Bitcoin Forum
April 27, 2024, 08:45:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Negatifi yapıştırırım - (Post kasan üyelere)  (Read 388 times)
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 20, 2021, 06:44:37 PM
Merited by EFS (8), Bthd (5), SUPERSAIAN (4), Vispilio (3), jopen (2), xzone (1), gospodin (1), RaltcoinsB (1), 2run (1), execijutiere (1), ZekiBeyy (1), judas (1)

Burada son haftalarda bütün gününü buraya adamış ve makale makinası gibi sürekli başlık açan bazı üyeler var.
İsim vermeyeceğim ama elbette onlar kendilerini bilirler.  Sizin de gözünüze batmıştır.

Her ne kadar burası konu dışı (off topic )  olsa da, bunun anlamı internette bulduğum her makaleyi buraya yapıştıracağım anlamına gelmiyor.

Ben bu forumun eski bir üyesi olarak buraya girdiğimde nitelikli ve özgün içerikler görmek istiyorum.
Birileri merit kazanacak, level atlayacak diye önüne gelen bütün gazete kupürlerini buraya yapıştırmasına, tahammülüm yok.

Adam gibi düzgün konu açıp fikir beyan edip tartışma konusu sunanlara lafım yok.
Ama oradan buradan konu araklayıp gelip buraya yapıştıran,  google haberlere göz atıp sonra gelip burada konu açan  üyelere iyi gözle bakmadığımı belirtmek istedim. 

Motor gibi boyna konu açmanın anlamı yok. Bu hırs niye ? Bu hareketin doğal olmadığı her halinden belli oluyor.

Demek istediğim sanırım anlaşılmıştır.  Yani bokunu çıkartmayın. Ben bu durumun farkındayım ve bu forum benim yıllardır uğrak yerim. Dolayısı ile de burada böyle hırs yapmış üyelerin copy paste içeriklerini ve gündemden araklanmış beleş haberlerini görmek istemiyorum.

Bundan sonra yapanı görürsem hoş karşılamayacağımı net olarak burada belirteyim.
1714250730
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714250730
Reply with quote  #2

1714250730
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 20, 2021, 07:34:51 PM
Merited by gospodin (1)

Hiç bir özgün içerik olmadan sadece uzun görünsün amacıyla, merit başlıklarına listelenmek üzere kopyala yapıştır yapılmış başlıklarla ilgili daha önce bir kaç yerde şikayetimi belirttim. Merit başlıkları da buna dahil ancak sonuç değişmedi. Bunu yapan kullanıcılara kişisel olarak merit vermemeye dikkat ediyorum, zaten merit verilecek pek mesajları olmuyor sadece gerekli mesaj sayısını doldurmak için atılmış postlar.

Gazetelerde, ekşisözlükte yada google'a sadece tek kelime yazarak bulabileceğimiz içeriklerle dolduruluyor forum, özellikle konu dışı bölümü. İçerik kopyalanıyor altına da aslında hiç bir anlamı yada düşünsel içeriği olmayan 3 kelimelik sözde orijinal cümle kondurularak paylaşılıyor.

Bunu siz yada ben çözemeyiz. Belki merit kaynakları kara listelerine ekleyerek yada ödül programı menajerleri kara listelerine ekleyerek problemi çözebilirler.

Açılan başlıkları tartışmalı yapan şey kesinlikle ifade özgürlüğü ile ilgili değil. Forumun özgür bir platform olması yada kaynak paylaşarak içeriğin paylaşılabiliyor olması çöplüğe çevrilebileceği anlamına gelmiyor. Forumu seven herkesin buna karşı bir duruş sergilemesi gerekiyor.

Tartışmaya katılmak üzere mevcut merit kaynaklarını başlığa davet ediyorum.

@EFS @Vispilio @mhanbostanci

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Dolorex
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
August 20, 2021, 07:57:23 PM
Merited by ekiller (2)

Söylediklerinize katılmakla birlikte bazen açılan konularda merit verme konusunda cimri olunduğunu da fark ettim. Kendimden örnek vermek gerekirse özgün konu açmama rağmen merit almak bir yana eleştirildiğim zamanlar oldu. Oysa ki açtığım bazı konular mesleki bilgilerimden bazıları ise araştırmalarımdan ve tecrübelerimden ibaretti. Hakkaniyet ile bu konuya da yaklaşılması taraftarıyım.
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
August 20, 2021, 07:57:51 PM
Merited by ekiller (2)

Özgün paylaşımlar yaparak hem üretkenliğimizi hemde forumun kalitesini arttırmış oluruz. Güncel haberleri genelde herkes zaten takip ediyor tekrardan burada paylaşılması gereksiz oluyor. Yazılacak konuşulacak konular elbette bulunuyor. Gündelik hayattan yaşamdan kesitler teknoloji spor hayat derken bir sürü şey çıkıyor ortaya. Hem bu sayede düşünmek ortaya fikir atmak için sizi üretkenliğe itmiş oluyor. Konu makale yazarak yazım gücünüzüde geliştirmiş oluyorsunuz. Diyeceksiniz sende paylaşıyordun evet haklısınız ilk başlarda bende bu tarz paylaşımlarda bulundum birisi yapınca üzüm üzüme baka baka kararır hesabı çoğunluk bu tarz paylaşımda bulunuyor. Daha önce @Bdht forum kalitesi giderek azaldı demişti o günden beri kendi araştırdığım merak ettiğim farklı bulduğum yada bilgilendirici tarzda paylaşım yapmaya gayret gösteriyorum.

Güzel içerikler bilgiler paylaşanlar var. Konu uzun olunca genelde sıkıcı buluruz bazen okumadan pas geçtiğimizde olur ama konu güzelse eğer sonuna kadar sıkılmadan okursunuz. Bazen bilmediğim konularda bilgilendirici içeriklerde oluyor bir şeyler öğrenmiş oluyoruz. Bazı konulardada tartışarak farklı bakış açıları elde edebiliyoruz. Kendimizi güncellemeli her geçen gün geliştirmeliyiz. Kendi adıma hatalı olduğum noktalar var ise kendimi geliştirmem adına uyarmanız yeterli.

Herkese iyi forumlar…

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
martineden
Member
**

Activity: 125
Merit: 16

SEO, BLOG, DOMAIN, CONTENT

View Profile WWW
August 20, 2021, 08:10:46 PM
Merited by ekiller (2)

Yazar olma hevesi olan birey olarak, her gün binlerce kelimelik içerikler üretiyorum. Çoğu zaman, farklı açıdan bakılmasını istediğim için konuları bitcointalk'a da taşıyorum. Burada, bazı insanların bakış açılarından ciddi anlamda faydalanıyorum. Bazen ise çok saçma yorumlar gelebiliyor. Günlerini içerik üreterek geçiren biri olarak, içerik üretmenin zorluğunun ve yazabilmenin büyüsünün insanı çektiğini biliyorum. Siz de biliyorsunuz.
İçerik üzerine firması olan bireyim. Son zamanlarda burada oluşan güzel ortamı keşfettim. Daima orijinal içerik giriyorum. Buna ek olarak, düşünmeye ve daha doğrusu konuyu sorgulatmaya çalışıyorum. Asla gündem ile ilgilenmiyorum. Haberleri de saçma buluyorum. Hatta henry david thoreau'nun bir sözü var: "bir filozof için bütün haberler, daha doğrusu haber denen şeyler dedikodudur ve onları okuyan ya da yazanlar da çay partilerindeki yaşlı kadınlardır. yine de bu dedikoduların peşinde hevesle koşanların sayısı azımsanamayacak kadardır." der. https://eksisozluk.com/entry/95413570 Örneğin; bu alıntıyı internet üzerine ben taşıdım. Daha önce arama motorlarında dahi bulunmuyordu. Bunu başka bir platformda yazdım. Ancak burada yok. Bunu buraya taşıyınca suç oluyor mu? Altına bağlantı versem bu defa 'reklam' kokuyor denebilir. Bazen böyle çıkmaza giriyoruz. Daima özgün içerik üretmeye çalışıyorum. Ancak, herkes aynı açıdan bakamaz. Sizin bildiğiniz bir konuyu, başkaları bilmiyor ve sizin gibi düşünemiyor olabilir. Böyle durumlarda ne yapacağız? Bana kalırsa, insanların algıları çok farklıdır. Birileri için kötü olan, diğerlerinin hayata tutunma nedeni olabilir. Örneğin; birçok kişi blog yazılarını okumuyor. Bunları çok uzun buluyor ve cidden sizin yazıp yazmadığınızı bile sorgulayacak kadar okuyamıyor. Ama bazıları da blog okumadan duramıyor. Bana kalırsa, genel bir şablon olmalı. Ancak, çok katı kurallar olmamalıdır. Çünkü, merkeziyetsiz sistemi savunanların çoğunlukta olduğu bir yerdeyiz. Çok katı kurallarla insanları boğmadan kaliteyi yükseltmeyi hedeflemeliyiz.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
blog     |9| seo      (+) istanbul seo     ▼ blogseobursa seo ║ ✔ bursa seo  ✔ mudanya  ✔ domain
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 20, 2021, 08:26:58 PM

@ekiller hocam haklı. Amacı aslında bu forumun daha iyi bir yer olması için , kişilerin sadece post kasıp bununla beraber bolca Merit alıp rank atlayıp para kazanmasından çok, üreten bireyler olmasını bununda aslında tüm forum için daha iyi olacağını söylüyor.

Burada dediği gibi haber kopyalamaktan başka bir fikir , bir proje üzerinde konuşmak hepimize birşeyler katacaktır. Ben şahsen kendi adıma ara sırada bazı haberleri paylaştığım olmuştur, ama bunlar gerçekten bizi ilgilendiren haberler olduğundan dolayıdır.

Burası gerçekten çok kaliteli kişilerin olduğu nadir forumlardan bir tanesi be böyle kalması da hepimiz için iyi olacaktır.

Söylediğim gibi benimde bir dahlim varsa ekiller hocamın söylediklerinde bundan sonra daha çok dikkat edeceğim, öncelikle kendimizi sorgulamamız lazım diye düşünüyorum.
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
August 20, 2021, 08:40:34 PM
Last edit: August 20, 2021, 08:54:02 PM by Granxis

Ben fikir adamiyim, fikirler ile yasarim, burada da fikirleri almak icin bulunuyorum ancak ne yazik ki fikiri olmadan onlarca yazi okumak zorunda kalmistim, sukur ki ignore tusuyla google siri gibi yazi yazanlari gormuyorum bile, fikiri olan yazmali, fikiri olmayan susmali.

Ek olarak gundemi buraya tasiyan arkadaslari destekliyorum, ancak kendi fikirinizi de mutlaka yaziniz.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
August 20, 2021, 08:50:29 PM
Merited by ekiller (1), Granxis (1)

Bazen iğneyi de çuvaldızı da kendimize batırmalıyız. Konunun başlığını görünce konuya girmeden trust'a baktım çünkü bu forumda baya aktifim ve birçok konu açıyor ve post atıyorum. Evet iğneyi de çuvaldızı da kendimize batırmalıyız bu konunun başlığını ve içeriğini görüp trustuna bakanlar olarak bir çekidüzen vermeliyiz kendimize. Geçenlerde şu konuyla karşılaştım ondan sonra daha da dikkat eder oldum yazdıklarıma.  https://bitcointalk.org/index.php?topic=5231446.msg57685837#msg57685837

Düz hesap temmuz ayında 6293 mesaj atmışız Rusların sayısının grafikte yer almamasına rağmen en yakın local olan Almanların 2.67 katı mesaj atmışız.

2.67 kat mesaj fazla atmış olmamıza rağmen Alman arkadaşlarımız bizden 126 merit daha fazla almışlar. 663-789 ile geçilmişiz.

Merit kaynaklarımızın fazla olmaması nedeniyle geçildik Almanlara diyebilecek arkadaşlar çıkabilir ancak ne yazık ki daha fazla merit kaynağımız olsaydı da Amerikalıların " scratch my back and i'll scratch yours "dediği gibi bir durum olurdu. Yeterli sayede bilgiye sahip olmadığım ve yazdıklarımın çoğunun sizlere birşey katmadığını hali hazırda biliyor olabileceğiniz şeyler olduğunu düşündüğümden merit başlığına bugüne kadar ne konularımı ne de yazdığım mesajları attım ki bana gelen meritlerin çoğunluğunu da merit başlığında yazan arkadaşlardan emek harcadığını düşündüklerime attım.

Mesajıma yanıt geldiğinde sevinirdim, merit geldiğinde havalara uçardım. Kendimi kuzen ortamında ön plana çıkmak isteyen en küçük kuzen gibi hissettiğimden her konuya atlamaya çalışıyor gibi görülebilirim. Bunlar sadece bu güzel ortamda bir yerim varmış gibi hissetmek istememdendir. Varsa birilerinde kötü intiba bıraktığım buradan da özürlerimi iletiyorum. Bu konuyu ben kendime uyarı olarak alıyorum ve daha iyi kaliteli postlar atacağım. Birkaç defa dediğim gibi herkes iğneyi de çuvaldızı da kendine batırsın  Smiley
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 20, 2021, 08:54:55 PM
Merited by execijutiere (1)

Bazen arada bazı haberlerin etkisinde kalarak yada heyecanlanarak o haberleri burada konu etmekte bir fenalık yok. Bunu bende yapıyorum yada yapmışımdır yada yapabilirim .

Bu doğal kabul edilebilir.

Ama bir insan her gün bir  haberi buraya taşıyor ise bunda bir absürtlük vardır. Hepimizin bilgisayarı, Tv si, var. Zaten boyna bize kakalanan haberleri birde burada önümüze koymanın anlamı yok.

Yukarıda dediğim gibi bunu yapanlar kendilerini bilirler. Çünkü amaçlarının farkındalar.   Bundan acilen vaz geçmelerini tüm iyimserliğim ile tavsiye ve rica ederim.  
Çünkü bu durum benim forum keyfimi kaçırıyor. Bende kimsenin keyfini kaçırmak ve bu konularda emeklerini boşa çıkartmak, hevesini kırmak istemem.

Onun için bu işlere koşturan arkadaşlar ellerinin ayarını bi gözden geçirirse topluluk için güzel olacaktır.
Granxis
Hero Member

View Profile
August 20, 2021, 09:01:12 PM

Bazen arada bazı haberlerin etkisinde kalarak yada heyecanlanarak o haberleri burada konu etmekte bir fenalık yok. Bunu bende yapıyorum yada yapmışımdır yada yapabilirim .

Bu doğal kabul edilebilir.

Ama bir insan her gün bir  haberi buraya taşıyor ise bunda bir absürtlük vardır. Hepimizin bilgisayarı, Tv si, var. Zaten boyna bize kakalanan haberleri birde burada önümüze koymanın anlamı yok.

Yukarıda dediğim gibi bunu yapanlar kendilerini bilirler. Çünkü amaçlarının farkındalar.   Bundan acilen vaz geçmelerini tüm iyimserliğim ile tavsiye ve rica ederim.   
Çünkü bu durum benim forum keyfimi kaçırıyor. Bende kimsenin keyfini kaçırmak ve bu konularda emeklerini boşa çıkartmak, hevesini kırmak istemem.

Onun için bu işlere koşturan arkadaşlar ellerinin ayarını bi gözden geçirirse topluluk için güzel olacaktır.
Herkesin tv izlemedigi, gazete okumadigi, sosyal medya hesaplari ardardina kapattigi bir doneme giriyor olmamizi hatirlatirim, gundemi tasiyan arkadaslarin fikirlerini de belirtmesi sartiyla tesekkur ederim, ancak fikir belirtmeden olmaz, bu arada en az konu acan bir uyeyim, benim fikirim bu sekilde.
Kripto paralar disinda hepimizin farkli kisilikleri dusunceleri bulunuyor ki bazen gun geliyor, en yakinlarimiza soyleyemedigimiz dusunceleri bu haber basliklari altinda paylasiyoruz.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
.
.MINES.
.
.PLINKO.
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 20, 2021, 10:58:06 PM
Merited by ekiller (2)

Forumda yeni sayılırım. Bu sebeple eksiklerim hatalarım çok olabilir. Zamanla uyum sağlayacağımı düşünüyorum. İlk forumda yazmaya başladığımda başka forumlardaki gibi pek ilgi görmez konularım, cevap alamam diye düşünmüştüm ama açtığım konulara cevaplar gelince insanın daha fazla yazası gelmiyor değil. Bazen canımız bir konuya sıkılıyor paylaşıyoruz. Son günlerde Telekomla ve Vodafone ile sıkıntılar yaşayıp paylaştım. Açıkçası içimi döktüm denebilir. Bir nevi arkadaşların görüşünü alarak fikir alışverişinde bulunup deşarj oluyoruz. Dediğiniz gibi kopyala yapıştır yapmak kolay. Arkasına linkini yapıştırıyoruz bitmiş oluyor. Çok tercih etmesem de güncel konularda fikir almak istediğim konularda yaptım. Belki aşırıya kaçmış da olabilirim bu nedenle özgün olarak yazmaya dikkat etmekle birlikte uyarınızı da daha çok dikkate alacağım.

Yalnız şu konu da dikkatimi çekmiyor değil. Örneğin Ekonomi başlığında özgün içerik çok az. Aylar öncesi attığım başlık hala üstte duruyor. Forumda genelde Konu Dışı bölümde sıkışıp kalınmış gibi. Bu nedenle doğal olarak merit kazanmak isteyenler ister istemez gereksiz haberlere yöneliyor. Bu demek değil ki forum link çöplüğü olsun. Bu sebeple içerlemenizde çok haklısınız. Ayrıca bu sorunun azalması için öncelikle forumdaki gerçekten kaliteli üyelere iş daha fazla düşüyor. Eğer bu üyeler başlık açarsa hem fikirlerinden yararlanmış oluruz hem de link başlıklarına muhtaç kalmayız. Yıllardır süregelen forum akışını sizler daha iyi bilirsiniz bu sebeple yeni üye olarak gözlemlerimi aktarmak istedim.

Hatam varsa lütfen düzeltin.

Özet olarak şunu söylemek istiyorum. Foruma ilk geldiğimde bu içerlediğiniz konuyla alakalı link başlıkları daha çoktu ve şaşırmıştım. Demekki benim de ilk başta dikkatimi çeltiğine göre sorun var demektir. Umarım bu sorun kısa zamanda düzelir
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
August 21, 2021, 06:21:48 AM

nisan ayında Konu Dışı Bölümündeki SikimSonik Başlıkla diye bir başlık açmıştım. @meser hatırlar, "abi ben de açıyorum kusura bakma." gibi bir şey demişti. her şeyi üstüne alınıyor lan bu eleman, ne yapacağız bunu:))

bakın anlıyorum sizi. daha önce o imzayı ben de taşıdım ve ben de bolca post yazdım. hala da yazmak istiyorum ama inanın sizin konu dışı bölümünün canına okumanızdan dolayı iyice soğudum. hele ki aranızda birkaç ruh hastası, multi hesap şov yapanlar var. haberler kısmı var  gidin oraya yazın dostlar. orası bu tarafa göre daha az okunan bir yer.

ben yukarıda verdiğim başlığı açtığım zaman @ekiller gibi "çizerim ha" demek istemedim yoksa imza yöneticisine atılacak bir mesaja bakar. bugüne kadar bu hareketi hiçbir zaman yapmadım, yapmayacağım da ama insanların iyi niyetini suistimal etmeyin. lütfen!

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
judas
Sr. Member

Activity: 1064
Merit: 350

View Profile
August 21, 2021, 06:47:56 AM

Ekiller hocamın söylediklerinin çok büyük bir kısmına katılıyorum katılmadığım tek kısım isimlerini vermeyeyim kısmı.Burada kimsenin üstüne alınacağını sanmıyorum ya da en fazla bu konuyu okur geçer biraz daha somut adımlar atmak bence çok daha doğru olur.Öncelikle bu forumun ya da belirli bir bölümün sadece bir kısım üyeye bırakılmadığını herkesin anlaması gerekiyor.Bence bu işin en güzel çözümü rahatsız eden üyeleri ilk iş tatlı bir dille pm yoluyla uyarmak olmalı.Bakıldı herhangi bir düzelme yok ikinci bir pm ile bunun kendisi için son uyarı olduğunu yoksa negatif trust verileceğini belirtirsek işin çözüleceğini düşünüyorum.Burada da bir düzelme olmazsa negatifi vermekten başka bir çare yok.Son olarak beni de en çok rahatsız eden şey bu haberlerin paylaşılması oluyor bunun içinde acaba aramızdan birisi konu dışında Covid-19 genel konusu gibi bir konu açsa işin içinden çıkabilir miyiz  Huh

▄██▄     ▄
        █████   ▄████
       █████▌  █████▌
      ██████████████
     ███▀█████▀██▀████▄
   ▄▄▄▄▄██████████████
 ▄▄██████▄██▄▄██████▄█▀
▐██████████████████████▄
 ▀████████         ████▀
   ▀███████▄     ▄███▀
    ███████████████▀
  ▄█████████████████
▄▄███████████████████▄

▄▀▀▀▀▀  ▀▄▄
▄▄  ▄▄▀▀▀▀▀▀▄▄ ▀▄
▄▀ ▄▀     ▄▄   ▀▄  ▄
████ ▄▄▄▄ ▐██▄    █ ▐▌
█ ▐▌  ▀▀███████▄▄ ▐▌ █
▐▌ █    ▀██████▀▀ ████
███
▀▄     ██▄  ▄▀ ▄▀
▀▀▄ ▀▀▄▄▄███▀▀ ▄▀▀
▀▀  ▄▄▄▄▄▄██
x

▄█▀▀▀▄█▀                                ▀▀██▀▀▀▄▄                    ▄█▀▀▄▄▄
██▄  ▀  ▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄    ▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄     ██   ▀██   ▄▄▄▄    ▄▄▄ ▄  ██▀  ▄▀
▄▄███▄▄ ▄ ▐██▄  ▌ █▌  █▄  █▌  █▄ ██  ██   ▄██    ██  █▌  █▄ ▄█▀  █  ███ ▄    ▄
██▄▄▄▀▀███ ▐███▄ ▌▐█▌  ██ ▐█▌  ██ ██  ██  ▀▀██    ██ ▐█▌  ██ ██ ▄▄▄ ▀███▐█▀███▀
▄▀  ▀█▄ ▀██▐█ ██▄▌▐█▌ ▀ █ ▐█▌ ▀ █ ██▄▄▀     ██    ██ ▐█▌ ▀ █ ██ ▄▀█▀ ███ ▀  ██
█    █▀  █▀▐█  ██▌ █▌  ▄▀  █▌  ▄▀ ██        ██   ▄█▀  █▌  ▄▀ ▀█▄  █   ██    ██
▀▄ ▀  ▄█▀ ▀▀▀  ▀▀▀ ▀▀▀     ▀▀▀  ▀▀█▄     ▄▄██▄▄▄▀▀    ▀▀▀     ▀▀▀     ██▄▄█▀
▀▀▀▀      ▄▄▄███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄█▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███▄▄▄       ▀▀
▀▀▀▄▄▄███▀▀▀                     ▀▀▄▀▀                     ▀▀▀███▄▄▄▀▀▀▀
           ▀▀▀▄▄▄
               ▄▀██▄
                ▄▄▄██▄
                ▄██████
▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄█████████▀█▄
▀████▀▀█████████████ ▀██▌
  ▀▀    ▀▀▀▀▀▀  ▄█▀ ▀ ███
 ▀▄▀▄▄▀▀▄   ▄  ▀ ▄█  ▀████
  ▐█████▄▄▄▌  ▄███████▀██▄▄
   █▀█▄▄  ▀██▄█████ ██▌▄███
   ▐█▀  ▄ ███████▀ ▐██▌▀███▄
    ▀▄█████████▀  ▄▀▀█▄ ▄███▌
      ▐██████▀     ▄▄███ ▀███
                       ▄██▄
     ▄ ▄            ██▄████▄██▄
  ▄▄▐███▌▄▄         ▀▀██   █▀▀▀
 ████▀▀▀████         ████████
  ▀██▄▄▄██▀   ███     ▀▀▄▀▀▀
  ▐██▀▀██▌    █      ▄▀
      █       ▄▀   ▄█▀
     █  ▄▄▄████████▀
    ▄█▄█████████▀▀▀▄
    ▄▄
  ▄███████▀         ▀▄▄████ ▄▄▄
▄███████▀▀▀▄▄       ███▌  ▐███▀
██████▀     ███      ▄██████▄
████▀                ▀██▀▀██▀
CRYPTO'S IIIFASTEST
GROWING CASINO
▄▀▀▀▀▀▀▀▀

▀▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▄

▄▄▄▄▄▄▄▄▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
August 21, 2021, 06:52:18 AM

bu işin en güzel çözümü rahatsız eden üyeleri ilk iş tatlı bir dille pm yoluyla uyarmak olmalı.
olmaz hocam bu. sen tatlı dille yazarsın karşındaki ise ana, avrat küfür ederse ne olacak? bence bu tür iletişimlere girmeye gerek yok.

acaba aramızdan birisi konu dışında Covid-19 genel konusu gibi bir konu açsa işin içinden çıkabilir miyiz

daha önce kalemder'in serbest sohbet köşesi diye bir bölümü vardı. orayı bu mantıkla kullanıyorduk ama konuyu ya kendisi ya da efs kilitledi. gerçi bayağı şişmişti orası ama en azından daha derli toplu oluyordu. böyle bir başlık açılsa kullanıcıların bunu umursayacağını da pek sanmıyorum.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
August 21, 2021, 07:10:28 AM

daha önce kalemder'in serbest sohbet köşesi diye bir bölümü vardı. orayı bu mantıkla kullanıyorduk ama konuyu ya kendisi ya da efs kilitledi. gerçi bayağı şişmişti orası ama en azından daha derli toplu oluyordu. böyle bir başlık açılsa kullanıcıların bunu umursayacağını da pek sanmıyorum.

serbest sohbet köşesinin yeniden açılması gerektiğine kesinlikle katılıyorum, hatta daha önceden bu yönde görüş de belirtmiştim. bazı olaylar yakın alaka taşıyan konuların içine iliştirildiğinde off-topic pozisyona düşebiliyorken, yeni bir konu olarak açıldığında ise lüzumsuz olabiliyor. serbest sohbet köşesi yeniden açılmalı.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
August 21, 2021, 08:11:45 AM

serbest sohbet köşesinin yeniden açılması gerektiğine kesinlikle katılıyorum, hatta daha önceden bu yönde görüş de belirtmiştim. bazı olaylar yakın alaka taşıyan konuların içine iliştirildiğinde off-topic pozisyona düşebiliyorken, yeni bir konu olarak açıldığında ise lüzumsuz olabiliyor. serbest sohbet köşesi yeniden açılmalı.

Zaten konu dışı demek serbest sohbet demek değil mi? Yani konu dışı olanları oraya taşıyorsun. Bu sefer serbest sohbet yeri açılır oraya millet yığılır ve gelen giden link atar. Daha sonra orada şikayetler başlar. Ben bu fikre kesinlikle katılmıyorum. En güzeli şu: kimse eskisi gibi değersiz haber içeriklerini buraya taşımayacak. Bu anlaşıldı.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
August 21, 2021, 08:26:48 AM

...

Zaten konu dışı demek serbest sohbet demek değil mi? Yani konu dışı olanları oraya taşıyorsun. Bu sefer serbest sohbet yeri açılır oraya millet yığılır ve gelen giden link atar. Daha sonra orada şikayetler başlar. Ben bu fikre kesinlikle katılmıyorum. En güzeli şu: kimse eskisi gibi değersiz haber içeriklerini buraya taşımayacak. Bu anlaşıldı.

"serbest sohbet köşesi" konunun adıydı, tek bir başlık altında toplanan birbirleriyle alakalı ya da alakasız olan paylaşımların alanıydı; ayrı bir bölüm değildi.

ayrıca, değersiz haber içerikleri ne? bir haberin değerini kim belirleyecek? bunlardan hangisi değerli?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5355285.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5355371.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5354839.0

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Granxis
Hero Member

View Profile
August 21, 2021, 02:15:24 PM
Last edit: August 21, 2021, 02:29:49 PM by Granxis

Bence kripto paralar gundemden uzak degil, afganistanda olan olaylar bitcoinin yukselmesinde etkili, japonyoda olan 9 buyuklugundeki deprem, amerika birlesik devletlerine vuran kasirga, kuresel isinma dogrudan kriptoparalari etkliyor, ancak ve ancak daha once de tartisilan spor konulari icin baska bir bolum yaratilmali spor sevdalilari orada fikir belirtmeli, besiktasin gol krali kim olurun kriptolar ile yakindan uzaktan ilgisi bulunmuyor, bugun forumu actigimda, sampiyonlar ligi, la liga, turkcell super lig, avrupa ligi, ligue 1, bundesliga gibi konular gorunmekte, spor bolumu acilmali.

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
.
.MINES.
.
.PLINKO.
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1236

View Profile
August 21, 2021, 03:33:14 PM

Bence kripto paralar gundemden uzak degil, afganistanda olan olaylar bitcoinin yukselmesinde etkili, japonyoda olan 9 buyuklugundeki deprem, amerika birlesik devletlerine vuran kasirga, kuresel isinma dogrudan kriptoparalari etkliyor, ancak ve ancak daha once de tartisilan spor konulari icin baska bir bolum yaratilmali spor sevdalilari orada fikir belirtmeli, besiktasin gol krali kim olurun kriptolar ile yakindan uzaktan ilgisi bulunmuyor, bugun forumu actigimda, sampiyonlar ligi, la liga, turkcell super lig, avrupa ligi, ligue 1, bundesliga gibi konular gorunmekte, spor bolumu acilmali.

Spor konularıyla ilgilenmemenizi anlıyorum olabilir gayet doğal. Toplasanız en fazla on tane spor konusu, başlığı vardır bunun içinde ayrı bir bölümün açılması çok gereksiz olurdu. Bu arada diğer konu dışında ki başlıkların kripto paralarla dolaylı olsa da etkilendiğine dem vurmuşunuz. Kimse o konuları açarken bu konu uzaktan yakından Bitcoin'i etkiliyor diye paylaşmıyor zaten konu dışı başlıklar. Bakıyorum son 140 mesajınız hepsi konu dışında görünen o ki sizin zaten kripto-paralara karşı çok fazla ilginiz olmadığınız görülüyor. Sizi tek rahatsız eden spor başlıkları olması çok tezat geldi bana.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
August 21, 2021, 11:26:09 PM

Hocam vallaha süper bir mesaj yazmışsınız haber küpürlerinin olduğu gibi gündelik hayattan buraya taşınmasını anlamsız buluyorum aha suya düştü boğuldu gibi haberler bile yapılacak neredeyse gündeme damga vuran afet konularının açılmasına veya gündemde olan mülteci konularına bir şey demeyiz herkes orada tartışabiliyor ama bu haberlerin tartışılacak bir durumu yok en azından daha dolu konular açılması için bir teşvik yazısı olmuş sağolun hocam

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███