Bitcoin Forum
May 06, 2024, 11:04:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BAŞARI....  (Read 125 times)
Dolorex (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
September 12, 2021, 12:15:42 PM
Merited by Foursquare (1)

BAŞARI beklentilerin karşılanması diye geçiyor sözlüklerde. Bulunulan konumdan refah seviyesi yüksek bir konuma ulaşmak, makam sahibi olmak yada yarışmada dereceye girmek de bir başarıdır. Demek ki kişinin konumuna göre veya yapılan eyleme göre başarı farklılık gösteriyor.

Örnegin iş hayatında başarı kariyer sahibi olmak, sporcular için başarı girdikleri müsabakalardan derece ile dönmek iken ticarette başarı ise para kazanmak olmakta. BAŞARI da hedeflenen beklenti duruma göre değişsede değişmeyen tek şey başarı insana mutluluk getirmekte.

Basari bu kadar önemli olgu iken başarıya ulaşmak için bazı etkenler gerekli. Birinci kişinin kendisine "Hedef Belirlemesi", ikincisi de bu hedefe ulaşmak için "Azami Gayret Göstermek ve Çok Çalışmak." gerekli. BAŞARI ya ulaşmak için sabır  ve zamanda gerekli muhakkak.

Kendimden örnek verecek olursam mesleki anlamda yükselerek belirli bir başarıya ulaştım. Ama halâ başaramadım eğitimimi bir üst seviyeye çıkarmak ve iş hayatında makam olarak bir ustte cikmak gibi hedeflerim mevcut. Peki sizin Başarılarınız yada hedefleriniz nedir?
1715036698
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715036698
Reply with quote  #2

1715036698
Report to moderator
1715036698
Hero Member
*

Ignore
1715036698
Reply with quote  #2

1715036698
Report to moderator
1715036698
Hero Member
*

Ignore
1715036698
Reply with quote  #2

1715036698
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715036698
Hero Member
*

Ignore
1715036698
Reply with quote  #2

1715036698
Report to moderator
1715036698
Hero Member
*

Ignore
1715036698
Reply with quote  #2

1715036698
Report to moderator
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
September 12, 2021, 01:12:01 PM

İş hayatı olarak başaracak olduğum bir hedefim yok.. işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ama crypto adına eğer bir ev alabilirsem ve bir de aracı değiştirebilirsem başarılı olmuş sayacağım kendimi. Şuan ki aracı mı da sağolsun crypto sayesinde almıştım. Bakalım olacak mı? Olursa bu başlığa not düşerim.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
September 12, 2021, 02:42:36 PM

Başarı görecelidir. Kişinin kendisine göre başarı ve başkalarına göre başarı olarak ikiye ayırıyorum ben. Mesela bir gencin 4 yıllık bir eğitim fakültesini kazanması ve bu kendi hedefleri arasındaysa başarıdır. Ancak çevresine göre tıp fakültesi kazanması başarılıdır. Bana göre başarı hayatta kalmak ve hayatta mutlu olmaktır. Belki de son model arabam olacak ama mutlu olmayacağım. Şimdi ben bunu başarı mı sayacağım. Eğer mutlu isem başarmışım demektir.
Dolorex (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 49

View Profile
September 12, 2021, 02:58:22 PM

Başarı görecelidir. Kişinin kendisine göre başarı ve başkalarına göre başarı olarak ikiye ayırıyorum ben. Mesela bir gencin 4 yıllık bir eğitim fakültesini kazanması ve bu kendi hedefleri arasındaysa başarıdır. Ancak çevresine göre tıp fakültesi kazanması başarılıdır. Bana göre başarı hayatta kalmak ve hayatta mutlu olmaktır. Belki de son model arabam olacak ama mutlu olmayacağım. Şimdi ben bunu başarı mı sayacağım. Eğer mutlu isem başarmışım demektir.

Hocam bende onu diyorum . Farklı bir şey demiyorum aslında. Başarı mutluluk getirir. Son model arabanız olduğu başardığınız anlamına gelmez. Ama siz o arabayı almayı kendinize hedef belirlediniz ve bu hedef doğrultusunda çok çalışarak çok para biriktirmiş ve araba almışsanız zaten hedefine ulaşmış ve başarmış oluyorsunuz buda mutluluk getiriyor haliyle. Başarıyı somut şeylerle dar kalıplara koymakta hata olur. Iyi bir ebeveyn olmayı basararak da mutlu olabilirsiniz. Iyi bir insan olarak cevrenizde sevilen sayılan biri olarak da başarılı ve mutlu olabilirsiniz.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
September 12, 2021, 03:51:04 PM

Hocam bence başarıyı toplum değil kişinin kendisi belirler ben bu anlayışa sahibim. Hayatta başarmayı istediğim çok fazla şey olmadı benim rahat yaşamak haricinde. Mal mülk vs bir evim olsun isterdim bunu başardım. Biraz param olsun düşünmeden alışveriş yapayım derdim onu da nispeten başardım. Tek başaramadığım şey tam zamanlı mesaiden kurtulmak. O da olacak umarım bitcoin vasıtasıyla.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
September 12, 2021, 04:56:28 PM

Başarı kişiden kişiye değişen özel bir kavramdır ben başardım diyebilmek başarının anahtarıdır başarıyı öyle çok büyük hayal etmeye de gerek yok bugün kendinize değer verdiyseniz, kendinizi başarmışsınız demektir büyük hedefler başarıyı getirmez çok çalışmak ve azmetmek başarılı olmanın altın anahtarlarıdır büyük hedeflerde

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ozkance
Full Member

Activity: 182
Merit: 140

View Profile
September 12, 2021, 08:21:46 PM

Hocam bende onu diyorum . Farklı bir şey demiyorum aslında. Başarı mutluluk getirir. Son model arabanız olduğu başardığınız anlamına gelmez. Ama siz o arabayı almayı kendinize hedef belirlediniz ve bu hedef doğrultusunda çok çalışarak çok para biriktirmiş ve araba almışsanız zaten hedefine ulaşmış ve başarmış oluyorsunuz buda mutluluk getiriyor haliyle. Başarıyı somut şeylerle dar kalıplara koymakta hata olur. Iyi bir ebeveyn olmayı basararak da mutlu olabilirsiniz. Iyi bir insan olarak cevrenizde sevilen sayılan biri olarak da başarılı ve mutlu olabilirsiniz.

İşte ben de sizi destekledim Cheesy Doğru başarı görecelidir. Başarmak inanmanın yarısıdır diye klişe sözcükler söylemek istemiyorum. Başarmak dediğiniz gibi kişinin kendi koyduğu hedefe (başkalarının değil) ulaşmasıdır. Ancak görüyorum ki toplumda başarıyı başkalarının koyduğu hedeflere göre ayarlayanlar var. Mesela Sınavdan geçmek bir başarı değildir çünkü sınavlar başkalarını  koyduğu hedeftir. Sınavlar bence sadece bir engeldir ve hayat engellerle doludur. Sınavları geçmek sadece bir engeli aşmaktır. Başarmak ise önceden yazdığım gibi sonunda mutlu olacağın bir engeli aşmaktır.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
September 13, 2021, 01:43:01 PM

Bizim gibi toplumlarda başarı için birilerinin sana bir şekilde yardım etmesi şart. Yoksa senin başarı sıran hiç yükselmez. Eğer buradaki başarı ve başarılı olan kişiler değerlerini bulabilmiş olsalardı yurdu terk eden pek çok okumuş insanımız neden burada değiller. Burada başarılarını ortaya koyacakları ve gölge etmeyecek birilerinin olmaması şartı olacaktır. Nice açık öğretim mezunu başkanla çalıştım. Adamlarda başarı ganiydi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
September 13, 2021, 07:57:53 PM

Başarı, yaptığın işin en iyisini yapmaya çalışınca elde ettiğin ödüldür bence. tamircimisin en iyi tamiri sen yap, bilim adamıysan en iyi bilimi sen üret. başarı arkasından zaten gelir. önemli olan işini disiplin ve özveriyle yapmasıdır bence.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
September 13, 2021, 08:51:03 PM

Başarı
Başarı
Başarı

Zamanında Napolyon'un para para para dediği gibi ailemiz, eşimiz, dostumuz, patronlarımız, müdürlerimiz çevremizdeki herkes bizden üç şey istiyor ve bekliyor "başarı, başarı, başarı". Birşeyleri başarmanın kazanmanın hazzı, hissiyatı ve maddiyatı gerçekten çok başka birşey o an insanın içinde doluşuyor ben herşeyi başarabilirim hırsı. Ancak insanı sabah yataktan kaldıran, bitmek üzereyken devam ettirmesini sağlayan şey işte o başarının yolunda koşturması bence. Çok istediğiniz birşeyi hayal edin şuan elde edemeyeceğiniz birşeyi. Ettiniz mi ne kadar da uzak duruyor değil mi? Şimdide birkaç sene belki 5 belki de 10 sene önce hayal ettiklerinize bakın yeni bir telefon, araba ve belki de bir ev. Şuan da bunlara sahipsinizdir. Ya amcaoğlu anlatsana sen bu evi nasıl aldın, bu arabayı nasıl aldın sorularında o uzun soluklu yarışı nasıl anlatıyorsunuz. İşte gün gelecek birgün bugün sizlere hayal olan şeylere kavuşacaksınız ancak bir süre sonra çok normal gelecek ama onun için verdiğiniz mücadele her anlatışınızda sizleri heyecanlandıracak. Her daim başaracak birşeylerimiz, her daim gidecek bir başarı yolculuğunuz olsun...
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
September 14, 2021, 06:09:54 PM

Başladığınız her hangi bir konuda sona kadar ilerlemek. Başarı bunlarda saklı. Yarım bırakılan olaylar sonucunda bir başarı beklenemez.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
September 14, 2021, 07:40:09 PM

Başladığınız her hangi bir konuda sona kadar ilerlemek. Başarı bunlarda saklı. Yarım bırakılan olaylar sonucunda bir başarı beklenemez.

Yarım bıraksanız bile başarı isteyen bir kişiyseniz sonuna kadar çabalarsınız. Sonunda başardığınız şeyle övünürsünüz. Bu sizin en doğal hakkınız olur. Başarı, kişinin egosunu doğal tatmin eden en güzel dürtüdür. Başarı için uçuk hedefler koymak yerine ulaşılacak hedefler koymayı da unutmayın ki hevesiniz kırılmasın.
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
September 14, 2021, 10:05:43 PM

İnanmak başarmanın yarısı derler ya. Gerçekten de öncelikle başarmak istediğiniz şeye inanmanız gerekir. Gerçekten onun peşinden gitmek istediğinizi kanıtlamanız gerekir. Daha sonraki yarısı ise düzenli ve verimli bir çalışma gerektirir. Bu demek değildir ki illa günde 10 saatten fazla çalışacaksınız. Önemli olan her zaman verimli çalışmadır. Herkesin kapasitesi aynı değildir ve aynı sürelerde belli bir aşamayı kaydetmezler. Başkasının 10 saatte ancak anlayabildiği bir konuyu ben 5 saatte anlarım örneğin. Verimli bir çalışma sonrası başarının gelmesi için ortam hazırlanmış olur ve artık sonrasına hiçbir suçluluk duygusu hissetmeden bakılır. Çünkü kişi üzerine düşeni zaten yapmıştır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: