Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:51:19 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Cardano Artık Kripto Dünyasının Üç Büyüklerinden Biri!  (Read 257 times)
bfmedia (OP)
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 4

View Profile WWW
February 27, 2021, 04:52:45 PM

Cardano son yirmi dört saat içerisinde kaydettiği yüzde 20'lik artışla kripto para piyasasının en değerli ilk üç kripto parasından biri oldu.

ABD'den Teknoloji Girişimcisi ve Matematikçi Charles Hoskinson'un Kurucu ortağı ve CEO'su olduğu Input Output Hong Kong (IOHK) tarafından desteklenen kripto para birimi Cardano (ADA) kripto piyasasında üçüncü sıraya yükseldi. Piyasa değeri göz önüne alınarak oluşturulan listede Cardano piyasa değerinde kaydettiği artışla üçüncü sıraya yerleşti.

Coingecko verilerine göre son yirmi dört saat içerisinde yüzde 22 değer kazanarak üçüncü sıraya çıkan ADA, Binance Coin'i (BNB) tahtından indirdi.

Bitcoin'in hafta başında çıktığı 58 bin dolarlık rekor fiyat seviyesinin ardından düzeltmeye gitmesi sonrası alternatif kripto paralar (altcoin) gerileme yaşadı. Cardano ise haftalık grafiğini yeşile döndürerek yüzde 44 değer kazandı. Kripto paranın yalnızca bir ayda kaydettiği değerse yüzde 330 oldu.

https://www.bfmedia.io/

𝙱𝚒𝚝𝚌𝚘𝚒𝚗, 𝙱𝚕𝚘𝚌𝚔𝚌𝚑𝚊𝚒𝚗 𝚅𝚎 𝙺𝚛𝚒𝚙𝚝𝚘 𝙿𝚊𝚛𝚊 𝙷𝚊𝚋𝚎𝚛 𝚂𝚒𝚝𝚎𝚜𝚒 >> https://www.bfmedia.io/ <<
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 27, 2021, 05:45:59 PM

Bulunduğu yeri hakettigini düşünmüyorum.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 27, 2021, 06:21:05 PM

Kripto paralar genel anlamda düşüşe devam ederken Cardano yükselişe devam etti bugün ve ben de bulunduğu yerde kalıcı olacağına inanmıyorum. BNB'den kesinlikle daha güçlü bir yapıya sahip değiller ve buralardan alım yapanlar kesinlikle çok dikkatli olmalılar.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
February 28, 2021, 03:26:57 AM

alakasız insanların piyasaya girmesiyle ilgili bir durum. cardano neymiş, piyasadaki en büyük çöp resmen. 
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
February 28, 2021, 06:01:48 AM

Çöp diyen arkadaşlarım neden olduğunu yazabilir mi acaba, kendi fikirleri ama ilk 3’e giren bir projede mutlaka bir ışık olmalı, hepsi de kriptopara sektörüne yeni adım atmış acemi yatırımcı parası olamaz herhalde ?
primeer
Sr. Member

View Profile
February 28, 2021, 07:33:29 AM

Çöp diyen arkadaşlarım neden olduğunu yazabilir mi acaba, kendi fikirleri ama ilk 3’e giren bir projede mutlaka bir ışık olmalı, hepsi de kriptopara sektörüne yeni adım atmış acemi yatırımcı parası olamaz herhalde ?

dostum aşağıya cardano nun explorer ının linkini bıraktım bak incele:

https://explorer.cardano.org/

blok süresi ethereum'dan daha uzun. her blokta en fazla 5-10 işlem var. bomboş giden bloklar bile var. bildiğin in cin top oynuyor. uygulama desen uygulama yok. 3 üncü olması tamamen piyasaya yeni giren abuk subuk insanlar yüzünden. herhangi bir ışık varsa bile ben göremiyorum, bilen varsa bizi aydınlatsın neden bu çöp 3 üncü sıraya kadar yükseldi bilelim.
ajanwalker
Hero Member

Activity: 1526
Merit: 502

View Profile
February 28, 2021, 07:56:20 AM

alakasız insanların piyasaya girmesiyle ilgili bir durum. cardano neymiş, piyasadaki en büyük çöp resmen. 

La arkadaş tutturmuşsunuz bir alakasız insan türküsü. Yükselişi gören, buradan para kazanmak isteyen herkes geliyor. Siz girdiğinizde ne kadar alakalı idiniz?
Tabi ki bu piyasasının genişlemesi için alakasız dediğiniz insanlar girmeli.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
February 28, 2021, 07:56:40 AM

Muhtemelen IOTA'yı da Cardano gibi kaldırmaya çalıştılar ama olmadı. Cardano'ya kutlu yolculuğunda başarılar dilemekten başka çarem yok. Bu seviyeden alan arkadaşlara başarılar dilerim.
primeer
Sr. Member

View Profile
February 28, 2021, 08:07:27 AM

La arkadaş tutturmuşsunuz bir alakasız insan türküsü. Yükselişi gören, buradan para kazanmak isteyen herkes geliyor. Siz girdiğinizde ne kadar alakalı idiniz?

bu piyasada olan herkesin az çok yatırım geçmişi olması lazım. yatırım geçmişin yoksa bile en azından bu piyasaya girdikten sonra bir şeyler öğrenebiliyorsan ve kendini geliştirebiliyorsan alakasız birisi değilsin demektir. alakasız dediğimiz tipler yükselişte gelip düşüşte kaybolan neden bir coini aldın veya sattın diye soru sorsan adam akıllı bir cevap veremeyecek tipler.      
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
February 28, 2021, 08:11:29 AM

dostum aşağıya cardano nun explorer ının linkini bıraktım bak incele:

https://explorer.cardano.org/

blok süresi ethereum'dan daha uzun. her blokta en fazla 5-10 işlem var. bomboş giden bloklar bile var. bildiğin in cin top oynuyor. uygulama desen uygulama yok. 3 üncü olması tamamen piyasaya yeni giren abuk subuk insanlar yüzünden. herhangi bir ışık varsa bile ben göremiyorum, bilen varsa bizi aydınlatsın neden bu çöp 3 üncü sıraya kadar yükseldi bilelim.

Anladım hocam teşekkür ederim açıklamanız için, ağın kullanımı ile orantılı bir tahmin yürütmüşsünüz, tabi şöyle düşünürsek, günün birinde ağda işlemler artarsa tıkanmalar, gecikmeler yaşanır mı yada fee ücretleri fahiş seviyelere çıkar mı, ethereum ve Binance için ağ kullanımı aktif ve ona göre değerlenme oluyor ama bunda değerlenme olmasına rağmen ağda hareketlilik yok, sağolun hocam,
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
February 28, 2021, 09:10:38 AM

Ben çöp olduğunu düşünmüyorum ama bulunduğu yere gelecek kadar potansiyeli olduğunu da düşünmüyorum. Sonuçta XRP'nin tahtında oturuyor Smiley Aynı şekilde o bölgeye yakıştırdığım daha farklı coinler var. Ama yinede Cardano yatırımcısına servet kazandırdı. Kazanan arkadaşları kutlarım.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
February 28, 2021, 09:11:30 AM

Hocam piyasaya yeni para girişinin olması için yeni oyuncuların girmesi gerekmez mi?
Dediğinizde haklısınız adam yükseliş esnasında gelip düşüp zarar edince kayboluyor. Bu tipler bir daha da asla crypto işine yanaşmıyor ve sağda solda kötü konuşuyor.
Eğer zarar eden olursa da hodl ediyor.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 28, 2021, 12:58:39 PM

2017'nin Ripple'ını görüyorum Cardano'da. Ne işe yaradığı bilinmez, üstünde smart contract yoktur ama olacağını iddia eder, herkes bunu konuşur, ortalık bununla çalkalanır.
Ripple'ın 3,5 dolara geldiği zamanlar yaşananların aynısı. Olur mu? Olabilir. Cardano bir işe yarar mı? Hayır.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
February 28, 2021, 01:45:46 PM

Bu Goguen güncelleştirmeleri eğer önceki roadmapa uygun olarak 1 sene önce çıksaydı kesinlikle bu market değerinin çok üstünde olacaktı yeri ada'nın. Maalesef ağır işliyor süreçler ve bundan da şikayetçi olan bir yönetimi yok. Hep uzun vadeli düşünüyorlar bu da küçük yatırımcı için sıkıntılara yol açıyor kısa vadede. Bu mart ayı belirleyici olacak ve Hazirana kadar roadmapdaki planlamalarını gerçekleştirirlerse bulundukların yerin hakkını verecekler.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 28, 2021, 02:01:12 PM

hiçbir işe yaramayan, hiçbir proje üretmeyen coinin yeri ilk 100 bile olmamalı. öle yada böyle hakettigi yere gelicektir.
ajanwalker
Hero Member

Activity: 1526
Merit: 502

View Profile
February 28, 2021, 02:39:37 PM

bu piyasada olan herkesin az çok yatırım geçmişi olması lazım. yatırım geçmişin yoksa bile en azından bu piyasaya girdikten sonra bir şeyler öğrenebiliyorsan ve kendini geliştirebiliyorsan alakasız birisi değilsin demektir. alakasız dediğimiz tipler yükselişte gelip düşüşte kaybolan neden bir coini aldın veya sattın diye soru sorsan adam akıllı bir cevap veremeyecek tipler.      

Hocam söylediklerinizde haklısınız ben o açıdan bakmadım hiç.
Twitter'da bazen fenolar ne diyor diye bakıyorum. Bu tarz kişiler orada epey var. Alakasız olupta bu işe girenler mutlaka sonradanda olsa alakalı olmaz zorunda.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 754

View Profile
February 28, 2021, 06:45:38 PM

Daha akıllı sözleşme yok. Token oluşturma yok.
Ama ADA 3. sırada bulunuyor  Huh

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 28, 2021, 07:18:18 PM

Keyfini sürsünler çünkü krizi fırsata çevirmek gibi bir şey oldu onlarınkisi, piyasada bir düşüş var ne hikmetse o arada ADA iyi bir grafik yakaladı ve 3.lüğe yerleşti ancak düzeltme bittiğinde BNB tekrar yerini devralacaktır  Cheesy

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
February 28, 2021, 07:23:30 PM

Daha akıllı sözleşme yok. Token oluşturma yok.
Ama ADA 3. sırada bulunuyor  Huh

geliyor hocam smartlar.
smartlar gelince defi filan başlar Smiley
şaka gibi bir durum hakkaten.
dot a laf ediyorduk daha bi bok yapmadan bu ne fiyat diye ada cıktı.
Coin For Money
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
February 28, 2021, 09:12:08 PM

Üstadlarıma selamlar;

Cardano için bahsedilen eksiklikleri farklı kaynaklardan kendimce teyit etmekle birlikte, eth ağının transferlere çıkardığı yüksek maliyetler ve eth 2.0'ın buna çare olamaması/geç çare olması gibi etkenler cardano'yu btc karşısına konumlanabilir bir pozisyona sokmuyor mu sizce?

Tabii ki burada çok önemli bir ayrıma varmak lazım gerektiğini düşünüyorum. Coin olsun, hisse senedi olsun; kağıdı/coini aldıktan sonra o metaya karşı duygusal bağlılık hissedip, önce alıp sonra kendimizce onu zihnimizde daha değerli hale getiriyoruz. Belki benim de yaptığım budur.

En büyük kripto borsası özelinde konuşursak eğer; Cardano'nun son atağı haricinde:

BTC-ETH-BNB şeklinde bir sacayağı mevcut.

Yüksek maliyetlerin ETH'nin belini kırmasını takiben, bu sacayağının;

BTC-ADA-BNB şekline dönüşmesi sizce imkansız mı?

Selamlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: