Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:35:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hosting şirketimle aramdaki veri kaybından doğan haklı-haksız meselesi  (Read 52 times)
Ozkance (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
July 20, 2021, 09:31:27 PM

Değerli arkadaşlar, imzamdaki website şahsıma ait. Bilgilerimi saklamak için bir hosting şirketiyle vds hizmeti için anlaştık fakat hız konusunda tatmin olmadığım için 1 gün sonra iptal talebinde bulundum. Bana verilerimi daha hızlı bir servera taşıyacaklarını söylediler. Yaptılar da. Websitem gayet hızlandı.

Neyse 2 ay boyunca kullandığım hizmetin faturasını 3. Ayın başında yeni işe girmem nedeniyle 2 gün geciktirmişim. Hatırlar hatırlamaz ödedim ve hizmetim zaten aktif görünüyordu.

Faturayı ödedikten 2 gün sonra websiteme bir bakayım dedim giriş yapamadım. Server durmuştur diye restart etmek için firmanın sitesindeki panelime girdim. Restart ettim düzelmedi. Sonra firmanın ticket sisteminden bana 2 mesaj yollamışlar. 1. Mesaj kullandığınız server kapanacaktır taşımak için izninizi istiyoruz diye. 2. Mesajı 2 gün sonra atmışlar cevap verin diye. Sonra hizmeti durdurmuşlar.

Bu firma aslında yurt dışından bir server kiralamış ve kendi problemi yüzünden hesaplarını kapatmışlar. Böylelikle benim 10 yıllık emeğim (5 website) güme gitti. Tüm verilerim kilitlendi ve şu an 1 aya yaklaştı verilerime ulaşamıyorum.

Şimdi benim asıl sinirlendiğim nokta şu: Böylesi kritik bir durumda firmanın neden beni telefonla aramadığı. Şimdi sizlere soruyorum.

1- Firmaların kullandığı ticket sistemi ne işe yarar?
2- Beni aramamaları sadece mesaj ve maille bilgi vermeleri normal mi
3- Türkiye'de veri koruma kanununa uymayan bu firma sizce beni mağdur etmiş midir yoksa benim de kabahatim var mı
4- Bu firmayı webmaster forum sitelerinde ifşa etmelimiyim

Bu arada 4 ay önce tüm verilerimi yedeklemiştim. Ama 4 ay geriye düştüm. Selamlar...

1714840518
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714840518
Reply with quote  #2

1714840518
Report to moderator
1714840518
Hero Member
*

Ignore
1714840518
Reply with quote  #2

1714840518
Report to moderator
1714840518
Hero Member
*

Ignore
1714840518
Reply with quote  #2

1714840518
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714840518
Hero Member
*

Ignore
1714840518
Reply with quote  #2

1714840518
Report to moderator
1714840518
Hero Member
*

Ignore
1714840518
Reply with quote  #2

1714840518
Report to moderator
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
July 20, 2021, 10:19:41 PM

Değerli arkadaşlar, imzamdaki website şahsıma ait. Bilgilerimi saklamak için bir hosting şirketiyle vds hizmeti için anlaştık fakat hız konusunda tatmin olmadığım için 1 gün sonra iptal talebinde bulundum. Bana verilerimi daha hızlı bir servera taşıyacaklarını söylediler. Yaptılar da. Websitem gayet hızlandı.

Neyse 2 ay boyunca kullandığım hizmetin faturasını 3. Ayın başında yeni işe girmem nedeniyle 2 gün geciktirmişim. Hatırlar hatırlamaz ödedim ve hizmetim zaten aktif görünüyordu.

Faturayı ödedikten 2 gün sonra websiteme bir bakayım dedim giriş yapamadım. Server durmuştur diye restart etmek için firmanın sitesindeki panelime girdim. Restart ettim düzelmedi. Sonra firmanın ticket sisteminden bana 2 mesaj yollamışlar. 1. Mesaj kullandığınız server kapanacaktır taşımak için izninizi istiyoruz diye. 2. Mesajı 2 gün sonra atmışlar cevap verin diye. Sonra hizmeti durdurmuşlar.

Bu firma aslında yurt dışından bir server kiralamış ve kendi problemi yüzünden hesaplarını kapatmışlar. Böylelikle benim 10 yıllık emeğim (5 website) güme gitti. Tüm verilerim kilitlendi ve şu an 1 aya yaklaştı verilerime ulaşamıyorum.

Şimdi benim asıl sinirlendiğim nokta şu: Böylesi kritik bir durumda firmanın neden beni telefonla aramadığı. Şimdi sizlere soruyorum.

1- Firmaların kullandığı ticket sistemi ne işe yarar?
2- Beni aramamaları sadece mesaj ve maille bilgi vermeleri normal mi
3- Türkiye'de veri koruma kanununa uymayan bu firma sizce beni mağdur etmiş midir yoksa benim de kabahatim var mı
4- Bu firmayı webmaster forum sitelerinde ifşa etmelimiyim

Bu arada 4 ay önce tüm verilerimi yedeklemiştim. Ama 4 ay geriye düştüm. Selamlar...

Öncelikle Bitvestin sahibi olduğunu bilmiyorduk hocam Cheesy

1- Bizdeki firmaların çoğunda ticket sisteminin bir anlamı olmadığını defalarca test ettim. Adamlara sorunu anlatana kadar çıldırıyorsun. Ancak bazı kaliteli firmalar var ki bu noktada çok işlevsel olabiliyorlar. Firma seçiminde ciddi davranmak gerekiyor 10 yıllık bir emekmiş sonuçta.
2-Kullanıcı sözleşmesini incelediniz mi hocam? Açıkcası sadece ticket ile bilgi vermeleri saçmalık yani. Göremezsin ticket sistemi mailleri spama düşmüştür falan filan.
3- Ben mağdur durumda olduğunuzu düşünmekteyim hocam karşı tarafın açıklamasını duymak gerek birde.
4-Mağduriyet yaşamışsınız ve webmaster forumlarından birtek r10 (oda en bilindik olduğu için ülkemizde) bu konularda yapıcı olabiliyor diğerlerinde ha açmışsınız ha açmamışsınız.

Geçmiş olsun tekrardan.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
July 21, 2021, 05:29:49 AM

Bende direkt @meser# hocam gibi imzanıza baktım ve bize asıl parayı veren koca yürekli ışıklordu olduğunuzu öğrenince şaşkınlığımı gizleyemedim affedersin patron, o kadar bettingden parayı vurdun tutsaydın ya güzel bir hosting deyip ikinci şakamı da yapayım Grin hocam sizin ihmaliniz var mı bence yok ama kanun bence tanımaz kanunda yazanı bilmem bir ticket ile üzerindeki sorumluluktan muaf olabiliyorsa ne ala Türkiye’de zaten e mail okuma gibi bir alışkanlık yok o yüzden istediğine at gitsin ayrıca sizden cevap gelmeyince size başka yollardan ulaşıp izini almak zorundalar bence tabi yine bence saçma sapan aramalar günde 50 kere oluyor böyle bir hizmet sunan firma aramak zo-run-da-dır konu ile alakalı son söyleyeceğim şey yedeklemenin böyle işler için ne kadar önemli olduğu haftada 1 veya ayda 1 yedekleseydiniz keşke geçmiş olsun hocam

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
July 21, 2021, 06:34:54 AM

Hosting işi gıcık ve nefret edilesi bir olay üç beş kuruş yüzünden saçma firmalara bulaşıyoruz sonra al başına belayı çoğunluğu server olarak yabancı firmaların ucuz paketlerini satın alır sonra uğraş dur. Yıllardır netdirect aldı firmayı kullanırım telefonla da ulaşabilirsiniz birçok kurumsal firma yakın zamana kadar bunları kullanıyordu.

Kullandığınız site bir firma mı? oda bir sorun bakmışssın 15 yaşında bir çocuğun açtığı bir hosting.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
July 21, 2021, 08:21:41 AM

Hosting işi gıcık ve nefret edilesi bir olay üç beş kuruş yüzünden saçma firmalara bulaşıyoruz sonra al başına belayı çoğunluğu server olarak yabancı firmaların ucuz paketlerini satın alır sonra uğraş dur. Yıllardır netdirect aldı firmayı kullanırım telefonla da ulaşabilirsiniz birçok kurumsal firma yakın zamana kadar bunları kullanıyordu.

Kullandığınız site bir firma mı? oda bir sorun bakmışssın 15 yaşında bir çocuğun açtığı bir hosting.

Zaten firma harici iş yapmayız. Yani öyle olsa zaten hak iddia etmemiz saçma olur. Firma devlet onaylı bir firma.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
July 21, 2021, 10:46:11 AM

Merak ettiğim bir şey var. Hosting şirketiniz ucuz yollu bir firmamıydı?
Yani ucuz etin yahnisi olayı var mı?
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
July 21, 2021, 02:51:58 PM

Merak ettiğim bir şey var. Hosting şirketiniz ucuz yollu bir firmamıydı?
Yani ucuz etin yahnisi olayı var mı?

Ucuz yollu derken aylık 44 liraydı sanırım bir ödemem vardı. Bir şirket. Yani sıradan bir firma değil. Örneğin Gaziantep büyükşehir belediyesine de hizmet veriyor. Doping hafızaya da. Yer sağlayıcı kaydı var. Yoksa ben altyapısı olmayan bir firmaya teslim etmem. Domain, hosting ve bir çok hizmeti var. Ama işi beceremiyorlar işte.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: