Bitcoin Forum
May 11, 2024, 12:27:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: EMTİA Analizleri Spekülasyonlar Fiyatlar ve Tartışma Alanı  (Read 1023 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 08, 2021, 02:09:48 AM

Uranyum ve Toryum madencileri hakkında araştırmalar yapıyorum. Detayları ekleyebilirim.

Özellikle Uranyum bu aralar fazla dikkatimi çekmeye başladı. Bu gibi madenler veya madencilik şirketleri olası bir dalgada ciddi getiriler sunabiliyor.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 08, 2021, 07:56:39 PM

Rusyada ve Ukrayna da buğdaya ihracat yasağı geldiği konuşuluyor Buğdayda çok ciddi artışlar vardı geçen hafta. Bende merak edip araştırdım şunu buldum.

https://tele1.com.tr/rusya-bugday-ihracatini-durduruyor-kendi-ciftcimizi-desteklemek-zorundayiz-381471/

Şu ortamda TMO'nun alım fiyatını merak ediyorum gerçekten. Dünya ülkeleri bir bir buğday ihracatını durdurken umarım maliyeti 2 liraya dayanmış bu stratejik üründe çiftçiyi zarar ettirmezler.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 10, 2021, 09:56:53 PM

URANYUM.

YTD.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 17, 2021, 09:28:28 AM

Altın son aylarda düştüğü noktadan %10 artış yaşadı bugün de yükselmeye devam ediyor.

Hisseleri kripto paraları şu noktada satın alacak kadar zengin değilim ama Altın'ın kelepir fiyatlardan kapatamayacağıma üzüleceğim. Hazır herkes borsalara kriptoya dönmüşken yazın ucuzdan kapatırız diyorduk ama nasip bakalım. Temmuz gelmeden yükselmesi daha üzücü oldu sanki.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 17, 2021, 02:53:18 PM

anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 19, 2021, 08:50:27 AM

Buğday hasat sezonu etkisiyle düşüş yaşamaya başladı galiba. Geçen yılda aynı döngüyü yaşamıştık. Düşüşlerin sınırlı olacağını düşünüyorum ancak yine de hasat sezonu sonunda değerlendirmek mantıklı.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 10:24:44 AM
Last edit: June 06, 2021, 03:04:27 PM by anonymous3x

SPX hala tutunuyor ancak daha fazla tutunabilecek mi meraktayim veya yükselmeye devam mı edecek.

Ytd
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 26, 2021, 07:45:32 AM

Altında ciddi bir hareket var.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
May 29, 2021, 09:59:36 AM
Last edit: June 06, 2021, 03:04:13 PM by anonymous3x

Global enflasyon gerçekten var mı ? Enflasyonun 2024 ve sonrası daha etkin olarak hayatımızda olacağını düşünüyorum. Görünen o ki dünya 2009 yılından bu yana hala deflasyonist baskı içinde:

https://r.resimlink.com/OlGsw.png
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 29, 2021, 10:25:00 AM

Tüm dünyada pandemi etkisiyle basılan paralardan kaynaklı dünya çapında enflasyon artışı yaşandı ama bu enflasyon dahada yükselecek amerikadaki enflasyon %5 lerden çok daha fazlasına çıkacak. Demek oluyorki dünya çapında her şeyin fiyatı yükseleceğidir. Bir ürün alıyorsunuz satıcı diyorki ben bu ürünü 10 aldım sana 12 ye satıyorum sonra ben bu ürünü 15 e tekrardan satın alıyorum şuan durum aynen bu şekilde.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 30, 2021, 06:20:44 PM

Fiziksel gümüş aldım attım kenara.
Bankacılık sisteminin patlaması dahil her olasılığı hesapladığım için fiziksel emtiada alıyorum.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 01, 2021, 07:06:55 PM

Mısır fiyatları Buğday fiyatlarına yetişti şaka gibi.

Mısır fiyatları 2008 zirvesine geldi sayılır ancak buğday fiyatları daha geriden geliyor.

Mısır fiyatları 2008 zirvesini de geçer üzerinde kalıcılık sağlarsa gıdada yeni bir enflasyon dalgası gelebilir.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
June 01, 2021, 08:38:07 PM

Mısır fiyatları 2008 zirvesine geldi sayılır ancak buğday fiyatları daha geriden geliyor.

Mısır fiyatları 2008 zirvesini de geçer üzerinde kalıcılık sağlarsa gıdada yeni bir enflasyon dalgası gelebilir.

Buğday fiyatı kuraklıktan dolayı artışa geçecek hocam heralde tekrardan. 50 kilogramlık unlara 12 türk liralık bir zam söz konusuymuş bu hafta itibariyle.Mısırı bilmiyorum ama buğday kesinlikle artışa geçecek gibi biraz daha yükselişini sürdürecek sanırsam.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 01, 2021, 08:55:01 PM

Buğday fiyatı kuraklıktan dolayı artışa geçecek hocam heralde tekrardan. 50 kilogramlık unlara 12 türk liralık bir zam söz konusuymuş bu hafta itibariyle.Mısırı bilmiyorum ama buğday kesinlikle artışa geçecek gibi biraz daha yükselişini sürdürecek sanırsam.

Mısır Buğday'dan daha iyi performans gösterdiğini düşünüyorum ancak hayvancılık sektörüne ağır maliyet yükü getirdi. Mısırın buğdayı geçmesi süpriz buğday bayrağı hep önden alır. Altın gümüş gibi. Buğday altın ise mısır gümüştür benim gözümde.

Globalde bir artış söz konusu süt fiyatları et fiyatları yeniden zamlanması şaşırtmaz beni artık çünkü maliyet yükü ağırlaşmaya başladı. Ülkemiz ile ilgili bir durum olduğunu düşünmüyorum yapılacak pek bir şey yok şuanda bu duruma. Ülkemizde zaten yemden alınan vergiyi tamamen sıfırlanmıştı ama artan mısır buğday arpa fiyatları yine de artışlara neden oluyor.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 06, 2021, 02:59:29 PM

Buğday Mısır Rasyosu:

Mısırın Buğdaya karşı olabilecek en iyi noktalardan birinde olduğunu düşünüyorum.

Mısır Fiyatları Buğday fiyatlarıyla paralel gidiyor. Buğday pahalı diyoruz ama Mısır'a göre fiyatları gerçekten düşük kaldı bu süreçte.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 13, 2021, 01:42:35 AM

Yastık altına ne kadar gümüş gittiyse bu adamlar 1 yıldır fiyatı aynı noktada tutup yatırımcısını baya baya bezdirdi ama millet yastığın altına koydumu kolay kolay da çıkarmıyor borsa kripto para gibi değil panikle de satılmıyor yastık altı servetlerini.

Neyse artık gümüşte de yolun sonuna geldiğimizi düşünüyorum. Altın yukarı yönde bir harekete başlarsa gümüşte artık beklenen hareketi yapacaktır diye düşünmekteyim.
execijutiere
Legendary
*

View Profile
June 19, 2021, 07:45:30 PM

Yastık altına ne kadar gümüş gittiyse bu adamlar 1 yıldır fiyatı aynı noktada tutup yatırımcısını baya baya bezdirdi ama millet yastığın altına koydumu kolay kolay da çıkarmıyor borsa kripto para gibi değil panikle de satılmıyor yastık altı servetlerini.

Neyse artık gümüşte de yolun sonuna geldiğimizi düşünüyorum. Altın yukarı yönde bir harekete başlarsa gümüşte artık beklenen hareketi yapacaktır diye düşünmekteyim.

Hocam altın güzel bir hareket yapmıştı 530 türk lirasına kadar çıktığını gördük gramın ama tekrardan bir geriye çekilme söz konusu.Hal böyle olunca gümüş de de bir çekilme söz konusu oldu.Tekrardan bir yükseliş geleceğini ben de düşünüyorum çünkü dolar kuru gün geçtikçe tekrardan artmaya başladı.Dediğiniz gibi altın da doların yükselişine ayak uydurursa gümüşü de beraberinde sürekleyebilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 20, 2021, 01:17:09 AM

Hocam altın güzel bir hareket yapmıştı 530 türk lirasına kadar çıktığını gördük gramın ama tekrardan bir geriye çekilme söz konusu.Hal böyle olunca gümüş de de bir çekilme söz konusu oldu.Tekrardan bir yükseliş geleceğini ben de düşünüyorum çünkü dolar kuru gün geçtikçe tekrardan artmaya başladı.Dediğiniz gibi altın da doların yükselişine ayak uydurursa gümüşü de beraberinde sürekleyebilir.

Gümüşleri satacağım her ne olursa olsun. Tamamen fiziksel altına döneceğim. Sadece uygun rasyoyu bekliyorum. İleriki yıllarda bence gümüşte ciddi bir spekülasyon olacak ve muhtemelen çoğu kişi zirveden alacak.

Spekülasyonu yapacak olanda jp morgan olur muhtemelen. Çünkü piyasadan yüklü fiziksel çeken onlar yeterince topladıklarinda tuşa basacaklar gibi.

Gümüş Altın gibi paradir ama Altın halka tabana daha yayılmış durumda bu yüzden eski çağlardaki gibi gümüş değil artik altın halkın parasıdır. Eskiden Altına kralların parasi denirdi değiştiriyorum Altın Halkın parasıdır Smiley
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 21, 2021, 06:49:33 AM

Piyasada fiyat dalgalanmalarının olması çok doğal buna bazılarının kâr satışıda diyebiliriz piyasanın yatay seyir izlemesiyle nakit veya başka bir yöne eğilim de diyebilir. Piyasada bir emtia sürekli çıkamaz mesela pedal çevrilerek sürülen bir bisiklet hızlanır hızlanır hızlandıkça hızlanması azalır bir noktadan sonra artık pedal çevirmeden gitmeye başlarsınız rölantiye alırsınız bir nevi.

Nakit ihtiyacınız yok ise uzun vadeli beklemeniz yararlı olacaktır.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
execijutiere
Legendary
*

View Profile
June 24, 2021, 07:15:24 PM

Altın her zaman 1.yatırım aracı olarak görülüyor ki halk tarafından bu da normal olarak karşılıyorum.Altın arzının belli bir sonu var diyebiliriz ve bu yüzden altın ilerleyen dönemlerde daha da değer kazanacağınadn yatırım aracı olarak büyük bir kısım altını ilk tercih olarak kullanıyor.

Gümüşün de zamanla değer kazanacağı malum ama şimdilik altının daha ileriye gitmesi bekleniyor ondan sonra altın dinlenip yolu gümüşe açabilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x