Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:33:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2021-10-18 KoinFinans: Milyarder Yatırımcı Carl Icahn, Bitcoin’e  (Read 34 times)
Loskoin (OP)
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
October 18, 2021, 08:54:17 PM

Milyarder yatırımcı Carl Icahn Pazartesi günü CNBC'ye verdiği demeçte, ABD hükümeti ve Federal Rezerv tarafından piyasaya sürülen para arzındaki fazlalığın enflasyonist baskıları artırdığından uzun vadede hisse senetlerinin bir "kriz"e doğru ilerlediğini belirtti.

"Uzun vadede, kesinlikle duvara çarpacağız. Gidiş şeklimizle, para basma şeklimizle, enflasyona girme şeklimizle gerçekten bir kriz olacağını düşünüyorum. Etrafınıza bakarsanız, etrafınızda enflasyon görürsünüz ve uzun vadede bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorum."

Geçen yıl ABD'de COVID-19'un patlak vermesi, Beyaz Saray yönetimini ve ülkenin merkez bankasını finansal sisteme trilyonlarca dolar aktarmaya sevk etti. Para arzındaki patlama, tüketici ve toptan eşya fiyatlarını son yılların en yüksek seviyelerine gönderen enflasyondaki bir artışı besledi.

Yüksek fiyatların ortasında Icahn, Bitcoin'in potansiyele sahip olduğunu kabul etti. CNBC'ye Bitcoin'i anlamadığını ve şirketi Icahn Enterprises'ın dünyanın en çok işlem gören kripto para birimine yatırım yapmadığını söyledi. Ancak yükselen enflasyon karşısında bir değere sahip olabileceğini de sözlerine ekledi.

Haberin devamı ve kaynak için: https://www.koinfinans.com/milyarder-yatirimci-carl-icahn-bitcoine-yatirim-yapmadigini-acikladi-iste-nedeni/
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714656835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714656835
Reply with quote  #2

1714656835
Report to moderator
1714656835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714656835
Reply with quote  #2

1714656835
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
October 20, 2021, 05:29:08 AM

dünya büyük bir kriz serüveninin içinde bulunuyor. bu durumu tersine çevirebilecek süreci başlatacak adımları kestiremediğim için veya mevcuttaki adımları yetersiz gördüğüm için uzun vade sonunda bir duvara çarpacağımız gerçeğine kesinlikle katılıyorum; ama bu durumu, serbest pazarın ve serbest pazar fikrinin çökmesi olarak değil, en fazla küreselleşme fikirlerinin çökmesi veya sekteye uğraması olarak yorumluyorum. böyle bir ortamda arzı sabit malların değer kazanması da kaçınılmaz olur. bu anlamda, altın ve bitcoin arasında herhangi bir keskin ayrıma gitmemeyi ve bütçem nispetinde her ikisini de yatırım yapmayı doğru buluyorum.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: