Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:31:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Kiraların durumu ne olacak  (Read 257 times)
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
July 01, 2022, 01:36:27 AM

Yoksulluk sınırının 20 bin lira olduğu bir ülkede 10 bin lira maaşla tek başınıza yaşarsanız tabi ki sıkıntı çekersiniz. Ekonomiye göre kiralar gayet normal düzeyde seyrediyor. Hatta bazı yerlerde çok düşük durumda, evin değerine bakınca 30 sene ve üstü amorti süreleri var. Ülkede ne düzgün gidiyor ki? Ayda 20 bin lira kazanmayan herkes fakirdir ve para harcarken bunu aklında bulundurmalıdır.

Haklısınız hocam, 20 bin lira yoksulluk sınırı olan bir ülkede 6-7 bin lira kira normal, anormal olan şey karşı tarafın geliri, 10 bin lirayı sorsanız Türkiye’de çoğu kişi güzel bir gelir diye bahseder ancak şöyle bir gerçek var ki, asgari ücrete ülkenin yarısından çoğu çalışıyor, böyle bir düzende geliri arttıramayan devlet kiraları yüksek verdikleri için ev sahiplerine düşman oluyorlar,
1714105894
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105894
Reply with quote  #2

1714105894
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714105894
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105894
Reply with quote  #2

1714105894
Report to moderator
eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 700

View Profile
July 01, 2022, 05:35:14 PM
Last edit: July 01, 2022, 05:54:34 PM by eightdots

Özellikle ev sahipleri ülkenin bu durumunu sonuna kadar hak ediyor. İstisnalar var tabii ki. Adamlar en büyük fırsatçılar. Geçen alt kat komşumu gördüm hayırdır görünmüyorsun dedim. Mesleğim asker bulunduğum bölgeye yakın bir yere git gel yapıyormuş. Evi oradan tuttum dedi. Ev sahibi 2 katı kira artırmış. Gerekçesi de siz memursunuz 3 bine yakın zam aldınız demiş. Şimdi bu ev sahibi ekonomik sıkıntıyı hak etmiyor mu? Ama çekmeyecek işte evlerini almış tuzu kuru. Ama o parayı nasıl yiyorlar merak ediyorum.

İstanbul’da çoğu ev sahte enflasyon verileri nedeniyle 100 yıl roi olmuş. Babamın kirada evi var 1600 lira kira aliyor. 1600 lira afedersin iyi bir et restoraninda 4 kisi tek seferde ödeyeceğin para. Ben kendi evimi boş tutuyorum. Sonra ev sahibi 2 kat zam yapmis falan diyecekler ne kendimi uzuyorum, ne kiraciyi. En iyisi hiç kiralamamak.

Kiralar neden yuksek onu da soyleyeyim;

- enflasyon sahte diye ev sahibi gelecek zamlari pesinen ilk kiralama bedeline yaziyor. gercek enflasyon zammi alabilecegini bilse ilk kira bedeli 5k olacakken adam ilana 8-9k yaziyor ki anca dengelensin.
- enflasyon sahte diye benim gibi bircok insan evini kiraya vermekten vazgeciyor cunku kimseyi kirmak istemiyolar. boylece piyasadaki ev arzi tumuyle azaliyor.
- multeciler

Şimdi burada kiraci da hakli, ev sahibi de hakli.
Haksiz olan bir kisi var o da acinasi halimize gotuyle guluyor.

Baştakiler zaten hatalı savunulacak hiçbir yanları yok. Sırf belirli miktar kira alamayacağı için evi kiraya vermemeyi nasıl haklı gösterebiliyorsunuz şaşırdım (ucuza vermeyi deneyin kimse kırılmaz, kimse de neden verdiniz demez). Bu düşünceye sahip olan 100 kişide kaç tane olacak. Sonra ev arzı tümüyle azalıyor deniyor, tabii ki azalır.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 966

View Profile
July 01, 2022, 05:57:49 PM

Özellikle ev sahipleri ülkenin bu durumunu sonuna kadar hak ediyor. İstisnalar var tabii ki. Adamlar en büyük fırsatçılar. Geçen alt kat komşumu gördüm hayırdır görünmüyorsun dedim. Mesleğim asker bulunduğum bölgeye yakın bir yere git gel yapıyormuş. Evi oradan tuttum dedi. Ev sahibi 2 katı kira artırmış. Gerekçesi de siz memursunuz 3 bine yakın zam aldınız demiş. Şimdi bu ev sahibi ekonomik sıkıntıyı hak etmiyor mu? Ama çekmeyecek işte evlerini almış tuzu kuru. Ama o parayı nasıl yiyorlar merak ediyorum.

İstanbul’da çoğu ev sahte enflasyon verileri nedeniyle 100 yıl roi olmuş. Babamın kirada evi var 1600 lira kira aliyor. 1600 lira afedersin iyi bir et restoraninda 4 kisi tek seferde ödeyeceğin para. Ben kendi evimi boş tutuyorum. Sonra ev sahibi 2 kat zam yapmis falan diyecekler ne kendimi uzuyorum, ne kiraciyi. En iyisi hiç kiralamamak.

- enflasyon sahte diye ev sahibi gelecek zamlari pesinen ilk kiralama bedeline yaziyor. gercek enflasyon zammi alabilecegini bilse ilk kira bedeli 5k olacakken adam ilana 8-9k yaziyor ki anca dengelensin.
- enflasyon sahte diye benim gibi bircok insan evini kiraya vermekten vazgeciyor cunku kimseyi kirmak istemiyolar. boylece piyasadaki ev arzi tumuyle azaliyor.
- multeciler

Baştakiler zaten hatalı savunulacak hiçbir yanları yok. Sırf belirli miktar kira alamayacağı için evi kiraya vermemeyi nasıl haklı gösterebiliyorsun şaşırdım. Bu düşünceye sahip olan 100 kişide kaç tane olacak. Sonra ev arzı tümüyle azalıyor deniyor, tabii ki azalır.

Kiracının on yıl hakkı var biliyorsun di mi hocam? Hangi insan milyonluk yatirimini çay parası karşılığında on sene boyunca birine bağlar… Varsa öyle biri satalim evleri kiraya geçelim.

Piyasa duygusal hareket etmez, etmediği için de fiyatlar böyle. Evet kiracilar hakli ama ev sahipleri de haklı. Kimse 2-3 milyona aldigi evi 2-3k’ya kiraya vermez, veremez. Hayat pahali. Herkesin kendine gore geçim sikintisi var. Herkesin yaşam standardi sarsiliyo şu an. Ev sahipleri zengin insanlar değil.
eightdots
Hero Member

View Profile
July 01, 2022, 06:05:43 PM

- multeciler

Baştakiler zaten hatalı savunulacak hiçbir yanları yok. Sırf belirli miktar kira alamayacağı için evi kiraya vermemeyi nasıl haklı gösterebiliyorsun şaşırdım. Bu düşünceye sahip olan 100 kişide kaç tane olacak. Sonra ev arzı tümüyle azalıyor deniyor, tabii ki azalır.

Kiracının on yıl hakkı var biliyorsun di mi hocam? Hangi insan milyonluk yatirimini çay parası karşılığında on sene boyunca birine bağlar… Varsa öyle biri satalim evleri kiraya geçelim.

Piyasa duygusal hareket etmez, etmediği için de fiyatlar böyle. Evet kiracilar hakli ama ev sahipleri de haklı. Kimse 2-3 milyona aldigi evi 2-3k’ya kiraya vermez, veremez. Hayat pahali. Herkesin kendine gore geçim sikintisi var. Herkesin yaşam standardi sarsiliyo şu an. Ev sahipleri zengin insanlar değil.

Kiracının hakkı yapılan sözleşme süresi kadardır diye biliyorum.

Peki herkes haklı olsun. Haksızı biliyoruz en azından.

██
█████▀▀███████▀▀███████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 673

View Profile
July 02, 2022, 01:25:03 PM
Merited by LGD2Business (1), SUPERSAIAN (1)

Bu durumun sorumlusu ev sahipleridir diyen cahildir. Ev sahipleri ne yapsın, piyasası varsa o kiradan kiraya verir. Nas mas diye saçmalayarak ülkeyi komple batıran kişi baş sorumludur. Zaten yıllardır yanlış ekonomi politikalarıyla ülke olarak sıçıyorduk, bu nas mas geyiği üstüne tüy dikti.

Ayrıca amkdumun ıraklıları iranlıları katarlıları falan buraya gelip lord oluyor. Bu çöl farelerine oturum izni verilmesi politikasını benimseyen herkes gerçek suçludur, uzun yıllar maaşından hayatından kısıp kredi ödeyerek zar zor ev alan ev sahibi değildir. Son 10 senede kalifiye olmayan yabancılara verilen oturum izinlerini 1 ay içinde kaldıralım bakın kiralar nasıl düzeliyor. Mükemmel olmaz ama gene de neredeyse olması gereken düzeye gelir ve astronomik zamlar da olmaz. Dünyada geri kalan 190 ülke gibi biraz akıl ve mantık çerçevesi içerisinde yönetilmiş olsaydık alım gücümüz böyle düşmezdi ve sistem düzgün işleyebilirdi.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
eightdots
Hero Member

View Profile
July 02, 2022, 02:27:42 PM

Bu durumun sorumlusu ev sahipleridir diyen cahildir. Ev sahipleri ne yapsın, piyasası varsa o kiradan kiraya verir. Nas mas diye saçmalayarak ülkeyi komple batıran kişi baş sorumludur. Zaten yıllardır yanlış ekonomi politikalarıyla ülke olarak sıçıyorduk, bu nas mas geyiği üstüne tüy dikti.

Ayrıca amkdumun ıraklıları iranlıları katarlıları falan buraya gelip lord oluyor. Bu çöl farelerine oturum izni verilmesi politikasını benimseyen herkes gerçek suçludur, uzun yıllar maaşından hayatından kısıp kredi ödeyerek zar zor ev alan ev sahibi değildir. Son 10 senede kalifiye olmayan yabancılara verilen oturum izinlerini 1 ay içinde kaldıralım bakın kiralar nasıl düzeliyor. Mükemmel olmaz ama gene de neredeyse olması gereken düzeye gelir ve astronomik zamlar da olmaz. Dünyada geri kalan 190 ülke gibi biraz akıl ve mantık çerçevesi içerisinde yönetilmiş olsaydık alım gücümüz böyle düşmezdi ve sistem düzgün işleyebilirdi.

Söylediklerine bir şey dışında katılıyorum. 7 ay önce 1+0 apartını 600'e kiraya veren adam 1900 diyor bulunduğum şehirde. Asıl bunun gibi ev sahiplerini savunan cahildir.

Bu durumun "sorumlusu" ev sahipleridir diye bir söz söylendiğini görmedim. Sorumluyu zaten biliyoruz ve eleştiriyoruz. Söylediğim söz bunun gibi ev sahiplerine ve aşağıda;

Özellikle ev sahipleri ülkenin bu durumunu sonuna kadar hak ediyor. İstisnalar var tabii ki.

██
█████▀▀███████▀▀███████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 955

View Profile
July 02, 2022, 07:34:12 PM

7 ay önce $ ne kadardı, bugün ne kadar aslında asıl kaynak ekonominin kötü yönetiminden doğan problemler hocam.Bu yüzden tüm yük ev sahibinde değil.Bu yükün asıl kaynağı müteahhitleri rahatlatmaya yönelen kişilerdir.Torba yasada şu maddeyi de eklemişler :

Artık, iskanı alınmamış evlerin elektrik suyu alınırken şantiye olarak geçiyor ve yapı ruhsatı isteniyordu.Bu da müteahhitler ile -ki iskanı alınmamış evlerin müteahhitleri nasıl dolandırıcı potansiyeli taşıyor az çok biliyorsunuz.- ev sahipleri arasında sorunlara sebep oluyordu.Mütteahhitlerin kafası rahat olsun diye yapı ruhsatı istemeyi de iptal etmişler direkt elektrik su bağlatabilecekler.Sırf müteahhitler için böyle garip kararlar bile alınıyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
July 02, 2022, 08:30:40 PM

Şimdi, insan var insan var. Bazı ev sahipleri için insanca yaşama olayı çok yanlış yorumlanıyor;
Bu ülkede köpek bağlasan durmayacak kot 2 deki daireye katta dublex kirası isteyen ve bu kirayı anca travestilerin vereceğini bilen mal sahipleri de var.
Adama sorsan sokakta mı kalsınlar? sen kiraya vermezsen o bu şu kiraya vermezse ne olacak bu zavallılar diyor?

Aynı furyanın daha mültecilisini yaşıyoruz ülkemizde. İnsanlar akın akın geliyor.
Temel piyasa kuralı, talep çok artarsa ve arz kısıtlı kalırsa fiyat artar.
Ev fiyatlarının artmasının sebebi de mülteciler, kiraların artmasının sebebi de mülteciler.

Kıskaca alınmış durumdayız,
bir yandan parası Avrupa birliğinden gelen mültecilerin sürekli talebi
öte yandan TL nin sürekli değer kaybetmesi,
üstüne katmerli enflasyon.

Bundan kurtulmanın tek yolu var; herkes evine dönecek. Konuta talep azalınca bu kiralar düşmez ama en azından artmaz.

Mültecilerin para sorunu yok, bir yandan hükümet bir yandan avrupa birliği bunları sürekli fonluyor.
Olan sana bana oluyor.

Sığınmacıların ülkeye kabul edilmesi konusunda ipin ucu kaçıp ülke yol geçen hanına dönmeseydi bence de kiralar şu anki kadar fazla olmazdı. Yine bu ekonomide artacak tabi el mahkum ama yabancıların akın edip yarın yokmuşçasına evlere saldırması sonrası işler çok garip bir noktaya gitti. Çok sıradan bir eve inanılmaz paralar vererek oturabilme gibi durumlar oluşmaya başladı. Eskiden evin bulunduğu konuma göre işler çok değişirdi ama artık en beklemediğiniz bir konumda bile saçma kira fiyatları karşınıza geliyor.
eightdots
Hero Member

View Profile
July 02, 2022, 08:34:21 PM

7 ay önce $ ne kadardı, bugün ne kadar aslında asıl kaynak ekonominin kötü yönetiminden doğan problemler hocam.Bu yüzden tüm yük ev sahibinde değil.Bu yükün asıl kaynağı müteahhitleri rahatlatmaya yönelen kişilerdir.Torba yasada şu maddeyi de eklemişler :

Artık, iskanı alınmamış evlerin elektrik suyu alınırken şantiye olarak geçiyor ve yapı ruhsatı isteniyordu.Bu da müteahhitler ile -ki iskanı alınmamış evlerin müteahhitleri nasıl dolandırıcı potansiyeli taşıyor az çok biliyorsunuz.- ev sahipleri arasında sorunlara sebep oluyordu.Mütteahhitlerin kafası rahat olsun diye yapı ruhsatı istemeyi de iptal etmişler direkt elektrik su bağlatabilecekler.Sırf müteahhitler için böyle garip kararlar bile alınıyor.

Kesinlikle haklısınız hepsi ekonominin kötü yönetilmesinden kaynaklı. Memur arkadaşın oğlu oturuyordu üstteki postta söylediğim fiyatta, adamın maaşı 2 katına bile çıkmadı ama oğlunun kirası 3 katına çıktı ve bir çok şey de o katta arttığı için adam ne yapacağını şaşırdı artık o yüzden dillendirdim bu konuyu. Çocuk diş hekimliği okuyor ayrıca zaten bölümünden dolayı masrafları çok bir de bu kira olayı gelince üstüne örnek olarak verdim.

██
█████▀▀███████▀▀███████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 330

View Profile
July 02, 2022, 09:20:12 PM

Kiraların durumunu tabi ki direkt olarak ev sahiplerine yüklememek lazım. Ekonominin kötü gidişatı ile birlikte problemin kaynağı da ortada işte. Yabancı uyruklular nasıl olsa döviz ile aldığı için onlara bu paralar koymuyor diye bir anda piyasa yükseldi. Çünkü artık böyle insanlarla iş yapmak daha mantıklı gibi görülmeye başlandı ve fiyatlar da bir yandan uçtu gitti. Aylık en az 20 bin lira falan gibi kiraları kaç kişi verebilecek ki bizim milletten sonuçta. Veren veriyor muhabbeti ayrı ama sırf bu yüzden insanların büyük bir kesimi zor duruma düşüyor.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
July 05, 2022, 06:09:09 PM

Kira durumlarının en büyük mağdurlarından birisi benim. İş yerimizde kira yüzde 100 artmıştı ama o zaman anlaşmak zorunda kalmıştık iyi ki anlaşmışız şimdi yüzde 300-400 arttı bulunduğumuz bölgede kiralar. Maalesef Türkiye’nin kanayan yarası kiraların durumu. Bir çok şehirde asgari ücretin katça fazlasından kiralar bahsediliyor. Size üzüldüm.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: