Bitcoin Forum
May 27, 2024, 11:21:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cardano (ADA) Kurucusu Olası Bir Bitcoin (BTC) Yasağı Hakkında Konuştu  (Read 56 times)
franch (OP)
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
March 28, 2021, 03:14:12 PM

IOHK CEO’su ve Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, canlı yayınlanan bir AMA oturumunda ABD’de gerçekleşebilecek olası bir Bitcoin (BTC) yasağı hakkındaki görüşlerini paylaştı. 33 yaşındaki matematikçi, bu olasılığı kararlı bir şekilde reddetti:

“O gemi kalktı. Bitcoin yasaklanmayacak.”

Efsanevi hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in ABD hükümeti tarafından yasadışı ilan edilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtmişti:

“Belirli koşullar altında, altının yasaklandığı gibi yasaklanmasının çok muhtemel olduğunu düşünüyorum.”

Dalio, kripto paraları yasaklamayı planlayan ülkelere örnek olarak Hindistan’ı verdi.

Novogratz Henüz Cardano Fanı Değil
Hoskinson ayrıca, iki saatlik AMA seansı sırasında Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ile henüz bir konuşma yapmadığını açıkladı:

“Henüz bir telefon görüşmesi yapmadık ama yapacağız. Onunla ADA (veya ilgilendiği herhangi bir şey) hakkında konuşmaktan memnuniyet duyarım.”

IOHK CEO’su ayrıca, topluluğu Novogratz’ın ADA trenine atlaması konusunda umut beslememeye çağırdı:

“Belki onu Cardano’nun gerçek bir proje olduğuna ikna edebiliriz. Sanırım bizim bir aldatmaca peşinde olduğumuzu ve benim de patolojik bir yalancı olduğumu düşünüyor.”

Kaynak : https://www.coinkolik.com/cardano-ada-kurucusu-hoskinson-olasi-bir-bitcoin-btc-yasagi-hakkinda-konustu/
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
March 30, 2021, 09:20:34 PM

Hindistani ornek gosteriyor, bitcoin'i ilk yasaklayacak ulkelerden biri kuzey anlatik ulkelerinden biri olacak, yoksa venezuala, banglades ya da hindistan'in genc kismi buradan internet uzerinden yaptiklari isler uzerine odeme aliyor ulkeye doviz getiriyor, ayni sey turkiye icin de gecerliydi bir donemler, web uzerinden is yapan gencler paypal uzerinden doviz kazaniyorlardi.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
March 30, 2021, 09:32:20 PM

Hindistan Bitcoin'i yasaklamayı planlıyor planlamasına da kripto para ile ödeme alarak iş yapan insanları ekmeğinden edecek kadar göze alır mı bunu bilemiyorum. Hoş tabi bizim ülkede PayPal'ın ne kadar önemli olduğuna bakılmadı bile.

Ayrıca ben ABD'de hiçbir şekilde böyle bir yasaklamanın geleceğini düşünmüyorum. Zaten şu an kripto para kazancına vergi uygulamaları bulunuyor. Bildiğim kadarıyla gelir vergisi olarak alınıyor. O yüzden böyle bir şeye kalkışmaları için bir sebep yok bence.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
April 01, 2021, 06:20:00 AM

Ben de yasaklamaların olacağını düşünmüyorum olsa daha kontrol etmesi ülkeler için çok zor olacak, ülkeler bunun yerine şimdilik vergilendirme üzerinde çalışıyorlar gibi görünüyor Bitcoin artık önüne geçilemez şekilde yaygınlaşmış durumda ve önüne geçmek eskisinden kat be kat daha zor

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
April 01, 2021, 09:54:29 AM

Bence Bitcoin'i yasaklama muhabbetleri çoktan geçti artık. Bitcoin'in dünya çapında benimsenme oranı gitgide daha da artıyor. Böyle bir durumda önünde durulması imkansız bir noktaya doğru geliniyor. Bazı ülkelerde yasaklanmasına rağmen hala büyük bir talep vardı.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: