Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:50:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Başlayanlar Ne yapması Gerek Yardım  (Read 136 times)
MeryToryum (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
February 05, 2021, 06:45:04 PM

Merhaba Dostlar
bu alana yeni giriyorum blockchain miş , bitcoinmiş filan çok bilmem ben ve benim gibiler sizce nereden başlaması gerek sizce
neler okuması, neleri izlemesi, kurs kanal vs tavsiyeleriniz varsa bekliyorum

Bitcointalk sitesinde neleri okuyayım ingilizce bilmediğim için biraz sorun olacak gibi gözüküyor.
1715590223
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715590223
Reply with quote  #2

1715590223
Report to moderator
1715590223
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715590223
Reply with quote  #2

1715590223
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 05, 2021, 07:33:23 PM
Merited by EFS (1)

Bitcointalk blockchain ve bitcoin konusunda bir çok farklı konuyu öğrenmeniz için size faydalı olacaktır.  Başlangıç için bir kaç makale önerebilirim.

Bitcoin için en iyi kaynak: Bitcoin Türkçe Whitepaper okumanız gereken ilk döküman.

Foruma başlarken okumanız gereken kurallar: Unofficial list of (official) Bitcointalk.org rules, guidelines, FAQ (İngilizce bilmiyorsanız google çeviri işinizi görecektir)
Forumda aradığınızı kolay bulabilmeniz için EFS tarafından hazırlanmış Bitcointalk Türkçe Bölümü Rehberi - Meta

Blockchain hakkında okumanız gerekenler: Düzce üniversitesi tarafından hazırlanmış blockchain makalesi
Blockchain Türkiye tarafından kaleme alınmış blockchain'i anlamak
BtcTurk tarafından hazırlanmış Blockchain (Blokzinciri) Teknolojisi Nedir?

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 06, 2021, 06:21:37 AM

Tek önerim "ne bulursanız okuyun" olur.
Yıllardır forumdayım ve araştırmayı okumayı seven bir yapım var. Yıllardır okumama rağmen halen daha bir çok şeyi bilmediğimi görüyorum. Öğrenmenin sınırı yok.
Bu sınırsız dünyaya hoşgeldiniz.
Bthd'nin önerileri başlangıç için oldukça yeterli. Zaten okudukça "şu neymiş şu da neymiş" diye araştırırken bambaşka şeyleri okuduğunuzu farkedeceksiniz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
February 06, 2021, 08:12:46 AM

Üstteki mesajlar tamamen doğru, burası sınırsız bir dünya ve ne bulursanız okumanız gerekiyor. Ne kadar araştırsanız da bir şeyler eksik kalıyor, her şeye hakim olmak pek kolay değil.
Forumun Türkçe bölümü oldukça geniş, sadece Yeni Başlayanlar kısmında yer alanları değil, her konu başlığını okumanız lazım. Burada temel bilgileri aldıktan sonra asıl olan biteni diğer konularda göreceksiniz. Önemli olan sıkılmadan sabırla okumak ve öğrenmek Smiley

Ben de size ne yapmamanız gerektiğini söyliyim. Twitterdaki her şeyi bildiğini sanan kişilerden uzak durun, Telegram gruplarında dikkatli davranın. Geçen gün bir gruba göz attım, 250 kişi var ve 1 cent olması bile mucize olan bir coinin 1 dolar olacağına kendilerini inandırmışlar, azıcık pump gelince hepsi alım yaptı sonra %90 zararla kendilerini kilitlediler. Türkiye'de ya da forumda bu işlerden anlayan 250 kişi yokken Telegram grubunda aktif bu kadar kişi olunca kolay yoldan parayı vurma çabasında olup her şeyini kaybedenleri görmek pek zor olmuyor Cheesy

Yatırım yapacağınızda her zaman kendi düşünceniz ile hareket edin, tanımadığınız kişilere güvenmeyin. Bu piyasa genel olarak yeni başlayanın parasını almak üzerine kurulu bir hal almaya başladı Cheesy

Forumda özellikle yüksek rütbeli arkadaşların yazılarını takip edin, en kaliteli ve güvenilir bilgileri onlardan alacaksınız. Aklınıza takılan bir şey olduğunda cevap bulabileceğiniz birileri burada mutlaka vardır

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 06, 2021, 09:27:07 PM
Last edit: February 08, 2021, 12:59:52 PM by lossnet

Merhaba Dostlar
bu alana yeni giriyorum blockchain miş , bitcoinmiş filan çok bilmem ben ve benim gibiler sizce nereden başlaması gerek sizce
neler okuması, neleri izlemesi, kurs kanal vs tavsiyeleriniz varsa bekliyorum

Bitcointalk sitesinde neleri okuyayım ingilizce bilmediğim için biraz sorun olacak gibi gözüküyor.

Öncelikle bu foruma katıldığınıza memnun oldum. Nedeni şu: Telegram kanallarında, kripto piyasasına yeni giren yüzlerce kişi görüyorum ve bunların çoğu işin mantığından habersiz. Bilgisi olmadan, coinleri tanımadan, teknolojisini bilmeden, al-sat yapıyorlar. Kulaktan dolma bilgilerle ve milletin verdiği gazla ilerlemek büyük kayıplara yol açabilir sonuçta! O yüzden en doğrusunu yapmışsınız. Zaten "Yeni Başlayanlar" bölümü tam da sizin gibi aramıza yeni katılanlar için hazırlanmış, bilgilerle dolu bir yer. @Bthd üstat da önemli yerlerin linklerini vermiş. Dikkatlice okuyun ve kendinizi hazır hissettiğinizde de bir borsaya kayıt olarak ufak yatırımlarla denemeye başlayın. Youtube kanallarında çok fazla reklam çekimleri olabiliyor. O yüzden izlerken bir müddet sonra neyin gerçek bilgi neyin reklam kokan haberler olduğunu fark edeceksiniz.

Ben de tavsiyemi paylaşıyorum: https://www.youtube.com/watch?v=o16nc0-MkUg&t=5s
Bu videoyu, bu forumdan @Nomad88 adlı arkadaşımız hazırlamıştı. 7 dakikada Bitcoin ve teknolojisine ilişkin çok faydalı bilgiler var.
bitcoinokulu
Member
**

Activity: 338
Merit: 20

View Profile WWW
February 06, 2021, 09:29:10 PM

Kendi bloğumda bu konulara değindiğim 2 bölüm var. İşinize yarayacaktır.
Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Rehberi ve Bitcoin Nedir?
Ben de bol bol okumanızı ve araştırmanızı öneririm.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
February 11, 2021, 03:42:53 PM

Yeni baslayanlar,

Kaybetmeyi goze aldiklari para ile girmeliler
Aldiklari coin dustugunde panige kapilip satmamalilar
Aldiklari coini iyi arastirarak almali, alarstirma yapmak istemiyorsa ilk 20 deki coinlerden almali.
Coin yukseldiginde satip karini almasini bilmeli, hayalpwrest davranmamali.
En onemlisi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamali

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Pages: [1]
  Print  

Jump to: