Bitcoin Forum
May 29, 2024, 01:48:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SIHAlardan kim rahatsiz olur. Kim iftira atar?  (Read 290 times)
ashti (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
October 20, 2021, 10:55:39 PM

chpli gibi yayin yapan abc gastesi SİHA larimizi ureten Baykar Makineye iftira atmis. Cezasini da almis.

Bu gasteler ulkenin menfaatine is yapan seylere iftira atiyo. Mehmetcigimizi koruyan SİHAlardan rahatsiz mi oluyolar? Kim boyle iftira atarki? Memlekete bi civi cakmisliginiz yok. Barim iyi isler yapana iftira atmayin.

Baykar Makine parayi sehit cocuklarina ayirmis. Aferin onlara.

Bize atılan bir iftira daha hukuktan döndü ve yalan olduğu tescillendi!

@abcgazete'sinin o dönemki yazarı Yılmaz Polat ve yöneticisi Merdan Yanardağ'dan kazandığımız manevi tazminatı, şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak bağışlayacağız.
https://twitter.com/Baykar_Savunma/status/1448367052142612492

W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1003

View Profile
October 21, 2021, 07:31:30 AM

Savunduğunuz hangi görüş olursa olsun anlayış esas olmalıdır.Hukuki sonuçların hepsinin burada konu olarak açılması -bence- anlamsız.SİHA’lardan rahatsız olanlar genellikle işine yaramayan veya SİHA’ların yaraladığı kişilerin savunucularıdır.

Ancak ortada benim ilk defa duyduğum bir gazete var abc denilen bir gazete.Bunun CHP ile organik bir bağı vardır/yoktur bilemem.Dava partiyi bağlamayacağı gibi, şahısların adına açılmış ve şahıslara gazete yönetici kadrosu sıfatından dolayı muhattap alınmış.Burada siz/biz dili kullanmak yerine daha önemli görülen ekonomik durum ve $=9.27 TL neden bu fiyatlarda diye ülkenin ana gündeminden bahsetmek daha doğru olacak.

Kazandığınız için tebrik etmemizi istiyorsanız tebrik ederim  Smiley

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1296

View Profile
October 21, 2021, 07:42:01 AM
Merited by püsür (5)

Bildiğim kadarı ile Bayraktar makina sanayi bizim değil özel bir şirketin doğrumudur? Özel olan şirkete bir iftira atılmış ve hakkını hukukta aramış hukuk gerekeni yapmış.

Burada bizi ilgilendiren şey nedir?

Bana desenki kardeşim dolar .... sebepden dolayı ....... oldu ha ozaman derimki tamam.

Yıllar önce bağlı bulunduğum belediye bana ceza kesmiş ve mahkemede cezayı iptal ettirmiştim bunndan farkı nedir konunun?

Gördüğüm ile  konu siha ile ilgili bile değil şirketin haksız kazanç elde etmesiyle ilgili ne alaka siha?

Chp sende bi düzgün açıkla şu Altın, dövizi falan ülkeyi yönetemiyorsun olmuyor bak

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ashti (OP)
Full Member

View Profile
October 21, 2021, 08:56:21 AM

.Bunun CHP ile organik bir bağı vardır/yoktur bilemem.

chpylen organik bagli yazmadim zaten. Dikkatlen bakarsan chpli gibi yayin yapan dedim. Merdan Yanardagin Ak Partili olduğunu soylemezsiniz herhalde. Zatenki tele1 igdaş tan sponsorluk aldi. Kendi aciklamalari var. chp belediyesinden.

daha önemli görülen ekonomik durum ve $=9.27 TL neden bu fiyatlarda diye ülkenin ana gündeminden bahsetmek daha doğru olacak.

Dolar 100 lira da olsa mehmetcige yarar yapmis islere iftira atmayi hakli yapmaz. Bu memlekette Nuri Demiraglar harcandi. Memlekete yarar yapanlarin hesabini dolar fiyati bicemez. Dolar konusmak istiyosanki 100 tane dolar konusu var. Onlara yazabilirsin. Ulkeye bi tane civi cakmamis kisiler neden yarar yapan insanlara iftira atiyo. Ben bunu sorarim. Sankim dolar 1 lira olsaymis baska bahaneler yazcakmissin gibi geldi bana dostum. O zamanki kuresel isinma var. Neden bu konuyu actin derdin belkim. 

Kazandığınız için tebrik etmemizi istiyorsanız tebrik ederim

Ben memlekete fayda yapanlarin tarafindanim. İftiraci algici larin yaninda olmam. Ben degil memleket kazanir dostum.

Mandona cevap yazmam. O daha onceden ben isime gelene konusurum. İsime gelene konusmam demisti.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 21, 2021, 09:55:53 AM

Görseldeki buzlanmış kısımlar niye var anlamadım. İnsanlar buna bir şekilde ulaşabilir eğer dava hakkında gizlilik kararı alınmadıysa. Paylaşımında amacını anlayamadım. Burada bu okuduklarımızla, herhangi bir delil bilgisi de olmadan sadece bir kaç cümle ile yorum yapmak mümkün değil. Davanın içeriğindeki bilgileri edinmeden çok doğru olmaz yorum yapmak.
ashti (OP)
Full Member

View Profile
October 21, 2021, 10:11:24 AM

Görseldeki buzlanmış kısımlar niye var anlamadım. İnsanlar buna bir şekilde ulaşabilir eğer dava hakkında gizlilik kararı alınmadıysa. Paylaşımında amacını anlayamadım. Burada bu okuduklarımızla, herhangi bir delil bilgisi de olmadan sadece bir kaç cümle ile yorum yapmak mümkün değil. Davanın içeriğindeki bilgileri edinmeden çok doğru olmaz yorum yapmak.

Neden buzlamasinlarki. Zaten kasitli gibi yayin yapan medyanin derdi iftira degil mi? Adamlar bi de kendi elleriyle iftirayi mi yaysin. Akil var mantik var. İftirayi gormek isteyen zatenki uyapa bakar. Memlekete bi civi bilem cakmamis adamlarin sozuyle Mehmetcige bissuru yarar saglamis adamlarin sozunu bir mi tutcam.

berkecan88
Member
**

Activity: 454
Merit: 37

View Profile
October 21, 2021, 03:34:16 PM
Merited by püsür (2)

lan bı s. g.. .savundugun ampul cumhurıyet tarıhınde yapılan her seyı sattı .çivi cakmamısmıs...sizin çivileri goroyoruz yol kopru sehır hastanesı ülkenın anasını aglatıyor mk. 42 mılyar tl odenecek hazıneden 2022 yılında mal ampulcu
ashti (OP)
Full Member

View Profile
October 29, 2021, 09:57:38 PM

lan bı s. g.. .savundugun ampul cumhurıyet tarıhınde yapılan her seyı sattı .çivi cakmamısmıs...sizin çivileri goroyoruz yol kopru sehır hastanesı ülkenın anasını aglatıyor mk. 42 mılyar tl odenecek hazıneden 2022 yılında mal ampulcu

99 depreminde halktan toplanan yardim parasiylan memur maasi odenmisti Turkiyede. Ulke en kotu halinde degil artik merak etme sen. Sizi iyi taniyor bu halk.

Devlet Bakanı Recep Önal, Marmara'da yaşanan deprem felaketi için toplanan yardım paralarından, memur ve işçi maaşlarının ödendiğini açıkladı.
https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/deprem-yardimiyla-maaslari-odediler-5236186

Sinekli hastaneleri biraksaydi da covidde italyanlar gibi sokakta tedavi olsaydik degil mi? Size kalsa bogaz koprusunu bile bosuna yaptilar zatenki. Karsidan karsiya spor olsun diye yuzerek gecerdik ne guzel. Civi cakmayi sevmediginizden bogaz koprusne bile karsi ciktiniz. Yan gelip yatma fabrikalarinizi da cok guzel kapattilar. İftiraci pusur le aynisin. İftira atmak hosunuza gidiyo.

Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
October 31, 2021, 01:49:26 PM
Merited by EFS (4), püsür (2), LGD2Business (1)

Bildiğim kadarı ile Bayraktar makina sanayi bizim değil özel bir şirketin doğrumudur? Özel olan şirkete bir iftira atılmış ve hakkını hukukta aramış hukuk gerekeni yapmış.

Bana desenki kardeşim dolar .... sebepden dolayı ....... oldu ha ozaman derimki tamam.

Yıllar önce bağlı bulunduğum belediye bana ceza kesmiş ve mahkemede cezayı iptal ettirmiştim bunndan farkı nedir konunun?

Gördüğüm ile  konu siha ile ilgili bile değil şirketin haksız kazanç elde etmesiyle ilgili ne alaka siha?

Chp sende bi düzgün açıkla şu Altın, dövizi falan ülkeyi yönetemiyorsun olmuyor bak
Bu konuda halk nezdinde büyük bir yanılgı var. Baykar Bayraktar ailesinin özel şirketidir ve ürettiği SİHA/İHA ları Türkiye'ye hayrına vermemekte SATMAKTADIR. Türkiye'nin TUSAŞ ile ürettirdiği Aksungur ise gerçekten yerli, milli İHA dır. Aslında her TB2 satıldığında para BAYKAR ile Bayraktar ailesinin cebine gitmektedir. Ama maalesef bunu AHBR ci kafalara anlatmak çok zor.
Diğer yanda da maalesef muhalif olacağım diye saçma suçlamalar yapıldığını görüyorum, yok SİHA İHA lar kötü falan diye, kötü olsa niye bu kadar çok ülkeye satılsın? SİHA dan rahatsız olacak bir şey yok özetle. Ama abartmaya da gerek yok cebimize para girecekmiş gibi.

Davanın içeriğini de göremediğimiz için yorum yapamıyorum.
kastoriante
Member
**

Activity: 170
Merit: 10

View Profile
November 02, 2021, 03:42:30 PM
Last edit: November 02, 2021, 04:55:41 PM by kastoriante
Merited by püsür (2), ekiller (1)

Deden oy verdi DP tek başına iktidar oldu
Baban oy verdi DYP tek başına iktidar oldu
Amcan oy verdi Anap tek başına iktidar oldu

Memlekete çivi mi çakmadılar? Git babana sor memlekete çakmadığını nereye/kime çaktıklarını.

Yarın senin bebe de bağıracak: "120 yıldır memlekete çivi mi çaktınız"

Yok arkadaş, oy kullanmak için şart getirilmeli. Ya sınav yapılacak kazanamayan oy kullanamayacak yada herkes puana göre oy kullanacak.

Yahudilere de sormak lazım, bu millet size dostluktan başka ne yaptı? Tevrat'ta zeka özürlülerin özründen yararlanabilirsiniz mi yazıyor?

Toprağından bereket fışkıran ülkede saman yetiştiremeyen zihniyet siha yapıyormuş. Özal da zamanında bunların babalarını yerli F-16 üretiyoruz diye kandırırdı. Sen önce saman ürette hayvancıya bolca ver. hayvancı et üretsin sen de aç karnını doyur.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 06, 2021, 03:10:16 PM

Bu konuda halk nezdinde büyük bir yanılgı var. Baykar Bayraktar ailesinin özel şirketidir ve ürettiği SİHA/İHA ları Türkiye'ye hayrına vermemekte SATMAKTADIR. Türkiye'nin TUSAŞ ile ürettirdiği Aksungur ise gerçekten yerli, milli İHA dır. Aslında her TB2 satıldığında para BAYKAR ile Bayraktar ailesinin cebine gitmektedir. Ama maalesef bunu AHBR ci kafalara anlatmak çok zor.
Diğer yanda da maalesef muhalif olacağım diye saçma suçlamalar yapıldığını görüyorum, yok SİHA İHA lar kötü falan diye, kötü olsa niye bu kadar çok ülkeye satılsın? SİHA dan rahatsız olacak bir şey yok özetle. Ama abartmaya da gerek yok cebimize para girecekmiş gibi.

Davanın içeriğini de göremediğimiz için yorum yapamıyorum.

Ben daha önce bu konu hakkında yazmıştım. Baykar ve Selçuk baytarkar ile ilgili olarak. Evet yerli ve milli iha sistemi sadece Tusaş'da var. Özel sektör ile devlet kurumunu ayırmak burada mantıklı.

TUSAŞ’ın hissedarları Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) (%54.49), Savunma Sanayii Başkanlığı (SSM) (%45.45) ve Türk Hava Kurumu (THK) (%0.06)'dur. (https://tr.wikipedia.org/wiki/TUSAŞ)

Bu ilerizekalı arkadaşa söylemek lazım ayrıca TUSAŞ ' AKP zamanında kurulmadı. Ve ne zamandan beri yatırımlar yapıp iha sistemleri üzerinde çalışmışlar.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 06, 2021, 07:38:33 PM
Last edit: November 06, 2021, 07:53:43 PM by bobita

Uzun uzun yazmıştım ama sildim, ülkenin zaten kanını emdiler, kime ne anlatıyorsun....

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ashti (OP)
Full Member

View Profile
November 09, 2021, 06:27:55 AM

Bisi yazmayim diyodum. Herkes gelip sapalakca bisiler yazmis yazmadikca.

İdeolojik olaraktan hasta gibisiniz. Siz bu kafaylan adam olamazsiniz. Memlekette plastik mermi bilem yapamadilar senelerce. Kendi muhendislerimize sahip cikamadik. Aselsanda kac tane muhendis sehit oldu. Nerdeydiniz. Ne ilen ugrasiyodunuz. Civilerinizi mi yiyodunuz. Muhendisler icin ne yaptiniz. Muhendisleri koruyamayan adamlar zatenki silah mi yapabilecekti. Sizin koalisyonlariniz vardi o zamanlar hep.

Simdiki zamanda Aksungular da cikiyor. SİHA yapan bagimsiz Turkiye sevdalisi bayraktarlar da cikiyor. Muzmin faydasiz azginlar da camur atiyo onlara. Cekemiyonuz. Catlayin. Patlayin. Ortaginiz hdpylen size dert oluyo zaten bunlar. Bu memlekete katki yapanlari cekemiyonuz. Sizin sorununuz bu memleket.

Esasen öteden beri milletçe kalkınmamızın düşmanı kesilmediler mi? Şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birisine dahi kaale alıp bahsettiler mi? Türk milletinin zeka ve gayretinin mahsulü olan bin bir eserden birisine dahi başlarını çevirip baktılar mı? Milletin olan her güzel şeyden, birisini dahi benimsemek faziletini gösterdiler mi? Hayır. Aksine her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri bir zarar diye göstermek için seneler ve senelerdir nasıl çırpındıklarını milletçe bilmiyor muyuz?

https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/guncel/adnan-menderes-yillar-once-boyle-anlatmisti-turkiyenin-kazanmasina-sevinemeyenler/54998

Halk kimin ne oldugunu biliyo. Sandikta bundanki yapistiriyo cevabi yillardir bi civi bilem cakmamis adamlara. Daha da yapistiracak. Siz de firatin orasindan mel mel bakacaksiniz diyen dostlarinizlan mel mel bakacaksiniz.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
November 09, 2021, 08:11:43 AM

Ülkede sihaların kimin yaptığının benim için önemi şu anlamda var keşke kamu kurumlarından birisi bunu üretebilseydi de direkt ülkeye katkı sağlasaydı şimdi ancak satan firmanın ödediği vergi üzerinden ekonomiye katkısı oluyor ben artık üreten bir Türkiye istiyorum silahlı ihaların başarısı da öyle az buz değil ben işin içinde olan birisi olarak şöyle söyleyeyim şehit sayımızı inanılmaz azaltan ve sahada türkiyeye büyük güç katan şeyler silahlı ihalar bu yüzden yapan kişiler iyi kazanıyor kazanacakta keşke ülkemiz kazansaydı

Sihalardan şahsım adına asla rahatsız olmuyorum ancak keşke satışını dediğim gibi ülkemiz yapabilseydi

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ashti (OP)
Full Member

View Profile
November 09, 2021, 08:39:35 AM

Ülkede sihaların kimin yaptığının benim için önemi şu anlamda var keşke kamu kurumlarından birisi bunu üretebilseydi de direkt ülkeye katkı sağlasaydı şimdi ancak satan firmanın ödediği vergi üzerinden ekonomiye katkısı oluyor ben artık üreten bir Türkiye istiyorum silahlı ihaların başarısı da öyle az buz değil ben işin içinde olan birisi olarak şöyle söyleyeyim şehit sayımızı inanılmaz azaltan ve sahada türkiyeye büyük güç katan şeyler silahlı ihalar bu yüzden yapan kişiler iyi kazanıyor kazanacakta keşke ülkemiz kazansaydı

Sihalardan şahsım adına asla rahatsız olmuyorum ancak keşke satışını dediğim gibi ülkemiz yapabilseydi

Savunma sanayi zatenki kendi ihracat rekorunu kiriyo. Ulkemiz zatenki bunlari yapiyo. Civi bilem cakmayanlar gibi degilki.

Bunun yaninda bagimsiz olaraktan Turkiye sevdalilari da ulkesine katki yapiyo. İftira atanlar olsa bilem. Yillardir iftira atmislar ulkeye katki yapanlara dostum.

kastoriante
Member
**

View Profile
November 11, 2021, 05:27:57 PM

Özal da bunların babalarını yerli uçak üretiyorum diye kandırırdı.
ashti (OP)
Full Member

View Profile
November 15, 2021, 11:18:26 PM

Bisi yazmayayim yazmayayim diyom. Sabalakca seyler yaziyon. Aklin basinda degil belli. Bari Mandon gibi isime geleni savunurum. İsime geleni savunmam de.

Senin ananla baban Boraltanda Azarbaycan Turklerine sirtini donenlere oy veriyodu. Ben Azarbaycan Turklerine SİHAlarla yardim edenleri destekliyom.

Sen hdpylen 3 kutu oy icin dost siyaseti yapanlara oy veriyon. Ben onlarin dagdaklerini hoplatanlari destekliyom.

Herkes yerini biliyo. Herkes yerini almis. Halk da biliyo bunu. Ondanki size sandikta yapistiriyo cevabini yillardir. Yapistirmaya devam etcek. Agla. Kudur.

Sen halkin kendisine nefret duyuyon. Amma ben sana azzicikin olsa bilem muhabbet besliyom. İnsallah partinizi hewallerin elinden kurtarirsiniz. Turk siyasetine geri donersiniz. Hewallerin izinde gezmektense Atamizin fikriyatina geri donerseniz. SİHAlar jitem oldu, Kandilde sivil vuruyo demezsiniz. Ulkeye fayda yazarsaniz.

püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 679

View Profile
November 16, 2021, 12:44:22 PM
Merited by Vispilio (1)

Sen hdpylen 3 kutu oy icin dost siyaseti yapanlara oy veriyon. Ben onlarin dagdaklerini hoplatanlari destekliyom.
Siz trollere bu konuyu açmamanız gerektiği söylenmedi mi ya, hala saf saf yazabiliyorsun utanmadan.

Seçimi kaybedeceğiniz belliyken 3-5 oy uğruna Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkartıp Kürt oyları için dilencilik yaptınız. Çok açık bir şekilde yaptınız bunu, gündem de oldu.. Hala pişkin pişkin gelip bunu yazabiliyorsun, hadi senin kafan çalışmıyor, trollük yapmanızı söyleyenler de mi buna dikkat etmiyor. Gerçekten acınacak haldesiniz. Ultra boş milliyetçilik yapıp siha miha muhabbeti açıyorsunuz ama açılım sürecini herkes daha dün gibi hatırlıyor.

Hiiiç boşa çırpınmayın, Gİ-Dİ-YOR-SU-NUZ!
kastoriante
Member
**

View Profile
November 16, 2021, 01:16:53 PM

Bisi yazmayayim yazmayayim diyom. Sabalakca seyler yaziyon. Aklin basinda degil belli. Bari Mandon gibi isime geleni savunurum. İsime geleni savunmam de.

Senin ananla baban Boraltanda Azarbaycan Turklerine sirtini donenlere oy veriyodu. Ben Azarbaycan Turklerine SİHAlarla yardim edenleri destekliyom.

Herkes yerini biliyo. Herkes yerini almis. Halk da biliyo bunu. Ondanki size sandikta yapistiriyo cevabini yillardir. Yapistirmaya devam etcek. Agla. Kudur.

Sen halkin kendisine nefret duyuyon. Amma ben sana azzicikin olsa bilem muhabbet besliyom. İnsallah partinizi hewallerin elinden kurtarirsiniz. Turk siyasetine geri donersiniz. Hewallerin izinde gezmektense Atamizin fikriyatina geri donerseniz. SİHAlar jitem oldu, Kandilde sivil vuruyo demezsiniz. Ulkeye fayda yazarsaniz.

40 yıldır hoplatıyorlar. Oğlum siz zeka özürlü müsünüz? Hiç haber izlemez misiniz? Benim bildiğim 3 genelkurmay başkanı bize görev verilirse PKK'yı bitiririz diyor. En kapsamlı açıklamayı Akar'dan önceki genelkurmay başkanı yaptı. Adam 3 şart yerine getirilsin birkaç ayda biz PKK'yı bitiririz diyor. Şartlar;
1- ABD izin verecek. (Başkomutanın yani Nayo askeri. İsrail'in güvenliği için emrine girip Sadam'ı astığınız, Kaddafi'yi linç ettiğiniz ülke yani. Ha bu arada Esad sizi Şam'da Emevi Camisinde cumaya bekliyor)
2- Siyasi iktidar karar alacak.
3-Şehitler göze alınacak.

Senin ananı babanı da Anap'tan beri ülkeyi yöneten zihniyet hep yok PKK'ya ağır darbe. PKK çözülmeye başladı, PKK bitti diyerek kandırırlardı. Kalkmış bana HDP diyor, kurban la sen HDP'ye. Senni gibi akılsız dostum olacağına HDP gibi akıllı düşmanım olsun.
Foursquare
Member
**

Activity: 99
Merit: 20

View Profile
November 16, 2021, 07:22:47 PM

Kısmen haklısınız kısmen de haksız. Haklı olduğunuz nokta şirketin özel bir şirket olması ve şirketin kazandığı bir davanın şahsi bir dava olması. Haksız olduğunuz nokta ise şirketin bizi ilgilendiren bir payının olmadığını düşünmeniz. Şöyle düşünün: Bir şirket devletin ihracatına ve savunma sanayisine doğrudan etki ediyor. Siz de bu şirketin bizi ilgilendirmediğini iddia ediyorsunuz. Bu şirket çamaşır makinesi üretmiyor. İha ve Siya üretiyor. Yani devletin en kritik şirketlerinden birisi. Buna atılan iftiranın ise ben şahsi ve amaçsız bir iftira olduğunu düşünmüyorum. Örnekle ABD'nin özel şirketlerinin bize silah satmaması şahsileştirilemez
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: