Bitcoin Forum
April 30, 2024, 06:30:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Avalanche Üzerindeki Merkeziyetsiz Borsa Pangolin Üzerinde Likidite Madenciliği  (Read 96 times)
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
February 16, 2021, 08:34:18 PM

Avalanche blokzincirinin üzerindeki ilk DeFi (merkeziyetsiz finans) uygulaması merkeziyetsiz borsa Pangolin başarılı bir şekilde hayata geçti. Ufak aksaklıklar yaşansa da ekip hızlıca duruma müdahele etti ve Avalanche C chain'inde yaşanan problem ve Ethereum köprüsündeki problem giderildi.

Şu anda yıllık %900'e yaklaşık likidite madenciliği Pangolin üzerinden yapmak mümkün. Bu videoda adım adım, en ucuz yöntemle Pangolin üzerinde nasıl likidite madenciliği yapabileceğimizi anlattım.

Özetle yapmanız gerekenler:

Avalanche Wallet'ta X Chain'den C Chain'e geçiş

MetaMask'e AVAX aktarımı

Pangolin üzerinde girmek istediğiniz havuza dair (AVAX-ETH yaptım ben) takas yapmak

İlgili havuza (AVAX-ETH) likidite sağlamak

PNG başlığının altından PGL aktarımı ve PNG kazanma

Birkaç eksta bilgi:(Bu rakamlar gün geçtikçe değişecektir, likidite eklendikçe kazanç paylaşıldığı için faiz oranı da azalacak)

Günlük $ETH - $AVAX havuzu faizi = %2
Havuza likidite sağlamak için yaptığım tüm işlemler için harcadığım işlem ücreti = 0.16 $AVAX (Yaklaşık 14 $)
2400 $'lık likidite sonucu haftalık kazanç = 345 $

Pangolin'de likidite madenciliği yapmayı öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/ZZilz8o9EVk

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714501834
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714501834
Reply with quote  #2

1714501834
Report to moderator
1714501834
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714501834
Reply with quote  #2

1714501834
Report to moderator
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
February 16, 2021, 08:36:41 PM

başlıgı var.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5315981.msg56316570#msg56316570
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1287

View Profile
February 16, 2021, 08:53:35 PM

konu için teşekkür ederim hiçbir yerde şimdiye kadar likidite sağlamadım işin çok başındayız.

Şimdi elimde sallıyorum 2k usd var direk usd olarak likitide sağlayabilirmiyiz? illa avax to xxx mi olmak zorunda.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
pagong0x
Member
**

Activity: 349
Merit: 52

View Profile
February 16, 2021, 10:08:42 PM

konu için teşekkür ederim hiçbir yerde şimdiye kadar likidite sağlamadım işin çok başındayız.

Şimdi elimde sallıyorum 2k usd var direk usd olarak likitide sağlayabilirmiyiz? illa avax to xxx mi olmak zorunda.

Ödül kazanmak için ya elindekine uygun havuz bulacaksın, yada ödül veren havuzlara gireceksin.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 17, 2021, 03:35:57 PM

Uniswap veya diğer merkeziyetsiz platformlara aşina olan kullanıcılar için çok farklı bir kullanım tarzı yok, sadece Avalanche ağına has bir kaç noktaya dikkat etmek yeterli. 3 farklı cüzdanımda UNI bulunduğu için her cüzdanıma Pangolin airdrop'u gelmişti. Bunları alabilmek için köprüyü kullanarak Avalanche ağına AVAX ve UNI token taşımam gerekiyordu. Aynı durumda olanlar için daha az ücret isteyen ve farklı bir yol buldum, köprü ve sorunlarla hiç uğraşmadan claim etmek mümkün.

1- Bir arkadaşınızdan 1 AVAX borç isteyin. Bu konuda @goraset bana yardımcı oldu. Eğer borç bulamıyorsanız merak etmeyin köprüyü kullanarak zincir değiştirmenin en masrafsız olduğu birim AVAX. Zincire UNI sokmak veya çıkarmak istediğinizde masraf çok fazla artıyor. Çıkış için 13 AVAX işlem ücreti istiyor köprü.

2- Elinizdeki 1 Avax ile Pangolin üzerinden 1 UNI alın. Telegram üzerinden sorduğumda yöntemin çalışıp çalışmayacağından emin değillerdi yöneticiler ancak çalıştı. Daha sonra claim işlemini gerçekleştirebilecek hale geldiğinizi göreceksiniz.

3- Daha sonra sırasıyla 1 UNI ve işlem ücretleri için kalan AVAX'ı sırasıyla taşıyarak claim işlemini tekrar edin.

Avalanche'nin son kullanıcıya hitap edebilmesi için kullanım kolaylığını arttırması gerekiyor. Sistemdeki bazı sorunları çözmek için dakikalarca araştırma yapmam gerekti. Örneğin ilk denemede gerçekleştirdiğim transfer pending olarak asılı kaldı. Bu durumda metamask eklentisinin ayarlarından cüzdanı sıfırlamanız gerekiyor. Ve daha sonra pangolin sayfasında yine işlem geçmişini sıfırlamanız gerekiyor. Sorunu tekrar yaşamamak için her seferinde işlem ücretini 470 birimden daha fazla kullanmalısınız. Ben 475 olarak kullandım tüm işlemlerde.

Sonuçta elime yaklaşık 180 PNG geçti bunların yaklaşık yarısını AVAX'a çevirerek kalan 90 PNG ile birlikte likidite havuzuna ekleme gerçekleştirip @goraset'e olan 1 AVAX borcumu da ödedim. Şu anda borsaların büyük çoğunluğunda deposit/withdrawal işlemleri yasaklı olduğu için en azından bu işlemler açılana kadar likidite sağlayarak gelir elde etmeyi deneyeceğim.

Negatif Yönleri:

• Zincir değişikliği ve sistem fazlasıyla karmaşık, yeni kullanıcının kullanması çok zor.
  • Pending problemi her cüzdanın ilk işleminde kendisini tekrarlıyor.
  • Ağdan AVAX dışında bir birim çıkarmak istediğinizde köprü ücreti çok pahalı (13 AVAX = ~500$).

Pozitif Yönleri:

• Ağ içerisinde transfer işlemleri oldukça düşük.
  • Ağ içerisinde transfer işlemleri oldukça hızlı.
  • Yaşadığınız problemlerde ekibe ulaşarak bilgi almak kolay.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████