Bitcoin Forum
June 29, 2024, 03:42:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kraken XRP Alım Satımını Durduruyor  (Read 44 times)
Myrina (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 154

View Profile
January 17, 2021, 11:15:27 AM

SEC’nin Ripple ve iki yöneticisine açtığı dava sebebi ile Kraken kripto para borsası XRP alım satım işlemlerini Amerika’daki kullanıcıları için durduracağını açıkladı.

Kraken Rippla’a açılan menkul kıymet davası sebebi ile Amerika’daki kullanıcılarına XRP alım satımını 30 Ocak tarihi itibari ile durduracağını açıkladı. Ancak borsa yaptığı açıklamada kullanıcıların XRP yatırma ve çekme işlemlerin aynı şekilde devam edeceğini belirtti.

Kraken kripto para borsası XRP alım satımları konusunda aldığı bu kararı yalnızca Amerika’daki müşterileri özelinde gerçekleştireceğini, diğer ülke kullanıcılarının XRP işlemlerinde herhangi bir değişiklik yaşamadan borsayı kullanmaya devam edebileceklerini ifade etti.

SEC’nin açtığı davanın Şubat ayında gerçekleşeceği bilinse de Amerika’da kullanıcısı bulunan büyük borsalar dava öncesi XRP işlemlerini durdurarak önlemlerini aldı. Alınan işlem durdurma ve delist önlemi, XRP’nin en değerli kripto para listelerindeki sıralamasını da etkiledi.

XRP geçtiğimiz günlerde Litecoin ile verdiği 3.’lük savaşını, 15 Ocak günü Polkadot ile tekrar tecrübe etti. Haber yazım saati itibari ile 3.’lüğü tekrar elinde tutan XRP, 4. sıraya düşerek sırasını Polkadot’a kaptırmıştı.

Davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmese de, SEC’nin iddialarına karşılık Ripple CEO’sunun Twitter hesabı üzerinden yaptığı kısa açıklamalarda merak edilen birkaç soruya cevap verilmişti. Ripple’ın bu dava konusunda elinden geleni yapacağı ve sonuna kadar savaşacağı gibi söylemler yapılan açıklamalardaki baskın ifadeler arasında yer almıştı.

XRP ise son 24 saatte %5 düşüş ile işlem görürken, haberin fiyat üzerinde belirgin bir etkisi görülmedi.

kaynak : koinbulteni.com/kraken-xrp-alim-satimini-durduruyor-91311.html
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 17, 2021, 11:50:23 AM

Kraken’de mi engeli bastı gerçi düşününce Kraken borsası başta delist etmeliydi. Amerika’dan onay mı ne alan ilk borsa mı ne olmuştu öyle hatırlıyorum. Bu yüzden bu beklenen bir şeydi lakin Ripple’a ne olacak çok merak ediyorum. Hem bir fırsat olarak görüyorum hem de sorunlar için endişeleniyorum.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
January 17, 2021, 12:19:38 PM

Aslında sadece Amerikadaki vatandaşları için olan bir durum.
XRP ' a yatırım yapmak bana göre çok riskli. Her ne kadar SEC davasının xrp lehine olacağını düşünsem bile. Ama Ripple şirketi çalışmalarına ve kadrsounu güçlendirmeye devam ediyor.
Ama artık CMC listelemesine baktığımızda sıralamanın yavaş yavaş değiştiğini görüyoruz. Xrp gözden de düşüyor.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 17, 2021, 03:17:17 PM

Aslında sadece Amerikadaki vatandaşları için olan bir durum.
XRP ' a yatırım yapmak bana göre çok riskli. Her ne kadar SEC davasının xrp lehine olacağını düşünsem bile. Ama Ripple şirketi çalışmalarına ve kadrsounu güçlendirmeye devam ediyor.
Ama artık CMC listelemesine baktığımızda sıralamanın yavaş yavaş değiştiğini görüyoruz. Xrp gözden de düşüyor.

Nirvana tepesinden XLM ETH almak riskli değil ama XRP almak riskli mi ?
mandown
Legendary
*

Activity: 1974
Merit: 1320

View Profile
January 17, 2021, 03:21:04 PM

Xrp ye birşey olacağını sanmıyorum istendiği kadar delist haberi gelsin piyasadan yok olacağına inanmıyorum. Adamlar ne badireler atlattı hala il 10da rahatlıkla yerini koruyabiliyor. Adamlar daha ne yapsın arkadaş.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Calipson
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
January 17, 2021, 04:27:14 PM

Xrp ye birşey olacağını sanmıyorum istendiği kadar delist haberi gelsin piyasadan yok olacağına inanmıyorum. Adamlar ne badireler atlattı hala il 10da rahatlıkla yerini koruyabiliyor. Adamlar daha ne yapsın arkadaş.
Bunun sonu da Bytecoin gibi olabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: