Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:31:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni ÖTV matrahları belli oldu  (Read 340 times)
Red Pie (OP)
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
August 13, 2021, 05:10:19 AM

Yeni özel tüketim vergisi matrahları belli oldu. bu gece yayınlanan resmi gazeteye göre binek araçlarda matrah değişti. 85 bin lira olan matrah 92 bin liraya, 130 bin olan matrah 150 bin liraya yükseltildi. matrah limitlerinin yükseltilmesiyle beraber sıfır binek arabalarda 250-300 bin lira fiyatı olan araçlarda yaklaşık 30-40 bin lira arası fiyat düşüşü bekleniyor.

https://www.cnnturk.com/amp/ekonomi/son-dakika-otv-matrahi-ne-demek-yeni-otv-duzenlemesi-2021-detaylari-belli-oldu-yeni-otv-matrah-duzenlemesi
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
August 13, 2021, 05:25:16 AM

Eğer doğru anladıysam 85 binlik matrah 92 bine çıktıysa arada 7 bin lira matrah olaran araçlar bir düşük ÖTV durumundan faydalanacak o 7 bin liralık farkta çok otomobil olduğunu düşünmüyorum 130-150 değişikliğinde makas 20 bin olmuş ama 130 bin ve altı matrah aynı kalmış 150-130 arasındaki modellerde fiyat düşmesi olabilir o da maksimum 5-10 aracı etkiler biraz göz boyamaya döndü bu keşke ÖTV indirimi yapsalar 1 araç ben alıyorum 2 araç devlete alıyorum sorun matrahta değil sorun verginin miktarında araç özel tüketim değil, içinde bulunduğumuz zamanın bir ihtiyacıdır Avrupa’da 1000-1500 birim para olan araç türkiyede 80-100 bin birim burada bir saçmalık var

Edit : @verbakalim ÖTV artmadı matrahı araştırın fiyat düşüklüğü bazı araçlarda söz konusu olacak. Kabaca matrahtan bahsedersek, ürünün fiyatının girdiği ÖTV limiti olarak düşünebilirsiniz 131-150 binlik araba eskiden yüksek ÖTV’ye girerken şimdi düşük ötv kısmına alınacak

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 13, 2021, 05:31:55 AM

Eski oran ile 150 bin TL olan bir araç %80 ÖTV ile 319 bin TL ye satılırken, şimdi aynı araç fiyatı 266 bin TL ye satılması gerekiyor. Bayiler bu fiyatı ne kadar yansıtırlar bilemiyorum. Genelde zammı fazlasıyla yaparlar ama indirimi tam anlamıyla yansıtmazlar. ÖTV dilimlerinin limitlerini arttırmaları gerekiyordu her şeye zam yapılırken bu dilimlere yapılmaması zaten saçmalıktı.

Bana sorarsanız ÖTV oranlarının düşürülmesi gerekir %80 ÖTV nedir yada ne bileyim ilk araba alana ÖTV düşük olsun her eve bir araç şart araba lüks olmaktan çıktı artık. Yat alıyorsunuz ÖTV sıfır yatta ihtiyaç canım değil mi?
Yat ve teknelerde KDV %1 ÖTV %0

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
August 13, 2021, 05:38:53 AM

Eski oran ile 150 bin TL olan bir araç %80 ÖTV ile 319 bin TL ye satılırken, şimdi aynı araç fiyatı 266 bin TL ye satılması gerekiyor. Bayiler bu fiyatı ne kadar yansıtırlar bilemiyorum. Genelde zammı fazlasıyla yaparlar ama indirimi tam anlamıyla yansıtmazlar. ÖTV dilimlerinin limitlerini arttırmaları gerekiyordu her şeye zam yapılırken bu dilimlere yapılmaması zaten saçmalıktı.

Bana sorarsanız ÖTV oranlarının düşürülmesi gerekir %80 ÖTV nedir yada ne bileyim ilk araba alana ÖTV düşük olsun her eve bir araç şart araba lüks olmaktan çıktı artık. Yat alıyorsunuz ÖTV sıfır yatta ihtiyaç canım değil mi?

Hocam bayilerin eline geçen ekstra bir durum yok devlete vereceği vergiyi vermeyecek daha az verecek yani bir araçta 40-50 bin lira vergi vermeyecek devlette bunu almayacak ve bazı model araçta dolaylı yoldan fiyat düşürmeye gidecek ayrıca katılıyorum ilk araba alana ÖTV indirimi olmalı dediğim gibi 1 araç bana 2 araç devlete bankadan kredi çekiyorsan banka 1 araçta bana al diyor 1 araç alırken  4 araç parası çıkıyor cebimizden yat olayı da zaten tam başına bir komedi adamların aldığı yakıtta bile vergi yok

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
verbakalim
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 622

View Profile
August 13, 2021, 05:56:49 AM

Abilerim müjdeli haberlere oluşan allerjim depreşti. Bunun sonunda illa bize bir pay çıkar. Detaylarına girmeden haberi yüzeysel baktım. Sonuç hoşlanmadım. Algıda seçicilik zam dedim. Cheesy

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
August 13, 2021, 05:59:11 AM

Anladığım kadarıyla ÖTV indiriminden ziyade ÖTV güncellemesi olmuş. Artan kurlardan ötürü araç satışları düşünce zoraki makasları yukarı çekmişler. Etkisi olur mu tartışılır. Araba almak için ölüp bitenlerin işine gelir. Zaten parası olmayana yaramaz. Şahsen param olmasına rağmen 4 teker bir tenekeye ev parası gömmem. Diyeceksiniz o fiyata ev mi var diye, benim yaşadığım yerde var.
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 13, 2021, 06:02:32 AM

Yönetimin en büyük yanlışlarından biri de bu ÖTV, sadece göz boyanmış o kadar. ÖTV'nin yüksek tutulmasının tek nedeni kasaya para girmesi değil cari açığı kapatmak. Ötv yüksek olsun ki millet az araç alsın ve yurt dışına döviz çıkışı az olsun diye düşünüyorlar. Ama bu başlı başına yanlış. Ötv yüksek olunca doğru millet az araç alıyor ve bu sebeple ülkede ikinci el araç sayısı artıyor.

İkinci el aracın çok olması demek daha fazla yakıt demek. Daha fazla yakıt demek daha fazla perol alımı ve yüksek döviz çıkışı demek.

İkinci el aracın fazla olması demek daha fazla CO2 gazı demek.

İkinci elmaracın fazla olması demek daha fazla yedek parça alınması ve daha fazla döviz çıkışı demek yanş yüzünün astarını geçmesi demek.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 13, 2021, 08:11:56 AM

Yönetimin en büyük yanlışlarından biri de bu ÖTV, sadece göz boyanmış o kadar. ÖTV'nin yüksek tutulmasının tek nedeni kasaya para girmesi değil cari açığı kapatmak. Ötv yüksek olsun ki millet az araç alsın ve yurt dışına döviz çıkışı az olsun diye düşünüyorlar. Ama bu başlı başına yanlış. Ötv yüksek olunca doğru millet az araç alıyor ve bu sebeple ülkede ikinci el araç sayısı artıyor.

İkinci el aracın çok olması demek daha fazla yakıt demek. Daha fazla yakıt demek daha fazla perol alımı ve yüksek döviz çıkışı demek.

İkinci el aracın fazla olması demek daha fazla CO2 gazı demek.

İkinci elmaracın fazla olması demek daha fazla yedek parça alınması ve daha fazla döviz çıkışı demek yanş yüzünün astarını geçmesi demek.

Karbondioksiti umursadıklarını düşünmüyorum, ilk söylediğiniz mantıklı olabilir araç satışını azaltıp döviz çıktısını azaltmak, ama onda da saçmalık şurada üreten 1 kazanıyorsa ülkede bir şey yapmadan 2 fazla kazanıyor, 3 birime satılan aracın 2 birimi ülkeye 1 birimi satana gidiyor, devlete de 2 katı fazla girdi oluyor, o mantıkta çürüyor,
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 13, 2021, 08:26:14 AM

Hocam bayilerin eline geçen ekstra bir durum yok devlete vereceği vergiyi vermeyecek daha az verecek yani bir araçta 40-50 bin lira vergi vermeyecek devlette bunu almayacak ve bazı model araçta dolaylı yoldan fiyat düşürmeye gidecek ayrıca katılıyorum ilk araba alana ÖTV indirimi olmalı dediğim gibi 1 araç bana 2 araç devlete bankadan kredi çekiyorsan banka 1 araçta bana al diyor 1 araç alırken  4 araç parası çıkıyor cebimizden yat olayı da zaten tam başına bir komedi adamların aldığı yakıtta bile vergi yok
Son dönemlerde bayilerin yaptığını bilmiyorsunuz sanırım... Bazı limitteki araçların faturalarını 230 bin TL den kesiyorlar yani %50 ÖTV limitinde ama satarken 260-270 bin TL den satılıyor dolayısıyla tam limitte fatura kesiliyor ama fazla paraya satılıyor. Şimdide buna benzer işlere girişecekler diyelimki araç fiyatı 130 bin TL ile geliyordu bu seferde 150 ye geliyor araç diyerek buradan 20 bin TL fazlasına satılabilir. Şimdi talep fazla olunca araç bulmakta zor olunca bütün kozlar ellerinde. İşinize gelirse alın diyorlar kısaca.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 13, 2021, 08:32:36 AM

Hocam bayilerin eline geçen ekstra bir durum yok devlete vereceği vergiyi vermeyecek daha az verecek yani bir araçta 40-50 bin lira vergi vermeyecek devlette bunu almayacak ve bazı model araçta dolaylı yoldan fiyat düşürmeye gidecek ayrıca katılıyorum ilk araba alana ÖTV indirimi olmalı dediğim gibi 1 araç bana 2 araç devlete bankadan kredi çekiyorsan banka 1 araçta bana al diyor 1 araç alırken  4 araç parası çıkıyor cebimizden yat olayı da zaten tam başına bir komedi adamların aldığı yakıtta bile vergi yok
Son dönemlerde bayilerin yaptığını bilmiyorsunuz sanırım... Bazı limitteki araçların faturalarını 230 bin TL den kesiyorlar yani %50 ÖTV limitinde ama satarken 260-270 bin TL den satılıyor dolayısıyla tam limitte fatura kesiliyor ama fazla paraya satılıyor. Şimdide buna benzer işlere girişecekler diyelimki araç fiyatı 130 bin TL ile geliyordu bu seferde 150 ye geliyor araç diyerek buradan 20 bin TL fazlasına satılabilir. Şimdi talep fazla olunca araç bulmakta zor olunca bütün kozlar ellerinde. İşinize gelirse alın diyorlar kısaca.

Böyle yapan bir bayi denk gelirse nereye şikayet edebiliriz hocam, mutlaka vardır bunları denetleyen bir mekanizma, bunlar kabul edilemez, kendisi hem az vergi ödeyecek, hem de insanlara araçları daha pahalı satacak, var mı böyle bir durum, burası muz cumhuriyeti mi diyeceğim de demesem daha iyi galiba Smiley
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
August 13, 2021, 08:34:18 AM

Sıfır araç alabilecek güçte olmadığım için konunun beni ilgilendiren bir tarafı yok. Ancak alacak arkadaşlar için güzel bir haber olmuş. İkinci ellerin fiyatları düşerse benim ve neredeyse toplumun yüzde 90’ının alanına girer. O yüzden önemli soru şu ikinci elde fiyatlar düşer mi?
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
August 13, 2021, 10:32:41 AM

2. el araçlarda fiyat düşüşü beklemeyin. Eskiden 230-280 bin lira arasında alınabilecek bir araç yoktu, yeni düzenleme ile o fiyatlara sıfır araç alınmaya başlanacak olan biten bu. 6 ay önce 230'a satılan araçlar 280'e çıkmıştı, yeni düzenleme ile beraber 245-250 civarına alınabilecek bu arabalar. Tabi bayiiler vergi indirimi geldi nasıl olsa diyerek fiyatlara zam yaparsa çok fazla etkisi olmaz bu düzenlemenin de.

Kia Sportage, Seat Arona, Ford Focus, Hyundai i20 gibi araçlarda 25-30 bin indirim, hiç yoktan iyidir Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Distraction
Sr. Member

Activity: 2044
Merit: 398

View Profile
August 13, 2021, 10:39:26 AM

Göz boyamak için yapılmış bir hareketten başka bir şey değil aslına bakarsanız. 250-300 bin TL değerinde bir araç 40-50 bin TL inse ne yazar ki. Her şeyden önce tabi olumlu bir haber, en azından daha aşağıya çekilmiş oluyor. Arkada bir dalavere dönmezse tabi. Ancak normalde olması gereken fiyatı 30 bin TL olan bir araç burada 300 bin TL'ye ya da 250 bin TL'ye inse ne değişecek? Bir yandan bizim alım gücümüz yine düşmeye devam edecek ve yine aynı yola çıkacağız.

Şunun herkes farkındadır ki asıl problem alım gücü, ekonomi. Bu iyiye gitmediği sürece araç fiyatları böyle bir iniş gösterse bile insanların maaşı enflasyon karşısında erimeye devam edeceği için bir döngüye girilecek.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
August 13, 2021, 01:05:11 PM

2. el araçlarda fiyat düşüşü beklemeyin. Eskiden 230-280 bin lira arasında alınabilecek bir araç yoktu, yeni düzenleme ile o fiyatlara sıfır araç alınmaya başlanacak olan biten bu. 6 ay önce 230'a satılan araçlar 280'e çıkmıştı, yeni düzenleme ile beraber 245-250 civarına alınabilecek bu arabalar. Tabi bayiiler vergi indirimi geldi nasıl olsa diyerek fiyatlara zam yaparsa çok fazla etkisi olmaz bu düzenlemenin de.

Kia Sportage, Seat Arona, Ford Focus, Hyundai i20 gibi araçlarda 25-30 bin indirim, hiç yoktan iyidir Smiley

Iste aradıgım yorum bende tam sızın gıbı dusunuyorum hocam ıkıncı elcıler bu fıyatları gorup fıyat dususu yapmazlar hatta bıraz daha ılerı gıdeyım bence bu matrahları onceden ogrenıp fıyatları yukseltmıs bıle olabılırler onceden sımdı de ortalama satıs fıyatına satacaklar

emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 329

View Profile
August 13, 2021, 01:17:21 PM

Sıfır araçlarda bu kadar düşüş olması şu anki şartlarda bir mucizeydi açıkçası. Buna da şükür.  Grin  Ancak yine ütopik fiyatlara satılacak arabalar orası ayrı. Bu ÖTV düzenlemesinin en büyük etkisi milyonluk arabalara olacak. Mesela 5 milyonluk bir aracın 2.5 milyona düşebileceği falan konuşuluyor. Alamayacağım için beni ilgilendirmiyor tabi.  Grin  Yine zenginler yaşadı, diğerleri aynı kaldı.

Ayrıca ikinci el piyasasının ben çok değişeceğini düşünmüyorum. Yine 0 model araçlardan daha pahalı 2. el otomobiller görmeye devam ederiz. Sahibinden fırsatçı kaynıyor zaten.

███████████████████████████████▀▀▀▀
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
August 13, 2021, 03:25:53 PM

Iste aradıgım yorum bende tam sızın gıbı dusunuyorum hocam ıkıncı elcıler bu fıyatları gorup fıyat dususu yapmazlar hatta bıraz daha ılerı gıdeyım bence bu matrahları onceden ogrenıp fıyatları yukseltmıs bıle olabılırler onceden sımdı de ortalama satıs fıyatına satacaklar

Önceden haberleri olacağını düşünmüyorum, bunu öğrenebilecek kişiler zaten 200 bin liralık araba satan insanlar değildir. Milyon dolarlık araçları satan lüks galerileri işletiyorlardır Smiley
Araç almak için bekleyenler duruma çok sevinmiş gördüğüm kadarıyla. Son 1-2 hafta içerisinde araç alanlar da çok sinirli. Bir gecede 300 bin liraları 250'ye düştü Cheesy

Bayiiler araç fiyatlarını güncelledi. Fena değil indirimler, çoğu marka gerçekten yansıttı. Tabi ellerinde araç var mı yok mu ona bakmak lazım Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 13, 2021, 04:05:49 PM

Mercedes bayisinde bir arkadaşım çalışıyor ve sürekli alım satımda yapıyor kendisi. Bu ÖTV indirimi sonrası onu aradım ve direk sordum biliyor araba alacağımı aslında bayiler biraz indirim yaptılar ama pek bir değişiklik olacağını sanmıyorum dedi. Ya ikinci el'de fiyatlar nasıl dedim orası yangın yeri hiç değiştirmezler diyor Smiley

mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1277

View Profile
August 13, 2021, 04:09:42 PM

Millete güzel yasladılar

Honda civic 2 ay önce 270 bindi düne kadar 318k seviyelerinde satılıyordu ki cidden o fiyata da satıldı şimdi ise fiyat 265 bin tl

vatandaşını seven böyle başka bir ülke varmı acaba.

adamlar bir gün önce araç aldı diye 50 bin lira zarar yazdı yazık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 955

View Profile
August 13, 2021, 05:04:53 PM

Millete güzel yasladılar

Honda civic 2 ay önce 270 bindi düne kadar 318k seviyelerinde satılıyordu ki cidden o fiyata da satıldı şimdi ise fiyat 265 bin tl

vatandaşını seven böyle başka bir ülke varmı acaba.

adamlar bir gün önce araç aldı diye 50 bin lira zarar yazdı yazık.

Ben olsam hukukî süreci başlatırdım.Bu oluşan zararın muhattabı ne araç bayisidir, ne de kişidir.Burada 40-50 bin lira gibi bir mağduriyet söz konusudur.Eğer dün araç alan bir kişi olsaydım, aradaki farkın ödenmesi için talepte bulunurdum.

Büyük ihtimalle reddedilirdi ancak yine de ben savaşımı verirdim.Bu ÖTV matrahını duyunca aklıma gelen ilk şey dün araç alan kişiler oldu.

Ayrıca bu ÖTV matrahının etkilediği araç sayısı da iki elin parmaklarını geçmiyor bunu söyleyeyim.Renault’da 3 araç sadece etkileniyor, diğerleri aynı paraya satılmaya devam ediyor.Biraz göz boyamak için yapılan formalite çalışması.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1451

Cashback 15%

View Profile WWW
August 13, 2021, 05:48:12 PM

hyundai bayan'ı ve kona'yı yakın takibe aldım. fazla para vermemek için bu iki araç uzun zamandır radarımdaydı ama bu son ötv muhabbeti ile belki bir şeyler değişir. kona için fiyat değişikliği olacağını düşünmüyorum bayan güzel bir sürpriz yapabilir. fazla yakması ve tipsiz bir araç olması dışından pek bir sıkıntısı olmayan araç. liste güncellensin de gidip alayım.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: