Bitcoin Forum
May 12, 2024, 11:14:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Dil Barajını Geçenler Fetöcü ya da Batıcı mı?  (Read 187 times)
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
January 25, 2021, 07:08:18 PM

Akademisyenlerin kalitesi her şehirde üniversite açılmasıyla bağlantılı olarak düşüyor.Yabancı dil barajı gelip yükseltilse bile bu durum değişmez ilkokulda öğretmenlik yapamayacak insanlar bile akademisyen olup üniversitelerde eğitim veriyor.
Üniversitedeyken hocalarıma çok saygı duyuyordum. En azından çoğuna diyebilirim. Ama akademinin biraz içine girince gördüm ki fos muş birçoğu. Çoğunluğu haklın gözündse saygınlık kazanmak ve iyi şartları!! için çoğu da torpille geliyor. Bomboş hocalar var. Bi zahmet de ingilizce bilsinler. Öğrenmekten korkan akademisyen mi olur ? Hemde ingilizce öğrenmek gibi bir konuda.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
1715512455
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715512455
Reply with quote  #2

1715512455
Report to moderator
1715512455
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715512455
Reply with quote  #2

1715512455
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
January 25, 2021, 07:21:17 PM

Akademisyenlerin kalitesi her şehirde üniversite açılmasıyla bağlantılı olarak düşüyor.Yabancı dil barajı gelip yükseltilse bile bu durum değişmez ilkokulda öğretmenlik yapamayacak insanlar bile akademisyen olup üniversitelerde eğitim veriyor.
Üniversitedeyken hocalarıma çok saygı duyuyordum. En azından çoğuna diyebilirim. Ama akademinin biraz içine girince gördüm ki fos muş birçoğu. Çoğunluğu haklın gözündse saygınlık kazanmak ve iyi şartları!! için çoğu da torpille geliyor. Bomboş hocalar var. Bi zahmet de ingilizce bilsinler. Öğrenmekten korkan akademisyen mi olur ? Hemde ingilizce öğrenmek gibi bir konuda.

Hocam torpilin kralı var oralarda. Bizim üniversite de öyle bir durum vardı. Diğer  bölümden bir kızı hemşerim diye hocası asistan olarak aldı. Zaten asistan başladığın zaman profa kadar gidiyor.
Geçenlerde gördüm Mersin üniversitesinde doçent olmuş. 3-5 seneye kadar prof.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
January 25, 2021, 07:23:55 PM

şimdi bütün  dil barajını geçenler için bunu söylemek abesle iştigal olmakla beraber bu şekilde olan pek çok fetöcü olduğuda bir gerçek. Ama dil öğrenmeme tembelliğini böyle bir olaya bağlamak tembelliği gizlemez. suçlama yerine çalışıp başarılı olmak yolunu  seçmek mantıklı olurdu.

W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 977

View Profile
January 27, 2021, 08:48:03 AM

Dil barajını geçenler değil ; geçemeyenler için bunu konuşmak daha mantık çerçevesinde bir düşünce olur.Çünkü Fetöcü dediğimiz güruha bakarsak, nerede ipsiz, sapsız, bir baltaya sap olamamış kişiler varsa, Zaman gazetesi aboneliğiyle, Sızıntı dergisi aboneliğiyle, Himmet denilen örgüte verilen paralarla bir yere gelmiş kişiler.

Tek bildikleri rüşvet ile daha üst kademelere çıkmak.Biraz daha sert eleştiriye girerdim ama bu benim için sıkıntı yaratabilir.Kibarca şöyle diyeyim :

Bütün FETÖ mensubu teröristler içeride mi ?Yoksa hala dokunulmamış kişiler dışarıda işine gücüne devam ediyor mu?Bu soruya vereceğimiz cevap önemli bizim için.Ülkede zaten birilerinin işine gelmeyen ne varsa, yapan fötöcü oluyor.

Yabancı dil puanını alamayan birisinin yurtdışında akademik anlamda Türkiye’yi temsil gücü nasıl olur sizce?Düşünün ki Amerika ya da Almanya’da bir eğitim konferansı var.Dil ortak dil İngilizce.Türkiye’den de temsilci gitmiş ama İngilizce bilmiyor.Peki bu adam neden o konferansa gitmiş acaba ?

-CV’sinde böyle önemli bir konferansta bulunduğu yazarsa istediği kısma rahatlıkla ulaşabilir mi ?
-Yurtdışı için bu tür konferanslarda tüm masrafların devlet tarafından karşılandığı ve harcırah verildiğini düşünürsek, ekstra gelir kaynağı olarak düşünebilir mi?
-Siyasete girmek için “iyi bir akademisyen” imajını tamamlamak için kullanılabilir mi?

Yanıtlarınız evetse neden isyan edildiğini bir kere daha anlayacaksınız.

Çünkü yabancı dil bilenlerin “geneli” kendini geliştirmiş ve dünyaya bakış açısı “daha farklı” kişiler.Bu kişileri nasıl bertaraf etmişlerdi ?Mülakat için gereken puanı 50’ye çekerek.Şimdi garip biçimde doğru karar veren YÖK’e yüklenilmeyecek de kime yüklenilecek?Sarı çizmeli Mehmet Ağa’ya mı?

Umarım YÖK, bu cesur kararın arkasında durabilir ...

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████