Bitcoin Forum
July 26, 2021, 02:55:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yatırım Şirketi Fidelity Bir Bitcoin ETF’si için SEC’e Başvuruda Bulundu  (Read 14 times)
bfmedia
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 4


View Profile WWW
March 25, 2021, 02:47:18 PM
 #1


Yatırım şirketi Fidelity, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çıkartmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulundu.


Başvuruda, “Wise Origin Bitcoin ETF” adlı yatırım fonunun sponsorluğunu FD Funds Management, yöneticiliğini ise Fidelity şirketinin yapacağı belirtildi.  

Başvuru belgesine göre; FD Funds Management, Fidelity'nin genel merkeziyle aynı adresi paylaşıyor. Fidelity'nin kripto bölümü olan Fidelity Digital Assets ise fonların saklanmasından sorumlu olacak.

Başvuruya göre; ETF’nin onaylanması halinde Fidelity kendi Bitcoin fiyat endeksini kullanacak. Bu konu hakkında başvuruda şu sözlere yer verildi:

"Fonun yatırım hedefi, fonun harcamalarına ve diğer yükümlülüklerine göre ayarlanan ‘Fidelity Bitcoin Index PR’ adlı endeksle ölçülen Bitcoin performansını izlemeye çalışmaktır.”

Fon başvurusunda ayrıca şu ifadeler yer aldı:

"Fon, Bitcoin'e doğrudan maruziyet sağlar ve fonun hisseleri, endeksi hesaplamak için kullanılan aynı metodoloji kullanılarak günlük olarak değerlenir. Fon, yatırımcılara, olası engeller veya Bitcoin tutma, aktarma, edinme veya madencilikle ilgili riskler olmadan geleneksel bir aracılık hesabı aracılığıyla Bitcoin piyasasına erişme fırsatı sunar.”

Haber detayı: https://www.bfmedia.io/haberler/yatirim-sirketi-fidelity-bir-bitcoin-etf-si-icin-sec-e-basvuruda-bulundu-36145862.html?

Blockchain teknolojisi ve üzerinde geliştirilen kripto para sektörü ile ilgili güncel haberlerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza abone olabilirsiniz.

- bfmediaio Telegram Group

𝙱𝚒𝚝𝚌𝚘𝚒𝚗, 𝙱𝚕𝚘𝚌𝚔𝚌𝚑𝚊𝚒𝚗 𝚅𝚎 𝙺𝚛𝚒𝚙𝚝𝚘 𝙿𝚊𝚛𝚊 𝙷𝚊𝚋𝚎𝚛 𝚂𝚒𝚝𝚎𝚜𝚒 >> https://www.bfmedia.io/ <<
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!