Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:27:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bir siyasetçi olsanız ülkede neyi değiştirirsiniz?  (Read 191 times)
Ozkance (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 06, 2021, 04:15:45 PM

Brn olsam şunları yapardım

1- Kadınların düz memurluk hakkını kısıtlayacağım. Sadece ihtiyaç alanlarında memur olabilecekler. Normal çalışma alanlarında ise (kamu, özel sektör) 0-5 yaş arası çocuklu kadınlar 3 gün çalışabilecek. Ev hanımlarının tamamına asgari ücret bağlayacağım.

Kadınların çalışma hayatına girmesiyle bir sürü sorun ortaya çıkmaya başladı. Bunların en başında erkeklerin işsizliği. Çalışan bir kadın işsiz erkekle evlenmiyor ancak çalışan bir erkekle evleniyor. Bu nedenle evlilik kurumu oluşmuyor. Bu ilk nedeni. Ayrıca çocuklar bakıcıların ellerinde anne sevgisi olmadan büyüyor.

2- Eğitimde uygulamalı eğitimi teorik eğitimin önüne koyacağım. Uygulama yaparken öğrenciler teorik eğitimi alacaklar. Mesleki liselerin türleri artacak düz liseler kapanacak.

3- Hukukta mahkemelerde jüriler olacak ve karara en az %50 etkili olacak.

Hakimlerin kararı bir üst mahkemede bozulursa hanesine eksi puan yazılacak ve gerektiğinde hakimliği düşürülebilecek.

Hakim veya savcıyı mülakatlar değil avukatların davaları kazanma sayısı belirleyecek.

4- Sağlıkta doktor hastanın ayağına gidecek.

5- Diyanette çalışanların kredi çekmelerini yasaklanacak. Camilerde yardım toplanmayacak. Bütün ihtiyaçlarını devlet karşılayacak. Siyaset konuşan imam ve müezzin asılacak.

Kahveden geldim de arkadaşlar az oranın dedikodusunu buraya taşıyayım dedim 😂

1714807643
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714807643
Reply with quote  #2

1714807643
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
August 06, 2021, 04:31:02 PM

Arkadaşlar ile epey saglam bir beyin fırtınası olmuş hocam. Ülkede ki işsizliği azaltmak için ilk etapta epey bir süre bayan almazdım. İşten çıkartmak olmaz belki ama uzun süre işe almam. Çünkü eve erkek ekmek götürmeli. Bir çok yeri kadınlar işgal ettiği için erkek işsiz geziyor.
Bir de sağlam bir eğitim sistemi kurar ve bütçemin çoğunu eğitime harcardım.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 970

View Profile
August 06, 2021, 04:35:05 PM
Merited by Ozkance (2), ZekiBeyy (1)

Sizin yazmadığınız birkaç asıl sorunu ben yazmak istiyorum.Bir kere şurada anlaşalım ki, sadece siyasetçi olununca ülkede bir şeyler değiş(e)miyor.Şimdi ki sistemde bir şeyler değiştirmek isterseniz Padi… pardon dilim sürçtü, Devlet Başkanı olmanız gerekiyor.Çünkü çoğu konuda Kararname adı altında istediğinizi yapabiliyorsunuz.Sadece Yasama’nın konusuna giren şeylere dokunulamıyor, orada da TBMM var.

Eğer siyasetçi kısmının yerine Yürütmenin başı olsaydınız diye sorsaydınız size cevabım muhtemelen şunlar olacaktı:

*Liyakatsiz kurumların içlerini tamamen değiştirip, liyakatli atamalarla kurumlarımızı çağa uygun yeniden yapılandırırdım.Bu kurumların içinde THK’da olurdu.Bir ülke ne kadar “Liyakatli” ise, o kadar uzun ömürlü olur.

*Göçmen politikamızı baştan aşağı değiştirir, ülkede olan Suriyeli ve Afgan göçmenler olmak üzere; ne kadar suça karışmış veya suç potansiyeli olan göçmen varsa sınırdışı ederdim.Ayrıca Türkçe testine sokup, yetersiz olanları yine sınırdışı ederdim.

*Ötv matrahını alım gücüne göre değiştirirdim.Sosyal devletin zorunluluklarından birisi de vatandaşı Ev ve Araç sahibi yapmak.Ancak içinde bulunduğumuz durum buna müsait değil.

*Tarımda reform yapardım.Tarımsal faaliyetleri ve çiftçileri destekler, et süt kurumu gibi tarımsal kurumlar kurar, üreticiden alıp asıl parayı vuran Kabzımalları ortadan kaldırırdım.Bir çeşit mafya gibiler tarlada olan 25 kuruşluk domatesi 2 liraya halciye satıyorlar.

*Hayvancılığı destekleyici adımlar atardım.

*Teknolojiyi takip etmek adına içi boş kurumların gereksiz kişiliklerinin işine son verirdim.TÜBİTAK gibi kurumumuzu ehlileştirmeye çalışırdım.

*Her ilde üniversite metodunu iptal edip, kontenjanları düşürürdüm.Atama yapılacak kadar öğrenci istihdam ederdim +%20-25 fazla alırdım ki okulu bırakanlar veya bölüm değiştirenler için.

*Meslek liselerine önemi arttırıp, el işi ve motorculuk gibi maharet isteyen ve ihtiyaç olan bölümlere teşvik koyardım.En azından hiç bir başarı elde etmeyen öğrenci, zanaat sahibi olsun.

Bu liste uzar gider.Varın arkasını siz doldurun…

Ayrıca bir arkadaşımız daha kadınların çalışmasına karşı fikir savunmuş.Yapmayın arkadaşlar, Türklerin geçmişinde kadına karşı saygı vardır.Kim bir Tomris Hatun olabilirdi?Kadın evde otursun erkek eve para getirsin mantığı saçmalıktır.Kadın veya erkek doğmak kimsenin elinde değil.Bahsettiğiniz sistemde kadınlar erkeklerin metası olur.Kadın ekonomik özgürlüğe sahip olmalı.Ayrıca iş sadece fiziksel olarak değil, beyinsel zeka ile de kazanılır.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
August 06, 2021, 04:36:25 PM

Ülkenin yönetimi benim elimde olsa değişim yapacaklarımın en üst listesinde şunlar gelirdi,

1- Kanunları yeniden yaptırırdım, bu tecavüz olayları, kadın öldürme falan bunlara daha ağır cezalar getirtirdim. Hadımlık gibi
2- Ülkenin ekonomisini düzeltmek için yeni destekler, içeride sanayileşme ve teknolojiye büyük yatırımlar için destek sağlardım.
3- Rüşvet olaylarına kesinlikle el atardım her şey açık olacak büyük ihaleler devlet televizyonundan direk olarak canlı yayınlanacak halkın gözünün önünde.
4- Göçmen gelenleri direk sınır dışı ve ülke sınırlarını daha iyi korunması için önemlemler.
5- Eğitim sistemi düzeltirdim, yabancı dile çok önem verirdim artık olmazsa olmazlardan çünkü.

Bunlar geldi şimdilik aklıma gelirse yazarım.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 06, 2021, 04:46:14 PM

Bu bağnaz tiplerin hemen hepsinin kadın düşmanlığı olduğu eninde sonunda ortaya çıkıyor. Ne demek kadınları çalıştırmayacağım evinde oturtacağım? Sadece para için mi kadınlar çalışıyor? Kadınında ev dışında sosyalleşmesi gerekmez mi? Sadece otursun kocasına hizmet etsin , çocuklar ile ilgilensin...

Ülkede birşeyleri değiştirmek için birşeyler aramanıza gerek yok. Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı ilkeleri tekrardan hayata geçirin emin olun Türkiye Cumhuriyeti hakettiği değerlere ulaşacaktır.

Bakınız;
1. Siyasal Devrimler:
· Saltanatın Kaldırılması (1 Kasım 1922)
· Cumhuriyetin İlanı (29 Ekim 1923)
· Halifeliğin Kaldırılması (3 Mart 1924)

2. Toplumsal Devrimler
· Kadınlara erkeklerle eşit haklar verilmesi (1926-1934)
· Şapka ve kıyafet devrimi (25 Kasım 1925)
· Tekke zâviye ve türbelerin kapatılması (30 Kasım 1925)
· Soyadı kanunu ( 21 Haziran 1934)
· Lâkap ve unvanların kaldırılması (26 Kasım 1934)
· Uluslararası saat, takvim ve uzunluk ölçülerin kabulü (1925-1931)

3. Hukuk Devrimi :
· Mecellenin kaldırılması (1924-1937)
· Türk Medeni Kanunu ve diğer kanunların çıkarılarak laik hukuk düzenine geçilmesi (1924-1937)

4. Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler:
· Öğretimin birleştirilmesi (3 Mart 1924)
· Yeni Türk harflerinin kabulü (1 Kasım 1928)
· Türk Dil ve Tarih Kurumlarının kurulması (1931-1932)
· Üniversite öğreniminin düzenlenmesi (31 Mayıs 1933)
· Güzel sanatlarda yenilikler

5. Ekonomi Alanında Devrimler:
· Aşârın kaldırılması
· Çiftçinin özendirilmesi
· Örnek çiftliklerin kurulması
· Sanayiyi Teşvik Kanunu'nun çıkarılarak sanayi kuruluşlarının kurulması
· I. ve II. Kalkınma Planları'nın (1933-1937) uygulamaya konulması, yurdun yeni yollarla donatılması

https://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/ataturk-ilke-ve-inkilaplari-ataturkun-ilkeleri
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2021, 04:58:51 PM

Ayrıca bir arkadaşımız daha kadınların çalışmasına karşı fikir savunmuş.Yapmayın arkadaşlar, Türklerin geçmişinde kadına karşı saygı vardır.Kim bir Tomris Hatun olabilirdi?Kadın evde otursun erkek eve para getirsin mantığı saçmalıktır.Kadın veya erkek doğmak kimsenin elinde değil.Bahsettiğiniz sistemde kadınlar erkeklerin metası olur.Kadın ekonomik özgürlüğe sahip olmalı.Ayrıca iş sadece fiziksel olarak değil, beyinsel zeka ile de kazanılır.

Hocam buraya kadar katılıyorum. Ancak erkekler çocuk doğurmalı, kadınlar eve kışın yakmak için odun getirmeli kısmına katılmıyorum. Yani benim demek istediğim kadının fıtratına aykırı işlere karıştırmayalımdı. Eee sizin demenizle kadın çalışsın peki çocuğa erkek mi baksın. Çevrenizde hayvanlara dahi bakın çocuklara kim bakıyor erkek mi kadın mı? Yani yaradılış özelliğinde var kadının. Onun için diyorum ki kadınlar sadece gerekli işlerde çalışsın. Doktor olsun, öğretmen olsun, hemşire olsun, mühendis olsun ama düz memur olmasın, okullarda sınıfları temizleyeceğine evini temizlesin. Merak etmeyin onları harçlıksız bırakmayız devlet olarak. Gül 🌹 gibi bakarız. Gezdiririz, yedirip içirip tatil yaptırırız ancak dışarda ağır işlerde çalışmak erkek işi
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
August 06, 2021, 05:10:32 PM
Merited by illetyus (1)

Merak etmeyin onları harçlıksız bırakmayız devlet olarak. Gül 🌹 gibi bakarız. Gezdiririz, yedirip içirip tatil yaptırırız ancak dışarda ağır işlerde çalışmak erkek işi

Kadınlar ne istiyosa siktirsin gitsin hakkıyla alsın. Ben gynocentric duzenin feminize edilmiş amsalak erkeklerinden biri olmayı kesinlikle reddediyorum. Firsat eşitliğini böyle saçma sapan ilik-romantik fikirlerle bozmaya çalışmayın. Biz erkekler sirf ami var diye vergimizle hiç tanimadiğimiz kişileri beslemek zorunda değiliz. Kadinlari çok hafife aliyosun. Seni üzerler.
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2021, 05:16:39 PM

Bu bağnaz tiplerin hemen hepsinin kadın düşmanlığı olduğu eninde sonunda ortaya çıkıyor.

Kadın düşmanlığı farklı, kadınların fıtratına müdahale etmemek farklı. Kimse kadınlar oy vermesin demedi, kimse ihtiyaç durumunda bile kadınlar çalışmasın demedi. Tabiiki kadınlar sadece çocuk doğurmak için değil ancak sizin mantık kadınları sanayide çalıştırıp askerlik yaptırır. Size kesinlikle katılmıyorum. Fikirlerinize saygılıyım ancak sizin fikirle bu ülkede ne cinayetler azalır, ne fuhuş azalır, ne işsizlik, ne aileler yuva kurabilir ne de kadınlar saygınlık kazanır. Kadınların saygınlığını çalışmasına bağlayacak kadar dar fikirli olmamak lazım

Peki size soruyorum gerçi bilmezsiniz ama doğada öküz ve inek diye iki hayvan var. inek süt verir, öküz ağır yük taşır. Sizin zihniyettekilere kalırsak ineği kağnıya koşup öküzü sağmak gerekir.

Yazımı dikkatli okuyun lütfen;
Kadın polis olmasın değil,
Kadın doktor olmasın değil,
Kadın avukat olmasın değil,
Kadın kuaför olmasın değil,
Kadın mühendis olmasın değil,
Kadın vasıfsız işçi, düz memur olmasın!
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 970

View Profile
August 06, 2021, 05:18:41 PM

Yazılanlar
Hayata bakış açımız birbirine taban tabana zıt olduğu için sizin düşüncelerinizin mantıklı ve tutarlı bir tarafını göremiyorum.Dünya üzerinde ortak bir kanun mu var kadınlar evinde oturmalı, erkekler çalışmalı diyen?O zaman doktor da olmasın, hemşirede olmasın ne de olsa evde çocuğuna bakmak için dünyaya gelmiş bir yaradılışı olan canlı değil mi?Sizin bu söylediğiniz “Kadınlar okutulur mu hülooğğ” diyip, daha sonra doktora gidince Bayan doktor arayanlarla aynı.

O zaman kadınlara seçme seçilme hakkı veren ulu önderin düşünceleri de size saçma geliyor?Eğer bu düşünceleriniz, genel hayatınızda etkense bunu uygulayan bazı Bedevi ülkeler var, orada yaşama imkanınız varsa yaşayabilirsiniz.

Türk toplumu, geçmişte kurultaylarda hatunlardan fikir alan bir millettir.Kadınlar Analarımızdır, bacılarımız, eşlerimizdir.Onların düşünmeye hakkı olduğu kadar, çalışmaya çabalamaya da hakları var.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2021, 05:28:24 PM
Last edit: August 06, 2021, 09:06:58 PM by Ozkance

Yazılanlar
Hayata bakış açımız birbirine taban tabana zıt olduğu için sizin düşüncelerinizin mantıklı ve tutarlı bir tarafını göremiyorum.Dünya üzerinde ortak bir kanun mu var kadınlar evinde oturmalı, erkekler çalışmalı diyen?O zaman doktor da olmasın, hemşirede olmasın ne de olsa evde çocuğuna bakmak için dünyaya gelmiş bir yaradılışı olan canlı değil mi?Sizin bu söylediğiniz “Kadınlar okutulur mu hülooğğ” diyip, daha sonra doktora gidince Bayan doktor arayanlarla aynı.

O zaman kadınlara seçme seçilme hakkı veren ulu önderin düşünceleri de size saçma geliyor?Eğer bu düşünceleriniz, genel hayatınızda etkense bunu uygulayan bazı Bedevi ülkeler var, orada yaşama imkanınız varsa yaşayabilirsiniz.

Türk toplumu, geçmişte kurultaylarda hatunlardan fikir alan bir millettir.Kadınlar Analarımızdır, bacılarımız, eşlerimizdir.Onların düşünmeye hakkı olduğu kadar, çalışmaya çabalamaya da hakları var.

Yazımı iyi okurlarsa cümlelerimi iyi analiz ederlerse kadınların çalışmasına karşı olmadığım daha iyi anlaşılır;
Kadın doktor olmasın değil,
Kadın avukat olmasın değil,
Kadın öğretmen olmasın değil,
Kadın mühendis olmasın değil,
Kadın düz işçi ve düz memur olmasın. Yazımı çarpıtmasalar keşke 😊
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
August 06, 2021, 06:00:59 PM

Adına ne derseniz deyin nasıl saklamaya çalışırsanız çalışın açıkça kadın düşmanlığı yapıyorsunuz. Bu kabul edilemez. Gittiğiniz kahveyi değiştirin bu normal bir kahve sohbeti değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 06, 2021, 06:05:32 PM

Öncelikle siyasetçilerin,  mühendis, doktor, fizikçi, profesör lerden daha fazla maaş almamasını sağlardım.  
Siyasetçi olmanın kaymaklı taraflarını ortadan kaldırırdım ki  gerçekten vatan sever kişiler siyasete girsin. Köşeyi dönmek isteyenler değil.    

- Yalan söylemeyi özellikle siyasetçiler için yasaklar ve cezasını büyük yapardım.  

gerisi zaten çözülür. Bak bakalım o zaman kaç siyasetçi kalıyor sahnede.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
August 06, 2021, 06:10:51 PM

İşinin ehline işi verirdim malum ülkemizde bilgisi olanın yetkisi yok; yetkisi olanın bilgisi yok en büyük sorun bundan kaynaklanıyor. Ve en çok yatırımı eğitim sektörüne yapardım. Başka yolu yok abi bugün dünün enkazı ama yarın genç neslimize olan mirasımız olacak onlar ne kadar iyi eğitim alırlarsa gerimizde küfredecek bir nesil değil vefayla anacak bir nesil bırakırız.
Ozkance (OP)
Full Member

View Profile
August 06, 2021, 06:24:47 PM

Adına ne derseniz deyin nasıl saklamaya çalışırsanız çalışın açıkça kadın düşmanlığı yapıyorsunuz. Bu kabul edilemez. Gittiğiniz kahveyi değiştirin bu normal bir kahve sohbeti değil.

Kadın düşmanlığı yapanlar bu ülkede kadınları erkek gibi çalıştıranlardır. Kadın evinde otursun meselesi değil bu. Kadın parasına alışmış erkek psikolojisi. Size Kemal Sunal'ın Şendul Şaban filmini izlemenizi tavsiye ederim. Ne güzel özetlemiş kadının çalışmasını. Kadınlar çalışarak daha fazla yıpranıyor. Eğer bir de erkek çalışmazsa evin erkeği kadın oluyor. Bu ne erkek fıtratına sığar ne de kadın
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 331

View Profile
August 06, 2021, 08:40:34 PM

Bir siyasetçi olsam, hatta direkt olarak cumhurbaşkanı olsam neyi değiştirirdim biliyor musunuz? Ülkeye yerleşmiş bu pislik sistemi değiştirirdim. Yıllardır ülkede değişmeyen ve değişmesi gereken asıl şey sistemdir, zihniyettir. Avrupa'da bundan daha iyisini yapmayı başaran ülkeler nasıl böyle bir seviyeye geldi ki sonuçta? Tabi ki de ülkeye doğru bir sistemi oturtarak. Ülkenin sistemi ve yönetim zihniyeti değiştiği takdirde her şey hızlı bir şekilde düzelmeye başlayacaktır.

Yani demek istediğim, kurtuluş sadece yönetenlerin değişmesinde değildir. Biri gider yerine başkası gelir. Ama bu yozlaşmış sistem olduğu sürece yerine gelen kişinin de aynı şeyi yapıp yapmayacağı meçhuldur. Bu yüzden de ben cumhurbaşkanı seçilsem yapacağım ilk iş, köklü değişikliklere giderek demokrasiyi yeniden canlandırmak ve ülkeyi gerçek anlamda rayına oturtmaya başlamak olurdu.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 06, 2021, 09:06:52 PM

Her şeyin başında adaleti sağlarsanız bir çok şey kendiliğinden çözülecektir. Kurallar katı olmalı hiç bir şekilde esnetilmemeli.

Tüketenden çok üreten teknoloji ve bilime sürekli yatırım yapıp geliştiren bir ülke inşaa edilirse ekonomik refah ile birlikte çoğu sorunlar giderilir.

Eğitim sistemi sil baştan yenilenmeli sınıf geçme vs olmamalı yani  çocuklar sınıf geçmek için ders çalışmamamalı ezberin önüne geçilmeli ve yetenekleri doğrultusun istediği sevdiği severek çalışabileceği mesleklere yönlendirilmeli
Geçenlerde bir sokak röportajı izledim  neredeyse 10 kişiden 1-2 tanesi tahsil gördüğü ile alakalı meslek yapıyor.

-Ekonomi
-Adalet
-Eğitim Sistemi 
-Planlama
-Disiplin
-Liyakat

Bunların çoğu değişsin AB sizi bünyesine almak için kapınızı çalar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
August 06, 2021, 09:19:54 PM

Başlıca sorun eğitim. eğitim düzeldikçe bütün sorunlar kendi kendine çözülür arkadaşlar. o yüzden çok fazla madde yazmaya gerek yok. bir ülkenin gelişmişliği, eğitim sistemiyle net bir şekilde görülebilir. düzgün bir eğitim değişikliğiyle tüm ülke güzel günler görebilir. buna siyaset bilimi de dahil.
Distraction
Sr. Member

Activity: 2058
Merit: 398

View Profile
August 06, 2021, 10:43:41 PM

Nereden başlayayım hiç bilmiyorum. Ülkede değişmesi gereken o kadar çok şey var ki. Aslında bu sorunların kökenine inip direkt olarak kökten bir değişiklik yapmak gerek. Ondan sonra da ekonomi, hukuk, sağlık vb. gibi alanlarda ülkenin daha iyiye gitmesini sağlayacak her türlü değişikliklere sıra gelecektir. Adımları doğru atmak her zaman önemli bir konudur. İyi bir siyasetçi olmak bu devirde kolay bir şey değil. "Siyasetçi" adı altında bir sürü ciğeri beş para etmez insan türedi son zamanlarda. İyi bir siyasetçi olmanın yolu, ülkeye olması gerektiği gibi hizmet etmekten geçiyor.

███████████████████████████████▀▀▀▀
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
August 07, 2021, 12:29:12 AM

Benim ilk yapacağım şey işsizliği önlemek için seferberlik başlatmak olurdu. Çünkü ne derseniz deyin işsizliğin yüksek olduğu toplumda refah her zaman düşük kalacaktır. İşsizliğe neden olan ne varsa hep işçi hem işveren lehine çözmek için çok uğraşırdım. Nacizane düşüncem. İkinci önemli şey de enflasyonun %5 seviyesine inmesidir. Gelişmiş ülkelerde fiyat istikrarlıdır enflasyon düşüktür. Ülkenin yatırım cazibesi artar.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
August 07, 2021, 05:53:49 AM

Kadın düşmanlığı yapanlar bu ülkede kadınları erkek gibi çalıştıranlardır. Kadın evinde otursun meselesi değil bu. Kadın parasına alışmış erkek psikolojisi. Size Kemal Sunal'ın Şendul Şaban filmini izlemenizi tavsiye ederim. Ne güzel özetlemiş kadının çalışmasını. Kadınlar çalışarak daha fazla yıpranıyor. Eğer bir de erkek çalışmazsa evin erkeği kadın oluyor. Bu ne erkek fıtratına sığar ne de kadın

Adına kadın düşmanlığı denen şeyin ne olduğunu biliyorsun halen olmadığını savunuyorsun. Sen kafandaki kadın figürünü eve hapsetmeye çalışan birisin. Öyle olmasa bunu savunmaya çalışmazsın. Kadının senden üstün olabileceği fikir bile seni yerlere seriyor. Yukardaki yazdıkların bunu zaten gösteriyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████