Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:46:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir Asparagas Habercilik Örneği: Kanser Hastası Kadın ve Yardım  (Read 109 times)
yenivera (OP)
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
March 07, 2021, 02:45:48 PM

Halk TV; "Kanser hastası kadına Eyüp Belediyesi'den cevap: Önce AKP üyesi ol!" başlıklı haberin tamamen yalan olduğunun ardından yeniden yeni haber yayınladı.
Halk TV sunucusu Özlem Gürses, ana haber bülteninde yalan haber yaptığını duyurdu.

HALK TV: DENİZ KÖKEN HABERİMİZİ YALANLADI

Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu ana haberde; Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken'in Halk TV'nin haberini yalanladığı, Köken'in 'Bir tas çorba için üyelik pazarlığı yapan hiçbir belediye yoktur' dediğini, kanser hastası Güliz Meyveci'ye 2 yıl önce Eyüp Belediyesi'ne başvurduğunu, iki yıldır Güliz Mermerci'ye yardım edildiğine ilişkin sözleri yer aldı.

Söz konusu haberde; Eyüp Belediyesi'nin Güliz Meyveci'ye iki yıldır yemek yardımı yaptığı ve erzak yardımında bulunduğuna yönelik ifadeler yer aldı.

HALK TV; AĞUSTOS AYINDA İBB ALIŞVERİŞ KARTINI KESEN İBB'Yİ YİNE KORUDU

Halk TV; "Kanser hastası kadına Eyüp Belediyesi'den cevap: Önce AKP üyesi ol!" başlıklı haberinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Güliz Meyveci'nin geçen yıl Ağustos ayında İBB alışveriş kartını kapattığına görmezden gelinmişti. Halk TV, yalan haberinin ardından yaptığı tekzip haberinde bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni koruması dikkat çekti.

Söz konusu haber; "Kanser hastası kadın için İBB harekete geçti" ifadeleri yer aldı. Haberde; "Haberimizin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Güliz Meyveci'ye irtibata geçti. Başvurunun yeniden inceleneceği belirtildi" iddia edildi.

https://www.ajanshaber.com.tr/kanser-hastasi-uzerinden-algi-operasyonu-haber-471553

Çamur at izi kalsın, yalan at haber olsun Smiley) Bu kaçıncı yalan habercilik sayabilen var mı Smiley)

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715589972
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715589972
Reply with quote  #2

1715589972
Report to moderator
1715589972
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715589972
Reply with quote  #2

1715589972
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
March 14, 2021, 10:55:05 PM
Last edit: March 14, 2021, 11:05:32 PM by trendcoin

senin dizel motora binen arkadaş olduğunu biliyorum. normalde senin konuna yazmayacaktım ama bombee bir şeyi hatırladığım için es geçemedim.

Devlet Bahçeli’ye yapılan koronavirüs aşısından yola çıkan mizahi bir yazı, gazetecilik mizahına dönüştü. “Bahçeli’nin aşısını yapan hemşire darp edildi” başlığıyla yer alan metinde, ‘Gülnaz Şırınga isimli hemşirenin Bahçeli’nin aşısını yaparken canını acıttığı için darp edildiği’ yazıyordu. Gazeteci Özlem Gürses bu yazıyı gerçek zannedip televizyon programında söyleyince olanlar oldu...

Halk TV’de 20. Saat programını hazırlayıp sunan gazeteci Özlem Gürses haberi gerçek sanarak konuğuna, “Siyasetin dili uzunca bir zamandır çok gergindi ve tansiyon çok yukarıdaydı. Yetmezmiş gibi sokağa da yansıdı. Bugün, çok olağanüstü bir haber okudum, Gazete Pencere’de okudum. Her sabah mutlaka okuduğum yayın organlarından biri dijitalde. Gazete Pencere’de Sayın Bahçeli’ye aşı yapan bir hemşire vardı. O hemşirenin darp edildiğini siz biliyor muydunuz? Ben de Gazete Pencere’de okudum ve aklım durdu. Aynen şöyle açıklamış. Numune Hastanesi acil servisinde tedavi altına alınmış bu hemşire hanım. Gülnaz Şırınga: ‘Neye uğradığımı anlamadım. Arkamdan gelen 4 kişi aniden sopalarla vurmaya başladı. Kendisine vururken bir yandan da ‘Canımızı acıtanın canına okuruz’ diye bağırdıklarını söyledi. Sayın Bahçeli’ye aşı yaptığı için, onun canını acıttıklarını düşündükleri için bu kadıncağızı darp etmişler” dedi.

Bir Gülnaz Şırınga vakası

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Bu sözlerin ardından Twitter’da konuyla ilgili yüzlerce tweet atıldı. “Memleketin en büyük trol’ü Özlem Gürses”, “Gülnaz Şırınga’dan sonra Esra Enjektör’ün de Özlem Gürses’in arkadaşı olduğu anlaşıldı” gibi yorumlar yapılarak tiye alınan olayın ardından Özlem Gürses özür metni yayınladı.

Ancak olay o kadar büyüdü ki Sağlık Bakanlığı, bazı gazetecilerin sorusu üzerine, “İddia edildiği gibi bir olay yaşanmadı. Ankara’da Gülnaz Şırınga isimli bir hemşire yok” açıklamasında bulundu.

GÜRSES ÖZÜR METNİ YAYINLADI

Tüm bunların üzerine Özlem Gürses de bir özür metni yayımlamak zorunda kaldı: “Sevgili Twitter camiası, dün gece yayında yaptığım bir hata, sabahtan beri sosyal medyada bir şakanın konusu olmuş durumda... Doğrusu, ilk saatlerde ben de çok takılmadım, haklı eleştiri ve esprilerinize güldüm geçtim. Aktardığım haberin bir mizah haber olduğunu anladığımda da zaten gereken müdahaleyi yaptım ve o bölüm hiçbir biçimde paylaşılmadı. Ama anlıyorum ki mesele, ülkenin resmi kamu kurumlarını muhatap alacak kadar büyümüş vaziyette. O kadar ki Sağlık Bakanlığı’na sorulmuş, açıklamalar manşet yapılmış! Bizlerin ülkeyi yönetenlere ulaşma ve soru sorma şansımız olsa, doğrusu ben soru hakkımı başka konularda kullanmak isterdim.

Bu hatam için tüm Halk TV izleyicilerinden, yayın konuğumdan, bu mizahı sayfasına taşıyan meslektaşlarımdan ve sizlerden özür dilerim.”
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/bir-gulnaz-siringa-vakasi-41723345

olay: https://youtu.be/AG4Vn5ZtdFk

bahçeli reyizin tiye alarak verdiği cevap: https://youtu.be/Mb7qzSkS-l4

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
yenivera (OP)
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
March 24, 2021, 09:37:31 PM

senin dizel motora binen arkadaş olduğunu biliyorum. normalde senin konuna yazmayacaktım ama bombee bir şeyi hatırladığım için es geçemedim.

Espirilerin  çok vasat. Espiri anlayışını geliştir bence. Yada Allah'ın verdiği kadarıyla idare edip espiri yapmamayı dene Smiley Muhtemelen bir şey kaybetmez hatta kazançlı çıkarsın Wink)

İşin özüne gelince de "paylaştığım bilgi" kısmına takıl. Yanlışsa yanlış de geç. Bir kaç farklı kaynaktan teyit almadan da asla haber paylaşmam.

Keşke herkes, paylaştığı haberin doğruluğuna benim kadar dikkat etse

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
March 26, 2021, 07:15:08 AM

Espirilerin  çok vasat. Espiri anlayışını geliştir bence. Yada Allah'ın verdiği kadarıyla idare edip espiri yapmamayı dene :) Muhtemelen bir şey kaybetmez hatta kazançlı çıkarsın ;))

İşin özüne gelince de "paylaştığım bilgi" kısmına takıl. Yanlışsa yanlış de geç. Bir kaç farklı kaynaktan teyit almadan da asla haber paylaşmam.

Keşke herkes, paylaştığı haberin doğruluğuna benim kadar dikkat etse

espri yapmadım. ayrıca başkası ile ne yaptığın beni ilgilendirmez ama bana sararken tdk'dan kullandığın kelimelerin anlamına bakmanı tavsiye ederim.

GÜNCEL TÜRKÇE SÖZLÜK
vasat
Arapça vasaṭ
1. sıfat Orta.

2. isim, ruh bilimi Ortam.
https://sozluk.gov.tr/

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: