Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:25:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Thodex kurucusu sizce gerçekten dolandırıcı mı? Kurucusundan yeni açıklama  (Read 274 times)
Ozkance (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
April 22, 2021, 04:09:44 PM
Last edit: April 23, 2021, 04:17:42 PM by Ozkance

Değerli arkadaşlar. Az çok kendi çapımda insan analizi yapan birisi olarak Thodex kurucusu olan genç arkadaşın dolandırıcı olmadığı kanaatindeyim. Gerek konuşmaları gerekse açıklamalarından az çok bilgili birisi olduğu ortada. Daha önce de hacklenme olasılığı olduğunu söylemiş olmakla birlikte şirketi kötü yönetimle batırmış olma olasılığı üzerinde de duruyorum. Ancak arkadaşın duruşu dolandırıcı duruşu değil bence. Ben bu şahsın kendisinin de dediği gibi Türkiye'ye dönüp Tosuncuğun yaptığı ahmaklığı yapmayacağı kanaatindeyim. Şunu söylemek gerekirse sistemi kapatmasının da hacklenme korkusundan olabildiğini düşünüyorum. Doğrudur. Şu an bir mağduriyet söz konusu ama önümüzdeki günlerde çok ciddi mağduriyetler yaşanmayacağı düşüncesindeyim.  Edit: Burada dolandırıcı değil demek yanlış yapmadı veya suçsuz olduğunu döylediğim anlamında algılayan arkadaşlar var. Dolandırıcılık baştan kurgu iledir. Benim anlattığım ise bunun kurgu olmayıp sadece kişisel büyük hatalardan kaynaklandığını iddia etmemdi.

Bu arada matematik olarak düşündüğünüzde 2 Milyar dolar ile 10 Milyar dolar arasında bir parada  ve 400.000 kullanıcıdan söz ediliyor. Bence bu ciddi derecede abartı gibi görüyorum. Çünkü kişi başı ortalama 40.000 TL yatırmış olmalılar ki bu para karşılığını bulsun. BU DA ÇOK ÇOK ZOR. Ortada ciddi bir bilgi kirliliği var. Bu da BTCTÜRK gibi bitcoin şirketlerini ciddi derecede etkileyecek gibi duruyor.

Birkaç saat önceki şirket açıklaması şu şekilde:

Thodex’in Değerli Kullanıcıları;

Yaşamış olduğumuz sürece ilişkin olarak kamuoyu ve Thodex Platformumuzu kullanan Sayın kullanıcıları bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.
Öncelikle belirtmek isterim ki; kamuoyunda şirketim Koineks Teknolojileri A. Ş. ve sahibi olduğu Thodex platformu hakkında ortaya atılan iddiaların bir çoğu mesnetsizdir.

700.000’e yakın kullanıcının işlem yaptığı Thodex platformu bugüne kadar hiç kimseyi mağdur etmediği gibi bundan böyle de etmeyecektir. 2018 yılında şirketimize yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırı neticesinde meydana gelen 25.000.000,00-TL. zararı hiçbir kullanıcımıza yansıtmaksızın şirketimiz kendi imkanları ile tolere etmiş ve yeniden bir siber saldırı olayı yaşamamak için ciddi alt yapı sistem değişikliğine gitmiştir.

Yaşanan süreçte şirketin gerek mali yapısı gerek kullanıcı sayısı dikkate alındığında hem yurt içi hem de yurt dışı bir çok yatırımcının dikkatini çekmiş, uluslararası düzeyde çok ciddi ortaklık teklifleri almıştır. Yaklaşık 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit edilmiştir. Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti için Thodex Platformu geçici süre ile işleme kapatılmıştır. Şirket teknik ekibimiz bu araştırmayı yaparken şahsım olarak da yurt dışı yatırımcı ile nihai görüşmeleri yapmak için 19.04.2021 tarihinde yurt dışına çıkmış bulunmaktayım.

Şirket hesaplarında yapılan incelemede yaşanan siber saldırı olayının devam ettiği ve bir kısım hesap sahiplerinin doğru verilerine ulaşılamadığı tespit olunmuştur.

22.04.2021 günü kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 391.000 kişinin yaklaşık 2 milyar USD zarara uğratılarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır. İnsaf ve izan sınırlarını aşan bu iddialara acilen cevap vermek açısından bu açıklamayı yapma zaruretim doğmuştur.

Öncelikle; ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla; öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.

AYRICA; BİR TAKIM KİŞİLERİN KENDİLERİNİ UZMAN OLRAK TANITMAK SURETİYLE GEREK SOSYAL MEDYADA GEREKSE BASIN YAYIN ORGANLARI ARACILIĞI İLE KAMUOYUNA 2 MİLYAR USD GİBİ AKLA, MANTIĞA VE HESABA UYMAYAN BİR TUTAR İLE ALGI OLUŞTURMASI DA KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR. ZİRA; BIRAKINIZ THODEX’İN İŞLEM HACMİNİ TÜM TÜRKİYE’DEKİ KRİPTO PARA PLATFORMLARININ İŞLEM HACMİ BU SEVİYEDE DEĞİLDİR.

Nitekim; şirketimizin kayıtları daha önce de MASAK, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumların bilgisine sunulmuş olup herhangi bir usulsüzlük olmadığı ilgili kurumların kayıtları ile de sabittir.

Bu süreç, gerçeğe uymayan ve abartılı söylemler ile bir iftira kampanyasına dönüşmüş olup hem kullanıcıların hem de şahsımın zararına sebebiyet vermektedir. Zira; bizim tespitlerimize göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları netleştikten sonra ödemeleri yapılacaktır. Bugün itibari ile piyasa değeri yaklaşık 40 milyon USD olan şirketimiz ticari hayatına devam edebilecek iken kamuoyunda yaratılan mağduriyet algısı neticesinde şirketimizin ticari hayatına devam etmesi engellenmeye çalışılmaktadır.

Sayın kullanıcılardan önemle rica ettiğim husus, şirketimiz tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesidir. Şahsım da birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak Adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim. Önemle bilinmesini isterim ki; hayatımın hiçbir döneminde ne devletime ne de milletime zarar verecek bir faaliyetim olmadığı gibi böyle bir düşüncenin dahi tarafıma atfedilmesini zul kabul ederim.

Bu suretle; gerek şahsım gerekse de şirketim hakkında yapılan karalama kampanyasına itibar edilmemesini kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim.

1714883114
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714883114
Reply with quote  #2

1714883114
Report to moderator
1714883114
Hero Member
*

Ignore
1714883114
Reply with quote  #2

1714883114
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714883114
Hero Member
*

Ignore
1714883114
Reply with quote  #2

1714883114
Report to moderator
bitcoinokulu
Member
**

Activity: 338
Merit: 20

View Profile WWW
April 22, 2021, 04:13:34 PM

Dolandırıcı veya değil ama 1dk'da bile büyük fiyat hareketlerinin yaşanabildiği kripto piyasasında 4-5 iş günü tüm işlemleri önceden haber vermeksizin bir anda durdurup gidemezsiniz. Eğer bunu yaparsanız devamında da bunların olabileceğini öngörmelisiniz.

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 22, 2021, 05:10:49 PM

burda bir saçmalık var ya cidden belki de tamam erken suçlama yapıldı yargısız infaz vs ama olay bariz saçmalıklardan ibaretken dolandırıcı olmadığına inanamıyorum, yani ortaklıktan bahsediyor ve sonra devir işlemlerinden bahsediyor. ÜStüne günlerce sistem kapalı kalacak diyor. yani ortaklık ne zamandan beri devir oldu. ve böyle bi piyasada nasıl bu kadar gün işlem yapılmamasına izin verirsiniz. nerden tutarsan tutarsızlık.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
April 22, 2021, 06:17:01 PM

Bir kere tosuncuk vakasını gördükten sonra benim böyle şeylere inanasım hiç gelmiyor kimse kusura bakmasın. Keşke şaşırtsalar da gerçekten batma vs. gibi bir durum yüzünden yatırımcı arayışında olduklarını kanıtlasalar. Ne güzel olur hem insanlar da paralarına kavuşur böylece. Ama durum benim için söylediğim gibi.

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
April 22, 2021, 07:48:23 PM
Last edit: April 22, 2021, 08:05:45 PM by jeks

Ben dolandırıcı olmadığı kanısındayım, büyük kayıplar yaşanmış ve bu kayıpları toparlayamamış intihar etmek, teslim olmak ve kaçmak arasında kalmış sonuçta bir senaryo uydurarak kaçmış. Sosyal medyadaki çiftlikbank vurgununa benzetenler var ama onunla alakası olmayan bir durum sözkonusu biri ponzi diğeri yıllardır işleyen kripto para borsası... bu güne kadar birçok hacklenen borsa gördük, sonunda tr borsalarından birinin başına da geldi. Koineks zamanlarında birçok işlem yaptım hiç sıkıntı yaşamadım isim değişikliği olduktan sonra kullanmayı bıraktım. Ortada parasını kaybeden insanlar var dalga geçen arkadaşların başına aynı durum gelmez umarım.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 22, 2021, 08:00:10 PM

Bu olmasa bile başka bir yerel kripto para borsası dolandırıcılık işine girebilir, sayısı o kadar çok ve bilinçsiz yatırımcı da o kadar çok ki buna benzer olaylardan çok vatandaşımızın canı yanabilir, Thodex'e gelince ateş olmayan yerden duman çıkmaz bir dolandırıcılık hikayesi çıkacak bence arkasından.

mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 22, 2021, 10:49:40 PM

thodexin dolandırıcılık içermese bile bence bir girişim var kesin ve belki de bu kadar ayaklanma oldu diye bu açıklamaları yapıp mağdurlara ve söylentilere cevap verme isteği oluştu. kötü bir niyet kesin var. yoksa yaptığı açıklamalar videodaki konuşma tarzı vs panikten doğru kelimeyi bile çıkaramıyor ağzından.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 23, 2021, 12:10:48 AM
Merited by EFS (2), bobita (1)

Sadece daha korunaklı bir yere taşınabilmek için zaman kazanmaya çalıştığını düşünüyorum. Cüzdanları incelediğinizde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Sadece ethereum cüzdanlarını takip ettiğinizde bile kullanıcı yatırımlarının büyük bölümünün USDT v.b. stabil birimlere dönüştürülmüş olduğunu görebilirsiniz.

1.3m USDT
https://etherscan.io/address/0xd25e6978a80958927353affa85bcc512702da53e

2.31m USDT + 128 ETH
https://etherscan.io/address/0x1df509ecf042202512fbeadcfd768bc8675fa270

2.38m USDT
https://etherscan.io/address/0x77fdd5c90e3f50f22eeabd87565395920a1b103d

177k USDT
https://etherscan.io/address/0x36c4d0de83e1db7559756f460d94b7e21c46b019

Ve bir çok cüzdan daha bulabilirsiniz çeşitli borsalar üzerinden kendi ana cüzdanları ile bağlantılı adreslere çekilmiş, kişisel cüzdanlar bunlar muhtemelen.

Satmak için binance borsasına aktarılmış HOT ve BAT tokenler:

Cüzdanlar arası bağlantılar ve sadece tek cüzdan için USDT hareketleri:

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 23, 2021, 06:10:11 AM

Ben de avukatından yardım alarak bir şekilde olayı sakinleştirmeye çalıştığını düşünüyorum. Dönme ihtimali varsa ki en fazla %5 ihtimal çok büyük bir ralli yapıp coinlerden cebine attığı karın patlamasına bakar. Belki o şekilde insanlara paralarını döndürebilir. Onun bile umrunda olduğuna pek inanmıyorum elbette. Milyon-milyar dolarlar gitti geçmiş olsun diyelim.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
April 23, 2021, 09:24:11 AM

Dolandırıcının kralı hemde öyle böyle değil.

Dün geceki açıklamasının türkçesi şu.

Kripto paralarının tamamı çalındı acaba kim çaldı tl olarak duranlara hiçbir müdehale olmamış çalamamış (lar) banka hesabında nakit olduğu gibi duruyormuş.

Bu çocuk tosun gibi değil cidden çok zeki tosunun arkasında siyasetçiler olduğnu düşünüyorum bunu da besleyenler olmalı ama tosundan çok zeki gelir ülkeye birkaç yıl yatar dışarı çıkınca çaldırdığı kriptolar bir anda ortaya çıkar yoluna devam eder.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
April 23, 2021, 09:35:01 AM

Abisi de açıklama yapmış galiba beni de dolandırdı kaçtı gibisinden. Yani şu an okların büyük çoğunluğu dolandırıcılığı gösteriyor. Olan bir sürü insanın parasına olacak bu işin sonunda yakalanma ve içeri atılma durumu olsa bile.

mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
April 23, 2021, 09:40:55 AM

paralar akıyor maşallah inşallah bismillahhh
bakıyorum ether ağındaki hareketlere tam bir mal dolandırıcı kafası gerizekalı binance ila falan uğraşacağına git uniswap kullanda merkezi olmayan bir yerde işini hallet acaba kaç kişinin hesabında işlem yaptı binance kullanıcı verisi talep edildiğinde veriyordur.

cık cık cık yakıştıramadım buda mal çıktı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
April 23, 2021, 10:12:00 AM

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1385521966388588549?s=20

Adam hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılmış ve Arnavutluk'tan iadesi isteniyormuş. Hala adamı savunmak pek de mantıklı bir hareket değil sanki ama.  Grin  Herhalde buna rağmen suçsuz çıkmaz diye tahmin ediyorum.  Cheesy

Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
April 23, 2021, 11:05:59 AM

Tam bir dolandirma vakasi yasandi o kadar buyuk olcekli oldu ki uluslarasi piyasayi bile etkiledi bu meymenetsiz, simdi arnavutluktaymis, interpol arama karari cikarmis, yakalansa bile thodex magdurlari ne olcude kayiplarini telafi ederler bilinmez.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
April 23, 2021, 11:16:42 AM

https://twitter.com/sputnik_TR/status/1385521966388588549?s=20

Adam hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarılmış ve Arnavutluk'tan iadesi isteniyormuş. Hala adamı savunmak pek de mantıklı bir hareket değil sanki ama.  Grin  Herhalde buna rağmen suçsuz çıkmaz diye tahmin ediyorum.  Cheesy

Evet hocam hatta Thodex ile ilişiği bulunanlara operasyon falan da düzenlenmiş ülkemizde. 60 küsür kişi mi ne gözaltına alınmış galiba. Bu kadar olay gerçekleşiyorken kimseden dolandırıcı olmadığına inanmasını bekleyemezsiniz.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 23, 2021, 12:27:39 PM

Ya iyi niyetinize sağlık gerçekten...
Mevzu şudur, bu herif baştan beri bu niyette miydi bilemeyiz, borsa hiç güven vermedi ama o konu ile ilgili boklamak istemem, belki başta gerçekten güzel bir proje üretme niyetindeydi.
Ama şu anda durum gayet ortada, kendisini güvende hissedeceği ortamını oluşturana kadar zaman kazanmaya çalışıyor. Belki sahte pasaport, kimlik vb hazır değil veya birden fazla lazım ve edinemedi, belki yaşayacağı yeri tam netleştiremedi vb, o nedenle şu anda "mağdur ama çabalayan" iş insanı rolü oynuyor çünkü henüz güvende değil.
Ancak emniyet oyunu bozmuş olabilir, bildiğim kadarıyla kırmızı bülten çıkartıldı bile (ya da çıkmak üzere) ve olayların buraya kadar gelmesinde ilgili devlet kurumlarının büyük kabahati olmakla birlikte şu aşamada görev kolluk kuvvetlerinin ve emniyet bence güzel iş çıkartıyor, hızlı reaksiyon verdiler, gerekeni yapıyorlar.

Uyarı: Deprem fırtınası daha bitmedi, sırada Vebitcoin olabilir

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
April 23, 2021, 01:58:54 PM

Bu kısı bıldıgımız dolandırıcılık gırısımınde bulunmus gıbı gorunuyo gercekte oyle bı nıyetı olmasaydı ve ıyı nıyet elcısı olsaydı sımdıye kadar coktan gelır ısının basında dururdu

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
April 23, 2021, 03:15:36 PM

Çok net dolandırıcıdır, aksini iddia eden adama da güvenmem. İnsanların parasını almış ortadan kaybolmuş , zarar ettiğini söyleyerek paraları geri ödeyeceğini söylemiş ve ülkeden kaçmıştır. Bundan alak bir sebep olabilir mi neyin kafası bu ?

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
April 23, 2021, 07:40:42 PM

Evet kesinlikle bir dolandırıcı ne yazık ki. Adalet Bakanlığımız tarafından hakkında kırmızı bülten ile arama başlatıldı. Böyle açıklamaların yapılması benim için bir şey değiştirmiyor doğal olarak.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 23, 2021, 08:02:10 PM

Geçen gün sanki daha kısa bir açıklama vardı ana sayfada! Bu seferki daha bi fazla laf salatası içeriyor ya da elf gözlerim beni aldatıyor olabilir...

Konuyu açan arkadaş, kurgulu bir dolandırıcılık olmadığına inandığını belirtmiş. Herkesin kendi görüşü elbette, farklı düşünenler çıkabilir. Ama ortada şöyle yalın bir gerçek var: Site kapatılmış + sahibi yurt dışına çıkmış! Yatırım üzerine faaliyet gösteren bir şirket için bunun anlamı dünyanın her yerinde aynıdır: Dolandırıcılık! Öyle çok fazla komplike düşünmeye gerek yok bence. Eğer işleri kötü gidiyorduysa iflas/konkordato sürecini başlatmalıydı. Bunu yaparken de şeffaf olup yatırımcıların paralarını çekebilmelerini sağlaması gerekirdi. Ayrıca bu kişinin tek başına bunları yapabildiğine de pek ihtimal vermiyorum. Arkasında yönlendiren birileri de olabilir. Bu işin içinden çok daha fazla şey çıkacak, benden söylemesi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: