Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:57:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Piyasa Tekrar Ayıya Girerse Alınacak Coin/Tokenler  (Read 460 times)
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 01, 2021, 06:21:51 PM

Görüp görebileceğimiz en saçma boğa sezonunu geride bırakıyoruz artık. Sene sonu belki bir ralli daha olur ama artık yolun ortasını çoktan geçtiğimizi ve sona yaklastigimizi düşünüyorum.

Boğadan sonra ayı sezonunda ciddi konuşma tartışmaya zamanımız olacak ve yükselen bu çöp projelerin bir bir çökerken buralarda ıssız bir avuç insan kalacağız.

Herkes kaybolup gittiğinde deniz cekildiginde daha objektif olacağımızı düşünüyorum. Şuan gürültü çok fazla. Piyasanın 2009 yılında çıktığından bu yana gelen en sahte en zorlama boğasıydı. Kazanmama ragmen hiç zevk almadım.

Ayı sezonunda daha çok getirisi olan gem avlarina çıkıp daha dikkatli bir sepet oluşturursunuz umarım ama bu sahte boğa sezonunun bitmesi 2022 yılını bulabilir. Yani biraz daha bekletebilir.

Neden sahte diyorum tamamen zorlama kredi balonu ile oluşturulmuş reklamlarla makyajlanmış küçük yatırımcının her şeye rağmen kaybettiği... Ne diyebiliriz ki.

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Kazananlara berektli olsun diyorum. Bol kazançlar herkese.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
May 01, 2021, 06:52:18 PM

Bu AYI'nın geleceği falan yok. Ha tamam geldi diyoruz tüh falan çıkamadım falan derken sonra tekrar bir seviyeye geliyor. Hala %50 çıkmadım piyasadan , çıkamıyorum ki. Buradan çıksam üzüleceğim , çıkmazsam çok pis terste kalıp yine üzüleceğim.

Ayı gelince bende @anonymous3x gibi düşünüyorum.

Ne kadar garip şey varsa alıp atacağım sepete. Ayrıca majörlerden kesinlikle eklerim. Ama bu AYI sezonunda piyasa ne kadar gerileme yapar? 19K dan 3K ya düştüğü gibi düşmez gibime geliyor. Altlarda doğal olarak ne kadar kan kaybeder bekleyip göreceğiz.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
May 01, 2021, 07:38:43 PM

zorlama falan değil, hem şirketler düzeyinde hem balina hem ky nın içinde bulunduğu çok güzel bir sezon oluyor ve bir süre daha olmaya devam edecek gibi.
total marketcap 190 milyar dolardan 2.250 trilyon dolara geldi. ethereum yaklaşık 30x, bitcoin 10x yaptı. kusura bakmayın şu tabloda kaybeden varsa ya ağır gerizekalıdır, ya da kumarbazdır. tepe noktadan xrp holo dent doge chz btt alıp panikle dipten satıp geri tepeden alanlardır.

tekrar ayıya girilirse, almayacağım tek coin tezosdur. boğaya girerken 3 dolardı. şu an 5 dolar. böyle potansiyeli olan bir proje nasıl oldu da ayak uyduramadı ortama anlamadım.

altcoinci (OP)
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
May 03, 2021, 11:21:42 PM

Görüp görebileceğimiz en saçma boğa sezonunu geride bırakıyoruz artık. Sene sonu belki bir ralli daha olur ama artık yolun ortasını çoktan geçtiğimizi ve sona yaklastigimizi düşünüyorum.

Boğadan sonra ayı sezonunda ciddi konuşma tartışmaya zamanımız olacak ve yükselen bu çöp projelerin bir bir çökerken buralarda ıssız bir avuç insan kalacağız.

Herkes kaybolup gittiğinde deniz cekildiginde daha objektif olacağımızı düşünüyorum. Şuan gürültü çok fazla. Piyasanın 2009 yılında çıktığından bu yana gelen en sahte en zorlama boğasıydı. Kazanmama ragmen hiç zevk almadım.

Ayı sezonunda daha çok getirisi olan gem avlarina çıkıp daha dikkatli bir sepet oluşturursunuz umarım ama bu sahte boğa sezonunun bitmesi 2022 yılını bulabilir. Yani biraz daha bekletebilir.

Neden sahte diyorum tamamen zorlama kredi balonu ile oluşturulmuş reklamlarla makyajlanmış küçük yatırımcının her şeye rağmen kaybettiği... Ne diyebiliriz ki.

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız. Kazananlara berektli olsun diyorum. Bol kazançlar herkese.

İlk 100deki çoğu proje bile ayı sezonuna geçildiği anda tamamen ölmüş olacak. Tahminen 50-60 proje kalacak. Diğerleri pump/dump coinine dönüşecek.
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 03, 2021, 11:44:05 PM

İlk 100deki çoğu proje bile ayı sezonuna geçildiği anda tamamen ölmüş olacak. Tahminen 50-60 proje kalacak. Diğerleri pump/dump coinine dönüşecek.

Aynısını bu boğa için ben düşünüyordum ama görünen o ki öyle olmuyor. Eğer 7-8 sene sürünülecek dot-com krizine benzer bir bomba patlatırlarsa dediğiniz olabilir.

Bir çok coin ardında iflaslar bırakarak son bulur.
altcoinci (OP)
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
May 03, 2021, 11:45:51 PM

Aynısını bu boğa için ben düşünüyordum ama görünen o ki öyle olmuyor. Eğer 7-8 sene sürünülecek dot-com krizine benzer bir bomba patlatırlarsa dediğiniz olabilir.

2018 sonrası birkaç yüz kişi intihar etmişti. Şimdi rakam üzülerek de olsa birkaç bin olacak dünyada.
anonymous3x
Sr. Member

View Profile
May 03, 2021, 11:56:30 PM

2018 sonrası birkaç yüz kişi intihar etmişti. Şimdi rakam üzülerek de olsa birkaç bin olacak dünyada.

Şuana kadar ana parayı dışarı çıkaramamış var mı ki ? Ben ana parayı çoktan ortamdan çıkardım Smiley Ortalama 30 kat artmış piyasa 1 yılda. Bazı projeler 200 kat 100 kat gitmiş.

Hala kredi ile borç harç ile bu piyasada hele her şey evereste çıkmışken işlem yapan varsa diyecek bir şey bulamıyorum. 2018 çöküşü çabuk atlatıldı piyasaya şöyle bir baktığımda, çer çöp ne varsa yine yükselmiş ve toplamış 2-3 yıl içinde,  piyasa kendine geldi bakalım 2024 sonrası ne olacak...
bitcoinokulu
Member
**

Activity: 340
Merit: 20

View Profile WWW
May 04, 2021, 12:00:38 AM

Şuana kadar ana parayı dışarı çıkaramamış var mı ki ? Ben ana parayı çoktan ortamdan çıkardım Smiley Ortalama 30 kat artmış piyasa 1 yılda. Bazı projeler 200 kat 100 kat gitmiş.

Hala kredi ile borç harç ile bu piyasada hele her şey evereste çıkmışken işlem yapan varsa diyecek bir şey bulamıyorum. 2018 krizi çabuk çer çöp ne varsa yine yükseldi ve topladı 2-3 yıl içinde,  piyasa kendine geldi bakalım 2024 sonrası ne olacak...
Eminim zenginlik hayali ile Vadeli İşlemlerde yüksek kaldıraçlarla çekilen o krediler çarçur ediliyordur. Boğada kaybetmeyi başaranların olduğu bir piyasada ayıda çok canların yanacağı muhakkak.

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: