Bitcoin Forum
May 21, 2024, 06:32:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Şeriata uygun' kripto para geliştirildi  (Read 286 times)
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 19, 2021, 05:58:50 AM

Buna benzer bir coin daha vardı sanki ama beklenildiği gibi scam çıkmıştır, bunlar da din Allah kitap diye insanların saf duygularıyla oynayıp çekip giderler geriye dolandırılmaya doyamamış insanoğlu kalır işleri rast gitsin  Cheesy

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
March 19, 2021, 04:41:28 PM

tabi bir de kriptoparalarla ilgilenmek isteyen ama işin dini boyutunu düşünüp vazgeçen kişiler vardı onlara da hitap edebilecek bir kriptopara yapmış oldular. ne kadar işler bir boyutta bilmiyorum ama binance coming soon yazısı biraz daha vurkaç izlenimi verdi.
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
March 19, 2021, 05:20:21 PM

Spekülasyon tamamen. Ancak sadece bu nedenle aramızda bazı kişiler belki de bu tokenı alacak çünkü muhafazakarların buna yatırım yapacağını düşünecek. Bu tokenla ne yapacaklar merak etmemek zor.

* Avrupa'da cami-mescit yapıyoruz mutlu olun.
* Token holderlar arasında yapılacak lottery ile 100 kişiyi hacca 1000 kişiyi umreye yolluyoruz.
* 1000 genç çiftimizin ev eşyalarını alıyoruz.
* 1 milyon kere tefsir edilen Kuran'ı bir kez daha tefsir ettireceğiz.
* Afrika'da su kuyuları açıyoruz.

vs. Bunlar her şeye rağmen olumlu olanlar olur.

Ekibi bilmiyorum ancak radikal tiplerse bu paraların başka nerelere gidebileceğini de tahmin edebiliriz. En sonunda Alman  federal yönetimlerinden birinin operasyon, yolsuzluk, tutuklama, sınır dışı haberleri gelir. Ve sıradan muhafazakarlar 100 kez izlediği bir filmi bir kez daha izlemiş olurlar.

Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
March 19, 2021, 05:20:54 PM

Hala teknolojik gelişmelere dini açıdan yorum yapmaya çalışıp boş boş şeyler peşinde olan insanlardan olabildiğince uzak kalmaya özen gösteriyorum. Çünkü bu gerçekten cahilliğin ve geri kalmışlığın bir numaralı göstergesi. Artık bu ülkede bu tarz saçma şeylerin aşılması gerekiyor. Tabi bunlardan önce siyasal islama bir son verilmesi de lazım.  Smiley

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
March 20, 2021, 01:54:02 AM

istismardan başka bir şey göremedim. ayrıca binance coming soon detayı da 10 numara ofsayt belirtisi olarak sayılabilir.

serbest piyasadayız, dileyen dilediği isimle coin çıkarabilir. mars adında bir coin çıkarırsanız, bütün marslıları bağlayıcı bir şey üretmiş olmazsınız.

ayrıca spekülasyon ile manipülasyonu da birbirine karıştırmamak gerekiyor. ben bu piyasanın dibine kadar manipülasyona batmış olduğu düşüncesine sahip olduğum için piyasa hakkındaki fetvam ekteki gibidir. :)

bu piyasada iyi-kötü, güzel-çirkin, helal-haram, halk-devrim, etik-ahlak, bla bla vs arayan daha çok arar; thiiiiis is a sin cityyyyyyy!

şu mesaja bir şeyler daha ekleme ihtiyacı hissettim çünkü 3 tane ne olduğu belli olmayan adam sözde bir coin yaptığı için ne kadar boş beleş vakti olan adam varsa fırsat bu fırsat diyerek uzun uzun anal iz kasmış. :)

toknolojoyo dono ocodon yoromloyonlor vor. olayın teknoloji ile herhangi bir alakası da bulunmuyor.

basmayanlar için kısa bir örnek geçeyim:

bakın bu dent kardeş! ve dent kardeşin kendisi bu piyasadaki binlerce örnekten sadece birisi... dent tam 2 sene boyunca, ath fiyatından "yaklaşık olarak -%99.94 civarı" uzak bir fiyatta sürünmüş. pazardan parasıyla bok alsak böyle bir şey yaşamayız. b.k > piyasanın bazı gerçekleri

para/piyasa ve teknolojinin kendisi ayrı olarak değerlendirilmesi gereken kavramlar olduğu için insanlar doğal olarak dini açıdan bazı yorumlarda bulunma ihtiyacı duyabilir.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
March 27, 2021, 11:27:38 AM

Almanya merkezli şirket, 'şeriat uyumlu' kripto para geliştirdi. 'CAIZCOİN' ismi verilen kripto para ile, İslami finans kurallarına uygun olarak Müslümanlar veya Gayrimüslimler arasında para transferi yapılıyor.
Son dönemlerde tartışmaların odağındaki kripto paralara şeriata uyumlu olanı da eklendi. Almanya merkezli şirket, 'caiz' ve şeriata uygun kripto para geliştirdi. CAİZCOİN (Caiz madeni para) olarak piyasaya sürülen kripto para ile şeriata uygun alım-satımların yapılması ön görülüyor.

Sitesinde CAİZCOİN'in Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar arasında islami finans kurallarına uygun olarak kripto para alışverişinin sağlanması için kurulduğu belirtiliyor.

Kaynak : https://www.google.com/amp/s/www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/seriata-uygun-kripto-para-gelistirildi-1821206

Fiyatlar arttıkça fikirler değişmiş caiz olduğuna karar verilmiş sanırım . 😄

Evet bariz belli ki bu da scam projelerden birisi.  Grin  İsmi de özellikle böyle seçmişlerdir adam çekebilmek için. Hiç şüphe yok ki oltaya gelecek adam da bulurlar. Gün geçmiyor ki piyasada yeni bir dolandırıcılık projesi ortaya çıkmasın.  Cheesy

bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1316

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 27, 2021, 02:33:35 PM

Sömürtmeyeceksin kardeşim, eğer bir şeye inanıyorsan o inandığının içeriğini, kapsamını kurallarını bileceksin, sıfır bilgiyle körü körüne bağlanmayacaksın. Bağlanırsan işte bunun gibiler çakar durur, far görmüş tavşan gibi kalıverirsin. Yedirirler mi derseniz, bol bol yedirirler. Nedenleri malum, yazıp da tartışma çıkartmayayım şimdi.
Ben uzak durur muyum, bana ne caizinden, koşerinden bilmem nesinden, kar görürsem alırım, sonuçta hepsi birbirinin aynı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 30, 2021, 12:15:02 PM

Din/inanç sömürüsü bunda zaten şaşıracak bir şey yok da, benim anlamadığım bu coinleri nerede pazarlıyorlar? TV reklamı bile veren adamlar bitcointalk ta yok mesela. Twitter da telegram da varlar mı kim bilir? Maksat para toplamak bile olsa insan reklamın biraz olsun iyi yapar bu haliyle hiçbir işe yaramaz bence.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2021, 09:07:43 PM

"Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar arasında" kısmına takıldım ben! Madem şeriat odağında bir coin bu, neden "gavur" dediklerini de işin içine alıyorlar! Dini hassasiyetleri varsa (ki var demek) sadece müslümanlar arasında yapsınlar madem... Gerçi onu nasıl kontrol edecekler orası da ayrı bir sorun! Bu coin başlıbaşına bir muamma zaten! Ben bunu ilk duyduğumda şaka falan sanmıştım.
Ateist ve deister üzgün, agnostikler isyanda! Onlar ne olacak mesela? :)
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
March 31, 2021, 01:27:55 AM

başlığa bakınca komik geldiği için gerisini pek okumak istemedim açıkçası Cheesy

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: