Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:53:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Paribu kullanmayın!  (Read 370 times)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 01, 2021, 09:41:23 AM

Yalnız konu özeliyle doğrudan alakalı olmamakla birlikte şu temel eleştiriyi yapmadan da duramıyorum.
Ne zaman şu veya bu sebeple kripto ticaretinde kayda değer bir artış, yoğunluk olsa bizim yerliler "bilgisayarcı tabiriyle" cortluyor, altyapı çuvallıyor. Yazılımcı değilim, bu durum kodların hatası mı, veritabanı mı zayıf bilmiyorum ama sürekli yaşadığımız bu durum gerçekten kabak tadı verdi. Üstelik söylediğim sıkıntı hepsi için geçerli.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1715334792
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715334792
Reply with quote  #2

1715334792
Report to moderator
1715334792
Hero Member
*

Ignore
1715334792
Reply with quote  #2

1715334792
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715334792
Hero Member
*

Ignore
1715334792
Reply with quote  #2

1715334792
Report to moderator
Carmentos
Member
**

Activity: 121
Merit: 31

View Profile WWW
February 01, 2021, 03:25:48 PM

Fee ücretine lafım yok. Fee kesintisi olmazsa borsa nasıl ayakta duracak. Fakat genel olarak Paribu kullanmak pişmanlıktır. Kullanmayın, kullandırtmayın. Yarının dünyası Paribu değil.

btctürk nasıl ayakda duruyorsa öyle durur.

Hocam borsalar eğer hacimleri gerçekse her işlemden aldıkları paralar insanların aklının alamayacağı paralar düşün ben günde 5 farklı işlem yapıyorum borsa dışında herhangi bir hareket olmmuyorki sadece veritabanında sayısal değerler yer değiştiriliyor ve adamlar para kazanıyor. fee ne ki kaç kişi borsadan para çekiyor ki.

Hocam Paribu'dan tiksinen bir insanım fakat fee ücreti uçuk bir rakam değilse laf etmeyi doğru bulmuyorum. Popüler, sağlam global borsaların çoğu para çekiminde fee kesiyor.

Gönlüm ister ki, kimse Paribu kullanmasın; çok mutlu olurum. Bu kadar vizyonsuz bir borsa ben hayatımda görmedim. Uniswap bile kat kat daha iyidir.

Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
February 17, 2021, 11:44:24 AM

Borsalarin gelir kaynaklari alim ve satimlarda araya koyduklari margin payidir, cogu kisinin goz ardi ettigi bu ucretler gun sonunda yuksek hacimde, yuksek gelir saglamanin ana nedenidir, transaction ucreti blockchain aginin getirdigi bir ucrettir, tekellesme bu yuzden kotudur ki secme sansiniz olmaz, sukur ki sayisiz borsalar bulunmakla berabar ulkemizde de bir duzine kripto borsasi bulunur.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
February 17, 2021, 12:35:55 PM
Last edit: November 30, 2022, 05:43:47 PM by meser#

Böyle konuları sıkça görür olduk tamam hiçbir firma borsa dört dörtlük olmuyor güzelce sorunların giderilmesi konusunda ikaz ettinizde olumsuz cevap mı aldınız derler. Bu ücreti paribu direk cebine koymuyor transferin ücreti yani cebinden vermesini beklememek lazım ha Btcturk işlem ücreti almıyor git orayı kullan o zaman. Bu tarz konuları gördükçe aklıma bir karikatür geliyordu onu da editledim koyayım şuraya. Onu kullanma bunu kullanma nabak yani Cheesy

Source: Me Cheesy
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 17, 2021, 01:34:58 PM

sahsen tum işlemlerimi genelde usdt trc20 olarak yada bsc zincirinden yapıyorum. eth transfer ettiğinde btc transfer ettiğinde 10-20 dolar vermek artık normal.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
February 17, 2021, 06:00:00 PM

Böyle kan emici şirketlere paranızı yedirmeyin arkadaşlar. Yanlış bilmiyorsam binance bile kestiği 0.0005 BTC'lik feeyi 0.0004'e düşürdü ama bu firma hala düşürmüş değil. Bir BTC transferi için neredeyse 125 TL kesinti yapıyorlar. Böyle insanlara paranızı yedirmeyin derim.

Paribuya kızmak anlamsız bitcoin göndermek eskiden 1-2 lirayken şuan 100 lira.

Aynen hocam. Ben son zamanlarda btc ve eth çok pahalı olduğu için hep xrp ile işlem yaptım. Hem hızlı hemde transfer olayı çok ucuz.
Tabi alım satım da ne kadar fee kesiyor hiç dikkat etmedim. Banka havalesinde yıllardır 3 TL havale masrafı alıyor.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 17, 2021, 08:37:33 PM

En mantıklısı bsc trc20 olarak yapmak açıkcası mümkün mertebe erc20 olarak yada btc olarak yapmıyorum tl çekimi ise ayrı bir durum. Paribu için yıllardır kullanırım ama şunu söyliyim orada trade olayı yapılmaz bana göre hacim yok hemde komisyon oranlarıda sıkıntı yaratıyor bir de yüksekten almak zorunda kalabiliyorsun orada.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 19, 2021, 09:56:03 AM
Last edit: February 19, 2021, 11:04:06 AM by anonymous3x

Gönlüm ister ki, kimse Paribu kullanmasın; çok mutlu olurum. Bu kadar vizyonsuz bir borsa ben hayatımda görmedim. Uniswap bile kat kat daha iyidir.

BtcTürk kullan dostum paribudan kat kat kötüdür. deneyimleyip paribuya geri döneceksin muhtemelen.
her düşüşte sistem kilitlenip duruyor. Malını satamıyorsun sadece izliyorsun.  1 aydır takip ediyor istisnasız her hafta %5 düşüşte sistem donuyor alım satımlar girilemiyor. ağzın açık bakıyorsun ekrana.

veya zarar etmek istemiyorsanız eosfinex binance gibi borsalara geçin.

berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
February 20, 2021, 08:16:21 AM

bunlar kadar serefsız ahlaksızlar yoktur.sıstem 1saattır kapalı.her sey yukselırken sıstemı kapatıyor seresızler...

bu ülkede yerli güzel bır sey olmuycaak mı arkadas. illa bınance mı kullanalım yanı.bu sondu bınanceye geri donuyoruz artık.abv
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 20, 2021, 08:38:51 AM
Last edit: February 20, 2021, 09:20:34 AM by HARDCRACKERS

Sistem kapalı gene bazı coinlerde malı kilitliyorlar anlaşılan Grin önceden burda yazanlar oldu.

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 20, 2021, 09:53:10 AM

Vay be Btcturk rezalet diyorduk paribu da aynı çıktı.

Zarar eden varsa geçmiş olsun.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 20, 2021, 12:17:51 PM

Yabancı borsa olarak her türlü binance oda arada bir çöküyor ama milyonluk balinaların oynadığı trade yaptığı bir platform çökse bile hemen çözülebiliyor bu durum paribuyu trade için kullanmayın tl çekimleri için olabilir he binance de de var bu durum tabi.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
February 20, 2021, 03:23:06 PM

Bugün yine Twitter'da tt olmuş paribu.
Raven coini satıp para kazanmak isteyen eoey kişi veryansın ediyordu.
Her zaman paribuyu geçiş olarak kullandım. Alsat yapmadım hiç.  Satıp parayı tl yapıp hesabıma havale yaptım.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2021, 04:24:39 PM

Paribu ve BtcTurk hadi neyse de Binance bile cortladı geçen gün. BTC aşırı yükseldiğinde yoğun bir trafik oluşuyor. Sanırım bu trafik "yoğun" denen zamanlara göre bile birkaç kat fazlalaştı artık. Çekimler, yatırmalar, al-sat'lar, vs... Buna en büyük borsalar bile dayanamıyor. Tamam Paribu'nun geçmişten bugüne kötü bir tecrübesi var yoğun zamanlarda yaşanan kilitlenmeler için, buna katılıyorum. Ama işte Binance bile yaşadı bunu ve binlerce kişiden küfürler işitti. Kim bilir kaç bin tane sunucusu vardır veri merkezlerinde. Yine de yetmeyebiliyor demek ki! Kapasite planlaması yapmış olmalarına rağmen cortlayabiliyorlar tüm borsalar:)
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
February 20, 2021, 08:56:08 PM

Paribu bugün insanları baya mağdur etmiş. Rvn artışı ile sistem birden kirlenmiş ve insanlar herhangi bir satış gerçekleştirememiş. Binance bile cortluyor evet ama bu olay sürekli olmuyor. Paribu bunu alışkanlık haline getirdi artık.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 20, 2021, 09:35:14 PM

Üstte resmi attığım zaman ben oraya 2 resim daha attım ama sonra sildim attığım 2 resimde işte ravencoin ile ilgili idi.1 cisinde paribu fiyat 0.35 usd iken piyasada 0.23-.24 usd idi dfiğer resimde ise huobi-binace-upbit onlar alt alta fiyatlar yaklaşık 0.24 usd idi.
İşte sistem kilitlenme sorunu şundan paribuda ravencoin ve hot var işte ondada bizzat borsa kendi manipüle ediyor bence fiyatı fiyat şişiyor şişiyor ve peşpeşe fiyatlar giriliyor tahtayı izlerken göreceksiniz.rastgele 100-200-500-1000 gibi abuk sabuk rakamlar bu arada koyun sürüsü psikolojisi işte millete
 lannnnnnnnnnnn coin gidiyor diyip işte hurra diyen dalıyor sonrada malı çakıyorlar.eeee ne oldu sonrası malum twitterda ağlayan zırlayan horlayan guruldayan tayfa var. Huh
Mübarek 3-4 tane market aç bak fiyata coingecko-coinmarket ve daha değişik siteler 3-4 site fiyata gör lan burda malı 2 kattan yerleştiriyorlar diyip aklı olan girmez girende riski alan girer.
Şimdi birde en şişik coinleri borsaya alıyorlar.Yani balinalar anasını bellediği coinleri son dönemde soktular.İşte yakında ren var oda patladı onuda bugün yarın borsaya sokarlar oda alanın elinde patlar.Burası borsa kim kime k.rsa mevzusu. Cry
Ayrıca hot merak eden özellikle takip etsin ondada fırıldak çok.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: