Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:52:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Almak İçin Geç mi Kaldınız?  (Read 229 times)
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
January 19, 2021, 04:10:19 PM
Last edit: January 19, 2021, 07:23:26 PM by ismend
Merited by EFS (5)

Bu videoyu çekerken Ethereum 1200 dolarlarda dolaşıyordu. Ancak yayınlandığında 1400 dolara yakın bir fiyata erişmişti. Öyle bir boğa piyasasına girdik ki nefes aldığımızda bile fiyat artabiliyor Smiley

Peki, Ethereum en yüksek değerini ha geçti ha geçecek, buradan ne olur, daha fazla almalı mıyım yada hiç almadım bu fiyattan alınır mı diyenlerdenseniz, bu video tam size göre, çünkü bu videoda Ethereum'un gelecekteki fiyatına oldukça olumlu etkileri olacak 5 tane sebebi açıkladım. Özellikle 2. sebep beni inanılmaz heyecanlandırıyor, iyi seyirler dilerim!

https://www.youtube.com/watch?v=pC7XPWwVpQ8

Özetle:

-Layer-2: Kısa vadede Ethereum'un ölçeklenmesini sağlayacak ikinci katman çözümleri.

-EIP-1559: İşlem ücretlerini daha adil bir şekilde sunan ve madencilere daha az ücret ödediğimiz protokol. Aynı zamanda işlem ücretinin bir kısmı da yakılıyor.

-ETH 2.0: Ölçeklenme, hız ve güvenlik sorunları Proof of Stake ve Sharding sayesinde çözülüyor.

-DeFi: Merkeziyetsiz finansın ayak sesleri ciddi ciddi duyulmaya başlandı. 2021 yılında bence TVL 100 milyar dolara ulaşacak.

-Bitcoin: 2021 yılında Ethereum, Bitcoin'den daha iyi bir performans gösterecek.

Not: Umarım açıklamalarım yeterli olmuştur.

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
1715086357
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715086357
Reply with quote  #2

1715086357
Report to moderator
1715086357
Hero Member
*

Ignore
1715086357
Reply with quote  #2

1715086357
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715086357
Hero Member
*

Ignore
1715086357
Reply with quote  #2

1715086357
Report to moderator
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 19, 2021, 07:06:51 PM

Çok yükseldi gerek yok. Macera sevseydim dağcı olurdum. Daha pumplanmamis onlarca yüzlerce token coin var.

Fiyat dipteyken kötü haberler çok olur zirvereyken de iyi haberler...
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 19, 2021, 07:35:51 PM

Ben geç kalınmadığını düşünüyorum ethereum almak için. Nedenlerini yazacak olursam ilk olarak ethereum 2 yani pos sistemi gelirse bu fiyatlar bile çerez olabiliyor. Yıl sonunda 10000-15000 dolarda olacaktır. İkinci olarak defi olayları daha çok küçük ve bunların içine şimdiki banka sistemleri de girecektir.
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
January 19, 2021, 08:04:35 PM

Sonunda ATH seviyesini gördü bu da beklenen bir şeydi. Ama ben 200 dolarlardan aldığım ethereumları 800 dolarlardan verdim. Düşünce alttan biraz daha toplarım dedim ama fırsat vermediler. Gerçi 1000 dolar sonrası çok gel git yaptı en azından o fırsatlarda al sat yaparak kardan zararı kurtarmış olduk diyelim. Ayrıca Bitcoin'in Ath seviyesini kırdıktan sonraki hareketlerini yaparsa hedef 2000 dolar olabilir. İzlemeye devam edeceğiz.

akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
January 19, 2021, 08:25:21 PM

Ethereum Ath yapmış olabilir ama btc de 19400 dolardan sonra epey  bir Ath yaptı. Bence ethereum daha da Ath yapacaktır. Bir de bundan önceki Ath si , btc 19400 dolar iken. Şuan btc 36 bin dolar ve gerçek Ath sine daha var bence. 2000 dolar ve üstünü görmesi hayal değil bence

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
January 19, 2021, 09:54:42 PM

Ben geç kalınmadığını düşünüyorum ethereum almak için. Nedenlerini yazacak olursam ilk olarak ethereum 2 yani pos sistemi gelirse bu fiyatlar bile çerez olabiliyor. Yıl sonunda 10000-15000 dolarda olacaktır. İkinci olarak defi olayları daha çok küçük ve bunların içine şimdiki banka sistemleri de girecektir.

çok iyimsersiniz. 2000 doları göreceğini sanmıyorum. başka bir başlıkta arkadaş anlatmıştı sınırsız arz olayını. böyle bir coinin çok da fazla değerleneceğini düşünmüyuorum. şu anki fiyatı bile balon.

heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
January 19, 2021, 11:42:30 PM
Last edit: January 20, 2021, 01:14:03 AM by heyhat

Önümüzdeki altcoin rallisinin boyutunu kestirebilsek bu soruya cevap vermek kolay olacaktı. Ancak kim bilebilir. Bir önceki ralli ya da daha güçlüsü yaşanacaksa bence gayet uygun alım noktasında hala. Ancak gerçekten böyle mi olacak yeni rallimiz? Eğer soft ama uzatılmış birkaç ayı aşan bir ralli olacaksa yine alınablir diye düşünüyorum. Yeni defi rüzgarında güzel prim yapacaktır. ETH 2.0 ile ölçeklenme güvenlik ve hız sorunları da aşılacak diye düşünülürse yıl sonuna doğru daha da prim yapacaktır.

Ancak CME sonrası ETH, BTCnin CMEden etkilendiği gibi de etkilenebilir. Biliyorsunuz 2018 Ocak ayında CME Bitcoin vadelilerini çıkardıktan sonra BTC çakıldı ve alt ralli başlamıştı. Bunun etkisi nasıl olacak görmek gerekir. Bunun dışında belki standard döngü bozuldu ve kurumsal yatırımcılarla birlikte bizi artık farklı bir kriptopara dünyası bekliyor. Ufak boyutlu bir altsezon yaşayacak olabiliriz ve Altszn belki bitti ya da bitmek üzere. Böyle bir durumda ETHyi tepeden satın almış da olabilirsiniz.

Nacizane düşüncem ETHyi 2000 dolar seviyelerinde satmak olacaktır.  200 dolar bandında aldığım bir koinin 10X kazandırması beni yeterince mutlu etmiş olur zaten.

anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 20, 2021, 06:53:42 AM

Çok değil 6-7 ay önce 100-200 dolarken alıp bekleyene saygı duyarım ama 1.400 dolarken almayı planlayan arkadaş gelip bana izah ederse sevinirim düşüncelerini. Ne kadar kazanç hedefliyor falan merak ediyorum.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
January 20, 2021, 07:19:29 AM

Ethereum bu fiyatını 3e de katlayabilir ama fiyata baktığımız zaman kısa vadede çok yükselmiş durumda, bu seviyeden ethereum alınacağına, daha kendisini gösterememiş ve potansiyeli çok daha yüksek olan bir sürü coin var, onlara bakılabilir. Yine de ethereum uzun vadeli yatırım için çantada olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 20, 2021, 07:47:49 AM

Kısa vadede daha büyük sıçrayışlar gösterecek altcoinler olabilir ancak orta ve uzun vadede Ethereum belki de en çok yükseliş gösteren sistem olacak. Mevcut en büyük sorunu işlem ücretleri ve bunu da çözmeye yönelik adımları mutlaka atacaklar. Şu anda kripto para dünyasında Ethereum blok zincirinin yeri yadsınamaz ve önemi giderek artmaya devam edecektir

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 20, 2021, 11:29:34 AM

fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
January 20, 2021, 11:56:34 AM

Cmc verilerine göre kripto para piyasası toplam market cap miktarı itibariyle en büyük 20 dünya borsası oyuncularından biri durumunda şu an itibariyle. Bu bir tıkanma noktası mı olacak yoksa zıplama noktası mı olacak zaman gösterecek.

2020 yılından bu güne dek kendini belli eden süreçlerle beraber artık Dünya'nın belki uzun yıllar boyu hem yaşamsal hem finansal olarak çok çalkantılı olacağı gün gibi ortada. Eğer başarabilirlerse zaten mevcut pasılmış devasa basılan para miktarlarını da 10'a katlayacak büyüklükte devasa para basma planları da açık ve net olarak ilan edildi küreselciler tarafından.

Bir yanda devasa para basımı ama bir yanda beklenen sıradışı büyük krizler. Bir yanda orta/uzun belirsiz vadede küreselcilerin sadece kendi dijital para birimi hakimiyetlerini sağlama hedefleri, bir yanda küresel iklim krizi çığırtkanlığı çıkarmalarıyla su ve elektrik tasarrufu konuları gündeme gelince kripto para ekosisteminin büyük elektrik tüketimini bahane edip kripto paraların üzerine gelirler mi vs. vs.

Kripto para piyasası tüm bu meselelerden nasıl etkilenecek gerçekten öngörülmesi zor.

Her şey süt liman olsa Dünya'nın tüm piyasalarının toplam hacimleri kaldıraçlı piyasaları da katınca yüzlerce trilyon dolarları bulurken, dolaşımda olan para miktarları da keza aynı şekilde. Bu durumda, kurumsal yatırımcıların da akın akın dahil olduğu henüz 1 Trilyon dolar değerindeki kripto para piyasası da ethereum da vesayiresi de neden büyümesine devam etmesin ama yukarıdaki faktörler engeller çıkarır mı soru işareti bu.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 20, 2021, 02:01:39 PM

Şimdi geç kalıp kalmadığınızı bilmem için yatırımcı tipinizi huyunuzu bilmem lazım yani sabırlı mısınız yarın 100 dolara düşse naparsınız bunlar lazım eğer ben asla satmam güveniyorum hedefime gelene kadar diyorsanız şimdiki fiyatı alım için uygun seviyede ama sabırsızsanız hiç bulaşmayın derim
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 20, 2021, 07:05:51 PM

Cmc verilerine göre kripto para piyasası toplam market cap miktarı itibariyle en büyük 20 dünya borsası oyuncularından biri durumunda şu an itibariyle. Bu bir tıkanma noktası mı olacak yoksa zıplama noktası mı olacak zaman gösterecek.

2020 yılından bu güne dek kendini belli eden süreçlerle beraber artık Dünya'nın belki uzun yıllar boyu hem yaşamsal hem finansal olarak çok çalkantılı olacağı gün gibi ortada. Eğer başarabilirlerse zaten mevcut pasılmış devasa basılan para miktarlarını da 10'a katlayacak büyüklükte devasa para basma planları da açık ve net olarak ilan edildi küreselciler tarafından.

Bir yanda devasa para basımı ama bir yanda beklenen sıradışı büyük krizler. Bir yanda orta/uzun belirsiz vadede küreselcilerin sadece kendi dijital para birimi hakimiyetlerini sağlama hedefleri, bir yanda küresel iklim krizi çığırtkanlığı çıkarmalarıyla su ve elektrik tasarrufu konuları gündeme gelince kripto para ekosisteminin büyük elektrik tüketimini bahane edip kripto paraların üzerine gelirler mi vs. vs.

Kripto para piyasası tüm bu meselelerden nasıl etkilenecek gerçekten öngörülmesi zor.

Her şey süt liman olsa Dünya'nın tüm piyasalarının toplam hacimleri kaldıraçlı piyasaları da katınca yüzlerce trilyon dolarları bulurken, dolaşımda olan para miktarları da keza aynı şekilde. Bu durumda, kurumsal yatırımcıların da akın akın dahil olduğu henüz 1 Trilyon dolar değerindeki kripto para piyasası da ethereum da vesayiresi de neden büyümesine devam etmesin ama yukarıdaki faktörler engeller çıkarır mı soru işareti bu.

Yapma hocam 1 trilyon dolar az mı ? dünyanın her ülkesinde evlere girmiş kuyumcularda yer edinmiş altın piyasası bile 10 Trilyon dolar buyuklugunde. Bakmayın siz ABD borslarina Tesla ya falan. Hepsi balon piyasalar. Değerlerin geçerliliği yok.

Bu piyasa da ne kadar siserse sissin bu piyasanın yüzde 90 balinaların elinde gerçeğini değiştirmiyor ve ky dostu asla değiller. Çoğu insan ezilip gitti teknoloji uğruna.

Tek ümidimiz 1 trilyon dolarlık piyasanın yuzde 95'i Tether Ether ve Bitcoine ait. Kalan yüzde 5 lik kısımda da ben varım. Smiley Bir piyasa düşünün Ethereum Bitcoin ve Tetheri çıkardığımız da geriye birşey kalmıyor. Ve daha ilginci bu kadar yükselen coinleri hala tepe noktalardan kovalamaya çalışan yatırımcılar var.

100-200 dolardan Ethereum tutup hodl etmeyip 1400 dolardan mallanmak ne kadar doğru ? Varsayalım 3.000 dolar oldu bu riske değer mi?
Gibi gibi gündemi meşgul edecek bir çok konu var ama piyasamiz kesinlikle kaybettirme üzerine kurulu ve tamamen spekülasyona dayalı. 1 trilyon dolar çok mu az mı bence çok ama dünyada en çok yatırımcısı olan Altındır. Piyasasına baktığımızda 10 Trilyon dolarda geziyor.

Sonuca geldigimizde piyasamiz bebeklikten çıkıp emekleme aşamasını ve çocukluk evrelerini çoktan tamamladı. Genç yetişkin ve olgun bir piyasadayiz artık. Yaşlılık dönemi de iyiden iyi ye kendini hissettiriyor.

YTD
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
January 20, 2021, 07:08:24 PM

Stoplu girildiği taktirde her türlü ve her fiyattan giriş yapılabilir heleki bu düşüşleri bir başka seviyorum az ve özkazançlar bırakabiliyor.
Geç veya erken burada yatırım düşüncenize göre değişken bir durum 1350 usd den eth alan adam zararmı etti? Stopluysa ve akıllıca davranırsa her türlü kar eder.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
January 20, 2021, 07:21:09 PM

Tek ümidimiz 1 trilyon dolarlık piyasanın yuzde 95'i Tether Ether ve Bitcoine ait. Kalan yüzde 5 lik kısımda da ben varım. Smiley
YTD

şu cumle herşeyin ozeti aslında.
işte o %5 lik kısımda %90 lık kitle var zengin olma hayali kuran kucuk yatırımcı.
ve o %90 luk cogunluk kaybedecek.cogunlugun her zaman kaybettiği gibi.

her zaman soylerim bilen bilir,tekrar soyluyorum yatırmın %70-80 i btc de değilse kaybedeceksin bu kadar basit....

anonymous3x
Sr. Member

View Profile
January 20, 2021, 08:11:23 PM

Tek ümidimiz 1 trilyon dolarlık piyasanın yuzde 95'i Tether Ether ve Bitcoine ait. Kalan yüzde 5 lik kısımda da ben varım. Smiley
YTD

şu cumle herşeyin ozeti aslında.
işte o %5 lik kısımda %90 lık kitle var zengin olma hayali kuran kucuk yatırımcı.
ve o %90 luk cogunluk kaybedecek.cogunlugun her zaman kaybettiği gibi.

her zaman soylerim bilen bilir,tekrar soyluyorum yatırmın %70-80 i btc de değilse kaybedeceksin bu kadar basit....

Doğru pump yakalayan yatırımcılar olduğu kadar çoğu yatırımcının altcoinlerde kalıp tüm ralliyi kaçırdığını düşünüyorum. Ancak yaşanan rallinin keyfini surenlerde olmuştur.

Zaten çoğu küçük yatırımcı yaz aylarının sonunda maliyetlenmeye başladı. Büyük oyuncular ise martta çoktan maliyetlenmisti. Büyükler paralarını 5 e 10 katlarken kucukler maliyetlerini çıkarmaya çalışıyor Smiley
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
January 21, 2021, 08:02:48 AM

80-90 dolardan alan arkadaşlar acaba hangi fiyattan satsam diye plan yapıyordur ya da şimdiye kadar çoktan vedalaşmıştır.
Biraz daha yükselsin ve bu seferde yeni gelen sağdan soldan duyan kişi ethereum varmış iyi yükseliyormus nasıl alabilirim diyecek. 80-90 dolardan alan kişiler ( bu sadece lafın gelişi)
Bu yeni gelenlere bayrağı teslim edecek. Sonra geri çekilmeye başlayınca bu sefer onlarda uzun süre taşıyacak ya da zararına satıp çıkacak ve bu piyasa bana göre değilmiş diyecek.  Bu döngü böyle devam edip duracak..

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 21, 2021, 08:06:43 AM

Güzel açıklamalar olmuş, ethereum almak için geç kalınmış değil, bitcoin gibi, sürekli yatırım toplayan ve yatırımcısını üzmeyen bir birim,
chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
January 26, 2021, 01:49:27 PM

Ah be gecen sene ıcınde 80-100 dolardan ethereum almak vardı bıtcoınden daha cok kazandırdı ve hala cıkıs potansıyelı mevcut yapılan acıklamalar bunu gosterıyo en azından bız de gec kaldık ıste buralardan da gırmek buyuk cesaret ıstıyo

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: