Bitcoin Forum
July 07, 2024, 08:10:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Biden'in Yardım Paketi Kripto Para İçin Ne İfade Ediyor?  (Read 67 times)
bfmedia (OP)
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 4

View Profile WWW
March 07, 2021, 12:45:20 PM

ABD Başkanı Joe Biden'in Senato'dan geçen 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi önerisi, kripto paralar için olumlu bir hamle olarak yorumlandı.

ABD Senatosu, dün ABD Başkanı Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık Kovid-19 yardım paketi önerisini kabul etti. Senatonun onayı, kripto para birimleri için olası olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.

Biden'in teşvik paketi 11 saat süren oturumda Senato'dan 50-49'luk parti seçimiyle kabul edildi. Teşvik paketi Meclis'e iletilerek imzalanmadan önce pakette Senato değişikliklerinin onaylanması gerekiyor. The Wall Street Journal'a göre, Meclis'in gelecek hafta önlemi alması bekleniyor.

Yeni mali teşvik tasarısında Eylül'e kadar haftalık 300 dolar işsizlik yardımı sağlanması maddesine yer verildi. Tasarının uygulamaya koyulmasıyla beraber artık işsizlik yardımı Eylül'e kadar 300 dolar olurken belirli kriterlere uyan Amerikalılara bin 400 dolarlık ödeme sağlanacak. Ek olarak eyalet ve yerel yönetimlere 350 milyar dolarlık para yardımı yapılacak.

Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/biden-in-yardim-paketi-kripto-para-icin-ne-ifade-ediyor-974815.html

𝙱𝚒𝚝𝚌𝚘𝚒𝚗, 𝙱𝚕𝚘𝚌𝚔𝚌𝚑𝚊𝚒𝚗 𝚅𝚎 𝙺𝚛𝚒𝚙𝚝𝚘 𝙿𝚊𝚛𝚊 𝙷𝚊𝚋𝚎𝚛 𝚂𝚒𝚝𝚎𝚜𝚒 >> https://www.bfmedia.io/ <<
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 07, 2021, 02:27:28 PM

İnsanların covid nedeniyle yaşadıkları maduriyeti gidermek adına abd hükümeti bir yardım paketi hazırladı bu kripto camiasında sanki tüm yardım paketinin kripto sektörüne kayacağı beklentisi oluştu bence bu iş öyle değil insanlar zor durumda bence öncelikle kendi temel ihtiyaçları için bu paraları kullanacaklardır fakat borsa bir algı meselesi olduğu için kripto sektöründe spekülatörler bu algıyı kullanmak isteyeceklerdir. Demek istediğim spekülatif hareketler görebiliriz .
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2586

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 07, 2021, 03:03:32 PM

İnsanların covid nedeniyle yaşadıkları maduriyeti gidermek adına abd hükümeti bir yardım paketi hazırladı bu kripto camiasında sanki tüm yardım paketinin kripto sektörüne kayacağı beklentisi oluştu bence bu iş öyle değil insanlar zor durumda bence öncelikle kendi temel ihtiyaçları için bu paraları kullanacaklardır fakat borsa bir algı meselesi olduğu için kripto sektöründe spekülatörler bu algıyı kullanmak isteyeceklerdir. Demek istediğim spekülatif hareketler görebiliriz .

Aslında temel beklenti insanların aldıkları yardım paralarını bitcoin'e yatırmaları değil. Dolaşımdaki dolar miktarı artarsa bu para her yere dağılacaktır. Acil ihtiyacı olan insanlar acil ihtiyaçlarını birilerinden satın alacak ve parayı onlara verecek. Her şekilde alınan para bir yerde değerlendirilmek istenecek borsa, bitcoin v.b. alternatif piyasalara akış hızlanacaktır. Daha geniş bir açıdan bakmak isterseniz bir ürünün piyasadaki adetini arttırırsanız fiyatı düşer ve ona karşı diğer birimlerin değeri artar. Dolar miktarı ne kadar artarsa diğer birimlerin dolar fiyatı o kadar artar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
March 07, 2021, 06:15:51 PM

Muhteşem bir sıcak para insanların eline geçecek her ne kadar ABD desek de içerisinde çok fazla yoksul insan var, bu durum kripto paralara aşırı yarayacak şeklinde bir görüş var ama ben buna katılmıyorum insanlar temel ihtiyaçlarına öncelik vereceklerdir ABD'de koronavirüs bambaşka bir boyutta

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 08, 2021, 07:51:00 AM

Bitcoin hiperenflasyonu bile fiyatlamış durumda pek bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: