Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:15:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni baslayip güzel kar yaptim fakat..  (Read 213 times)
Jooule (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 2

View Profile
January 06, 2021, 08:04:36 PM
Merited by Bthd (1)

Arkadaslar merhaba,

pandemiden dolayi bizim meslek (havacilik) yerlerde süründügünden dolayi bende iki haftalik yogun arastirmadan sonra binance global üzerinden coin trade yapmaya basladim. Genel olarak alt coinleri tercihim oldu ve güzelde kar elde ettim.

Cok hizli ve güzel kar ettim bu belki benim sansimdan kaynakliydi cünkü cok stabil bir sistem degil bu trade isi en azindan benim icin.

Ben meslegime yillar boyunca geri dönecegimi düsünmüyorum. Bu yüzden, daha az riskli ama aylik gelir olarak da saglam bi yatirimla kar yapabilcegim baska yöntemler, tavsiyeler var midir? yoksa trade`e devam mi edeyim dersiniz? Bazi yabanci forumlarda, defi veya stake`in daha karli ve az riskli oldugunu okudum fakat ayni seyleri trade icinde söylemisler.

Vaktim var, arastirmami yapmadan yatirim veya bi ise girismem zaten ama bi yön bulmak ve o yönde ilerlemek,bilgi edinmek icin tecrübeli arkadaslardan tavsiye bekliyorum

tesekkürler, iyi forumlar
1715148915
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715148915
Reply with quote  #2

1715148915
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
January 06, 2021, 08:20:02 PM

Bitcoin, trade yada kripto dünyasındaki her hangi bir şeyi meslek olarak düşünmeyin. Yazılımcı olarak bir ürün ortaya koymadığınız sürece düzenli gelir elde etmenizi sağlayacak bir formül yok. Yapılacak her işlemin yüksek riskler içerdiğini es geçmeyin. 2 haftalık süreçte trade yaparak güzel karlar elde ettiğinizi söylemişsiniz bunda piyasaların dolar bazında genel olarak pozitif yönde olmasının etkisi büyük. Son 2 haftada dolar bazında piyasada zarar ettiren birim yok denecek kadar az ancak bazı dönemlerde tam tersi tablo ile de karşılaşabilirsiniz. Aylarca her şeyin negatif gittiği dönemler olabiliyor.

Trade ederken karar vermeniz gereken bir diğer konu hangi birimi ana para birimi olarak kabul ettiğiniz. Piyasaya dolar bazında mı bakıyorsunuz yoksa BTC karşısındaki kar ve zararınızı mı hesaplıyorsunuz ?

Stake ile ilgili sorunuza gelirsek uzun vadeli yatırım olarak düşünmediğiniz hiç bir birimi satın alıp stake etmeyin. Şu an karlı gibi görünebilirler ancak 1000 dolar verip aldığınız 1000 birim stake ile 1500 birime çıkarken bu esnada birimin fiyatı %10'a düşebilir. Birim bazında %50 kar etmiş gibi görünürsünüz ancak reelde %85 zarar etmiş olursunuz.

Defi platformlarında da çok yüksek riskler mevcut eğer borç vererek yada havuzlara likidite sağlayarak pasif gelir elde etmeyi düşünüyorsanız kontratların hacklenmesi yada iki birim arasındaki fiyat oynaklığından dolayı yaşayabileceğiniz impermanent loss tabirlerini iyi araştırmalısınız. 2 hafta bu dünya içerisinde bir şeyler öğrenmek için çok kısa bir dilim, sadece bol bol okumanızı tavsiye edebilirim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Jooule (OP)
Newbie
*

View Profile
January 06, 2021, 08:36:47 PM

Bitcoin, trade yada kripto dünyasındaki her hangi bir şeyi meslek olarak düşünmeyin. Yazılımcı olarak bir ürün ortaya koymadığınız sürece düzenli gelir elde etmenizi sağlayacak bir formül yok. Yapılacak her işlemin yüksek riskler içerdiğini es geçmeyin. 2 haftalık süreçte trade yaparak güzel karlar elde ettiğinizi söylemişsiniz bunda piyasaların dolar bazında genel olarak pozitif yönde olmasının etkisi büyük. Son 2 haftada dolar bazında piyasada zarar ettiren birim yok denecek kadar az ancak bazı dönemlerde tam tersi tablo ile de karşılaşabilirsiniz. Aylarca her şeyin negatif gittiği dönemler olabiliyor.

Trade ederken karar vermeniz gereken bir diğer konu hangi birimi ana para birimi olarak kabul ettiğiniz. Piyasaya dolar bazında mı bakıyorsunuz yoksa BTC karşısındaki kar ve zararınızı mı hesaplıyorsunuz ?

Stake ile ilgili sorunuza gelirsek uzun vadeli yatırım olarak düşünmediğiniz hiç bir birimi satın alıp stake etmeyin. Şu an karlı gibi görünebilirler ancak 1000 dolar verip aldığınız 1000 birim stake ile 1500 birime çıkarken bu esnada birimin fiyatı %10'a düşebilir. Birim bazında %50 kar etmiş gibi görünürsünüz ancak reelde %85 zarar etmiş olursunuz.

Defi platformlarında da çok yüksek riskler mevcut eğer borç vererek yada havuzlara likidite sağlayarak pasif gelir elde etmeyi düşünüyorsanız kontratların hacklenmesi yada iki birim arasındaki fiyat oynaklığından dolayı yaşayabileceğiniz impermanent loss tabirlerini iyi araştırmalısınız. 2 hafta bu dünya içerisinde bir şeyler öğrenmek için çok kısa bir dilim, sadece bol bol okumanızı tavsiye edebilirim.

Degerli yorumunuz icin tesekkür ederim. Yazilimci degilim ama pilot oldugum icin sayilara biraz hakimim. kendi tablomu olusturup trade yapmak istedigim iki alt coini arastirip karar verdikten sonra bunu yapiyorum.Su ana kadar piyasaya sadece dolar bazinda alim satim yaptim ( acikcasi böylesinin takibi daha kolay geliyor bana). Bunu da danismak isterim, o anki piyasaya göre USDT ile trade yapmak mi yoksa btc olarak mi?

Sizin söylediginiz tabii ki cok mantikli, eger öyle bi dünya olsa herkes bu ise girisirdi cok haklisiniz. Fakat ben yinede bi sekilde gelir haline getirmek istiyorum bunu. Her gün okuyup bilgileniyorum, günün 5-6 saatini okuyup, videolar izleyip bilgilenmekle geciyor.

Tavsiye edeceginiz herhangi bir makale, video, forum varsa seve seve okurum.
tesekkür ediyorum
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
January 06, 2021, 09:32:15 PM

Degerli yorumunuz icin tesekkür ederim. Yazilimci degilim ama pilot oldugum icin sayilara biraz hakimim. kendi tablomu olusturup trade yapmak istedigim iki alt coini arastirip karar verdikten sonra bunu yapiyorum.Su ana kadar piyasaya sadece dolar bazinda alim satim yaptim ( acikcasi böylesinin takibi daha kolay geliyor bana). Bunu da danismak isterim, o anki piyasaya göre USDT ile trade yapmak mi yoksa btc olarak mi?

Sizin söylediginiz tabii ki cok mantikli, eger öyle bi dünya olsa herkes bu ise girisirdi cok haklisiniz. Fakat ben yinede bi sekilde gelir haline getirmek istiyorum bunu. Her gün okuyup bilgileniyorum, günün 5-6 saatini okuyup, videolar izleyip bilgilenmekle geciyor.

tesekkür ediyorum

Bir şeyler öğrenmek için okumaya başlayacağınız en iyi noktalardan birisi bitcoinin doğum yeri sayılabilecek bu forum. Eski yazıları açıp bol bol okumanızı tavsiye edebilirim. Twitter veya haber sitelerinden uzak durmanızı tavsiye edebilirim, neredeyse hepsi belli ücret karşılığı belli projelerin reklamını yapar. Kar - zarar oranlarınıza kendinizin karar vermeniz gerekiyor aslında doğal olarak beyniniz kendisi karar verip dolar bazlı sistemi tercih etmiş. Yeni başlayanlar için bu doğal süreç bitcoin'in gerçekten ne olduğunu yada ne anlam ifade ettiğini tam olarak anladığınızda bünyeniz BTC bazlı düşünmeye başlayacak zaten. Mutlaka okumanız gerekenlerin küçük bir listesini yapabilirim.

Bitcoin whitepaper
Bitcoin öncesi denemeler (eCash,b-money, bitgold v.b.)
Bitcoin'in ilk günlerine dair forum yazıları
Ethereum
Akıllı kontratlar nedir - nasıl çalışır
Token nedir ? Coin nedir ?

Bir projenin iyi sonuçlanıp sonuçlanmayacağını anlamak için binlercesini incelemeniz gerekli öncesinde. Trade ile ilgilenmeye devam edecekseniz onunla ilgili de bir kaç küçük tavsiye verebilirim. Hangi birimi trade edeceğinize karar verme aşamasında proje ile ilgili haberleri mutlaka gözden geçirin, gerekirse whitepaper'ını açıp okuyun. Ben sadece alıp satacağım diye düşünmeyin. Örneğin solana projesinin grafiğini incelerseniz oldukça düşmüş ve dibe yarın görünüyor piyasadaki her şey artmış bu pek artmamış bunu alayım diye düşünebilirsiniz ancak açıp token metriklerine bakarsanız yarın piyasadaki dolaşım sayısının 9 katına çıkacağını görebilirsiniz. Siz bu gece tüm paranızı solana'ya yatırım yapıp yarın akşam büyük bir zarara uğrayabilirsiniz. Eminim şu anda bu bilgiye sahip olmayan birileri kar edeceğini düşünerek alım yapıyordur.

Size en büyük tavsiyem 2 haftada yaptığınız kazancın sadece şans olduğunu bilin, her zaman çok şanslı olamazsınız. Bu piyasanın içerisinde kalarak kazanç elde edebilirsiniz ancak ne kadar bilgi o kadar kazanç.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Jooule (OP)
Newbie
*

View Profile
January 07, 2021, 07:58:20 AM

tesekkür ediyorum

Bir şeyler öğrenmek için okumaya başlayacağınız en iyi noktalardan birisi bitcoinin doğum yeri sayılabilecek bu forum. Eski yazıları açıp bol bol okumanızı tavsiye edebilirim. Twitter veya haber sitelerinden uzak durmanızı tavsiye edebilirim, neredeyse hepsi belli ücret karşılığı belli projelerin reklamını yapar. Kar - zarar oranlarınıza kendinizin karar vermeniz gerekiyor aslında doğal olarak beyniniz kendisi karar verip dolar bazlı sistemi tercih etmiş. Yeni başlayanlar için bu doğal süreç bitcoin'in gerçekten ne olduğunu yada ne anlam ifade ettiğini tam olarak anladığınızda bünyeniz BTC bazlı düşünmeye başlayacak zaten. Mutlaka okumanız gerekenlerin küçük bir listesini yapabilirim.

Bitcoin whitepaper
Bitcoin öncesi denemeler (eCash,b-money, bitgold v.b.)
Bitcoin'in ilk günlerine dair forum yazıları
Ethereum
Akıllı kontratlar nedir - nasıl çalışır
Token nedir ? Coin nedir ?

Bir projenin iyi sonuçlanıp sonuçlanmayacağını anlamak için binlercesini incelemeniz gerekli öncesinde. Trade ile ilgilenmeye devam edecekseniz onunla ilgili de bir kaç küçük tavsiye verebilirim. Hangi birimi trade edeceğinize karar verme aşamasında proje ile ilgili haberleri mutlaka gözden geçirin, gerekirse whitepaper'ını açıp okuyun. Ben sadece alıp satacağım diye düşünmeyin. Örneğin solana projesinin grafiğini incelerseniz oldukça düşmüş ve dibe yarın görünüyor piyasadaki her şey artmış bu pek artmamış bunu alayım diye düşünebilirsiniz ancak açıp token metriklerine bakarsanız yarın piyasadaki dolaşım sayısının 9 katına çıkacağını görebilirsiniz. Siz bu gece tüm paranızı solana'ya yatırım yapıp yarın akşam büyük bir zarara uğrayabilirsiniz. Eminim şu anda bu bilgiye sahip olmayan birileri kar edeceğini düşünerek alım yapıyordur.

Size en büyük tavsiyem 2 haftada yaptığınız kazancın sadece şans olduğunu bilin, her zaman çok şanslı olamazsınız. Bu piyasanın içerisinde kalarak kazanç elde edebilirsiniz ancak ne kadar bilgi o kadar kazanç.

Verdiginiz bu bilgiler benim icin cok degerli, tesekkür ederim. Iki haftalik kazancimin sans oldugu cok dogru bu kadar kolay para kazanilamaz eger öyle olsaydi herkes su an milyonerdi. Ben bunun farkinda oldugum icin okuyup, gelistirmek istiyorum. Verdiginiz listeye su an itibaren baslayiyorum bana cok sey katacaktir.

Dolar daha stabil ve takibi kolay geliyor bana söylediginiz gibi belki 5 ay sonra bitcoin ile yapabilirim. Yani bitcoin su ara sürekli cikista evet ama hep öyle degil, dolar daha stabil oldugu icin öyle tercih etmistim.

Bir de verdiginiz örnek o kadar oturdu ki su an, ben dün aksam solona dipteyken alip, oco kurmustum. Gece resmen tavan yapmis, bana yine kar sagladi sanirim sansim devam ediyor.

Ben arastirmaya koyulayim nede olsa vakit bol, gelismek lazim Smiley
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 08, 2021, 02:25:10 PM

güzel bir döneme denk geldiğiniz için kazandınız (daha da çok kazanın, gözüm yok :d) ama "havadan inip 2 haftada trade'e başlamak" bu kadar kolay bir şey değil. :) piyasalarda hayatta kalmanın tek yolunun teknik analiz olduğunu düşünen biri olarak, traderlığı bir iş modeli olarak düşünmenizi tavsiye etmem, bol şans.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Jooule (OP)
Newbie
*

View Profile
March 14, 2024, 12:16:20 PM

güzel bir döneme denk geldiğiniz için kazandınız (daha da çok kazanın, gözüm yok :d) ama "havadan inip 2 haftada trade'e başlamak" bu kadar kolay bir şey değil. Smiley piyasalarda hayatta kalmanın tek yolunun teknik analiz olduğunu düşünen biri olarak, traderlığı bir iş modeli olarak düşünmenizi tavsiye etmem, bol şans.

lütfen bundan sonra kendinden emin ne yapmak istedigini bilen insanlari kendi korkulariniz ve cekincelerinizle bogmayiniz. Buraya ne istedigini bilen biri olarak gelip tecrübeli insanlarin bir yol gösterici olmasi yönünde bir ricada bulundum. Hayatta herhangi bir konuda tecrübeniz varsa, lütfen onu gösterin ama kendi tecrübeleriniz ve bakis acilariniza dayanarak o yolu nasil yürünmesi gerektigi hakkinda keskin konusmalar yapmayin.

üc yildir hic bir is yapmadan bu isten para kazanarak yatirimlar yapip, bir hayat sürdürüyorum. ekonomik özgürlügümü tamamen bu ise borcluyum ve tabiki de özverili bir sekilde calisip buna sim sIki tutunmam da dahil.

simdi yeni boga sezonu basliyor, benim gibi insanlar gelip ayni sorulari sorabilir. kendinizi ne kadar bu ise verirseniz, ekonomik özgürlügünüze o kadar cabuk kavusursunuz.
uzun uykusuz gecelerinizin karsiligini kesinlikle aldiginiz bir is modeli bu.

strateji ve sistematik bir sekilde robot gibi piyasa adapte olursaniz görmeniz gereken her sey orada. 1976da ilk adimlari atilmaya baslanan cryptographyin geldigi nokta su an ayni bayragi ve ideolojiyi tasiyan ve bunu bizlere bir uyanis mesaji oldugunu düsündügüm bitcoin sayesinde yapabiliyorum

her sey icin tesekkürler, sükürler olsun.
Allah'im bu isi kolay para kazanip hemen zengin olayimin disinda parayi bir amac degil de, araci olarak gören güzel insanlarin bu dünyada ki yozlasmis sitemden, matrixin icerisinden cikip ekonomik özgürlügüne kavusturmasi icin dualarimi ediyorum.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
March 14, 2024, 02:06:34 PM

lütfen bundan sonra kendinden emin ne yapmak istedigini bilen insanlari kendi korkulariniz ve cekincelerinizle bogmayiniz. Buraya ne istedigini bilen biri olarak gelip tecrübeli insanlarin bir yol gösterici olmasi yönünde bir ricada bulundum. Hayatta herhangi bir konuda tecrübeniz varsa, lütfen onu gösterin ama kendi tecrübeleriniz ve bakis acilariniza dayanarak o yolu nasil yürünmesi gerektigi hakkinda keskin konusmalar yapmayin.

üc yildir hic bir is yapmadan bu isten para kazanarak yatirimlar yapip, bir hayat sürdürüyorum. ekonomik özgürlügümü tamamen bu ise borcluyum ve tabiki de özverili bir sekilde calisip buna sim sIki tutunmam da dahil.

simdi yeni boga sezonu basliyor, benim gibi insanlar gelip ayni sorulari sorabilir. kendinizi ne kadar bu ise verirseniz, ekonomik özgürlügünüze o kadar cabuk kavusursunuz.

strateji ve sistematik bir sekilde robot gibi piyasa adapte olursaniz görmeniz gereken her sey orada. 1976da ilk adimlari atilmaya baslanan cryptographyin geldigi nokta su an ayni bayragi ve ideolojiyi tasiyan ve bunu bizlere bir uyanis mesaji oldugunu düsündügüm bitcoin sayesinde yapabiliyorum

Allah'im bu isi kolay para kazanip hemen zengin olayimin disinda parayi bir amac degil de, araci olarak gören güzel insanlarin bu dünyada ki yozlasmis sitemden, matrixin icerisinden cikip ekonomik özgürlügüne kavusturmasi icin dualarimi ediyorum.

Size piyasaya girmemenizi söylemedim. Sorduğunuz alanlarla ilgili riskleri belirttim ki bu kadar zaman geçirdiğinize göre sizde o risklerin neler olduğunu artık anlayabilecek hale gelmişsinizdir. Size bilinçsiz işlem yapmamanızı bol bol okumanızı söylemişim ekosistemi anlamak için yanlış bunun neresinde ?

Stake demişsiniz stake risklerini anlatmışım ki onbinlerce örneğini gösterecek tecrübem var merak etmeyin.

Defi demişsiniz DeFi için de kontrat risklerini ve üstüne basarak impermanent loss kavramını iyi öğrenmeden girmemenizi söylemişim.

2 hafta bu dünya içerisinde bir şeyler öğrenmek için çok kısa bir dilim, sadece bol bol okumanızı tavsiye edebilirim.

Size bugün birisi gelip 2 hafta önce x shitcoini aldım çok kar ettim dese ne var ne yok sat x shitcoini al mı diyeceksiniz ? Yoksa araştırmadan alma mı diyeceksiniz ? Size bildiğiniz bir alan sorulduğunda o alanın içerisindeki risklerden bahsetmeyecek misiniz ?

Merak etmeyin ben de bu piyasadan bir kaç insan hayatına yetecek kadar gelir elde ettim ama araştırarak. Size de aynısını tavsiye etmişim zaten.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Jooule (OP)
Newbie
*

View Profile
March 15, 2024, 11:10:29 AM
Merited by Vispilio (1)

Size piyasaya girmemenizi söylemedim. Sorduğunuz alanlarla ilgili riskleri belirttim ki bu kadar zaman geçirdiğinize göre sizde o risklerin neler olduğunu artık anlayabilecek hale gelmişsinizdir. Size bilinçsiz işlem yapmamanızı bol bol okumanızı söylemişim ekosistemi anlamak için yanlış bunun neresinde ?

Stake demişsiniz stake risklerini anlatmışım ki onbinlerce örneğini gösterecek tecrübem var merak etmeyin.

Defi demişsiniz DeFi için de kontrat risklerini ve üstüne basarak impermanent loss kavramını iyi öğrenmeden girmemenizi söylemişim.

2 hafta bu dünya içerisinde bir şeyler öğrenmek için çok kısa bir dilim, sadece bol bol okumanızı tavsiye edebilirim.

Size bugün birisi gelip 2 hafta önce x shitcoini aldım çok kar ettim dese ne var ne yok sat x shitcoini al mı diyeceksiniz ? Yoksa araştırmadan alma mı diyeceksiniz ? Size bildiğiniz bir alan sorulduğunda o alanın içerisindeki risklerden bahsetmeyecek misiniz ?

Merak etmeyin ben de bu piyasadan bir kaç insan hayatına yetecek kadar gelir elde ettim ama araştırarak. Size de aynısını tavsiye etmişim zaten.

Merhaba, bir karisiklik olmus ben aslinda bu yazdiklarimi "havadan inip 2 haftada trade'e başlamak" bu kadar kolay bir şey değil. Smiley piyasalarda hayatta kalmanın tek yolunun teknik analiz olduğunu düşünen biri olarak, traderlığı bir iş modeli olarak düşünmenizi tavsiye etmem, bol şans." yazan arkadasa iletmistim ama sizin mesajinizi da alintiya eklemisim. o gün fark etmistim ama ayni anda ardi ardina mesaj gönderilmiyor diye uyari vermisti simdi sirf bunu düzeltmek icin girmek istemistim mesaji görmüssünüz bile kusura bakmayin gercekten.

Sizin mesajinizdan yola cikarak cok arastirmalar yapip yol almistim iyi hatirliyorum ama böyle kirilgan bir piyasada ne istediginizi ne kadar bilirseniz bilin. insanlarin hizli para kazanma, oyun/kumar gibi bir arac olarak görülen sektöre giriste yukaridaki son mesaji atan arkadasin mesajlari gibi söylenenler cok etkilemisti dogrusu. Insan tabi bilgisiz oldugu her noktada disardan gelen viziltilardan cok etkileniyor ve kirilgan davraniyor. Bu ise kendini verip, sistemin isleyisini anlayip ve altinda nasil bir ideloji yattigini anladigim zaman size tesekkür etmek istemistim.
Ali persembe'nin teknik analiz mi dedin hadi canim kitabindan sonra bir cok gelisme kaydettim fiyat okuma konusunda ama tabii ki bunlar hep degisken seylerdi. Bitcoinin savundugu seyi, ve aslinda bunun yüz yillardir adim adim kurgulanan bir sistem oldugunu anladigim da bir cok degisim yasamaya baslamistim. ( EFT sonrasi Blackrock firmasinin bu ise girmesi ve böylesine gözü kara BTC toplamasi hic hos degil )

Sizin gibi tecrübelerini böylesine aktaran insanlara ihtiyacimiz var. özellikle hic bir meslegin ve insan emeginin degeri kalmadigi bu dönemlerde ne kadar kendini ve bu hayatta ne istedigini bilen güzel insanlara dokunup, biraz olsun onlara yol gösterebilirsek ne mutlu bizlere.
bu boga döneminde kendimi oldugunca gelistirip, bir cikis arayan, paraya tapmayan ve bunu araci olarak gören insanlara sizin bana yaptiginiz gibi bir fidan dikmek istiyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: