Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:51:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Binance Staking Vs.. (Boş duran dolarları değerlendirme)  (Read 312 times)
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1003

View Profile
March 06, 2021, 07:05:31 PM

%12-%14 faiz oranı elde etmek için paranızı usdt/usdc türevlerine emanet etmiş oluyorsunuz üzerine bir de borsayı aracı olarak kullandığınızda borsaya da emanet etmiş oluyorsunuz.
Bu kadar küçük kazanç için çok fazla risk barındırıyor.

hocam kusura bakmayın ama bu kadar zayıf ellerle kriptoda para nasıl kazanıyorsunuz gercekten hayret ediyorum.
yani o batarsa o giderse boyle bir yatırım şekli yok ki hocam.
herkes batabilir butun şirketler gidebilir.
1 trilyon dolarlık lehman brothers battı bunları gördük hep beraber.

yani cok garanti gorup yatırım yaptgınız decentralize zannetiğiniz ethereum'un sahibi var.
tek adamın lafıyla inadıyla nasıl fork yedi,ethereum classic nasıl olustu bir arastırın lutfen.
tek bir adam,allah muhafaza o adama birşey olsa ethereum e si kalmaz.bu mu decentralizasyon?

şu anda defiler sayesinde kazançlar inanılmaz seviyelerde.
risk o kazanca göre neredeyse ihmal edileiblir seviyede yani.
ve bu musluk her zaman akmayacak.
anladıgım kadarıyla bu defilerle gram ilgilenmiyorsunuz,bana göre bu kadar kriptoda olup bu defi furyasından faydaanmamak yapılabilecek en buyuk hata.

Hocam sanırım sürekli pozitivist bir yaklaşım sergilemekten ziyade, biraz daha temkinli davranmak istiyor @Bthd.Defileri de araştırdığını hatırlıyorum ama burayı okuyan, takip edip üyeliğe sahip olmayan kullanıcıların varlığı da biliniyor.Sürekli artı bahsetmek, bizim yüzümüzden olabilecek yada doğabilecek herhangi bir zararın vicdan azabını karşılamayacak.Şuan çok güzel görünüyor ama bir anda işler çok kötü yönde değişebilir.

Bende herkes gibi yüklü bir miktar paranın -kendimize göre yüklü kavramı değişir, 1 milyon $’ı olan arkadaş 100 bin $’ı risk edebilir ama benim 100 bin $’ım var diyen insan en fazla bence 10 bin $’ını riske etmeli o da en fazla yine %10 gibi bir risk söz konusu- staking işinde kilitlenmemesi gerektiğini düşünüyorum.Her hayat ayrı yaşanır, her koyun ayrı asılır.Risk kişinin kendine aittir.Tüm parasını koyup kazanan da olabilir.Kazandığı parayla hayatı değişmeyebilir ama tüm parasını kaybederse hayatı değişebilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
March 06, 2021, 07:12:53 PM

Bende herkes gibi yüklü bir miktar paranın -kendimize göre yüklü kavramı değişir, 1 milyon $’ı olan arkadaş 100 bin $’ı risk edebilir ama benim 100 bin $’ım var diyen insan en fazla bence 10 bin $’ını riske etmeli o da en fazla yine %10 gibi bir risk söz konusu- staking işinde kilitlenmemesi gerektiğini düşünüyorum.Her hayat ayrı yaşanır, her koyun ayrı asılır.Risk kişinin kendine aittir.Tüm parasını koyup kazanan da olabilir.Kazandığı parayla hayatı değişmeyebilir ama tüm parasını kaybederse hayatı değişebilir.

tabii risk alacagı miktar insan kendi belirlemeli,%100 butun paranız basılmalı demiyoruz zaten  Smiley
ama benim burda belirtmek istediğim hiç risk almamak,o batar,bu gider mantıgı.

yani bu kadar kriptodayız,aylardır defilerle çalkalanıyor camia,gelecegin ekonomi sistemi diye lanse ediliyor ama gel gör ki defi exposure %0,neden cunku riskli  Smiley

W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1003

View Profile
March 06, 2021, 07:15:12 PM

tabii risk alacagı miktar insan kendi belirlemeli,%100 butun paranız basılmalı demiyoruz zaten  Smiley
ama benim burda belirtmek istediğim hiç risk almamak,o batar,bu gider mantıgı.

yani bu kadar kriptodayız,aylardır defilerle çalkalanıyor camia,gelecegin ekonomi sistemi diye lanse ediliyor ama gel gör ki defi exposure %0,neden cunku riskli  Smiley

Anladım hocam.O zaman ortak paydalarda buluşmuş oluyoruz.Riske edilecek miktarın kimseyi üzmeyecek miktar olması kaydıyla defiler bence de denenebilir.YTD

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
March 07, 2021, 03:36:33 AM

risk o kazanca göre neredeyse ihmal edileiblir seviyede yani.

çok doğru bir tespit aynen katılıyorum risk almadan para kazanılmaz. bugüne kadar en çok parayı en fazla risk aldığım projelerden kazandım. tabi kör cahil biçimde her yere saldırmıyorum. geçmişte bir kaç kaza olmadı değil ama toplam getiriye baktığımda kaybettiklerim kazandıklarımın yanında çok küçük kalıyor.  
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
March 07, 2021, 05:24:57 AM

Yatırım dediğimiz şey aslında aldığımız risk değil midir, kimisi parasını emlak sektörüne yatırır, kimisi altın alır, kimi arazi bakar, kimi bitcoin, kimi altcoin alır, hepsinin bir risk haritası vardır, emlak sektörü her zaman kazandırır mı ona bakarsanız deprem sigortası yapmadıysanız bir afette aldığınız evde hayatınızı kaybetme ihtimaliniz de vardır, bunların gerçekleşme ihtimali her zaman vardır, bu noktada özellikle risk olarak yüksek riskli görünen bazı şeylerden biraz daha az olarak yapmak bana da mantıklı geliyor, örneğin bitcoin riskini 1-10 arasından 3 olarak gören birisi, bu staking işinde riski 7 görüyorsa bitcoine yatırdığı kadar para yatırmamalı,
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
April 16, 2021, 02:38:18 PM

https://www.binance.com/en/swap/liquidity

likitide havuzuna ekleyin busd/dai ikilisine . yıllık bileşik faiz ortalama %12-15 veriyor. yatırmın tamamı binance garantisi altında. risk almadan en iyi vadeyi likitide havuzu veriyor. ayrıca defi staking de hem faiz az hemde binance garantisi altında değil bilesiniz. defi platformu patlarsa ben karışmam diyor binance. zamanında reklam amaçlı %50 falan veriyordu o zamanlar mantıklıydı defi staking .

Likitide swap'e girip binancede busd - usdt ikisilisine karşılıklı likidite ekledim.

ödülü bir miktarı usdt olarak veriyor + bnb olarak'ta ödül veriyor.

likitide yatırmadan önce teste soktu beni. paramın %50'sinden fazlasını kaybedebilirim gibi seçenekleri işaretledim.

ve bu lp riskli ürünler kategroisinde görünüyor.
neresi riskli ben anlayamadım.

binance kendi içinde busdt ve tehter ticaretleri için busd ve tetherimi ortaya koydum. aldığım risk bu değil mi sadece.

burada binancenin hacklenmesi haricinde ne gibi bir risk var?
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
April 16, 2021, 03:06:11 PM

burada binancenin hacklenmesi haricinde ne gibi bir risk var?
stablecoin çiftleri için değil de liquid swap için yazılmış genel ifadeler olabilir. liquid swap da diğer AMM'ler gibi impermanent loss meselesi var.

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
April 16, 2021, 10:39:19 PM

Hocam yapacaginiz şey çok basit. Riskten bahsediyorsunuz ama defi projeleri hiç duymadınız mı?
Audit ya da certic denetlemesi olan bir dex borsada iki stabil coini likit edip senelik %25-%40 gelir elde edebilirsiniz. Cex borsa da olmayan bir özellikten bahsedelim mesela. Siteye giremeseniz bile emergency withdraw secenegi ile parayı kendiniz manuel olarak ağdan cüzdana çekebilirsiniz bla bla bla. Böyle fırsatlar varken bankayı fosil bankalara çekmekte nedir ☺️
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
April 16, 2021, 11:41:56 PM

yanlış anlamadıysam bu şu işe yarıyor borsaya para bağlıyorsun ve o paranın faiz getirmesini sağlıyorsun borsa üzerinde veya işte o bölüme yatırdığın ana paranın faizini kullanıyorsun o şekilde mi daha önce binance stake vs kullanmadım bilmiyorum da fakat şu son zamanlarda duyduğum bir şey var insanlar deli gibi ev araba satıp bi platforma yüklüyorlar ve o yükledikleri ana parayı kitlettirip faizini alıyorlar belli bi süre çekemiyorsun ana parayı bi süre geçtikten sonra izin veriyor vs. ben güvenmem burda bi kaç hocamın dediği gibi binance bile olsa yüksek meblağ para içerde bırakmam.

emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
April 17, 2021, 12:19:39 AM

Hocam belli bir süre kilitleme olayina bende girmem ama ister binance üzerinden esnek vade denen istediğin zaman paranı nakite çevireceğin stake yapabilir yada dex borsalarda yine yüksek getiri oranları ile anında paranı nakite çevirebilecek alternatifleri kullanabilirsin. Ben defi projeler çıktığından beri stake yapiyorum mesela. Stake gelirim ile stabil coinleri farma bağlayıp kayıp riskini sıfıra indirgeyip yola devam ediyorum. Bu sayede hayal bile edemeyeceğim gelir elde ettim. Doğru defi projelerinde stake ve farm olaylarını yapabilirseniz inanın günlük ve kısa vadeli al satın stresinden uzak günlük stake/farm gelirinizi toplayip keyf yaparsınız.

Quote from: akm3535
link=topic=5321828.msg56800078#msg56800078 date=1618616516
yanlış anlamadıysam bu şu işe yarıyor borsaya para bağlıyorsun ve o paranın faiz getirmesini sağlıyorsun borsa üzerinde veya işte o bölüme yatırdığın ana paranın faizini kullanıyorsun o şekilde mi daha önce binance stake vs kullanmadım bilmiyorum da fakat şu son zamanlarda duyduğum bir şey var insanlar deli gibi ev araba satıp bi platforma yüklüyorlar ve o yükledikleri ana parayı kitlettirip faizini alıyorlar belli bi süre çekemiyorsun ana parayı bi süre geçtikten sonra izin veriyor vs. ben güvenmem burda bi kaç hocamın dediği gibi binance bile olsa yüksek meblağ para içerde bırakmam.
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 21, 2021, 12:37:12 AM

Hocam belli bir süre kilitleme olayina bende girmem ama ister binance üzerinden esnek vade denen istediğin zaman paranı nakite çevireceğin stake yapabilir yada dex borsalarda yine yüksek getiri oranları ile anında paranı nakite çevirebilecek alternatifleri kullanabilirsin. Ben defi projeler çıktığından beri stake yapiyorum mesela. Stake gelirim ile stabil coinleri farma bağlayıp kayıp riskini sıfıra indirgeyip yola devam ediyorum. Bu sayede hayal bile edemeyeceğim gelir elde ettim. Doğru defi projelerinde stake ve farm olaylarını yapabilirseniz inanın günlük ve kısa vadeli al satın stresinden uzak günlük stake/farm gelirinizi toplayip keyf yaparsınız.
hocam yazdıklarınız ilgimi çekti mesela hangi defi projelerinde yaptınız bunu pek aram yok o konular ile doğru bir yol gösterici ile ufaktan geçiş yapabilirim çünkü al sat ile maalesef yüzü gülen biri değilim Sad

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: