Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:44:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Arbitrum Üzerindeki DEFI Canavarı - ARVAULT (arvault.xyz)  (Read 95 times)
calligrapher (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
September 23, 2021, 10:51:38 PM
Merited by Lachrymose (1)

Özet: Uniswap Core Vault ve Binance Smart Chain'deki Safemoon'u birleştirince ortaya çıkan değişik bir yaşam formu. Resmen defilerin şahı değil şahbazı. Yükselmeye ant içmiş bir kral oğlu kral kontrat efendim kendileri. Developer bayağı işine hakim bir eleman. Tek ve en büyük sıkıntı, adamlar ne marketing ne de community management konusunda hiçbir şey bilmiyor. Ama kısa zamanda arswap dedi yaptı, arbridge dedi yaptı. Makine gibi eleman helal olsun.

Geniş Özet, Önemli Pozisyonlar:

Her şey Arbitrum'a biraz Ethereum atayım belki sonra airdrop falan verirler, hem sistemi denerim dememle başladı. Önce Arbinyan, sonra ismi son derece yaratıcı şekilde "Arbi" ile başlayan onlarca token ile girdiğim mücadelelerde kah rug pull kah honey pot derken kumar paramı yarıya indirdikten sonra bu cengaver ile tanıştım.

Öyle bahtsız bir bedeviyim ki, Arvault'un stake edilip sArvault'a dönüşüp likidite havuzuna eklendiği 36 saatlik bir IDO benzeri sürecinin tam sonundaki 1 saatlik dilime girmişim ve neredeyse hiçbir share alamadan, paramı likiditesinde kilitli kalmak üzere koymuş oldum.

Kontratın mantığı şu; girip ilk 36 saat stake ettiğin miktar, aslında bir IDO mantığının aynısı ancak koyduğun para artık orada kilitli kalıyor. Sana bunun karşılığında verilen sArvault ile, kontrat üzerindeki tüm alım ve satım işlemlerinden gelen %10'luk fee kesintisinin dağıtılması sırasında sana düşen hakkı alıyorsun. Yani atıyorum başlangıçta 100 ETH stake edildi, bunun da 3 ETH'si sana ait. Sen, ileride oranınını düşürmediğin sürece, artık her arvault alım satımının %10'unun %3'üne otomatik olarak sahip oluyorsun. Neyse ben son 1 saatine katılabildiğim için hakkım yok denecek kadar azdı.

Derken tüm bu stake edilen likiditenin ilelebet kilitli kalacağını öğrenmemle köpürdüm kavga ettim bir sürü. Developer da sağ olsun eleman bayağı olgun birisiymiş ki tek kelime etmedi ses çıkarıp. Sonra bana kontratın yapısını anlatınca, tüm o sinirim gitti pamuk gibi oldum, çünkü gerçekten eleman ne yaptığını biliyor ve anlattığı şey muazzam.

Diyor ki, ben sizin paranızı zorla likidite havuzuna kitliyorum, bunu alma şansınız bile yok. Ancak, arka planda, henüz arbitrum katmanında hiç proje ve ikidite ve hacim oluşmadığı için, burada haicm ve likidite oluşturacak bir Arswap yapısı kuracağım, hatta bir de bu yapının içine leverage swap koyacağım ve içine her tokenden her tokene yield farming ve değişim opsiyonları sağlayacağım, yani deli gibi al sat ve farmla mekanizmaları devrede olacak. Bir de insanlar kaldıraçlı şekilde swap işlemleri yapabilecek. Likiditemizde 1 milyon dolar kilitli olduğu için, akma kokma bulaşma derdimiz de olmayacak, üstelik biz büyüdükçe likiditemiz de büyürken biz bu işlemlerin her birinin %10'unun kendi hakkımıza düşen oranından fee alacağız.

Plan işlerse eğer, Uniswap core'deki gidişin çeyreği olsa, safemoon'un zaten 100de biri olabilse o bile yeter ama, gerek developerin üslubu, gerek gruptaki herkes kendisini 1 hafta boyunca scammer diyip küfür etmesine rağmen terbiyesini hiç bozmadan işine gücüne bakıp takır takır sistemleri ayağa kaldırması inanılmaz saygı duymamı sağladı. Adam arswap dedi yaptı, arbridge dedi yaptı. Ben de içeride kilitli kalan param artı bir sürü insanın satıp gitmesiyle zaten çökmüş olan fiyatlardan yine alım yaptım.

Bence siz de bunu bir araştırıp, uzun vadeli unutabileceğiniz ama sizi incitmeyecek meblalar ile, buraya bir atış deneyebilirsiniz. Çünkü arbitrum üzerindeki en ciddi projenin bir memetoken olan NYAN oldugunu hesap edersek, azıcık komünite tarafından duyulduğunda üzerine atlanması gereken bir token bu arkadaşlar. Bunu hem kendi düşünceme, hem de gruba sonradan gelen herkesin aynı soruyu sormasına bağlıyorum. Her gelen "This dev is a genius" modunda geliyor çünkü adamlar bir önceki sezonda Core Vault ile ve bu kontrat yapısıyla deli para kazanmışlar. Sabırlı olun bu adam ne yaptığını çok iyi biliyor, inanmıyorsanız defolun gidin falan modundalar. Kısaca mantık şu: al ve sürekli compound et, stake ederek içerideki havuzdan elde edeceğin payı büyüt. gelen feeler düzenli aksın.

Telegram: https://t.me/arvaultxyz

Discord: https://discord.gg/etwjr6Dh

Siz tabi yine de dikkatli olup kendi araştırmanızı yapın. Saygılar, sevgiler.

selamlar olsun.
1715640264
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715640264
Reply with quote  #2

1715640264
Report to moderator
1715640264
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715640264
Reply with quote  #2

1715640264
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
September 23, 2021, 11:28:38 PM

Selamlar, liq yok nasıl satın alıyoruz?
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
September 23, 2021, 11:38:30 PM
Merited by Lachrymose (1)

Sushiswap üzerinden hocam. arvault.xyz sitesine girip, telefonun alt kısmındaki home butonuna tıkladığınızda çıkan ekranda trade yazan yere tıklarsanız sizi yönlendiriyor. Slippage %12 yapacaksınız.

Yalnız tekrar belirtmekte fayda var, aldığınız miktarı stake ettiğinizde bunu geri alma şansınız yok. Zaten "vault" konseptinin amacı "mecburen hold" gibi bir hapis sürecine zorlamak insanları, yoksa kimse hold diyince dinlemiyor tabiki ama defi denen şeyin kendisi hodl ile mümkün olabiliyor4. İster tokeni (ARV) alıp stake etmeden al sat yapın, (%10luk fee ödeneğini göz önünde bulundurun) isterseniz sürekli kazandığınız şeyleri kumbara gibi atın stake ede ede kartopu gibi büyütün. Ben seneye kadar biriktirmeyi düşünüyorum, arbitrum, optimism, zk rollup gibi protokollerin henüz bebek olduğunu düşününce, potansiyel karın da max olduğu zamanlarda olabiliriz. (olmaya da biliriz Cheesy)

selamlar olsun.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
September 24, 2021, 12:01:18 AM

Sushiswap üzerinden hocam. arvault.xyz sitesine girip, telefonun alt kısmındaki home butonuna tıkladığınızda çıkan ekranda trade yazan yere tıklarsanız sizi yönlendiriyor. Slippage %12 yapacaksınız.

Yalnız tekrar belirtmekte fayda var, aldığınız miktarı stake ettiğinizde bunu geri alma şansınız yok. Zaten "vault" konseptinin amacı "mecburen hold" gibi bir hapis sürecine zorlamak insanları, yoksa kimse hold diyince dinlemiyor tabiki ama defi denen şeyin kendisi hodl ile mümkün olabiliyor4. İster tokeni (ARV) alıp stake etmeden al sat yapın, (%10luk fee ödeneğini göz önünde bulundurun) isterseniz sürekli kazandığınız şeyleri kumbara gibi atın stake ede ede kartopu gibi büyütün. Ben seneye kadar biriktirmeyi düşünüyorum, arbitrum, optimism, zk rollup gibi protokollerin henüz bebek olduğunu düşününce, potansiyel karın da max olduğu zamanlarda olabiliriz. (olmaya da biliriz Cheesy)

Arbitrum'daki parama biraz heyecan katmak istediğim için 1 Arvault aldım ama klasik ponzi scheme, dev elindeki 110 sVAULT ve %10 fee ile proje tuttuğu taktirde iyi bi yüzdeye ulaşır.

Teşekkür ederim.
calligrapher (OP)
Sr. Member

View Profile
September 24, 2021, 01:20:09 AM

Arbitrum'daki parama biraz heyecan katmak istediğim için 1 Arvault aldım ama klasik ponzi scheme, dev elindeki 110 sVAULT ve %10 fee ile proje tuttuğu taktirde iyi bi yüzdeye ulaşır.

Teşekkür ederim.

Rica ederim.

Aslında benim bir nebze daha güvenmemi sağlayan şey şuydu, çocuğun elinde normalde 1000 Arvault falan birikmişti. Kendisi bize bunun hiç adil olamayacağını, çok adaletsiz şekilde kendisinden başka kimsenin fee alamayacağını söyleyip sonradan sildi. Hani kendisi demese biz buınun farkında bile değildik aslında. Çocuk gerçekten kendince state of the art bir şey yapayım ve uzun vadeli temiz bir ponzi yapayım istiyor anlayacağın Cheesy

selamlar olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: