Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:06:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Goldman Sachs, Bitcoin’e dolaylı yatırım imkanı verebilen bir ürün için başvuru  (Read 35 times)
ashti (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
March 26, 2021, 02:01:29 AM

ABD ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, müşterilerinin dolaylı yoldan Bitcoin alabileceği bir ürün için başvuruda bulundu.

ETF gibi olan ve bir menkul kıymete ya da yatırım sepetine bağlı olan bu yatırım ürünü sayesinde banka müşterileri dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapma fırsatını elde edecek.

SEC dosyasında “bağlantılı senet” olarak adlandırılan ürün, Grayscale Bitcoin Trust’ında yatırımı olan ARK Innovation ETF’inin fiyatını baz alacak ve yatırımcılar direkt olarak olmasa bile en büyük kripto paraya yatırım yapma şansı elde edecekler.

Goldman Sachs’ın bu başvurusu, bir ETF için değil, Bitcoin hisselerini takip eden bir ETF odaklı ürün için yapıldı. Öte yandan bu sene SEC’ye birçok Bitcoin ETF başvurusunda bulunuldu. Henüz geçtiğimiz saatlerde dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Fidelity, kendi Bitcoin ETF’i için SEC’nin kapısını çaldı. Fidelity’nin yanı sıra Valkyrie, VanEck ve NYDIG gibi şirketlerin de ayrı ayrı Bicoin ETF başvuruları var. Bu sene, Kanada’daki ETF başvularının kabul edilmesi, SEC’de yönetim değişikliği, piyasanın daha fazla olgunluk kazanması gibi sebeplerle Bitcoin ETF onayı yüksek ihtimal olarak değerlendiriliyor.
https://uzmancoin.com/bitcoin-goldman-sachs-dolayli/

Bitcoin hakkinda onemli bi haber gibi geldi bana. Goldman Sachs'ın Bitcoin e katkisi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Pages: [1]
  Print  

Jump to: