Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:02:40 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Binance Staking Vs.. (Boş duran dolarları değerlendirme)  (Read 314 times)
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 368

View Profile
March 05, 2021, 12:54:58 PM

Selam arkadaşlar,
Binance panelinde çeşitli stake yöntemleri var.
BUSD ve TETHER'leri boş durmasın değerlendireyim diyorum .

Defi Staking
Açıklamaları okurken risk ibaresine gözüm takıldı. Komple fonlar uçabilir vs gibi eklemeler ypamışlar. Sanırım kullanacakları defi platformunda hack vs olma gibi durumlardan bahsediyor.
Bu yüzden paramın sadece %15 civarını DAİ staking'e koymaya karar verdim.

Flexible Savings
Sanırım bu kategoride staking yöntemlerinde herhangi bir risk yok. Tether, BUSD vs buraya koymayı düşünüyorum .

Yinede bunu yapmadan önce foruma bir konusu açayım dedim. Tavsiye ettiğiniz bir stake programı var mı? Önceliğm riskin olmaması.

MK-74
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1228

View Profile
March 06, 2021, 06:23:20 AM

Selam arkadaşlar,
Binance panelinde çeşitli stake yöntemleri var.
BUSD ve TETHER'leri boş durmasın değerlendireyim diyorum .

Defi Staking
Açıklamaları okurken risk ibaresine gözüm takıldı. Komple fonlar uçabilir vs gibi eklemeler ypamışlar. Sanırım kullanacakları defi platformunda hack vs olma gibi durumlardan bahsediyor.
Bu yüzden paramın sadece %15 civarını DAİ staking'e koymaya karar verdim.

Flexible Savings
Sanırım bu kategoride staking yöntemlerinde herhangi bir risk yok. Tether, BUSD vs buraya koymayı düşünüyorum .

Yinede bunu yapmadan önce foruma bir konusu açayım dedim. Tavsiye ettiğiniz bir stake programı var mı? Önceliğm riskin olmaması.

Stake'de alacağınız miktar çok az değil mi bunun yerine yatırım yapsanız belki daha fazla kazanırsınız, örneğin bitcoin alsanız belki daha fazla kazanırsınız, benim şahsi düşüncem stabil para stake etmekten yana değil.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
anonymous3x
Sr. Member

Merit: 305

View Profile
March 06, 2021, 06:41:48 AM
Last edit: March 06, 2021, 07:23:50 AM by anonymous3x

Faize koymak mantıklı gibi. Binance faizleri yüksek diyorlar pek anlamıyorum %5 falan faiz var ise fena para değil.

Kötü gün dostu olarak çalışacaktır.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 06, 2021, 02:21:09 PM

https://www.binance.com/en/swap/liquidity

likitide havuzuna ekleyin busd/dai ikilisine . yıllık bileşik faiz ortalama %12-15 veriyor. yatırmın tamamı binance garantisi altında. risk almadan en iyi vadeyi likitide havuzu veriyor. ayrıca defi staking de hem faiz az hemde binance garantisi altında değil bilesiniz. defi platformu patlarsa ben karışmam diyor binance. zamanında reklam amaçlı %50 falan veriyordu o zamanlar mantıklıydı defi staking .
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
March 06, 2021, 03:11:49 PM

defi platformu patlarsa ben karışmam diyor binance.

bunu nerde diyor hocam binance?
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 06, 2021, 03:16:46 PM

Flexible Savings

Risksiz bir faiz geliri yada stake geliri kripto dünyasında pek mümkün değil. Merkeziyetsiz platformlar için kontrat açıkları sebebiyle oluşan riskler var. Merkezi platformlarda ise gerçek bir garanti (sigorta) sunan çok az platform var ve bu sigorta anlaşmaları sadece Avrupa ve Amerika gibi kısıtlı bölgeleri içeriyor. Türkiye'yi sigorta anlaşmalarına dahil eden bir lend/borrow platformu yoktu son inceleme yaptığım esnada.

@ziya1453 hocam impermanent loss yaşama ihtimalini yok etmek için iki stabil coini kullanarak likidite eklemek daha mantıklı evet ama "binance garantisi" binance ciddi bir sorun yaşarsa hiç bir işe yaramayabilir. Bir borsaya emanet edebileceğiniz kadar para ile denenebilir sadece.

Dolar faizi elde etmeye çalışıyor olsaydım Nexo, Celcius yada Blockfi gibi merkezi seçenekler araştırırarak sigorta seçeneği Türkiye'yi kapsayan varsa onu tercih ederdim. BlockFi Amerika bölgesi için sigorta anlaşmasına sahipti, Nexo ise daha geniş bir sigorta alanına sahipti yeni anlaşmalar yaparak genişletmiş olabilirler sigorta kapsamlarını.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ziya1453
Full Member

View Profile
March 06, 2021, 03:23:42 PM

https://www.binance.com/tr/support/faq/9823d6ddae0149f6aaefc5a762c8c69e

DeFi Staking sırasında zincir üzerindeki bir sözleşmeye saldırıldığı takdirde Binance kayıpları üstleniyor mu?
Hayır. Binance, yalnızca projeleri sergileyen ve kullanıcılara, vekil sunucu (proxy) aracılığıyla DeFi projelerindeki varlıklarına erişim sağlamak ve getirileri dağıtmak vb. hizmetler sunan bir platform işlevini görmektedir. Binance, zincir üzerindeki sözleşme güvenliğinden kaynaklanan kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
torrentco
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 03:26:07 PM

DeFi Staking sırasında zincir üzerindeki bir sözleşmeye saldırıldığı takdirde Binance kayıpları üstleniyor mu?
Hayır. Binance, yalnızca projeleri sergileyen ve kullanıcılara, vekil sunucu (proxy) aracılığıyla DeFi projelerindeki varlıklarına erişim sağlamak ve getirileri dağıtmak vb. hizmetler sunan bir platform işlevini görmektedir. Binance, zincir üzerindeki sözleşme güvenliğinden kaynaklanan kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

hocam siz swap liquidityden bahsediyorsunuz bu defi staking  Smiley
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
March 06, 2021, 03:27:24 PM

hocam paranın miktarı yüksekse ben borsada tutma taraftarı değilim, bu binance bile olsa neyin ne olacağı belli olmaz, kolay kazanılmıyor para, trade yapmadığınız parayı cüzdana çekmeyi tavsiye ediyorum.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
ziya1453
Full Member

View Profile
March 06, 2021, 03:28:30 PM

Flexible Savings

Risksiz bir faiz geliri yada stake geliri kripto dünyasında pek mümkün değil. Merkeziyetsiz platformlar için kontrat açıkları sebebiyle oluşan riskler var. Merkezi platformlarda ise gerçek bir garanti (sigorta) sunan çok az platform var ve bu sigorta anlaşmaları sadece Avrupa ve Amerika gibi kısıtlı bölgeleri içeriyor. Türkiye'yi sigorta anlaşmalarına dahil eden bir lend/borrow platformu yoktu son inceleme yaptığım esnada.

@ziya1453 hocam impermanent loss yaşama ihtimalini yok etmek için iki stabil coini kullanarak likidite eklemek daha mantıklı evet ama "binance garantisi" binance ciddi bir sorun yaşarsa hiç bir işe yaramayabilir. Bir borsaya emanet edebileceğiniz kadar para ile denenebilir sadece.

Dolar faizi elde etmeye çalışıyor olsaydım Nexo, Celcius yada Blockfi gibi merkezi seçenekler araştırırarak sigorta seçeneği Türkiye'yi kapsayan varsa onu tercih ederdim. BlockFi Amerika bölgesi için sigorta anlaşmasına sahipti, Nexo ise daha geniş bir sigorta alanına sahipti yeni anlaşmalar yaparak genişletmiş olabilirler sigorta kapsamlarını.

hocam doğru tabiki her zaman binancenin patlama riski var ki geçmişte öncü borsaların patlaması olayları çok yaşandı(mtgox , btc-e gibi) bende aslında en az rsikli diye editleyecektim üşendim , haklısınız risk herzaman var.
sonuçta devletler dahi bankadaki paralara el koyabiliyor , her şey mümkün.
ziya1453
Full Member

View Profile
March 06, 2021, 03:30:48 PM

hocam siz swap liquidityden bahsediyorsunuz bu defi staking  Smiley

ben zaten defi staking den bahsetmiştim ilk yazımda. l.s. dekiler binance garantisi altında onuda belirtmiştim.
torrentco
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 03:33:42 PM

hocam ona bakarsanız bankaya koydugunuz paranında hiçbir garantisi yok bunu da biliyorsunuzdur sanırım.
böyle düşünürseniz hiçbir şekilde yatırım yapmanız mumkun değil zaten.
risk olmadan kazanç olmaz.
onemli olan risk/ödül dedikleri olayı iyi hesaplayıp ona göre risk almaktır.
ve sunu unutmayın,servet riski sever.
torrentco
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 03:35:57 PM

hocam siz swap liquidityden bahsediyorsunuz bu defi staking  Smiley

ben zaten defi staking den bahsetmiştim ilk yazımda. l.s. dekiler binance garantisi altında onuda belirtmiştim.

ok liquid swap linki verince ben ondan bahsediyorsunuz sandım.benim hatam pardon.

defi staking gelirlerini binance vermiyor zaten binance bunyesindeki stake yapılan coin veriyor.
yani neo stakeliyorsan odulunu neo veriyor binance değil.
o yuzden boyle bir garanti vermeleri sacma olurdu zaten.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 03:51:04 PM

https://www.binance.com/en/swap/liquidity

likitide havuzuna ekleyin busd/dai ikilisine . yıllık bileşik faiz ortalama %12-15 veriyor. yatırmın tamamı binance garantisi altında.

Vermiş olduğunuz linkteki busd ve dai ikilisine ekleyim o halde. Bu eklediğim likidide nerede kullanıyor?
Binance garantisi işin neresinde.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
March 06, 2021, 04:00:29 PM

hocam ona bakarsanız bankaya koydugunuz paranında hiçbir garantisi yok bunu da biliyorsunuzdur sanırım.
100 ya da 150.000 liraya kadar devlet garantisinde. bddk tarafından "gocum benim" olarak lanse edilen her bankada bu para garanti. 10 bankaya 150 bin tl ateşle dur. sanırım ufak bir kısmına devlet kesik atıp belli bir süre sonra size veriyor.

@bthd, hocam binance'de yaşanacak ciddi bir sıkıntı sonucu elimizdeki ethereum'un bundan etkilenmeyeceğini umarım düşünmüyorsundur ya da çoğu kişinin cüzdanında bulunan x100 hayalli shitcoinlerin bir daha hayata dönemeyecek şekilde magmaya gideceğini umarım biliyorsundur. ha ether gibi kripto paralar toparlanır ama bu oldukça uzun bir zaman alır. hatta devletler "sikerim yapacağınız işi. bundan sonra tüm kripto paraları pttavm'den alacaksanız." diyerek topuğumuza sıkabilir.

ampir ampir konuştuktan sonra konuyu ben de takibe alıyorum.  Cheesy
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 04:21:33 PM

Evet borsa duran para risk altında. Normal cüzdana çektiğim parada bana göre risk altında. %100 çalışma sistemini anlamadığım yada kendi icadım olmayan yazılım + donanımlara güvenmem gerekiyor.

Sepet stratejisini para saklarkende uyguluyorum.

Tüm parayı tek bir noktaya koymam, isterse donanım cüzdan olsun.
Tüm parayı kaybedersem cünkü medine dilencisine dönüşürüm, intiharlık duruma düşerim.
Fakat %30'luk bir kayıp yaşarsam biraz kolonya biraz soğuk su toparlanırız. Kalan miktar ile yine kazanırız bir şekilde.

Binance haricinde size en güvenilir borsa hangisi. ABD kaynaklı kraken,gemini,coinbase... bu borsalar sanki binance'den daha güvenilir gibi. Bir parça bakiyeyide buralara mı koysam? var mı tavsiyeniz.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 06, 2021, 04:31:09 PM

böyle düşünürseniz hiçbir şekilde yatırım yapmanız mumkun değil zaten.
risk olmadan kazanç olmaz.
onemli olan risk/ödül dedikleri olayı iyi hesaplayıp ona göre risk almaktır.
ve sunu unutmayın,servet riski sever.

Tabi ki bankadaki paranız için de garanti limitleri çok düşük. Türkiye'de geçmişte yaşanan skandalları belli yaşın üstündeki herkes hatırlıyordur (imar bankasının içinin boşaltılması). %12-%14 faiz oranı elde etmek için paranızı usdt/usdc türevlerine emanet etmiş oluyorsunuz üzerine bir de borsayı aracı olarak kullandığınızda borsaya da emanet etmiş oluyorsunuz. Bu kadar küçük kazanç için çok fazla risk barındırıyor.

Prensip olarak kripto alım-satım işlemleri veya ticaret işlemleri dışında elimde hiçbir stabil coin'i bulundurmuyorum. Gerçekten dolara sahip olmak istiyorsam fiziki satın alırım. Piyasada akışkanlığın sağlanması açısından çok önemli rolleri var ama bence stabil coin hodl etmek gereksiz risk.

@bthd, hocam binance'de yaşanacak ciddi bir sıkıntı sonucu elimizdeki ethereum'un bundan etkilenmeyeceğini umarım düşünmüyorsundur ya da çoğu kişinin cüzdanında bulunan x100 hayalli shitcoinlerin bir daha hayata dönemeyecek şekilde magmaya gideceğini umarım biliyorsundur. ha ether gibi kripto paralar toparlanır ama bu oldukça uzun bir zaman alır.

Son cümleniz her şeyi özetliyor aslında. Bitcoin ve Ethereum'a güveniyorum çünkü merkeziyetsizler, borsalara güvenmiyorum çünkü sahipleri var. Binance yada başka bir büyük borsa bir gün boşaltılır ve fiat para değerlerinin düşmesine sebep olursa bunu iyi bir alım fırsatı olarak görürüm. Yatırımlarını borsalara emanet etmiş olanlar ise sıfırlanırlar ve geri dönüş olasılıkları da olmaz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kriminall
Sr. Member

Merit: 374

View Profile
March 06, 2021, 04:32:53 PM

Borsada tutulacak kadar faize dolar koymak mantıklı olan, 100 bin dolarınız varsa tutup Binance üzerinden bunun stake işlemini yapmak bence de mantıklı değil, bir durum olursa cz çıkıp tüm zararı karşılarım demez bence,
torrentco
Sr. Member

View Profile
March 06, 2021, 06:41:41 PM

%12-%14 faiz oranı elde etmek için paranızı usdt/usdc türevlerine emanet etmiş oluyorsunuz üzerine bir de borsayı aracı olarak kullandığınızda borsaya da emanet etmiş oluyorsunuz.
Bu kadar küçük kazanç için çok fazla risk barındırıyor.

hocam kusura bakmayın ama bu kadar zayıf ellerle kriptoda para nasıl kazanıyorsunuz gercekten hayret ediyorum.
yani o batarsa o giderse boyle bir yatırım şekli yok ki hocam.
herkes batabilir butun şirketler gidebilir.
1 trilyon dolarlık lehman brothers battı bunları gördük hep beraber.

yani cok garanti gorup yatırım yaptgınız decentralize zannetiğiniz ethereum'un sahibi var.
tek adamın lafıyla inadıyla nasıl fork yedi,ethereum classic nasıl olustu bir arastırın lutfen.
tek bir adam,allah muhafaza o adama birşey olsa ethereum e si kalmaz.bu mu decentralizasyon?

şu anda defiler sayesinde kazançlar inanılmaz seviyelerde.
risk o kazanca göre neredeyse ihmal edileiblir seviyede yani.
ve bu musluk her zaman akmayacak.
anladıgım kadarıyla bu defilerle gram ilgilenmiyorsunuz,bana göre bu kadar kriptoda olup bu defi furyasından faydaanmamak yapılabilecek en buyuk hata.

meser#
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
March 06, 2021, 06:59:00 PM

Boşta duran öyle üçyüss beşyüss dolarım falan olmadığı için ufak meblaları bile bir coine yatırmayı tercih ediyorum. Varsın bir köşede dursun diyorum ve unutuyorum artık diyorum ilerde kışlık montun cebinde bulduğum 20 lira gibi değerli gelir belkim falan diye.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: