Bitcoin Forum
May 02, 2024, 07:44:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nvidia Reflex Teknolojisi  (Read 44 times)
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 879

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 18, 2021, 01:44:47 PM
Merited by Ozkance (1)

Nvidia Reflex Rekabetçi oyunlarda gecikmeyi optimize etmeye ve ölçmeye yönelik yeni bir teknoloji.

Yeni GeForce RTX 30 Serisi GPU'larımızın yanı sıra, rekabetçi oyunlardaki sistem gecikmesini (tıklama-görüntüleme arasında geçen süredeki gecikme olarak da bilinir) ölçüp azaltan devrim niteliğindeki GPU, G-SYNC ekran ve yazılım teknolojilerinden oluşan bir paket olan NVIDIA Reflex'i kullanıma sunuyoruz. Sistem gecikmesinin azaltılması, PC'nin ve ekranın kullanıcı tarafından yapılan fare ve klavye komutlarına daha hızlı yanıt vermesini sağlayarak oyuncuların düşmanlarını daha hızlı bir şekilde ele geçirip, daha yüksek isabetle vurabilmesine olanak verdiğinden, rekabetçi oyuncular için kritik önem taşır.

Nvidia Reflex teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz. Anlatılanlara göre güzel bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor tabi bu sistemden yaralanmak için gerekenleri aşağıda belirttim birde oynadığınız oyunun reflex desteği olması gerekiyor Smiley
Videoda biraz daha detaylı anlaşılabiliyor eğer Asus pg259qn model monitörünü alabilirsem sistemimi reflex e uygun hale getirmeyi planlıyorum.

- Geforce RTX 30 serisi ekran kartı

- Nvidia Reflex teknolojisini destekleyen fareler
https://shiftdelete.net/iste-nvidia-reflex-teknolojisini-destekleyen-fareler

- Nvidia Reflex destekli bir monitör (sanırım çok az sayıda monitör destekliyor)

Nvidia Reflex teknolojosini anlatan bir video
https://www.youtube.com/watch?v=ZeZwYX6MNks

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/news/reflex-low-latency-platform

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
1714679090
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714679090
Reply with quote  #2

1714679090
Report to moderator
1714679090
Hero Member
*

Ignore
1714679090
Reply with quote  #2

1714679090
Report to moderator
1714679090
Hero Member
*

Ignore
1714679090
Reply with quote  #2

1714679090
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714679090
Hero Member
*

Ignore
1714679090
Reply with quote  #2

1714679090
Report to moderator
1714679090
Hero Member
*

Ignore
1714679090
Reply with quote  #2

1714679090
Report to moderator
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1246

View Profile
August 18, 2021, 05:03:02 PM

Hocam bir kaç konudur görüyorum rekabetçi oyunları en üst seviyede donanımlarla deneyimlemek istiyorsunuz. Bu yönlüde araştırma yapıyorsunuz baktığınız donanımlar en üst seviye 360hz monitör rx30 serisi ekran kartı vs. Hepsini toplamak isterseniz çok kallavi ücret çıkıyor. Belki oynayıp sıkılacaksınız bir süre sonra sadece en azından donanımları üst seviyede bir internet cafeye gidip deneyimlemizi öneririm. Mesela İstanbul'da oturuyorsanız Beşiktaş'ta adeks cafeye uğrayabilirsiniz. Valorant ve CS:GO oyunlarında bir çok profesyonel oyuncular bile 360hz monitörlere geçmediler halen tabi ki sizin tercihiniz hepsi saygı duyarım.

''Belki oynayıp sıkılacaksınız'' böyle bir sistemde sıkılmazsınız da hayat işte belki yoğunluğunuz başka yerlere evrilir Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 879

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 18, 2021, 05:39:27 PM

Hocam bir kaç konudur görüyorum rekabetçi oyunları en üst seviyede donanımlarla deneyimlemek istiyorsunuz. Bu yönlüde araştırma yapıyorsunuz baktığınız donanımlar en üst seviye 360hz monitör rx30 serisi ekran kartı vs. Hepsini toplamak isterseniz çok kallavi ücret çıkıyor. Belki oynayıp sıkılacaksınız bir süre sonra sadece en azından donanımları üst seviyede bir internet cafeye gidip deneyimlemizi öneririm. Mesela İstanbul'da oturuyorsanız Beşiktaş'ta adeks cafeye uğrayabilirsiniz. Valorant ve CS:GO oyunlarında bir çok profesyonel oyuncular bile 360hz monitörlere geçmediler halen tabi ki sizin tercihiniz hepsi saygı duyarım.

''Belki oynayıp sıkılacaksınız'' böyle bir sistemde sıkılmazsınız da hayat işte belki yoğunluğunuz başka yerlere evrilir Smiley

İstanbul'da değilim ama Adeksi biliyorum internet konusunda da çok iyiler zaten Beşiktaş'ta oturanlar bu konuda çok şanslılar Smiley

RTX 3060 yada RTX 3080 bir tane alacağım boş oyun harici mining yapacağım bu sebeple ekran kartı bana masraf sayılmaz hemde GTX 1070 kartımı 4 bine satmıştım üstüne 4 bin koyarsam zaten ekran kartını rahatlıkla alabilirim. Monitöre gelince çok istediğim bir monitör ama şuan 8 bin civarı fiyatı var ve bu fiyata almak istemiyorum Hepsiburada dan kasım ayındaki indirimle belki 5 bin seviyelerinden satılabilir yada temiz ikinci el alabilirim. Sıkılacağımı sanmıyorum iyi bir sistemde bir sürü farklı oyun deneyimleye bilirim. Bazen de sıkılıyorum o zamanda oynamıyorum zaten hırs  yaparak oyun kasmayı sevmiyorum oyunu keyif almak için oynamak lazım Smiley

Önceden 1080 144 Hz monitörüm vardı şimdi 2k kullanıyorum incelemelerini izledim bayağı güzel. Benim en büyük sorunum internet gecikmesi 75 Mb hızım var ama ping 22 İstanbul Bağcılar da 7 pingle çok daha iyi oynuyordum Smiley

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim belki benim gibi teknoloji meraklıları vardır Smiley

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
August 18, 2021, 07:03:44 PM

Günümüz dünyasında rekabetçi oyunları oynayan ve izleyen çok geniş bir kitle var. Ve bu kitle her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Bu oyuncu profiline özel monitörler, teknolojiler geliştirilmeye başlandı. Amaç tabi ki oyunculara alabilecekleri en iyi deneyimi yaşatmak. 1 ms monitörler vazgeçilmez hale geldi bu oyuncular için.

NVIDIA Reflex teknolojisi de rekabetçi oyunların oyuncularına harika bir kolaylık sağlayacak. Bu oyuncuların en büyük şikayeti bilirsiniz ki oyun içi gecikmelerdir. Grafikler vb. sorunlardan önce gecikme gelir. Bu teknoloji sayesinde oyuncuların oynadıkları oyunlardan çok memnun kalacağı şüphesiz. Fakat herkesin bu teknolojiden faydalanamayacak olması üzücü tabi. Maddi durumu yetmeyip belli bir kalitenin üzerinde bir sisteme sahip olmayanlar dezavantajlı bir şekilde oynamaya devam edecekler.
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 20, 2021, 06:59:15 AM

Bu gecikme süresini ben hiç farketmemiştim. Bana sanki oyunda vurduğum hemen iletiliyor gibi geliyor. Şaşırdım açıkçası. Yazılımsal bir gecikme olabileceğini biliyordum ama donanımsal bir gecikmenin olabileceğini öngöremedim.

Bu gecikme sanırım saniyenin çok çok altında. Ancak şu var asıl sorun bu değil. Asıl sorun oyunlarda online oynarken yaşanan gecikme. Ülkemizde internet altyapısı bu konuda çok yetersiz. Ne kadar da fibere geçsek de sorun çözülmüş değil. Çok eskiden bir Türk gencin ışınları anakartta durdurduğunu, eğer bu teknoloji gerçekleşirse bilgisayarın açılış hızının lambayı açıp kapamak ladar kısa sürede gerçekleşeceğini duymuştum. İşte bu gerçekleşirse sanırım oyunlar da hızlanır. Aynı yöntem internette de kullanılsa bu sorun kökten çözülecektir diye düşünüyorum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: