Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:33:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Aavegotchi'nin Tokeni Rekor Kırdı  (Read 74 times)
bfmedia (OP)
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 4

View Profile WWW
March 03, 2021, 02:43:03 PM

Aavegotchi'nin tokeni GHST, ilk NFT satışından başarı sağlaması ve ana ağ lansmanıyla birlikte artışa geçti. GHST tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini gördü.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve eşsiz token (Non-fungible token, NFT) Bitcoin'in 50 bin dolarlık seviyeleri yeniden görmesiyle rağbet görmeye başladı.

Cointelegraph'ın haberine göre DeFi ve NFT'ye gelen rağbetten yararlanan en son proje Aavegotchi oldu. Para piyasası protokolü Aave'yle olan ilişkisinden de yararlanan Aavegotchi, aynı zamanda sınırlı sayıda çıkarılan NFT'lerin yaratılmasına da odaklanmış durumda. Aavegotchi'nin yerel tokeni GHST'nin fiyatı Bitcoin'in artışıyla birlikte yükselişe geçti. Kripto paranın dikkat çekmesine neden olan ise kısa sürede yüksek oranlı bir artış kaydetmesi oldu.  GHST'nin fiyatı, Aavegotchi'nin ana ağını başlatması ve bir dakikadan kısa sürede tükenen bir NFT satışı gerçekleştirmesiyle yeni bir yükselişe geçti.

GHST 1 Mart'ta yüzde 35 artış gösterirken topluluk da ilk NFT satışını gerçekleştirdi. Kripto para son yirmi dört saat içerisinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,79 dolara yükseldi. GHST yalnızca üç ayda yüzde 221 artış kaydetti.

GHST'nin yükseliş nedenleri

Cointelegraph'ın haberinde; kripto paranın artışına Polygon ağına geçmesi, ilk NFT satışından başarıyla çıkması ve yaklaşan ana ağ lansmanı neden olarak gösterildi.

Etherum işlem ücretindeki artış

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin 2021'in başından beri artması ve yakın zamanda herhangi bir düşüş belirtisi göstermemesi Polygon gibi alternatif platformların ortaya çıkmasını tetikledi. Aavegotchi ekibi 26 Ocak'ta projenin Ethereum katman iki çözümü olan Polygon ağına köprü olacağını duyurdu.

GHST fiyatı, Polygon köprüsü ilk kez piyasaya sürüldüğünde 27 Ocak'ta işlem gördüğü fiyat olan 0,61 dolardan, düşük işlem ücretleriyle birlikte kullanıcıların toplulukta daha aktif olmaya başlamasıyla 14 Şubat'ta 1,25 dolara yükseldi.

Aavegotchi'nin NFT'leri

Aave ve aTokens ile entegrasyon yoluyla Aavegotchi platformundaki NFT'ler, NFT alanı için bir ilk olan Aave protokolüne sağlanan fonların benzersiz faiz getiren temsillerini oluşturdu.

Aavegotchis, dijital koleksiyonları gerçek değere bağlamak için oyun ve koleksiyon öğelerini birleştirmek için tasarlandı. Bu, NFT'lere yeni bir işlevsellik düzeyi eklenmesini sağladı. Bir NFT içinde kilitlenmiş aTokens'in değerini çıkarmak için, Aavegotchi'nin bu süreçte yok edilmesi gerekir.

Kaynak: https://www.bfmedia.io/haberler/aavegotchi-nin-tokeni-rekor-kirdi-38896.html

𝙱𝚒𝚝𝚌𝚘𝚒𝚗, 𝙱𝚕𝚘𝚌𝚔𝚌𝚑𝚊𝚒𝚗 𝚅𝚎 𝙺𝚛𝚒𝚙𝚝𝚘 𝙿𝚊𝚛𝚊 𝙷𝚊𝚋𝚎𝚛 𝚂𝚒𝚝𝚎𝚜𝚒 >> https://www.bfmedia.io/ <<
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715135610
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715135610
Reply with quote  #2

1715135610
Report to moderator
1715135610
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715135610
Reply with quote  #2

1715135610
Report to moderator
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
March 03, 2021, 10:29:39 PM

Ethernity.io bosslogic'in bir NFT'sini 0.3 ETHden verecek. 2500 adet NFT bu fiyattan satılacak. Bu işleri hala anlayamıyorum. Aynı NFT'den 2500 adet verilecekse bunun uniqeliği nerede kalıyor? Elemanın diğer NFTleri 1000dolardan 35bin dolara kadar satılmış. Ancak onlar böyle 2500 adet değil. Ya da ben mi olayı yanlış anladım. Eleman oturmuş da 2500 adet farklı farklı NFT mi hazırlamış?

Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
March 04, 2021, 06:36:09 AM

Ethernity.io bosslogic'in bir NFT'sini 0.3 ETHden verecek. 2500 adet NFT bu fiyattan satılacak. Bu işleri hala anlayamıyorum. Aynı NFT'den 2500 adet verilecekse bunun uniqeliği nerede kalıyor? Elemanın diğer NFTleri 1000dolardan 35bin dolara kadar satılmış. Ancak onlar böyle 2500 adet değil. Ya da ben mi olayı yanlış anladım. Eleman oturmuş da 2500 adet farklı farklı NFT mi hazırlamış?
Haber içerisinde öyle bir içerik göremedim hocam. aynı nft 2500 adet üretildiyse koleksiyonluk bir değeri yok belki 2500 ade circulating supply bir tokenin gördüğü muameleyi mi görecek orasını da anlayamadım. gerçek bir koleksiyonerseniz nadir olana yönelirsiniz, burada durum daha farklı galiba
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
March 04, 2021, 08:59:51 AM

Bunu Twitter'da Telegram'da shillenirken çok gördüm ama hiç kayda değer gibi gelmedi bana. Demek ki yanılmışız.
NFT işi bambaşka şeyler başarmalarına sebep oluyor projelerin. Bu da başarılı oldu. Benim aklım hala Flow ve RARI'de. Birinden az satın aldım, diğerini erken sattım.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
March 04, 2021, 09:17:59 AM

Haber içerisinde öyle bir içerik göremedim hocam. aynı nft 2500 adet üretildiyse koleksiyonluk bir değeri yok belki 2500 ade circulating supply bir tokenin gördüğü muameleyi mi görecek orasını da anlayamadım. gerçek bir koleksiyonerseniz nadir olana yönelirsiniz, burada durum daha farklı galiba

Bu haberde yoktu hocam. Polkastarter'ın bir IDOsu bu Ethernity. Ben de öyle düşünüyorum ama yine de alacağım. Yüzlerce beleş nft var AVAX sağolsun. Bir tanesine de para verip alayım. Belki çocuklarım ileride zengin olur hahaha.

2017 icosunda batanların akıbetini 2021 nftlerine parayı gömenler de yaşayacak gibi geliyor. Hele o sandbox decentraland arazi toprak meseleleri çok hoşuma gidiyor. Adamın bu dünyada başını sokacak yeri yok gitmiş 10 eth 20 eth ile şehir merkezinden arsa kapmaya çalışıyor Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: