Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:00:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’de Dijital Para İçin Düzenleme Tarihi Belli Oldu!  (Read 151 times)
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
March 27, 2021, 07:17:55 PM

O tarihe kadar ayı gelir, herkes öldük bittik battık der. Sonra da önceki yıllarda olduğu gibi bitcoin unutulur gider, bu düzenleme işi de kalır gibi geliyor bana. Kahvede boş oturan adam bile gelip Avax aldım Atom aldım diye ortada gezerse tabi gözler kripto para yatırımlarına dikilir.

İnsanlar kazançlarını ülkeye sokmayı reddedince göreceğiz asıl partiyi. 3 kuruş para kazanacam diye döviz girişini engelleyecek hareketler yaparlarsa devlet o zaman hiç para kazanamaz. Aklı olan vergi alayım demez, verginin v'sini bile düşünmez. Sen serbest bırak ki para gelsin, yoksa avcun boş beklersin. Kahvede oturup 1000 liralık yatırım yapan adamın parasını cebinden alır sonra ben bu teknolojiyi neden yakalayamadım neden bu sektörde yükselemedim diye oturur düşünürsün Wink

2017’den beri kimi zaman 2 saat, kimi zaman 3 saat parçalı uykularla günümü geçirmişim. Herkesin takildiği yaşlarda 0’dan sermaye sıkıntısı çekmişim, sermaye bulmak için etiğe sığan her yolu denemişim ve bugüne kadar gelmişim. Şimdi devlet saniyor ki benim onca stres ile edindiğim kâra ortak olabilir. Birak vergiyi, omrumu reisle gecirdiğim için benim uste para almam lazim. Umarim yurt disina gidebileceğim bir miktari onlara vergi verecegimi sanmiyolardir cunku oyle bir sey asla olmayacak.
varlık barışı gibi bir şey varken ülkemizde istediği astronomik vergileri hiçbir şekilde alamazlar zaten. parası olan adam bir yolunu bulur türkiye'ye geçirir o parayı. onların deyimiyle vergi kaçırılmaz vergiden kaçınılır.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: