Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:08:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Alakasız adamların borsaya girmesi.  (Read 1721 times)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 19, 2021, 10:12:32 AM

2 ay önce mahallede bir arkadaşıma borsa hesabı açmasını söylemiştim, Kimlik doğrula mı yapacam birde falan ben yatırımlarımdan memnunum tarzı konuştu. 6-8 ay öncede aynı kişiye btc,eth almasını söylemiştim Kimlik doğrula mı yapacam birde falan ben yatırımlarımdan memnunum tarzı konuştu, bugün arıyor, busd ne holo varmış chiliz varmış vsvs. Seni dinlemedik uçtu kaçtı keşke dinleseydikler bitmiyor zaten.

Hocam en kötüsü de bu tarz adamlar herşeyi sizden bekliyor. Benim yerime yapıver benim yerime aliver. Benim yerime cekiver. Oldu aq sen evlen gerdeğe de biz girelim bari 😀
Bu tipler dolu bende.

Yaw bende çevremdeki çok kişinin alım-satım işlerini yapıyorum. Para göndermeyi yada çekmeyi bilmiyorlar çekecekleri zaman telefonla birlikte bana geliyorlar yapıyoruz.

Bazı arkadaşlara ise kendi hesabım üzerinden aldım.
Şimdi düşünüyorum vergi mergi gelirse bunların işlemleride bana kilitlenebilir.

Konu ile alakalı düşüncem altcoinler belli bir doyuma kadar şiştikten sonra btc'ye karşı astronomik değer kaybederek eriyecek. fakat btc'nin kendisi yada etherem gibi büyük başlarda boğa sürebilir.

sürekli yeni coin çıkıyor arz talepten hızlı artacak ve bir süre sonra tüm altcoinlerin değersizleşmesini beklemek mantıklı gibi.
Hocam sana tavsiyem annen baban hariç hiç kimse için coin al-sat yapma. Artık devir değişti eskiden Türk borsaları haricinde coin almak yollamak, hele de bilmeyen adam için bir ölümdü. Şimdi binance tr veya binance a lira atıp geçiyorlar aşırı kolay. Başkasının parasını yönetmenin stresi çekilmez. Zamanında öyle bi hata yaptım her gün her gün aranıyordum bıkmıştım artık. O günden beri soranlarla konuşuyorum ama kendiniz alın işte binance app i diyorum.
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714835326
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714835326
Reply with quote  #2

1714835326
Report to moderator
1714835326
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714835326
Reply with quote  #2

1714835326
Report to moderator
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 21, 2021, 10:55:52 AM

YTD değildir. Smiley

Geçen böreklik yufka almak için yufkacıya girdim arkadaş adamın elinde telefon gözü Paribu ekranında bana oraya bakarak ''kaç tane abi'' diye soru soruyor Smiley ver ordan 200 Doge diyecektim de muhabbet uzamasın istedim

Fotoğraf anonim, uydurmadır veya doğrudur bilmiyorum ama böyle insanlar var.

flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
April 21, 2021, 11:17:47 AM

Piyasada alakası adamların sayısında inanılmaz bir artış var, ben de etrafımda bu işlerden anlayan birisi olarak bilindiğim için her gün kapımı bir kaç kişi coin için çalıp duruyor, çoğu da normalde selam vermeyen tipler, ben de ısrarla girmeyin piyasa çok yükseldi deyip yolluyorum ama öbür gün bakıyorum bir şekilde yine bulaşmışlar, inşallah çok canları yanmadan yırtarlar.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
redentry
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 3

View Profile
April 21, 2021, 12:24:29 PM

papara , paribu gibi hizmetler sebebi ile önüne gelen kripto para borsasına giriş yaptı, ben ayakkabı boyacısından tutun korkudan internetten sipariş vermeyen kişilerin bile bu aracı kurumlar nedeni ile kriptoya bulaştığını gördüm pandemi nedeni ile herkes evde bir şekilde sarıyor borsaya birde yakında borsa çökecek boğa sezonu , balinalar bilme ne denmesine rağmen inadına devam ediyorlar. Bir iki bu işler ile alakası olmayan dostumu uyardım ama en basit doge 'ye yatırım yapmış insan sattığında ertesi gün yine 2 kat olduğunda bu sefer biz suçlu oluyoruz. durumu anlatmakta fayda etmiyor bakalım şuan çevremde olan çoğu kişi zararda ben ise bu durumu izlemedeyim
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
April 21, 2021, 01:18:10 PM

Piyasaya Ayı geldiğinde nasıl bir çöküş yaşayacağımızın fragmanını gösterdiler. Bu ayının  geçen ayı dönemi gibi 3 yıl değilde 1 yıl süreceğini varsayarsak bu yeni girenler,kahveciler,çaycılar,frıncılar, çok batan olur. Artık piyasanın bir yere uçup kaçmadığını son bir haftadır net olarak gözlemliyoruz. 64 bin dolardan düşen BTC yavaş yavaş altlarıda yanına alarak aşağılara gidecektir. Piyasa çok yeni yatırımcıyla doldu çünkü.. Yinede bu yazdıklarım öngörüdür. !

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
April 21, 2021, 01:20:22 PM

-çevremde olan çoğu kişi zararda ben ise bu durumu izlemedeyim

Ben zarar ede ede etmemeyi öğrendim. Şimdi diyorum ki iyi ki ezilmişim Smiley

Çevrendekiler nasıl zararda bilmiyorum bende görüyorum zarardayız diye gezip duruyolar ama gördüğüm en kibar boğa.

Kimseyi üzmemek için ekstra çaba sarf ediyorlar. Bu da şımarık açgözlü yatırımcıyı iyiden iyiye besledi. Bir tek kaldıraçta kumar oynayanlara vuruyorlar. Bizi ezdikleri gibi ezseler bu yeni gelenleri neler olur acaba. Ama sanmıyorum 20 haftalık ortalama desteği bile test ettirmeden yükselttiler Bitcoin'i. Geçmişte böyle bir boğa vakası yok. Yani nereden alırsanız alın karda olmanız lazım. Zararda olmak için hiç bir sebep bulamıyorum.

Kimse korkup kaçmasın diye balinaları baya narin gördüm. Hadi bakalım hayırlısı.
redentry
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 3

View Profile
April 21, 2021, 01:47:51 PM

-çevremde olan çoğu kişi zararda ben ise bu durumu izlemedeyim

Ben zarar ede ede etmemeyi öğrendim. Şimdi diyorum ki iyi ki ezilmişim Smiley

Çevrendekiler nasıl zararda bilmiyorum bende görüyorum zarardayız diye gezip duruyolar ama gördüğüm en kibar boğa.

Kimseyi üzmemek için ekstra çaba sarf ediyorlar. Bu da şımarık açgözlü yatırımcıyı iyiden iyiye besledi. Bir tek kaldıraçta kumar oynayanlara vuruyorlar. Bizi ezdikleri gibi ezseler bu yeni gelenleri neler olur acaba. Ama sanmıyorum 20 haftalık ortalama desteği bile test ettirmeden yükselttiler Bitcoin'i. Geçmişte böyle bir boğa vakası yok. Yani nereden alırsanız alın karda olmanız lazım. Zararda olmak için hiç bir sebep bulamıyorum.

Kimse korkup kaçmasın diye balinaları baya narin gördüm. Hadi bakalım hayırlısı.

bitcoin için 100k yatırım 120k yapıp şimdi 90k altı olan var altlarda ise al sat yapıyorlar panik edip o şekilde gidiyorlar ama 2017 yılı olayını yaşadıktan sonra şuan sezon uzun sürdü pandemi olabilir alakasız kişilerin girmiş olması olabilir borsaya ama 2017 gibi bir durum bekliyorum nisan ayından sonra aklıma bir kaç altcoin var onlara sağlam yüklenecem ileride yine benzer durum olursa diye
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
April 21, 2021, 01:54:28 PM

papara , paribu gibi hizmetler sebebi ile önüne gelen kripto para borsasına giriş yaptı, ben ayakkabı boyacısından tutun korkudan internetten sipariş vermeyen kişilerin bile bu aracı kurumlar nedeni ile kriptoya bulaştığını gördüm pandemi nedeni ile herkes evde bir şekilde sarıyor borsaya birde yakında borsa çökecek boğa sezonu , balinalar bilme ne denmesine rağmen inadına devam ediyorlar. Bir iki bu işler ile alakası olmayan dostumu uyardım ama en basit doge 'ye yatırım yapmış insan sattığında ertesi gün yine 2 kat olduğunda bu sefer biz suçlu oluyoruz. durumu anlatmakta fayda etmiyor bakalım şuan çevremde olan çoğu kişi zararda ben ise bu durumu izlemedeyim

Deyim yerindeyse ipini koparan piyasa girdi ve girmeye de devam ediyor. Geçenlerde çıkan yasaklama kararı bi korkuttu milleti. Ama ödeme aracı olarak kullanılması yasaklandı sadece diye tam gaz devam ediliyor.  Grin  Piyasa hakkında bilgisiz olunca da sonu hüsranla bitebiliyor malesef.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 22, 2021, 09:43:48 PM

demin berbere gittim ve içeri girdim berber yanındaki elemanla birlikte telefona dalmış şuraya otur diğer arkadaş gelecek dedi ve ne yaptıklarını dinledim, çocuk buna borsada hesap açıp gmail vs gibi mail açma adımlarını gerçekleştiriyordu ethreum alacam diyordu bizim berber sonra da tek tek nasıl coin alınır nasıl satılır nasıl emir girilir yatırma çekme her şeyi anlattı çocuk en son dedi ki ekran görüntüsü al kaydet ben unuturum Cheesy ben de gülmemek için zor tutuyorum kendimi. işte profil tam da bu.
ashti
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
April 22, 2021, 11:32:35 PM

Alakasiz olarak girmek garip degil ama alakasiz kalmaya devam etmek kotu. Ben de alakasiz girdim, daha da alakam yok ama kendime arastirma yapiyom. Kac tane toplam adet var, kac tanesi dolasimda, geri kalani ne zaman cikacak diye bakiyom. Boyle boyle alaka kuruyom.

Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
April 22, 2021, 11:56:00 PM

Alakasiz olarak girmek garip degil ama alakasiz kalmaya devam etmek kotu. Ben de alakasiz girdim, daha da alakam yok ama kendime arastirma yapiyom. Kac tane toplam adet var, kac tanesi dolasimda, geri kalani ne zaman cikacak diye bakiyom. Boyle boyle alaka kuruyom.

bunun için gerek forumda okumaya , gerek youtube'dan izlemeye , gerek telegram kanallarını takip etmeye oradaki adminlerle iletişime geçmeye , ingilizcen yoksa translate kullanmaya iyice alışman gerekiyor coin ne amaçla çıkarıldı kullanılabilirliği nedir bi fayda sağlıyor mu gerçek hayata entegre edinilebilir mi beyin fırtınasına bakıyor yoksa diğerleri gibi sende tek başına varmış gibi araştırıp öğrenmelisin "bence"

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
April 23, 2021, 02:37:06 AM

Zaten piyasada olup büyük karlar elde edenler kardan zarar ederken alakasız adamların ceplerinden koydukları parayla borsaya girmesiyle çıkması bir olacak. Kaybı olanlara geçmiş olsun, büyük kayıplarla çıkış yapanlar muhtemelen kripto paralara bir daha iyi gözle bakmayacaktır.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
April 23, 2021, 11:21:07 AM

Hiçbir bilgisi olmayan insanların o şekilde yatırım yapmasıyla da kalmıyor, kredi çekiyorlar, mal varlıklarını satıyorlar da giriyorlar hatta bu işe. Korkunç bir şey bu ya. Nasıl olur da bu denli büyük bir risk almayı göze alabilirsin. Sonra da intihar haberleri ile karşı karşıya kalıyoruz ne yazık ki. Bilinçli yatırımcı olmak bu yüzden çok önemli.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
edandrada
Member
**

Activity: 980

View Profile
April 24, 2021, 07:15:28 PM

tam da bu adamlar yüzünden piyasa kumarhaneye döndü.

ne yapmak nereye varmak istiyorlar anlamadım.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 26, 2021, 06:04:53 PM

Gecen gun sirketteki caycinin piyasaya girdigi anlatmistim, bugunde servis soforu girmis, yol boyunca yanindakine bir anlatiyor sanirsin piyasanin piri. 10 lafin 9u sallamasyon ama adam mutlu Smiley

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
May 13, 2021, 09:45:15 PM

Bırakınız gelsinler, bırakınız alsınlar.

edandrada
Member
**

Activity: 980

View Profile
May 13, 2021, 10:33:34 PM

az akıllılarını vitalik silkeledi, biraz akıllılarını da elon silkeledi.
kolay kolay risk alıp daha fazla yatırmaz bundan sonra ky piyasaya.

ashti
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
May 13, 2021, 11:23:38 PM

Simdi hepsi pisman oldu. Ben de pisman oldum. Vakit harcadim. Ogrenmek icin cabaladim. Sonunda az bi sey ogrendim ama butun kaarimi bugun geri verdim. Undecided

50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
May 17, 2021, 11:43:26 AM

bunların hepsini toplayınca 40 oluyor .
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
May 17, 2021, 02:57:32 PM

İşin sinir bozucu tarafı da daha dün hayatında kripto para duymayan adam senin 3 yılda kazandığını tek bir yatırımla 2 günde alıp gidiyor piyasada abuk subuk hareketler olduğu için az risk alınması lazım aslında onlarca shit coin pumplanıp duruyor sağlam projelere yatırım yapalım diye saf gibi kalıyoruz

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: