Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:50:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kıbrıs harekatının 47. yıldönümü  (Read 128 times)
Red Pie (OP)
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
July 20, 2021, 02:57:05 PM

Kuzey kıbrıstaki rum zalimliğinin ardından türkiyemizin yaptığı operasyonun kod adı ayşe tatile çıksındı ayşe tatile çıktı ve aradan 47 sene geçti 20 temmuzda başlattığımız operasyonlar 18 ağustosta son buldu kıbrısta şehit olan askerler ve şehit olan sivil vatandaşlarımızın mekanları cennet olsun, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714812605
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714812605
Reply with quote  #2

1714812605
Report to moderator
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
July 20, 2021, 03:20:52 PM

Askerde bir arkadaşım vardı. Babası astsubaymış ve Kıbrıs Barış harekatına katılmış  uçak havada iken iki kere motor durmuş.  Ne zaman   Kıbrıs kelimesi geçse bir o bir de rahmetli Bülent Ecevit aklıma gelir. Karaoğlan Kıbrıs'a barış için gidiyoruz diye verdiği röportaj geliyor. Nur içinde yatsın.
Şehit olanların da mekanı cennet olsun.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
July 20, 2021, 04:29:10 PM

Kibrista olan bu zorluklarin acilarin temelinde yatan sebep 2.Abdulhamitten baskasi degildir, kibrisi ingilizlere satmistir, osmanli haritasina baktiginizda en fazla toprak kaybi ki bu topraklarin buyuk bolumu soydaslarimizin bulundugu balkanlarda yasanmistir, balkanlardaki acilarin sebebi olarak direkt olarak gosterilemese de kibrisin musebbibidir, TRT'den izleyemezsiniz bu gercekleri.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Red Pie (OP)
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
July 20, 2021, 04:43:01 PM

Kibrista olan bu zorluklarin acilarin temelinde yatan sebep 2.Abdulhamitten baskasi degildir, kibrisi ingilizlere satmistir, osmanli haritasina baktiginizda en fazla toprak kaybi ki bu topraklarin buyuk bolumu soydaslarimizin bulundugu balkanlarda yasanmistir, balkanlardaki acilarin sebebi olarak direkt olarak gosterilemese de kibrisin musebbibidir, TRT'den izleyemezsiniz bu gercekleri.

kıbrısın müsebbibi kim bilmiyorum hocam ancak 12 adayı elimizle italyanlara verdiğimizi ve onların yunanistana hediye ettiğini biliyorum. bu bizim tarihimizin kara lekelerinden birisidir. kıbrıs çok uzun süre türk toprağı olarak kalmıştır ve barış harekatına kadarki 10-15 yıllık süre içinde kıbrıs türklerine yapmadıkları zalimlik kalmamıştır. iyi ki karaoğlan harekatı başlattı ve kardeşlerimizi kurtardık.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
July 20, 2021, 06:42:06 PM

Kıbrıs; Akıncılar ve Kırklar; Kıbrıstaki bu iki bölgenin isim babalığını yapan arkadaşım o isimleri savaş ortamında nasıl verdiklerini anlatmıştı bana önce inanmamıştım ancak askerliğimi Kıbrısta yapınca inandım.

Kıbrıs çıkarmasının en kızıştığı zaman emrindeki 40 er ile öncü birlik olarak çıkarmaya katılan, çıkarmanın 1 günü sonunda telsizleri bozulan ve geçtikleri yerlere 1970 yıllarında meşhur olan Cüneyt Arkın filmlerinden esinlenerek Akıncılar burada, Akıncılar buradan geçti , Akıncılar kır kişi gibi Rum tabelalarına geriden gelenlere bilgi amaçlı yazılan yazıların sonucunda bu isimler ortaya çıkmıştır. Birde ateşkes ilan edildiğinde bu gurup halen ilerlemeye devam ettiğinden Kıbrıs haritasının ortasındaki damla gibi olan Akıncılar bölgesi halen bu gurubun devam etmesinden dolayı oluşmuştur. Ayrıca bu kırk kişilik gurup Kıbrısta Rumlar tarafından nöbet yerinde kafaları kesilerek şehit edilen askerlerin öcünü aynı şekilde Rumların o zamanki en güvendikleri komando timlerinden bir kaçını imha ederek göstermişlerdir. Burası vatan toprağıdır. Asla ucuz politikalar ile kaybedilmemelidir.

Ben Kardak krizinde Akıncılar yakınındaki sınır karakolunda askerdim. Bir hafta silahla yatıp kalktık. Görevimiz Rumları orada 5 dakika gögüs gögüse çarpışmada tutmaktı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
July 20, 2021, 10:33:48 PM
Merited by EFS (2), W Jr. (1)

Kıbrıs harekatında şehit düşen başta amcama ve silah arkadaşlarına allah rahmet eylesin. Dedem babam 6 yaşlarındayken vefat ettiği için babannem binbir güçlükle yetiştirdiği büyüttüğü oğullarından birini burada huzuru sağlamak adına feda etti diyebilirim. Babannem her iki üç sene de bir bize tuttururdu beni Hüseyin'imin yanına götürün diye her giderkende yanında dedemin mezarının toprağından götürürdü. İki sene önce de bu sefer toprağı götürmek ben babam ve amcama kalmıştı bu sefer sadece dedemin değil babannemin mezarının toprağıda buluştu amcamla. Allah rahmet eylesin bir Cuma günü kandil gecesi vefat etmişti babannem. Bir gün sonra öğle namazını kılmaya camiye girerken dışarıda yağmur yağmaya başlamıştı. Köyümüzün mezarlığıda yamaç bir yerde bu çamurda nasıl olacak diye düşünürken çıktığımızda güneş açmış toprak çamur olmadan yumuşacık olmuştu. O gün gasılhanede son kez yüzünü görmüştüm babannemin, son kez tabutunu hiç omzumdan bırakmadan mezarının başına kadar götürmüştüm. Mezarın içinde yerleştirmiştim ama hep kulağımda yitik oğlum diye sevme sesi geldiği için gözlerimden yaş gelmiyordu idrak edemiyordum belki de. Namazdan sonra taziyeye jandarma karakolundan gelenler olmuştu. Onlara çay uzatırken rahmetli şehit anası teyzemiz sizin neyiniz olur dediğinde babannem derken gözlerimden yaş süzülmeye başlamıştı. Şehitlik gazilik medyada dile kolay gelen şeyler ancak gerçek manada bir yaşayanlar birde allah bilir. Ben banannemden amcamı belki 1000lerce kez dinlemişimdir. Üstünden ne kadar zaman geçse de geçmiyor işte yaşayana. Hatta şundanda bahsedeyim babannemin evinde birtane böyle süzgeçli çay kaşığı vardı sadece bir tane babannem onu hep kendi kullanırdı gözü gibi bakardı. Hüseyin'im askere gitmeden almıştı bana derdi. Merak etme babannem şimdide ben sahip çıkıyorum ona...

Tekrardan Kıbrıs harekatında şehit düşen başta amcama ve silah arkadaşlarına allah rahmet eylesin. Birazcık uzattıkça uzattım yine gözlerim doldu bunları hatırladıkça...
ashti
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
July 21, 2021, 12:38:32 AM

Rahmetli amcam da Kibris gazisiydi. Cikarmaya ucundan katilmis ama zorlu mucadelenin icinde yer almis. Allah hepsine rahmet eylesin.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
July 21, 2021, 04:50:11 AM

Allah Kıbrıs’ta şehit olanlara rahmet eylesin bu vatan için can alıp can verenlere şehitlerimize selam olsun kıbrıs olayları yakın tarihte bize kalan en büyük hatıra bir de Kıbrıs’a gidip orada Türkleri sevmediklerini görünce daha çok üzüldüm bizim o ülke için şehit olmuş onlarca askerimiz var ancak özellikle genç nesil Rum yanlısı ve Türkiye’yi sevmiyor

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
July 21, 2021, 05:49:02 AM
Last edit: July 21, 2021, 06:02:13 AM by trendcoin

şehitlerimize allah'tan rahmet, hala hayatta olan gazilerimize de sağlık ve sıhhat dilerim. ecevit ve erbakan'ı da bu hususta rahmetle anarken, barış harekatının öncüsü olan demirel'i de konuya dahil etmek isterim.

Demirel, 1967’de Kıbrıs’ın Geçitkale ve Boğazköy mevkilerinde Rumlar’ın katliam yapması üzerine Türk jetlerini adaya göndermişti. Cengiz Topel, o zaman şehit olmuştu. Demirel, Türk donanmasında çıkarma gemisi olmadığını o zaman fark etmişti. Kriz geçtikten sonra Demirel, çıkarma gemisi yapımı için demir-çelik fabrikalarına ve Gölcük Tersanesi’ne emir vermiş, 1974’teki harekâtta bu gemiler kullanılmıştı.
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/demirel-gercegi-ve-iki-ani-34794yy.htm

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
July 21, 2021, 06:09:08 AM

Sosyal medyada bakıyorumda Bülent Ecevit'in kıbrıs harekatı konularında adını bile anmak istemeyen bir kesim var aynı kesim ise Türkiyenin toprağını bırakırken ise alkışlar tutuyordu siyaseti ve siyasetçileri taplanın ötesine götürüyorlar. Hangi partiden olduklarına bakmaksızın kıbrıs harekatına sebep olan kim varsa rahmetle anıyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
July 21, 2021, 11:41:06 AM

Sosyal medyada bakıyorumda Bülent Ecevit'in kıbrıs harekatı konularında adını bile anmak istemeyen bir kesim var aynı kesim ise Türkiyenin toprağını bırakırken ise alkışlar tutuyordu siyaseti ve siyasetçileri taplanın ötesine götürüyorlar. Hangi partiden olduklarına bakmaksızın kıbrıs harekatına sebep olan kim varsa rahmetle anıyorum.

İster anarlar, ister anmazlar. Kıbrıs barış harekatının öncüleri, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’dır. O zamanlarda yapılan büyük ABD baskılarına rağmen, operasyonu gizlilik içinde başlattılar ve başarıyla sonuçlandı.

Allah üçünün de mekanını cennet eylesin. Bu ülkeye en faydalı siyaset yapan kişilerden olabilirler. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
July 21, 2021, 12:01:58 PM

Şehit olan tüm askerlerimiz ve sivil vatandaşlarımızı, barış harekatının bu yıldönümünde de üzüntüyle anıyoruz, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun hepsinin, o zamanının durumunu düşününce gerekli bir operasyondu, bu operasyonda başta olan herkesten Allah razı olsun, hala Kuzey Kıbrıs’ı tanımayan ülkeler çok, tanıyan bir tek biz olsak da, yine de barış içinde yaşıyorlar, bunda katkımız olmasının verdiği haz tarif edilemez,
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 970

View Profile
July 21, 2021, 01:46:03 PM

Kıbrıs harekatında şehit düşen başta amcama ve silah arkadaşlarına allah rahmet eylesin. Dedem babam 6 yaşlarındayken vefat ettiği için babannem binbir güçlükle yetiştirdiği büyüttüğü oğullarından birini burada huzuru sağlamak adına feda etti diyebilirim. Babannem her iki üç sene de bir bize tuttururdu beni Hüseyin'imin yanına götürün diye her giderkende yanında dedemin mezarının toprağından götürürdü. İki sene önce de bu sefer toprağı götürmek ben babam ve amcama kalmıştı bu sefer sadece dedemin değil babannemin mezarının toprağıda buluştu amcamla. Allah rahmet eylesin bir Cuma günü kandil gecesi vefat etmişti babannem. Bir gün sonra öğle namazını kılmaya camiye girerken dışarıda yağmur yağmaya başlamıştı. Köyümüzün mezarlığıda yamaç bir yerde bu çamurda nasıl olacak diye düşünürken çıktığımızda güneş açmış toprak çamur olmadan yumuşacık olmuştu. O gün gasılhanede son kez yüzünü görmüştüm babannemin, son kez tabutunu hiç omzumdan bırakmadan mezarının başına kadar götürmüştüm. Mezarın içinde yerleştirmiştim ama hep kulağımda yitik oğlum diye sevme sesi geldiği için gözlerimden yaş gelmiyordu idrak edemiyordum belki de. Namazdan sonra taziyeye jandarma karakolundan gelenler olmuştu. Onlara çay uzatırken rahmetli şehit anası teyzemiz sizin neyiniz olur dediğinde babannem derken gözlerimden yaş süzülmeye başlamıştı. Şehitlik gazilik medyada dile kolay gelen şeyler ancak gerçek manada bir yaşayanlar birde allah bilir. Ben banannemden amcamı belki 1000lerce kez dinlemişimdir. Üstünden ne kadar zaman geçse de geçmiyor işte yaşayana. Hatta şundanda bahsedeyim babannemin evinde birtane böyle süzgeçli çay kaşığı vardı sadece bir tane babannem onu hep kendi kullanırdı gözü gibi bakardı. Hüseyin'im askere gitmeden almıştı bana derdi. Merak etme babannem şimdide ben sahip çıkıyorum ona...

Tekrardan Kıbrıs harekatında şehit düşen başta amcama ve silah arkadaşlarına allah rahmet eylesin. Birazcık uzattıkça uzattım yine gözlerim doldu bunları hatırladıkça...

İnsanın içine oturan ne hikayeler var kim bilir.Yazdığınız yazıyı okurken insanın içinde bulunduğu şu rahatlığa gelmesinde en büyük pay sahibi olanların, bu ülke için Çanakkale’de, İzmir’de, Hatay’da, Musul’da, Arabistan’da, Kafkaslar’da, Yemen’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, yurtiçinde terörle mücadele ederken şehit düşenler olduğunu hatırladım.

Şehit yakını olarak ne kadar gurur duysanız azdır.Amcanızın yeri cennettir.Babaanneniz de şehit anası olarak inşallah cennete gidecektir.Siz de amcanıza ve babanıza, babaannenize layık bir evlat/torun olacaksınız hiç şüphesiz.Sizden istirhamım, şehit yakını olduğunuz için bu durumlarda şehitlerimizin çok anılmasını sağlayın.

Bu ülke için geçmişten günümüze şehit olan tüm vatan evlatlarının mekanı cennet olsun.Kıbrıs harekatının ilk şehidi  Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’den son şehidine kadar herkesin mekanı cennet olsun inşallah.Türkiye ve KKTC onlara çok şey borçlu…

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
July 21, 2021, 02:04:55 PM

Kıbrıs hikayesi çok derin.
Askeri anlamda ve soydaşlarımızın çektiği şeyleri unutturmamak lazım.

Ancak tavsiyem o yılları bir de orada yaşayan insanlardan dinlemeniz. Bildiğimiz kahramanlık hikayeleri dışında çok farklı şeyler duyacaksınız. Üzücü şeyler.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
July 21, 2021, 03:54:00 PM

İnsanın içine oturan ne hikayeler var kim bilir.Yazdığınız yazıyı okurken insanın içinde bulunduğu şu rahatlığa gelmesinde en büyük pay sahibi olanların, bu ülke için Çanakkale’de, İzmir’de, Hatay’da, Musul’da, Arabistan’da, Kafkaslar’da, Yemen’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, yurtiçinde terörle mücadele ederken şehit düşenler olduğunu hatırladım.

Şehit yakını olarak ne kadar gurur duysanız azdır.Amcanızın yeri cennettir.Babaanneniz de şehit anası olarak inşallah cennete gidecektir.Siz de amcanıza ve babanıza, babaannenize layık bir evlat/torun olacaksınız hiç şüphesiz.Sizden istirhamım, şehit yakını olduğunuz için bu durumlarda şehitlerimizin çok anılmasını sağlayın.

Bu ülke için geçmişten günümüze şehit olan tüm vatan evlatlarının mekanı cennet olsun.Kıbrıs harekatının ilk şehidi  Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’den son şehidine kadar herkesin mekanı cennet olsun inşallah.Türkiye ve KKTC onlara çok şey borçlu…

Şehitliğin gaziliğin manasının hafifletilmesine bunu yapanlara karşı ciddi anlamda tepki gösteriyorum hocam. Özellikle şu sahnede çok duygulanmıştım( https://youtu.be/_utGWOWuou8 ) insanın yakın bir akrabasının şehit olması idrak edebilmesini kolaylaştırıyor. Bir ölür bin diriliz deriz ya bir ölürüz binler yaşasın diye; bir ölür onlarcası( ailesi yakınları) feryat figan olur. Şehitlerimize çok şey borçluyuz bakalım ahirette bazıları hellaleşebilecek mi çok merak ediyorum.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
July 21, 2021, 09:48:17 PM

Öncelikle bu büyük harekatta şehit olan kahraman askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Benim büyük dayım da Kıbrıs gazilerinden. Olayları her zaman aynı heyecanıyla gözleri dolarak anlatır.  O yüzden ben de ne zaman bu harekatın adını duysam tüylerim diken diken olur benim de. Yavru vatanı ayrı bir severim o yüzden.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀