Bitcoin Forum
May 09, 2024, 02:43:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Jakie macie doswiadczenia z kartami? opłaty itp? PLN-y ?  (Read 368 times)
dezinio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 3


View Profile
October 11, 2021, 10:00:39 AM
Last edit: October 11, 2021, 10:36:07 AM by dezinio
 #1

Zastanawiam się nad kartą do btc/eth itp. Weryfikacja z tego co czytam wszędzie wymagana.

Gdzie najlepiej założyc taką kartę? macie swoje spotrzeżenia? Z tego co widzę wypłata w PLN jest trudna ale euro czy usd to zawsze coś?

Gdzie wychodzi nataniej ze wszystkim prowizjami po drodze? Macie jakieś problemy z kartami ? Jakieś ewentualne opcje przewalutowania - wysyłania fiatów bezpośrednio z karty na konto bankowe itp ?
1715222604
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715222604

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715222604
Reply with quote  #2

1715222604
Report to moderator
1715222604
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715222604

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715222604
Reply with quote  #2

1715222604
Report to moderator
1715222604
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715222604

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715222604
Reply with quote  #2

1715222604
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715222604
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715222604

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715222604
Reply with quote  #2

1715222604
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 13, 2021, 01:14:33 PM
 #2

Ja mam kartę binance i polecam. Koszty kończą się w momencie otrzymania karty (zamówienie to jakieś 15$). Potem są tylko profity. Nie dość że darmowe transakcje, to jeszcze cashback (0.1- 8%). Co do przelewów z karty od razu na konto to nie testowałem.

Z uwag to mam jedną, i dotyczy to zapewne wszystkich kart krypto. Mianowicie, w Polsce, po wsadzeniu karty do terminala mamy możliwość wyboru waluty w której chcemy zapłacić (PLN lub EURO). Trzeba zawsze wybrać PLN, wtedy prowizji nie ma. W przeciwnym wypadku płacimy w euro i to euro jest potem przewalutowane przez jakiegoś dziwnego pośrednika tak by sklep dostał PLN. Pośrednik ten bierze około 10% prowizji.
dezinio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 3


View Profile
October 14, 2021, 07:23:50 AM
 #3

Ja mam kartę binance i polecam. Koszty kończą się w momencie otrzymania karty (zamówienie to jakieś 15$). Potem są tylko profity. Nie dość że darmowe transakcje, to jeszcze cashback (0.1- 8%). Co do przelewów z karty od razu na konto to nie testowałem.

Z uwag to mam jedną, i dotyczy to zapewne wszystkich kart krypto. Mianowicie, w Polsce, po wsadzeniu karty do terminala mamy możliwość wyboru waluty w której chcemy zapłacić (PLN lub EURO). Trzeba zawsze wybrać PLN, wtedy prowizji nie ma. W przeciwnym wypadku płacimy w euro i to euro jest potem przewalutowane przez jakiegoś dziwnego pośrednika tak by sklep dostał PLN. Pośrednik ten bierze około 10% prowizji.


a da się z poziomu apki dokonać przelew?
ten cashback to co obejmuje? każdy zakup?
odnośnie przewalutowania (wyplaty pln w bankomacie) to sprawdzałeś po jakim spreadzie wypłacasz? Kurs podobny jak w przypadku kont walutowych czyli bez znacznych strat czy raczej nie opłaca się wypłacać i tak?
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 14, 2021, 03:40:37 PM
 #4

a da się z poziomu apki dokonać przelew?
ten cashback to co obejmuje? każdy zakup?
odnośnie przewalutowania (wyplaty pln w bankomacie) to sprawdzałeś po jakim spreadzie wypłacasz? Kurs podobny jak w przypadku kont walutowych czyli bez znacznych strat czy raczej nie opłaca się wypłacać i tak?

Apka binance card jest wbudowana w apkę giełdy binance, czyli masz w niej dostęp do wszystkiego co oferuje binance. Jeśli natomiast chodzi ci o przelew PLN na konto z karty, to raczej nie ma takiej możliwości.

Cashback obejmuje każdy zakup. Nie obejmuje wypłaty z ATMów

ja wziąłem swój rachunek w PLN i wymnożyłem przez kurs bitcoina to różnica była pomijalna. Spread bliski 0.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 21, 2021, 11:01:04 PM
 #5

... Kurs podobny jak w przypadku kont walutowych czyli bez znacznych strat czy raczej nie opłaca się wypłacać i tak?

Ani z karty Binance, ani żadnej innej, którą znam, nie zrobisz przelewu do banku, czy na jakieś inne konto.

Możesz natomiast płacić wszędzie, wtedy dostajesz cashback, jeżeli chodzi o binance, a także możesz wypłacać w bankomatach, limit dziennie 290euro (Binanace), ale pewnie co kraj to inaczej, więc musisz poczekać, żeby potwierdził ktoś, kto wypłacał w polskich bankomatach, jakie sa te limity tak na prawdę.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 27, 2021, 05:14:41 PM
 #6

Możesz natomiast płacić wszędzie, wtedy dostajesz cashback, jeżeli chodzi o binance, a także możesz wypłacać w bankomatach, limit dziennie 290euro (Binanace), ale pewnie co kraj to inaczej, więc musisz poczekać, żeby potwierdził ktoś, kto wypłacał w polskich bankomatach, jakie sa te limity tak na prawdę.

Wydaje mi sie, że limity odgórnie nałożył binance bez podziału na kraje. W moim przypadku jest to również 290 euro w przypadku bankomatów i 8700 euro w przypadku sklepów.

Limity można sprawdzić w aplikacji binance wchodząc w My Card i dalej w My profile.
feeltun
Member
**
Offline Offline

Activity: 1038
Merit: 16


View Profile
February 06, 2022, 11:46:18 AM
 #7

https://www.epayments.com/ znów działa, wcześniej było ok wszystko.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    ⚡ Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments ⚡
░░░░▒▒▒▓▓▓████████████████████████████████████████████████▓▓▓▒▒▒░░░░
Low Fees ✲ ✲ Truly Anonymous TransactionsJoin the discussion thread
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 06, 2022, 07:01:41 PM
Last edit: February 06, 2022, 07:12:42 PM by wwzsocki
 #8

Widzę że tą samą kartę Visa która jest Na binance mozna dostać w kilku innych serwisach

Coinbase
BlockCard
Wirex
BlockFi
BitPay
Crypto.com

Jeżeli chcecie więcej informacji i pełne zestawienie wszystkich najlepszych kart, tu jest zestawienie:

https://www.investopedia.com/best-bitcoin-debit-cards-5114761

Ghrloust
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile WWW
February 13, 2022, 09:43:35 PM
 #9

a da się z poziomu apki dokonać przelew?
ten cashback to co obejmuje? każdy zakup?
odnośnie przewalutowania (wyplaty pln w bankomacie) to sprawdzałeś po jakim spreadzie wypłacasz? Kurs podobny jak w przypadku kont walutowych czyli bez znacznych strat czy raczej nie opłaca się wypłacać i tak?
https://berich.eu/poradniki/
Apka binance card jest wbudowana w apkę giełdy binance, czyli masz w niej dostęp do wszystkiego co oferuje binance. Jeśli natomiast chodzi ci o przelew PLN na konto z karty, to raczej nie ma takiej możliwości.

Cashback obejmuje każdy zakup. Nie obejmuje wypłaty z ATMów

ja wziąłem swój rachunek w PLN i wymnożyłem przez kurs bitcoina to różnica była pomijalna. Spread bliski 0.
O to to. Dzięki właśnie tego szukałem.
PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
February 16, 2022, 05:32:52 PM
 #10

Ja mam kartę binance i polecam. Koszty kończą się w momencie otrzymania karty (zamówienie to jakieś 15$). Potem są tylko profity. Nie dość że darmowe transakcje, to jeszcze cashback (0.1- 8%). Co do przelewów z karty od razu na konto to nie testowałem.


Według aktualnego cennika nie ma opłaty początkowej:
https://bin.bnbstatic.com/static/files/card/fee-schedule.pdf
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 16, 2022, 05:45:47 PM
 #11

Według aktualnego cennika nie ma opłaty początkowej:
https://bin.bnbstatic.com/static/files/card/fee-schedule.pdf

Hmm to musieli to zmienić. To znaczy kiedyś karta eletroniczna była darmowa (teraz jej nawet nie ma w opcji), ale wyrobienie plakietki już kosztowało. Wiem, że zgubienie karty i wyrobienie nowej kosztuje ok 100zł, miałem to nieszczęście się o tym przekonać.

A tak to używam codziennie. Tylko polecam nie zasilać jej kryptowalutami, bo wtedy każdy zakup byle bułki w sklepie jest zdarzeniem podatkowych, od którego należy zapłacić podatek od zysku ze sprzedaży krypto. Lepiej sobie wymienić z 1000 USDT na euro i zasilić kartę tym euro, bo wtedy mamy tylko 1 zdarzenie podatkowe (sprzedaż USDT to euro) a nie każdy zakup w sklepie.
PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
February 16, 2022, 10:05:54 PM
 #12

Zamówiłem, zobaczymy kiedy przyjdzie.
Swoją drogą to nie wiedziałem (w sumie dalej nie wiem) jak to działa z brandowaniem Visa czy Mastercard. Wystawca jakiś z czapy, ale w przypadku gdy bede chcial np zablokowac, to do kogo sie dzwoni?
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 17, 2022, 09:17:05 AM
 #13

Zamówiłem, zobaczymy kiedy przyjdzie.
Swoją drogą to nie wiedziałem (w sumie dalej nie wiem) jak to działa z brandowaniem Visa czy Mastercard. Wystawca jakiś z czapy, ale w przypadku gdy bede chcial np zablokowac, to do kogo sie dzwoni?

Nigdzie nie dzownisz. Blokujesz w apce binance. Wystarczą 2 kliknięcia. Potem kolejne kilka by zamówić nową kartę (tylko jak mówiłem za nową się już placi). Jak dobrze pamiętam to można zamrozić i odmrozić w dowolnym momencie albo zablokować na stałe.
wordbustingmistake
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 18, 2023, 12:17:10 AM
 #14

Według aktualnego cennika nie ma opłaty początkowej:
https://bin.bnbstatic.com/static/files/card/fee-schedule.pdf

Tylko polecam nie zasilać jej kryptowalutami, bo wtedy każdy zakup byle bułki w sklepie jest zdarzeniem podatkowych, od którego należy zapłacić podatek od zysku ze sprzedaży krypto.

Odgrzewam kotleta, znaczy ten wątek bo właśnie szukam info nt. praktyki jeśli chodzi o raportowanie do us przez giełdy. Wyrobiłem sobie kartę na binance i chciałem przetestować działanie ale się zastanawiam czy Binance samo z siebie, automatycznie raportuje do naszego urzędu skarbowego wszystkie "zdarzenia podatkowe" czy dopiero jak ich zapytają o delikwenta? Jak to pierwsze to chyba sobie odpuszczę, bo teraz wypłacę jakieś drobne na waciki, a za rok zapomnę dopisać do PITu i mnie będą ciągać po urzędach za jakąś niezadeklarowaną drobnicę. Te przepisy KYC i AML się ciągle zmieniają i dokręcają śrubę, więc chyba moje obawy są uzasadnione - pytanie czy już słusznie czy jeszcze przesadzam?
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 18, 2023, 05:52:14 AM
 #15

pytanie czy już słusznie czy jeszcze przesadzam?

Lepiej przesadzać. Nie słyszałem o współpracy binance z polskim urzędem skarbowym, ale z innymi współpracuje na pewno. Obiła mi się kiedyś o uszy Australia albo Kanada, nie jestem pewien. Moim zdaniem, jeśli mają to być drobne i nie chcesz się z nich spowiadać, to daj sobie spokój. Nawet jeśli teraz to nie wyjdzie, to US może prosić o papiery na 5 lat do tyłu. Czyli musiałbyś założyć, że przez kolejne 5 lat US nie zainteresuje się krypto.
pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1562



View Profile WWW
January 18, 2023, 10:43:19 PM
 #16

... czy Binance samo z siebie, automatycznie raportuje do naszego urzędu skarbowego wszystkie "zdarzenia podatkowe" czy dopiero jak ich zapytają o delikwenta?...

Nie wiem, ale zgadywałbym że gdyby zgłaszali "z automatu" to wtedy pewnie produkowaliby też roczne raporty o uzyskanym przychodzie (informację podatkową), coś w stylu PIT-8C jak to robią giełdy maklerskie. Jeśli takowych nie produkują, to raczej nie zgłaszają.

Ale zawsze można zapytać u źródła, z tego co wiem to mają nawet polską obsługę klienta.

W razie wątpliwości, jak radzi Janusz, chyba lepiej se odpuścić.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 19, 2023, 02:27:46 PM
 #17

W razie wątpliwości, jak radzi Janusz, chyba lepiej se odpuścić.

Zwłaszcza teraz, gdy dochodzą do nas informacje, że binance założył oddział w Polsce:

"– W pełni przestrzegamy polskich standardów dotyczących VASP i podejmujemy ten krok, aby zapewnić, że Binance Poland sp. z o.o. przyjęła politykę ryzyka i AML, która odpowiada tym wymagającym standardom – komentowała Katarzyna Wabik, Country Manager Binance w Polsce."
https://comparic.pl/gielda-binance-autoryzowana-w-polsce-migracja-rachunkow-do-binance-poland-sp-z-o-o/ 
"W pełni przestrzegamy polskich standardów regulacyjnych dla dostawców usług w zakresie walut wirtualnych. W szczególności, Binance Poland sp. z o.o. przyjęła polityki dotyczące ryzyka i przeciwdziałania praniu pieniędzy zgodne z wymogami polskiego prawa. Obecnie naszym głównym celem jest udana migracja użytkowników do polskiego podmiotu i rozwój lokalnych operacji. Koncentrujemy się na lokalnej rekrutacji i pozyskiwaniu talentów, aby wzmocnić naszą lokalną obecność, organizować więcej wydarzeń i zapewniać edukację wokół kryptowalut w Polsce."
https://bitcoin.pl/binance-polska

Więc może i nawet być tak, że nie raportują na bierząco, ale jak US się tobą zainteresuje, to zapyta a binance na pewno odpowie. Ja bym złożył pit i zapłacił podatek, albo nie korzystał.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
January 19, 2023, 11:18:40 PM
 #18

...W razie wątpliwości, jak radzi Janusz, chyba lepiej se odpuścić.

pewnie jak nie zgłaszają z automatu, to zgłaszają wszystko co podejrzane, lub od jakichś kwot

wtedy trzeba mniejszej wartości transakcje, nie za często, zeby nie przekroczyć niewidzialnych limitów

pawel7777
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1562



View Profile WWW
January 20, 2023, 03:01:18 PM
 #19

...W razie wątpliwości, jak radzi Janusz, chyba lepiej se odpuścić.

pewnie jak nie zgłaszają z automatu, to zgłaszają wszystko co podejrzane, lub od jakichś kwot

wtedy trzeba mniejszej wartości transakcje, nie za często, zeby nie przekroczyć niewidzialnych limitów


Kto to wie, ciezko znalezc jakies konkretne informacje na necie.
Ale trafilem na cos takiego:
Prezes UOKiK przypomina, że rynek kryptowalut i kryptoaktywów nie posiada szczególnej regulacji, gdyż nie jest częścią rynku finansowego w rozumieniu przepisów. ....

Skoro nie posiadaja szczegolnej regulacji, to byc moze niekoniecznie musza cokolwiek zglaszac, choc tu pewnie wchodzi w gre masa roznych przepisow i niescislosci.

Ale rozkminiam, ze skoro gieldy takie jak Kanga daja (czy dawaly) mozliwosc anonimowego korzystania z gieldy, to pewnie nie ma obowiazku reportowania kazdej transakcji do skarbowki.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 20, 2023, 04:48:37 PM
 #20

Skoro nie posiadaja szczegolnej regulacji, to byc moze niekoniecznie musza cokolwiek zglaszac, choc tu pewnie wchodzi w gre masa roznych przepisow i niescislosci.

Ale rozkminiam, ze skoro gieldy takie jak Kanga daja (czy dawaly) mozliwosc anonimowego korzystania z gieldy, to pewnie nie ma obowiazku reportowania kazdej transakcji do skarbowki.

Tylko, że jasno opisane jest jak zgłaszać zyski i jak opodatkować a to wymaga od podatnika zgłaszania sumy transakcji krypto/fiat. Więc obowiązek jest. Możliwe że nie istnieją jeszcze mechanizmy stałego nadzoru, ale jak pisałem wyżej US może prosić na 5 lat do tyłu a prawdopodobnieństwo, że rząd pochyli się po kapustę na socjalne do nowego sektoru w ciągu najbliższych 5 lat jest chyba spora. Ja odradzam.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!