Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:41:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Faşizm vs Sosyalizm vs Liberalizm
Liberalizm - 2 (100%)
Sosyalizm - 0 (0%)
Faşizm - 0 (0%)
Total Voters: 2

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Faşizm vs Sosyalizm vs Liberalizm  (Read 77 times)
trendcoin (OP)
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
May 27, 2021, 07:38:11 AM

dünyayı şekillendiren ve yakın döneme damga vuran ana eksen ideolojiler bunlardan oluşuyor. konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. konuyu mayınlı bulursanız ve yorum yapmaktan kaçınırsanız diye anket de ekledim.

not: konu parti purti muhabbeti değildir, karma ideolojiler ya da dinsel inanç sistemleriyle de alakalı değildir. lütfen konuyu trollemeyelim. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
1714851718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714851718
Reply with quote  #2

1714851718
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714851718
Hero Member
*

Ignore
1714851718
Reply with quote  #2

1714851718
Report to moderator
1714851718
Hero Member
*

Ignore
1714851718
Reply with quote  #2

1714851718
Report to moderator
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
May 27, 2021, 08:53:42 AM

Bu kelimeleri görünce üniversite de arkadaşımın meşhur bir sözü aklıma geliyor. "Ne faşizm ,ne kominizm. Yaşasın erotizm"😀
Az buçuk bilgim var ama bence en kötüsü faşizm.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 27, 2021, 09:17:06 AM
Merited by trendcoin (1)

Faşizm eşittir monarşidir Mussolini sağolsun aslında sağolmasın da kinayeli olsun diye öyle söyledim dünyaya bu kavramı tanıtmıştır aslında dünyanın garipsediği bir yönetim biçimi değildi eskiden beri gerek Osmanlı gibi padişahlık sistemiyle yürüyen devletlerde gerekse batıda adına kraliyet dedikleri sistemde monarşi vardı hala İngiltere bile gündelik hayatta sembolik, ülkeyi ilgilendiren kritik kararlarsa monarşik yaşayan bir devlettir İspanya’da krallık hala devam ediyor aslında geçmişten gelen bu kültü insanlar modern hayata entegre etmeyi başarmışlar geçmişte de bunu Osmanlı yapsaydı muhtemelen bugün Amerika değil dünya gücü olarak onlar olabilirdi

Not faşizim aşırı milliyetçi bir politika güdüyor monarşiden tek farkı bu monarşik devletlerde aşırı milliyetçilik görülmeme ihtimali çok fazlaydı hele Osmanlı örneğini verdiğim için söylüyorum Osmanlı’da milliyetçilik azdı ordusu bile gayri müslimlerden oluşurdu biliyorsunuz sadece basitçe faşizmin temeli ırkçı aşırı radikal bir monarşi diyebiliriz

Sosyalizmi ütopik buluyorum aslında teoride baktığınız zaman en güzel sistem sosyalizm gibi görünüyor ama pratikte bu işleyiş gerçekleşmez devlet tekeline tüm ülkede girildiği zaman devletin başı art niyetli bir diktatörse ülkenin anasını bile beller örneğin Stalin Rusyası o konuda komunizm rejimi daha baskın görünse de sosyalizm etkilerinin de görüldüğü bir dönemdi ve halk açlık içinde zengin yine zenginliğinde devam ediyordu

Terim olarak ve insana değer vermesi olarak en iyimser görünen Liberalizim gibi görünüyor ama orada da devletin bireyler arasındaki kast sistemine mali durumlarına ilişkilerine karışmaması söyleniyor yani liberal sistemde de sen bize karışma biz istediğimizi yapalım diyor devletin mutlaka bireyin hayatında bir yeri olması lazım

Yani kağıt üstünde seçme hakkım olsaydı sosyalizmi seçerdim bu üçü arasından Eğer böyle bir dayatma yoksa en iyisi yine demokrasi

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Dolorex
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
May 27, 2021, 11:21:22 AM

Hocam öyle bir konu açıyorsunuz ki ucu eninde sonunda siyasete çıkıyor. Çünkü bazı siyasi partilerin ideolojileri ve görüşleri bu akımlarla örtüşüyor. Siz siyaset konuşmayı seviyorsunuz belli de. Bence burada bu tarz konuların sonu pek de iyi bitmiyor. Bu konu da daha itinali davranmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
May 27, 2021, 11:57:20 AM

Hocam öyle bir konu açıyorsunuz ki ucu eninde sonunda siyasete çıkıyor. Çünkü bazı siyasi partilerin ideolojileri ve görüşleri bu akımlarla örtüşüyor. Siz siyaset konuşmayı seviyorsunuz belli de. Bence burada bu tarz konuların sonu pek de iyi bitmiyor. Bu konu da daha itinali davranmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Çok da siyasete gidecek bir konu değil aslında. Artniyetli yorumlar yapılık kışkırtma olmazsa efendi efendi tartışılır.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
trendcoin (OP)
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
May 27, 2021, 01:24:38 PM

hocam yanlış yerlere giderse değil, "yanlış yerlere gidebilir" derseniz bile konuyu kilitleyebilirim, problem yok. bir de illa kötü şeyler yazmamıza gerek yok, faşizmin realist olduğunu, sosyalizmin disiplin sahibi olduğunu, liberalizmin içinde bulunduğumuz kısmi refah düzenini sağlayan şey olduğunu söyleyip hepsini güzelleyerek de konuyu özetleyebiliriz; ama ben uyarınızı tavsiye olarak alıyorum ve konuyu kilitliyorum. yorum yapan herkese teşekkürler, raltcoinsb uzun ve detaylı açıklamanız için ekstradan teşekkürler hocam, elimde mermim yok, borcum olsun. :)

tarih, "faşistlerin dediği gibi ulusların arasındaki bir mücadele mi? sosyalist/komünistlerin dediği gibi sınıfların arasındaki bir mücadele mi yoksa liberallerin dediği gibi özgürlük ve despotluk arasındaki bir mücadele mi?" diye kesin bir şey söylemek zor ama içinde bulunduğumuz global liberal düzen üzerinde oluşturulan kötü sonlu kriz senaryoları gerçekleşirse, ikinci dünya savaşı ve soğuk savaş dönemlerinden sonra önemini yitiren faşizm ve komünizm gibi düşünceler yeniden değerlendirilmeye ve ele alınmaya başlanabilir.

sonuç: hayırlısı olsun be gülüm diyerek konuyu kilitliyorum. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: