Bitcoin Forum
May 29, 2024, 06:54:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ayı sepeti  (Read 385 times)
Lachrymose (OP)
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
May 22, 2021, 09:25:24 AM

%20 Bitcoin, %30 Ethereum, %10 Polkadot, %8 Solana, %8 Uniswap, %8 Maker, %8 BNB, %8 FTX

Not: Ayının dibi için geçerlidir.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
May 22, 2021, 10:00:38 AM

ayı sepeti yapmak için cok erken.
piyasa biraz durulmadan yapılmasını tavsiye etmem.
btc dısında su listenin bi %70 düşmemesi için hiçbir sebep yok.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 10:06:09 AM

ayı sepeti yapmak için cok erken.
piyasa biraz durulmadan yapılmasını tavsiye etmem.

Tabiki erken, 200WMA ve Bitcoin logarithmic growth curves vb. indikatorlerin dibi için hazırda bekletiyorum.

Bu konuyu fikir alışverişi ve eklemeler yapmak için açtım.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 22, 2021, 10:08:24 AM

Aynen öyle.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 10:11:23 AM

Aynen öyle.

Başlıkta "Not: Ayının dibi için geçerlidir." yazıyor arkadaşlar. İçeriği tam anlamadan yorum yapmayalım ki konu dağılmasın. Bu konu "Ayı sepeti" içermekte ve fikir alışverişi beklenmektedir.

Sepet kriterleri şu şekilde: Düşük enflasyon, sürdürülebilirlik, geliştirilebilirlik + 5 blok zinciri, %72 defi, %16 cex, %8 dex.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 22, 2021, 10:15:38 AM

Aynen öyle.

Başlıkta "Not: Ayının dibi için geçerlidir." yazıyor arkadaşlar. İçeriği tam anlamadan yorum yapmayalım ki konu dağılmasın. Bu konu "Ayı sepeti" içermekte ve fikir alışverişi beklenmektedir.

Sepet kriterleri şu şekilde: Düşük enflasyon, sürdürülebilirlik, geliştirilebilirlik + 5 blok zinciri, %58 defi, %16 cex, %8 dex.

Görmedim kusura bakma. Düşüş şiddetlenirse değerlendirilebilir. Başka düşündükleriniz var mı yeni coinlere uzak kaldım çok.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 10:27:20 AM

Görmedim kusura bakma. Düşüş şiddetlenirse değerlendirilebilir. Başka düşündükleriniz var mı yeni coinlere uzak kaldım çok.

Bunlar sepetimin temeli ancak ayının dibindeki trende göre ekstra durum değerlendirilmesi yapılabilir. Bunları -sürdürülebilir ve düşük enflasyona- sahip oldukları için seçtim. BTC&ETH ağırlıklı oldukça safe bir sepet olmakla birlikte Polkadot, Solana ve Binance gibi atılım yapıp üzerinde farklı projeler geliştirilebilecek güvenilir blok zincirlerine de yer verdim. Buna ek olarak decentralized financeyi unutmadım (%72), %16 centralized exchange ve %8 decentralized exchangelere yer verdim. Shit yok. Shitleri ayı dibi icodan toplarız.
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 10:28:05 AM

İçeriği tam anlamadan yorum yapmayalım ki konu dağılmasın.

sakin ol sampiyon,
içerik dediğin bir satır yazı yazmışın o mu içerik?
kaldı ki ben su anda aldın yazmıs mıyım ki mesajımda.
boyle birşeyi konusmak için erken dedim sadece.

---

he bana kalırsa saglam bir bounce olacak 50k uzeri boyle bomboş dusemez piyasa.
2017 de boyle tepkisiz dusmedi inanılmaz işler oluyor su anda.

benim komplo teorim,ki hiçbir yerde okumadım kaynak tamamen götüm;

amerika elon ile birlikte bir hamle yaptı short için çinde blöfü gördü rest dedi.
elondan btc ile ilgli pozitif tweetler gelecegini dusunuyorum onumuzdeki gunlerde ortalık biraz durulunca.
ve tekrar kendimizi 50k uzerine atacagız umarım.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 10:30:31 AM

İçeriği tam anlamadan yorum yapmayalım ki konu dağılmasın.

sakin ol sampiyon,
içerik dediğin bir satır yazı yazmışın o mu içerik?
kaldı ki ben su anda aldın yazmıs mıyım ki mesajımda.
boyle birşeyi konusmak için erken dedim sadece.

---

he bana kalırsa saglam bir bounce olacak 50k uzeri boyle bomboş dusemez piyasa.
2017 de boyle tepkisiz dusmedi inanılmaz işler oluyor su anda.

benim komplo teorim,ki hiçbir yerde okumadım kaynak tamamen götüm;

amerika elon ile birlikte bir hamle yaptı short için çinde blöfü gördü rest dedi.
elondan btc ile ilgli pozitif tweetler gelecegini dusunuyorum onumuzdeki gunlerde ortalık biraz durulunca.
ve tekrar kendimizi 50k uzerine atacagız umarım.

Alıntılanmadığın mesajı alıntılama ki polemik olmasın, sana yazılan mesajı bir üstte bulabilirsin.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
May 22, 2021, 10:59:20 AM

Herkes gergin. Herkes para kaybediyor sinirler alt üst. Sakin kalmakta fayda var. Bence dibin dibine daha çok uzağız. Ama elon btc'nin düşmemesi için elinden geleni yapacak benim kanaatim bu. Hatta az önce tweet geldi bile tahmin edildiği gibi. Herkes tekrardan 40-40 k aralığnı bekliyor elindeki her şeyi satmak için bu yüzden o noktadan sonra sağlam bir düşüş gelecektir.

50promil
Member
**

Activity: 801
Merit: 45

View Profile
May 22, 2021, 11:08:49 AM

%20 Bitcoin, %30 Ethereum, %10 Polkadot, %8 Solana, %8 Uniswap, %8 Maker, %8 BNB, %8 FTX

Not: Ayının dibi için geçerlidir.

dibini bulmak biraz dert olsa da dipte bence sepete gerek yok. zaten herşey çöp olmuş.  ama yapacağım şey bnb yi 7. yapmamak olur ona eminim.

şöyle bir dipnot ekleyeyim ; bence ayı konuşmak için çok erken. eth 2400 ün altında bir iki hafta kalırsa keyfim kaçar, 1400 ün altına gelirse ayı başladı derim. sonrada kim öle kim kala.
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 11:20:51 AM

Alıntılanmadığın mesajı alıntılama ki polemik olmasın, sana yazılan mesajı bir üstte bulabilirsin.

ne bleyim arkadaşlar+2.çoğul kullanmıssın,baslıagada sadece iki kişi mesaj yazmış.
sen sana yazıldgını dusunmez miydin?
herneyse ok.

---

bu arada bnb yi listeye almışsın.
her ki kelimesinden biri bnb shitcoindir diyen birisi için şaşırtıcı diyecem ama cokta sasırtıcı değil bu gozler neler gördü.
doğru yolu bulmana sevindim en azından  Smiley
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 22, 2021, 12:32:05 PM

Benim favori ayı tokenim BAT. 25 milyon kullanıcıya sahip browseri ile birlikte ilerleyen dönemde defi atılımı yapacaklar.

Ayı piyasasında güzel dirençlerden akümülasyon sonrası kademeli girişler yapmayı düşünüyorum.
BAT'ın grafiğine bakarsanız gayet temiz bir grafiğe sahip. Geçmiş ayı piyasalarındaki performansı güven veriyor.

Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
May 22, 2021, 12:50:48 PM

Forum ayıya hazırlık yapıyor.. Ama bana göre yukarılar dan biraz daha mallandırmadan milleti böyle ayı yı getirmezler. Ama piyasa allak bullak şu an..Bir korku hakım. Bu korkunun önümüzdeki hafta gideceğini düşünüyorum. Elon bu gün ufaktan destekler tweet atmaya başladı aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://twitter.com/elonmusk/status/1396049547680391168?s=20

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 01:13:01 PM

her ki kelimesinden biri bnb shitcoindir diyen birisi için şaşırtıcı diyecem ama cokta sasırtıcı değil bu gozler neler gördü.
doğru yolu bulmana sevindim en azından  Smiley

Belli ki geçmişteki diyalogları da şimdiki gibi anlayamamışsın ya da polemik yaratma amacıyla anlamak istememişsin. Bu sepette BNB aynı FTT’de olduğu gibi “centralized exchange” kategorisine eklendi. ETH’ye bir alternatif olduğu için ya da 21 validatorlu merkezi bir coin olmadığı için değil.
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 03:45:51 PM

Belli ki geçmişteki diyalogları da şimdiki gibi anlayamamışsın ya da polemik yaratma amacıyla anlamak istememişsin. Bu sepette BNB aynı FTT’de olduğu gibi “centralized exchange” kategorisine eklendi. ETH’ye bir alternatif olduğu için ya da 21 validatorlu merkezi bir coin olmadığı için değil.

yav hocam sen soruları neden dolandırıyorsun.
ciddi soyluyorum senin butun mesajlarında bu olay var kendin bile farkında olmayabilrsin.
ben sana bnb yi eth ye rakip goruyorsun demiş miyim lutfen bir daha oku mesajı.
sana sadece iki mesajında biri bnb shitcoindir olan birisnin alacagı 7-8 coinlik listesinden birisi bnb olmuş buna sevindim dedim.
kaldı ki takdir ettim yani tribe girmene gerek yok  Smiley

birgun herkes fenerbahceli olacak gibi birgun herkes bnb alacak zaten.
kriptonun en guclu adamının koinini bir noktada almamak,sözüm meclisten dışarı,embesillik olurdu zaten.
Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 05:12:28 PM
Last edit: May 22, 2021, 05:22:31 PM by Lachrymose

yav hocam sen soruları neden dolandırıyorsun.
ciddi soyluyorum senin butun mesajlarında bu olay var kendin bile farkında olmayabilrsin.
ben sana bnb yi eth ye rakip goruyorsun demiş miyim lutfen bir daha oku mesajı.
sana sadece iki mesajında biri bnb shitcoindir olan birisnin alacagı 7-8 coinlik listesinden birisi bnb olmuş buna sevindim dedim.
kaldı ki takdir ettim yani tribe girmene gerek yok  Smiley

birgun herkes fenerbahceli olacak gibi birgun herkes bnb alacak zaten.
kriptonun en guclu adamının koinini bir noktada almamak,sözüm meclisten dışarı,embesillik olurdu zaten.

Ben laf dolandırmıyorum ki. Benim BNB hakkinda attiğim bütün mesajlar ETH’ye alternatif gösterildiği dönemle ilgilidir. Bu mesajlar herkese açık bir şekilde profilimde bulunabilir. Bana göre BNB hiçbir şekilde ETH alternatifi değildir. Ben bu listeye BNB’yi FTT ile birlikte centralized borsa coini olarak ekledim, ETH alternatifi olduğu için eklemedim.

Biz seninle BNB (ayı dibinde) alinir alinmaz diye tartismadik. Centralized yapisi ve Ethereum kopyası olmasını tartıştık ve açıkça söyledim dedim ki ucuz transfer yapacağım diye 21 validatorlu BNB kullanacağima havale yaparim daha iyi. Benim mesajlarimin hepsi ETH-BNB kıyaslaması yapılan döneme aittir.

Soran olursa BNB bir devrim deriz, 21 validatorlu merkezi ağ hizli ve ucuz deriz. Bu kadar duygularinin peşinde giden insan varken rasyonel dusunebilen herkes para kazanmaya devam edecektir.

Şimdi open source diyenler olacak. Open source fikirleri kopyalamak değildir. BNB baştan aşaği butun ekosistemiyle ETH’nin merkezi bir kopyasidir. Herkese bol kazanclar.

Bu konudaki butun mesajlarin off-topic, basliği self-mod acmam gerekirdi ama forumun kendi kendini yonetebilecegine inanmak istemiştim =).
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 05:23:43 PM

yav he he.
ben ne diyorum sen ne diyorsun arkadaş hala yav.
shitcoin shitcoin diye buraları inlettin haftalarca aglama duvarına cevirdin forumu şimdi gelmiş bana diyor ki validator yok eth rakibi yok centralize bilmem ne.

benim sorum cok basit,shitcoinse neden alıyon gardaş?
sorum bu,var mı cevabın buna onu soyle?

Lachrymose (OP)
Hero Member

View Profile
May 22, 2021, 05:55:36 PM

yav he he.
ben ne diyorum sen ne diyorsun arkadaş hala yav.
shitcoin shitcoin diye buraları inlettin haftalarca aglama duvarına cevirdin forumu şimdi gelmiş bana diyor ki validator yok eth rakibi yok centralize bilmem ne.

benim sorum cok basit,shitcoinse neden alıyon gardaş?
sorum bu,var mı cevabın buna onu soyle?

Biz seninle hiçbir zaman "BNB shit midir, değil midir" tartışması yapmadık, mesaj geçmişime bakıldığında tartışmaların tamamı BSC ağının ETH ağıyla kıyaslandığı dönemde (Şubat ayında ve BNB'nin 10X yaptığı dönemde) yapıldığı görülebilir. Ben yatırımcı mantalitesini kavrayabilmiş rasyonel insanlarla muhattap olurum, senle de pek konuşmadık ama içine oturmuş; 7/24 trading hafif bi mental bozukluk oluşturmuş olabilir. Ben zaten senin "benim senin paramda gözüm olduğunu sandığını farkettiğim" anda senle muhattap olmayı bıraktım, biz senle aynı frekansta değiliz; sende kurnaz köylü frekansı var.

Binance smart chaini de sevmiyorum, Huobi chaini de sevmiyorum, Okex chaini de sevmiyorum. Borsa ağları bana aşırı merkezi ve mantıksız geliyor. Biz de vaktinde BNB ve IEOlardan iyi paralar kazandık ama zamanla anladım ki bu adam manipulator. Kendisinden de, borsasından da, ağından da hoşlanmıyorum. Justin Sun’la aynı kişilikte olan birini nasıl sevebilirim ki? Tron’u da sevmiyorum, almıyorum ve aldırmıyorum. Burası bir forum olduğu için de kendi fikrimi söylüyorum. BSC ağı merkezi bir balon, Pancakeswap evet iyi işler başardı ama hacmi bariz sahte. Bu ikisinin Polkadot’u devirmiş olması ve kendini ETH’ye rakip sanması beni rahatsız ediyor. Bu piyasayı adam eden Ethereum be.. BTC her ne kadar piyasanin omurgası olsa da, onu bile 2015’den beri ETH taşıyor. Şu piyasaya ciddiyet getiren, yenilik getiren, renk katan kişidir Vitalik (Adam) Buterin.

Şu BNB sevgisinin, BCH sevgisinden en ufak farkı yok. BSC ekosistemini sevmiyorum yahu, zorla mı? Aslı varken neden merkezi ve kopya bir ağı sevmeliyim? BSC’de kaç startup var? ETH’dekini kopyala getir işte, başka da bir şeyi yok.

3. sırayı Polkadot hakediyor, Ethereum kopyası centralized bir shitcoin değil.

Soran olursa BNB bir devrim deriz, 21 validatorlu merkezi ağ hizli ve ucuz deriz. Bu kadar duygularinin peşinde giden insan varken rasyonel dusunebilen herkes para kazanmaya devam edecektir.

Şimdi open source diyenler olacak. Open source fikirleri kopyalamak değildir. BNB baştan aşaği butun ekosistemiyle ETH’nin merkezi bir kopyasidir. Herkese bol kazanclar.
torrentco
Sr. Member

View Profile
May 22, 2021, 06:22:29 PM

sende kurnaz köylü frekansı var.

Grin Grin Grin Grin
hahaha peki.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: