniz ama segwit desteği sağlamıyor. O yüzden Trust wallet hem coin çeşitliliği hemde Segwit'i desteklediği için tavsiye etti.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 04, 2021, 07:50:45 PM

En düşük transfer ücretini ödemek istiyorsanız bilgisayarınıza electrum wallet kurun, cüzdan için yedekleme bilgilerinizi güvenli bir yerde saklamayı unutmayın.  Binance v.b. borsa cüzdanları gerçekten size ait cüzdanlar değildir, bir gün çekip giderlerse yatırımlarınız da onlar ile birlikte yok olur. Bu yüzden kendi cüzdanınız hem daha hesaplı hem de daha güvenilirdir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 04, 2021, 08:25:44 PM

Borsaların çoğu belli bir alt limit koyuyorlar transferler için. O limit altı transfer geldiği zaman hesabınıza yansımaz. Benim önerim Trust Wallet'ı telefonunuza indirip kurmanız olacaktır. Anladığım kadar siteler demişsiniz bunlar faucet sitesi galiba. Yine o sitelerde kazandığınız bitcoin, ethereum veya diğer kriptoları belli limit olmadan çekemezsiniz.

https://trustwallet.com/tr/

Blockchain'den de açtığınız cüzdanı kullabilirsiniz ama segwit desteği sağlamıyor. O yüzden Trust wallet hem coin çeşitliliği hemde Segwit'i desteklediği için tavsiye etti.
Evet, o tarz siteler. Çok kazanamayacağımın farkındayım eğlencesine ne kadar yaparsam artık. Site içinde transfer ücreti ve limiti var evet.  Dediğinize bakacağım cevap için teşekkürler. Smiley
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 04, 2021, 08:34:42 PM

En düşük transfer ücretini ödemek istiyorsanız bilgisayarınıza electrum wallet kurun, cüzdan için yedekleme bilgilerinizi güvenli bir yerde saklamayı unutmayın.  Binance v.b. borsa cüzdanları gerçekten size ait cüzdanlar değildir, bir gün çekip giderlerse yatırımlarınız da onlar ile birlikte yok olur. Bu yüzden kendi cüzdanınız hem daha hesaplı hem de daha güvenilirdir.
Dediğinizi indiriyorum ama karışık geldi birazcık çözmeye çalışacagım olmazsa telefondakiyle devam ederim.  Undecided Kurarken uzaktan sunucuya baglandıgında ücret kesilir veya ayarlardan değiştirebilirsiniz gibisinden bir şey vardı. Umarım transfer ücretini kastediyordur. Teşekkürler cevap için Smiley
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 04, 2021, 08:48:01 PM

Dediğinizi indiriyorum ama karışık geldi birazcık çözmeye çalışacagım olmazsa telefondakiyle devam ederim.  Undecided Kurarken uzaktan sunucuya baglandıgında ücret kesilir veya ayarlardan değiştirebilirsiniz gibisinden bir şey vardı. Umarım transfer ücretini kastediyordur. Teşekkürler cevap için Smiley

Electrum wallet son derece sadedir. Cüzdanı kurduktan sonra dosya kısmından kopyasını kaydet diyerek elde ettiğiniz dosyayı saklayın. İsterseniz cüzdan tohum kısmından 12 kelimelik seed'i alarak onu da kaydedebilirsiniz.

Adresler kısmından istediğiniz adresi ödeme almak için kullanabilirsiniz, gönder kısmından da istediğiniz yere istediğiniz gönderim ücretini seçerek gönderim gerçekleştirebilirsiniz. Trust wallet ve benzeri türevleri electrum kadar esnek değildir fee ücretleri belirleme özelliği açısından.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 04, 2021, 09:15:21 PM

Electrum wallet son derece sadedir. Cüzdanı kurduktan sonra dosya kısmından kopyasını kaydet diyerek elde ettiğiniz dosyayı saklayın. İsterseniz cüzdan tohum kısmından 12 kelimelik seed'i alarak onu da kaydedebilirsiniz.

Adresler kısmından istediğiniz adresi ödeme almak için kullanabilirsiniz, gönder kısmından da istediğiniz yere istediğiniz gönderim ücretini seçerek gönderim gerçekleştirebilirsiniz. Trust wallet ve benzeri türevleri electrum kadar esnek değildir fee ücretleri belirleme özelliği açısından.
Ben bilmediğim için karışık geliyor doğal olarak. Kurulum sırasında atlamadığım bir şey olmasın diye bakıyorum şu an segwit mi, yoksa legacy mi seçmem gerek seed türü için anlamadım. Sanırım segwit  olanı seçmem gerekiyor. Segwit bitcoin için yeni bir adres formatıdır diye açıklaması var. Ama ne olduğunu tam olarak anlayamadım.

Bi alt konuyu okuyunca segwit daha az ücretli olur demişsiniz. Onu seçiyorum o halde.  Smiley
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 04, 2021, 09:37:52 PM

Segwit adres seçimi daha yeni teknolojiye sahip olarak özetlenebilir. Depolanması gereken verinin boyutunu düşürür bu sayede işlem gerçekleştirilirken ödeyeceğiniz ücrette azalır. Veri boyutu düştüğü için tek bir blokta daha fazla bilginin depolanmasını sağlar ve yapılacak işlem adedinin arttırılmasını da sağlar. Segwit adresleriniz bc1... şeklinde başlar. Legalcy tip adresler ise daha eskidir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
January 04, 2021, 10:49:53 PM

Size biraz daha forumda takılmayı ve bazı konuları daha iyi anlamanızı öneririm. Özellikle Bitcoinlerini nasıl saklayabileceğiniz konusunda bir sürü konu var. Okumaya üşenmeyin burada yazılan bir çok şeyi baştan anlamayacaksınız ve kafanızı karıştıracak ama zamanla iyi bir bilgi birikimine sahip olacaksınız emin olun. Gün geçtikçe de ufkunuz açılacak. Sadece öneri yanlış anlamayın.

Öneriye gelecek olursak en basiti MEW Wallet veya Trust Wallet kurmak telefonunuza ve coinlerinizi orada oluşturacağınız adrese göndermek. Electrum'un şuan size karmaşık gelmesi çok normal ama Youtube üzerinde Electrum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve gerçekten size daha sonra çok kolay gelecek çoğu şey.

rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 05, 2021, 06:04:47 AM

Segwit adres seçimi daha yeni teknolojiye sahip olarak özetlenebilir. Depolanması gereken verinin boyutunu düşürür bu sayede işlem gerçekleştirilirken ödeyeceğiniz ücrette azalır. Veri boyutu düştüğü için tek bir blokta daha fazla bilginin depolanmasını sağlar ve yapılacak işlem adedinin arttırılmasını da sağlar. Segwit adresleriniz bc1... şeklinde başlar. Legalcy tip adresler ise daha eskidir.
Teşekkürler, açtım sonunda. Yedeklemeyi kaydettim. Smiley
Son bir kısım kafama takıldı. İzlediğim bir videoda adresler bölümünde çoğu adresi freeze yapıp. 1-2 tane bıraktım videoda olduğu gibi. Ama videodaki o adresler bölümüne sol tıklayınca ödeme al yazısı bende çıkmıyor sanırım o video'nun ardından güncelleme gelmiş. Recive bölümünden new adress'e tıklayıp ödeme alacağım değil mi? expires süresi dolunca bitcoin yok olursa birde. Cheesy
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 05, 2021, 06:11:35 AM

Size biraz daha forumda takılmayı ve bazı konuları daha iyi anlamanızı öneririm. Özellikle Bitcoinlerini nasıl saklayabileceğiniz konusunda bir sürü konu var. Okumaya üşenmeyin burada yazılan bir çok şeyi baştan anlamayacaksınız ve kafanızı karıştıracak ama zamanla iyi bir bilgi birikimine sahip olacaksınız emin olun. Gün geçtikçe de ufkunuz açılacak. Sadece öneri yanlış anlamayın.

Öneriye gelecek olursak en basiti MEW Wallet veya Trust Wallet kurmak telefonunuza ve coinlerinizi orada oluşturacağınız adrese göndermek. Electrum'un şuan size karmaşık gelmesi çok normal ama Youtube üzerinde Electrum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve gerçekten size daha sonra çok kolay gelecek çoğu şey.

Teşekkürler tavsiyeniz için, bir haftadır okuyorum ama yeni kayıt oldum. Okumaya devam edeceğim, video filanda izlemye çalışıyorum. Şu anlık amacım para kazanmaktan ziyade olayları nasıl öğrenebilirim ona bakıyorum. Smiley 
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 05, 2021, 09:29:51 AM

Son bir kısım kafama takıldı. İzlediğim bir videoda adresler bölümünde çoğu adresi freeze yapıp. 1-2 tane bıraktım videoda olduğu gibi. Ama videodaki o adresler bölümüne sol tıklayınca ödeme al yazısı bende çıkmıyor sanırım o video'nun ardından güncelleme gelmiş. Recive bölümünden new adress'e tıklayıp ödeme alacağım değil mi? expires süresi dolunca bitcoin yok olursa birde. Cheesy

Kullanmayacağınız adresleri dondurabilirsiniz ancak çokta gerekli bir hamle değil. Seed kelimeleriniz ve yedekleriniz elinizde olduğu sürece o adreslerden herhangi birine gelen bitcoinlere her zaman ulaşabilirsiniz. Farklı adresler üretilmesi farklı kişilerle işlem yapmak istediğinizde gizliliğinizi korumaya yardımcı olabilir. Adreslerin tamamı size aittir.

A kişisinden 0.1 btc ödemeyi x adresine aldınız.
B kişisinden 0.1 btc ödemeyi y adresine aldınız.
C kişisinden 0.1 btc ödemeyi z adresine aldınız.

A,B,C kişileri sizin diğer adreslerinizi bilmediği için gerçekleştirdiğiniz diğer işlemlerden haberdar olmaz ancak sonuç olarak her biri aynı cüzdan içerisindedir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 06, 2021, 04:49:03 PM

Kullanmayacağınız adresleri dondurabilirsiniz ancak çokta gerekli bir hamle değil. Seed kelimeleriniz ve yedekleriniz elinizde olduğu sürece o adreslerden herhangi birine gelen bitcoinlere her zaman ulaşabilirsiniz. Farklı adresler üretilmesi farklı kişilerle işlem yapmak istediğinizde gizliliğinizi korumaya yardımcı olabilir. Adreslerin tamamı size aittir.

A kişisinden 0.1 btc ödemeyi x adresine aldınız.
B kişisinden 0.1 btc ödemeyi y adresine aldınız.
C kişisinden 0.1 btc ödemeyi z adresine aldınız.

A,B,C kişileri sizin diğer adreslerinizi bilmediği için gerçekleştirdiğiniz diğer işlemlerden haberdar olmaz ancak sonuç olarak her biri aynı cüzdan içerisindedir.
Teşekkürler cevap için, bugün forumun bu bölümünü 2013 yılından itibaren buraya kadar okumaya çalıştım bir şeyler öğreneyim diye. Çok iyi olmasa da biraz biraz oturdu bazı şeyler galiba.
Sizi umarım rahatsız etmiyorum tekrardan bir şey daha takıldı kafama... Ben private keyler önemli olduğu için  winrar ile şifreleyip google drive içine kaydettim. Sizce bu yeteri güvenli olur mu? Birde içime sinmedi ama koyduğum şifreli dosya bozulma riski var sanırım. Sadece merak ettiğimden, yani kim ne yapsın benım azıcık miktarlı cüzdanımı.. Smiley
Diğer bir sorum ise bu cüzdanda sadece bitcoin mi saklayabilirim? yoksa diğer coinlerden de saklayabilir miyim acaba? Sanırım sadece BTC için diğer birimlerle ilgili bir şey göremedim. Eğer sadece btc içinse diğerler coinler için farklı bir wallet mi açacağım?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 06, 2021, 04:57:42 PM

Private keylerinizi içindeki bitcoin'in değeri ne olursa olsun cloud v.b. internete açık ortamlarda depolamayın. Gelecekte bitcoin değerinin ne olacağını bilmiyoruz. Google drive yerine bir kaç kağıda yazarak sizin için güvenli yerlerde saklayın. Mümkün olduğunca çok yedeğiniz olsun. Ayrıca düşündüğünüz gibi şifrelediğiniz dosya da zamanla zarar görebilir.

Farklı versiyonları da var ancak kullandığınız electrum wallet sadece bitcoin için uygun. Diğer token veya coinler için kendi ağlarını destekleyen cüzdanlar kullanmalısınız. Yada miktar küçük olacaksa trust wallet gibi çoklu destekleyen mobil uygulama tipi cüzdanları kullanabilirsiniz. Bazı birimler birden çok ağda işlem görür (USDT v.b.) o birimler için işlem gerçekleştirirken göndermek istediğiniz adresle kendi adresinizin aynı ağda olduğundan emin olun. Eğer sadece ethereum ağındaki (ERC20) türevi tokenleri kullanacaksanız tamamı için tek bir ethereum cüzdanı kullanabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 06, 2021, 05:16:33 PM

Private keylerinizi içindeki bitcoin'in değeri ne olursa olsun cloud v.b. internete açık ortamlarda depolamayın. Gelecekte bitcoin değerinin ne olacağını bilmiyoruz. Google drive yerine bir kaç kağıda yazarak sizin için güvenli yerlerde saklayın. Mümkün olduğunca çok yedeğiniz olsun. Ayrıca düşündüğünüz gibi şifrelediğiniz dosya da zamanla zarar görebilir.

Farklı versiyonları da var ancak kullandığınız electrum wallet sadece bitcoin için uygun. Diğer token veya coinler için kendi ağlarını destekleyen cüzdanlar kullanmalısınız. Yada miktar küçük olacaksa trust wallet gibi çoklu destekleyen mobil uygulama tipi cüzdanları kullanabilirsiniz. Bazı birimler birden çok ağda işlem görür (USDT v.b.) o birimler için işlem gerçekleştirirken göndermek istediğiniz adresle kendi adresinizin aynı ağda olduğundan emin olun. Eğer sadece ethereum ağındaki (ERC20) türevi tokenleri kullanacaksanız tamamı için tek bir ethereum cüzdanı kullanabilirsiniz.

Evet haklısınız. İlk başta yazacaktım kağıta ama backup olan dosyayı açamadım, hangi tür progam ile açabilirim kağıta yazmak için?
Bitcoin dışında az miktarda olanlar için trust wallet kullanayım.

Şimdi baktım sanırım myetherwallet'e girip oraya dosyayı yükleyip gelen kodu yazacağım. Teşekkürler tüm yardımlarınız için.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 06, 2021, 05:25:11 PM

Evet haklısınız. İlk başta yazacaktım kağıta ama backup olan dosyayı açamadım, hangi tür progam ile açabilirim kağıta yazmak için?

Cüzdana ulaşmak için 12 kelimelik seed'e sahip olmanız yeterli ikisini de saklamak zorunda değilsiniz. Yine de ikisini de saklamak istiyorsanız backup dosyanızı kullanmadığınız harddisk yada belleklere yükleyip offline ortamda saklayın. Backup ile cüzdanı geri getirecekseniz şifrenizi de kullanmanız gerekir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rdcould (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 06, 2021, 05:29:08 PM
Last edit: January 06, 2021, 05:41:12 PM by rdcould

Cüzdana ulaşmak için 12 kelimelik seed'e sahip olmanız yeterli ikisini de saklamak zorunda değilsiniz. Yine de ikisini de saklamak istiyorsanız backup dosyanızı kullanmadığınız harddisk yada belleklere yükleyip offline ortamda saklayın. Backup ile cüzdanı geri getirecekseniz şifrenizi de kullanmanız gerekir.

a bir dakika 11 kelime değil miydi? doğrulama için baştan yazdım kabul etmişti seed için 11 tane kelimeyi? elli kere kontorl ederek yazmştım kör değilsem 11 taneydi... Sad Cheesy

Numaralandırmayı kaydırmışım. Şifreyi girince tekrar kelimelere bakabiliyormuşuz ben sadece başlangıçta görebiliyoruz sanmıştım. Ayakta uyuyorum daha işin başında. Teşekkürler sizide yordum kusura bakmayın, iyi akşamlar. Smiley
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 06, 2021, 05:38:29 PM

a bir dakika 11 kelime değil miydi? doğrulama için baştan yazdım kabul etmişti seed için 11 tane kelimeyi? elli kere kontorl ederek yazmştım kör değilsem 11 taneydi... Sad Cheesy

Eğer 12 taneyse zaten boş şu anda daha, kontrol ederim olmadı tekrar açarım öğrendim artık, yazdığım kağıtta önümde Cheesy

Electrum wallet için yedeğiniz 12 kelimelik seed olmalı. 11 kelime yazdıysanız bir tanesini atlamışsınız demektir. Hala cüzdanınız bilgisayarda yüklü ise;

Cüzdan → Tohum → Şifre girişi yaparak seed kelimelerinizi kontrol edin.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████