Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:37:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum dominance'ın ilk 10 coin çıkarılırsa diğer coinlerin tümünü geçmesi  (Read 116 times)
Pierre 2 (OP)
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
August 09, 2021, 06:53:32 AM
Last edit: August 09, 2021, 07:22:42 AM by Pierre 2
Merited by EFS (2)

Coinmarketcap e bakarken ilginç bir durumla karşılaştım.

Major coinleri saymazsak Ethereum dominance ı ciddi bir derecede artmış ve diğer coinlerin tamamını geçmiş. Bu en son Ocak 2021-Mart 2021 arasında olmuş ve diğer coinlerde 6 ay süren bir ralli ile sonuçlanmış. Geleceği görme anlamında söylemiyorum fakat ilginç bir veri gibime geldi. Ethereum'un 1.5 yıllık performansı gerçekten göz doldurmuş.
1714837049
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714837049
Reply with quote  #2

1714837049
Report to moderator
1714837049
Hero Member
*

Ignore
1714837049
Reply with quote  #2

1714837049
Report to moderator
1714837049
Hero Member
*

Ignore
1714837049
Reply with quote  #2

1714837049
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
August 09, 2021, 07:02:35 AM

Ethereum POS kararı aldığı günden beri yükseliş beklentisi taşıyordu zaten.
32 ETH'lik node'ların kilitlenmeye başladığında insanlar 300-400$'dan başladı ETH kilitlemeye. Haliyle bu adamların 2 yıl boyunca likite dönemeyecekleri bu paradan beklentileri yüksek olacaktı.
Bence bu dönem ETH'nin dönemi olabilir. POS geçişi ile emisyon miktarı da azalacak ve hatta negatife dönecek belki. Satış baskısını birden kırabilir.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
August 09, 2021, 08:14:43 AM

Bunlar güzel haberler. ETH artık iyi bir boğa yapmalı ve altcoinleri ğeinden sürüklemeli diye düşünüyorum. Zaten geçen hafta ETH Binance için konuşursak hacim bakımından BTC'yi geride bırakan işlemlere sahipti. Böyle olması açıkçası beni umutlandırıyor

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
August 09, 2021, 11:57:56 AM

Bence ethereum dominansı dahada yükselebilir. Altcoin rallisi için biraz daha zamana ihtiyac var gibi. Altcoinler
Ethereumun uzun vadede bitcoini geçebileceğini düşünüyorum. Bir gün her birinci geriden gelen biri tarafından geçilir. Hayatın kanunu. Smiley

ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
August 09, 2021, 12:01:59 PM

Eth'nin yükselişi altcoinler için olumlu bir durum. Bu gidişle daha da yükselecek gibi duruyor. Bu durum bence btc'yi de olumlu etkiliyor gibi duruyor.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
August 10, 2021, 05:10:48 AM

geçmiş boğa dönemlerindeki (boğa; at, camış, buzağı dönemi :d) beklentiler, ethereum'un fiyatının şişmesi sonrası, paranın ethereum'dan ethereum tabanlı tokenlere akması yönünde olurdu. bu açıdan değerlendirildiğinde, benzer beklentiler oluşturmak gerekirse, ethereum'un önce hak ettiği fiyata ulaşması ve sonrasında balonlaşması ile paranın ethereum tabanlı bazı tokenlere akması da beklenebilir. gerçeği bu tip temel analizleri pek sağlıklı bulmuyorum çünkü o dönem güçlü bir ico furyası da vardı ama hatırlatmak amacıyla yazmış bulundum.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 10, 2021, 05:23:52 PM
Merited by EFS (8)

ilginç yorumlara açık bir grafik açıkçası.
dominance in total cap üzerindeki etkilerine farklı bakış açılarıyla bakmak lazım.
mesela bu listedekileri genesis block üzerinden değerlendirmek de lazım, örneğin ether genesis block ile 72m coin ico katılımcılarına dağılmış, keza cardono da ico sonrası genesis ile milyonlar belki milyarlar (grafik veya data aramadım) dağıtmış. ripple i söylemiyorum bile, genesis bloğu yok!!?
diğerlerinde de benzer durumlar var. haksız da değiller çünkü, developing, marketing, accounting bunlar bir kişi ya da ekip tarafından karşılanabilecek masrafsız platformlar değil. fakat şu var, zamanında 1 dolara icodan almak ile, piyasadan almak arasındaki farka değinmek istedim. piyasadan aldıkların ekosistemdeki katılımcılar tarafından üretilmiş coinler, icodakiler ise hazır basılmış değerleri ifade ediyor.
fakat günümüz piyasa verileri ile değerlendirdiğimiz zaman bu icodan alınmış neredeyse bedava maliyetli coinler güncel fiyatlarla çarpıldığında total cap de inanılmaz artışlara neden oluyor.

zaten bu yüzden cryptocoin dediğin zaman bitcoin ve diğerleri diye ayrıştırıyorsun.
diğerleri tarafına bakarsak da ether in verisinden ziyade ether v2 pos sistemini halihazırda uygulamış binance smart chain daha çok dikkatimi cezbetti.
----
eth genesis: 72m
block rewards: 45m
total suply: ~117m (6 yıldır kazılan miktar daha icoda dağıtılanın %60ı)
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1257

View Profile
August 10, 2021, 09:43:05 PM

Ethereum altcoinlerin başını çeken en büyük major coin bizim gözümüzde.

Ethereumdaki yükselişç diğer altcoinlere eninde sonunda yansıyacaktır bence.Tekrardan bir ralli gelir mi bilmiyoruz ama bu grafik ve veriler bunu gösteriyor sanki dediğiniz gibi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
August 12, 2021, 10:21:26 PM

Ethereum zaten güncellemeleri ve onların reklamıyla bu senenin favorilerindendi. EIP-1559 sonrası şimdiden 100M$lık eth yakıldı tabi bunun etkisi fiyata uzun dönemde olsada satış baskısını azalttığı da bir gerçek. Belli mi olur belki kral BTC nin tahtını da elinden alır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: