Bitcoin Forum
June 30, 2024, 05:26:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bir Türlü Gönderilemeyen Coinler  (Read 330 times)
CaylakXSMaxPulus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 2

View Profile
February 11, 2021, 09:25:45 PM

Geçen gün benzerini yaşadım. İmza ödemem gelmişti Trust cüzdanıma. Yaklaşık 60 dolarlık BTC; 0.0013 ediyor. Binance'e yollayayım dedim her zamanki gibi. 7 dolarlık fee çıkarttı önüme. "Ohooo fiyatlar alımış başını gitmiş bu kadar da ödemem" dedim ve 2 dolarlık fee seçtim. Yine aynı hataya düşmüş oldum. Şimdi 24 saatten fazla süre geçti ve halen onay bekliyor! Umarım 1 haftayı bulmaz benim transfer!
Şöyle 500 dolarlık falan bi transfer olsa tamam derim 7 doları veririm ama 60 dolar için de çok be...

Evet, kesinlikle katılıyorum. Sözde gelecekte paranın yerini alacak teknoloji (!)
100 liralık bir alışveriş için kim 50 lira komisyon öder ki. Daha düşük ücretleri saymıyorum bile. Bir yatırım aracı olarak süper ama ben asla paranın yerini alabileceğini düşünmüyorum. En azından şuanlık öyle görünüyor. Öncelikle bu fee ücreti sisteminin düzenlenmesi gerek.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 19, 2021, 08:37:51 PM

Geçen gün benzerini yaşadım. İmza ödemem gelmişti Trust cüzdanıma. Yaklaşık 60 dolarlık BTC; 0.0013 ediyor. Binance'e yollayayım dedim her zamanki gibi. 7 dolarlık fee çıkarttı önüme. "Ohooo fiyatlar alımış başını gitmiş bu kadar da ödemem" dedim ve 2 dolarlık fee seçtim. Yine aynı hataya düşmüş oldum. Şimdi 24 saatten fazla süre geçti ve halen onay bekliyor! Umarım 1 haftayı bulmaz benim transfer!
Şöyle 500 dolarlık falan bi transfer olsa tamam derim 7 doları veririm ama 60 dolar için de çok be...

Valla 1 hafta olsa iyi derim @lossnet

Yaklaşık olarak 2 Hafta oldu hala bitcoinlerim geçmedi Smiley fee miktarını manuel girmiştim pek acelesi yok diye en az 8 gösteriyordu bende 4 e ayarlayıp yolladım 2 - 3 gün sürsün önemli değil diye düşünmüştüm. Tam tamına 17 gün oldu ve hala onay bekliyoruz Smiley Blockchair'de sıra olarak
Öncelik: 98089/127041 gösteriyor düşün artık.

Bir kaç tane Transaction Accelerator denedim fayda etmedi. Servisler bölümünde bir kişinin konusu var oraya da yazdım oda fayda etmedi Smiley Allahtan Bitcoin yükseliyor da zararım yok. Öteki türlü olsa kesin altcoinlerden birisine basardım Smiley
ajanwalker
Hero Member

Activity: 1540
Merit: 506

View Profile
February 20, 2021, 03:27:31 PM

Heleki şu zamanda mağdur olmamak için standart fee seçmekte fayda var. Geldi mi gelecek mi diye beklemeye gerek yok ver parasını kafam rahat etsin.
Ben de epey zaman önce arkadaşımın cüzdanında olan bir tokeni onun ısrarı üzerine bitrexe attım. Daha hala geçmedi. Üstünden belki 3-4 ay gecti. Çünkü o zamanlar cüzdan kapalı haldeydi. Ara ara bakıyorum ama gelen yok maalesef.

███████████████████████
███████████████████████
████████▀█▀████████████
████████████████████████
████████████████▀▀██████
████▀▀▀█████████████████
████████████▄▄▄▄███████
█████████████████▄▄▄████
█████████████████▀█████
████████████▀██▀████████
████████████████████████
███████████▄▄█████▄▄█████

███████████████████████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████▀▀▀
▀▄
▌░░▐▌
█████▄▄█
████████▄
████████▌
███████
███████
██████
██████
█████
██

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
.
..Play Now..
[
CaylakXSMaxPulus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 20, 2021, 03:41:17 PM

Heleki şu zamanda mağdur olmamak için standart fee seçmekte fayda var. Geldi mi gelecek mi diye beklemeye gerek yok ver parasını kafam rahat etsin.
Ben de epey zaman önce arkadaşımın cüzdanında olan bir tokeni onun ısrarı üzerine bitrexe attım. Daha hala geçmedi. Üstünden belki 3-4 ay gecti. Çünkü o zamanlar cüzdan kapalı haldeydi. Ara ara bakıyorum ama gelen yok maalesef.

Rica etsem gönderimin TXİD numarasını paylaşabilir misiniz?
Bildiğim kadarıyla ağın gereksiz şişmemesi için bir süre sonra gönderim tamamlanmazsa iade gerçekleşiyor. 2 hafta civarı sonra olması lazım. Cüzdanı tekrar kontrol edin, iade gelmiş ve token tekrar kullanılabilir duruma gelmiş olabilir. 3-4 ay biraz ilginç geldi açıkçası. Başka bir sorun olmadığına emin misiniz?
Daha bilgili bir arkadaşımız yardımını paylaşacaktır.
CaylakXSMaxPulus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 20, 2021, 03:45:27 PM

Merhaba

biz bu bitcoin işlemlerini kendi pcde mining olarak onaylama şansımız yok mu ?

örnek :

ben düşük ücretle gönderim yaptım 2 gün oldu ama gelmedi bi program ile ben bu işlemi mining ile onaylatma şansım yokmu ?

bilmediğim için soruyorum tskler

Mining yapabilirsiniz lakin bu işlemi cihaz daha doğrusu ağ otomatik olarak gerçekleştirir. Yani istediğiniz gönderimi onaylama şansınız yok malesef. Bunlar açık artırma usulü ağda otomatik gerçekleşiyor. Yani daha çok gönderim ücreti verenden daha az gönderim ücreti verene doğru bir sıralama var.
Ayrıca böyle bir şey mümkün olsa bile bir kaç coin dışında 1 onayla gönderim yapan bir sistem yok. Örnek Dogecoin için 50 onay gerekiyor.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2586

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 20, 2021, 04:52:08 PM

Mining yapabilirsiniz lakin bu işlemi cihaz daha doğrusu ağ otomatik olarak gerçekleştirir. Yani istediğiniz gönderimi onaylama şansınız yok malesef. Bunlar açık artırma usulü ağda otomatik gerçekleşiyor. Yani daha çok gönderim ücreti verenden daha az gönderim ücreti verene doğru bir sıralama var.
Ayrıca böyle bir şey mümkün olsa bile bir kaç coin dışında 1 onayla gönderim yapan bir sistem yok. Örnek Dogecoin için 50 onay gerekiyor.

Transferin tek bir onay alması karşı tarafa iletilmesi için yeterlidir ancak ağda aynı anda iki blok bulunması, %51 saldırıları ve benzeri durumlar sebebiyle güvenlik sorununa sebep olabilir. Borsalar deposit işlemlerinde bu riski en aza indirmek için birden çok blok onayı isterler. Ağda ne kadar çok onay alınmışsa işlem o kadar güvenilir hale gelir.

Ağdaki işlemlerin açık arttırma yöntemiyle onaylanması aslında yoğunluk zamanlarında ağdaki transfer ücretlerinin aşırı artmasının temel sebebidir. Transferinin bir an önce gerçekleşmesini isteyen insanlar daha fazlasını teklif ettikçe transfer ücreti ortalaması yükselir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 20, 2021, 08:36:36 PM
Last edit: February 21, 2021, 11:43:00 AM by lossnet

Valla 1 hafta olsa iyi derim @lossnet

Yaklaşık olarak 2 Hafta oldu hala bitcoinlerim geçmedi :) fee miktarını manuel girmiştim pek acelesi yok diye en az 8 gösteriyordu bende 4 e ayarlayıp yolladım 2 - 3 gün sürsün önemli değil diye düşünmüştüm. Tam tamına 17 gün oldu ve hala onay bekliyoruz :) Blockchair'de sıra olarak
Öncelik: 98089/127041 gösteriyor düşün artık.

Gelişmeyi ekleyeyim buraya hocam. Yaklaşık 3 gün sonra geldi transferim. Ben bu kadar erken beklemiyordum bile! Sürpriz oldu yani biraz:) O öncelik bende de benzer şekildeydi. Ama 60 saatin ardından birden ara kapanmaya başladı ve 72 saatin sonunda da mutlu sona ulaştım:) Sonraki transferimi -ağzım yandığından dolayı- 4 dolardan yaptım, birkaç saate geldi. Bu haftaki fee'lerehiç bakmadım. Çooook uçuk fiyatlar çıkacak diye korkuyorum. 10 doların üzerinde falan değildir umarım!
CaylakXSMaxPulus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 20, 2021, 11:22:26 PM
Last edit: February 21, 2021, 03:04:04 PM by CaylakXSMaxPulus

Transferin tek bir onay alması karşı tarafa iletilmesi için yeterlidir ancak ağda aynı anda iki blok bulunması, %51 saldırıları ve benzeri durumlar sebebiyle güvenlik sorununa sebep olabilir. Borsalar deposit işlemlerinde bu riski en aza indirmek için birden çok blok onayı isterler. Ağda ne kadar çok onay alınmışsa işlem o kadar güvenilir hale gelir.

Ağdaki işlemlerin açık arttırma yöntemiyle onaylanması aslında yoğunluk zamanlarında ağdaki transfer ücretlerinin aşırı artmasının temel sebebidir. Transferinin bir an önce gerçekleşmesini isteyen insanlar daha fazlasını teklif ettikçe transfer ücreti ortalaması yükselir.

Yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın. Hala tam anlamıyla çözebilmiş değilim bu alemi. Doğru düzgün Türkçe kaynak yok maalesef.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: