Bitcoin Forum
May 30, 2024, 12:23:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: David Hunter: 39 Yıllık Boğa Piyasasının Zirvesini Görebiliriz  (Read 74 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
April 14, 2021, 05:22:01 PM
Last edit: April 14, 2021, 05:47:12 PM by anonymous3x

Takibe değer bulduğum David Hunter uzun süredir dönüp dönüp paylaştığı tweet'i.

I think the stock market is just beginning its final parabolic leg up into a top. If so, it will cover a lot of ground in a hurry. As I've said, we could see the top of this 39 year secular bull market in the 2nd Qtr. My targets remain S&P 4600, DJIA 37,000 & Nasdaq 17,000.

''Sanırım borsa son parabolik ayağına yeni başlıyor. - Dediğim gibi, 39 yıllık laik boğa piyasasının zirvesini 2. çeyrekte görebiliriz. Hedeflerim hala S&P 4600, DJIA 37,000 ve Nasdaq 17,000.''

Link: https://twitter.com/DaveHcontrarian/status/1374013491007389701

Yorumum: Yanlış anlamadıysam 39 yıl dediğine göre 1980'den itibaren başlayan borsa rallilerine atıf yapıyor ve boğa piyasanın zirveye çıkarken nasdaq spx gibi borsaların zirvelere vuracağından bahsediyor. Ancak burada da soru işaretleri mevcut... Tam manasıyla yorumlarını dinlemek lazım Hunter'ın.

YTD

bitcoinokulu
Member
**

Activity: 340
Merit: 20

View Profile WWW
April 14, 2021, 07:39:32 PM

David Hunter'ı ben de takip ediyorum. Altın ve Gümüş yatırımı öneriyor. Takip ettiğim yüzlerce farklı yatırım uzmanı onlarca farklı şey söylüyor. Süzgecimden geçirip gerekli yatırım kararlarımı alıyorum.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 14, 2021, 10:27:36 PM

Böyle açıklamaları ben biraz da etki/tepki meselesi olarak görüyorum. Alanında uzman birkaç popüler kişi bazı açıklamalarda bulunuyor ve sonrasında da benzer durumlar yaşanıyor. Yurt dışı piyasalarda pozitif bir hareketlenme olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bunun devamının nasıl geleceği ise soru işareti... Corona aşısının bulunması ve yaygınlaşması ekonomilere de moral oldu. İnsanların (gelişmiş ülke vatandaşlarının) eline fazladan para geçtiğinde bunun bir kısmını evine bir kısmını da yatırım araçlarına aktarıyorlar. Böyle pozitif açıklamalar da insanların yatırım yapmasını teşvik ediyor. Şu anda kripto piyasaları da boğa sezonu devam ettiriyor ve yeni zirveleri burada da görüyoruz.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
April 15, 2021, 12:12:23 AM

Böyle açıklamaları ben biraz da etki/tepki meselesi olarak görüyorum. Alanında uzman birkaç popüler kişi bazı açıklamalarda bulunuyor ve sonrasında da benzer durumlar yaşanıyor. Yurt dışı piyasalarda pozitif bir hareketlenme olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bunun devamının nasıl geleceği ise soru işareti... Corona aşısının bulunması ve yaygınlaşması ekonomilere de moral oldu. İnsanların (gelişmiş ülke vatandaşlarının) eline fazladan para geçtiğinde bunun bir kısmını evine bir kısmını da yatırım araçlarına aktarıyorlar. Böyle pozitif açıklamalar da insanların yatırım yapmasını teşvik ediyor. Şu anda kripto piyasaları da boğa sezonu devam ettiriyor ve yeni zirveleri burada da görüyoruz.

Yani yorumlamam doğruysa 39 yıllık boğa piyasasının zirvesini görebiliriz demesi ürkütücü.

Son yüzyılda 1929 ve 1950 arası 1965-1982 arası iki ayı sezonu gördük birinde dünya savaşı diğerinde soğuk savaşı yaşadık.

Global çapta ayı piyasaları beni korkutur çünkü başımıza gelmeyen bela kalmaz.

O bakımdan uzun vadeli ayı piyasaları isteyeceğimiz son şeyler olmalı.

anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
April 15, 2021, 05:58:33 PM

Heryerde halka arzlar , ve rekor kıran borsalar icolar defiler uçan amerikan borsaları, lazerli gözler kahvehane kafeleri geçtim fabrikalarda bile bitcoin muhabbetleri işçiler işi gücü bırakmış bitcoin alım satımı yapiyor. Bir yandan ne yapacağız ne alacağız diye düşünen ve alınacak bir şey bulamayan vetaran yatırımcılar.

Arabasını satıp girenleri görüyorum artık çevremde. Uyarıyorum ama bana dedikleri risk almadan kazanç olmazmış. Herkes büyülenmiş gibi.

Ya tarihi bir ders verecekler ya da ürkütmeden biraz kırparak devam...

Bu gidişat nereye varacak bakalım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: