Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:45:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Zapper.fi - Merkezi olmayan finansın arayüzü  (Read 205 times)
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
October 27, 2021, 05:25:38 PM
Merited by Vispilio (5), EFS (4), SUPERSAIAN (1), PHI1618 (1)

Çok fazla defi-lending ve çeşitli dapps kullanıyorsanız bir yerden sonra nerede ne olduğunu akılda tutmak zor oluyor. Zapper için tüm defileri bir araya toplayan bir defi diyebiliriz. Kullanış ve görünüm olaraksa mobil bankacılık uygulamasına benziyor.

Özellikleri:

-Finans hizmetleri tamamen merkezi olmayan sistemlere bağlı, merkezi herhangi bir sistem ile bağı yok. 

-Cüzdanınızı bağladıktan sonra mevcut işlemlerinizi tek bir ara yüzden görmenizi ve yönetmenizi sağlar. Örnek verirsek; dxdy üzerinde açılmış pozisyonuzu, aave üzerinde eklemiş olduğunuz likiditeleri gibi nerede ne kadar açık işleminiz varsa hepsini tek bir ara yüzden görmenizi sağlıyor.

-Yine Ethereum, BSC, polygon gibi ağlar üzerinde ne kadar varlığınızın olduğunu tek bir ara yüzden görebiliyorsunuz. 

-Tüm NFTlerinizi yine zapper ara yüzünden görüntüleyebilirsiniz. Mevcut NFT'lerinizden birini seçip platformda avatar olarakta kullanabiliyorsunuz. 

-Klasik mobil bankacılık sistemlerindeki hesap özetine benzer şekilde geçmiş tüm işlemlerinizi listeleyebilirsiniz. 

-Klasik havuzlara LP eklemenin yanı sıra vault sistemini kullanarak maximum faiz getirisi elde edebilirsiniz. Kasa sisteminde likiditenizi herhangi bir pariteye değil serbest olarak çeşitli paritelerde değerlendirilmek üzere eklemiş olursunuz. Deneme amaçlı USDT ekledim ve bugün için yıllık  APY: %31.5 görünüyor. 

Henüz platformun kendine ait bir tokeni yok. Airdrop yapma ihtimali yüksek olan projeler arasında 1.sırada yer alıyor.

-Günlükve haftalık görevler yaparak NFT kazanabiliyorsunuz.

-Kuruluş Tarihi: 2020 

-Yatırımcılar: ParaFi Capital, Sound Ventures, Coinbase Ventures, The LAO, Nascent Digital, CoinFund, Kain Warwick, Libertus Capital, Spartan Gruop. (Toplam fon miktarı: 17M USD.

Zapper NFT'leri 
Zapper üzerinde işlem yaparak NFT kazanabiliyorsunuz. Günlük ve haftalık bazı görevler var. Likitide ekleme, swap yapmak  günlük online olup oturum açmak yada profil resminize NFT koymak gibi. Yaptığınız görevler karşılığında XP kazanıyorsunuz, kazandığınız XP'ler Volt'a dönüyor. Volt ile'de NFT satın alabiliyorsunuz. Zapper NFT'leri ethereum blockchaine kayıt edilmiş, bu yüzden kazandığınız nftyi mint ederken işlem ücretini ödemeniz gerekecek. 

Şuan NFT ödülleri için ilk sezon bitti. İkinci sezonun içerisindeyiz. İkinci sezon 23 eylülden 2021'den 2022 ocak ayına kadar sürecek. Günlük giriş gibi çeşitli görevler yaparak sezon sonuna kadar puan toplayıp nft kazanabilirsiniz. 

Birinci sezon nftler şuan opensea üzerinden trade edilebilir. Nftlerin adet sayıları ve pazar fiyatlarını incelemek isterseniz opensea linklerini aşağıya bırakıyorum. 

1.)Sezon NFT

https://opensea.io/collection/zapper-fi

2.)Sezon NFT

https://opensea.io/collection/zapper-season-2

Nftler common, silver,gold,trophy gibi nadirlik derecelerine sahip. Örneğin 3 common birleştirip 1 gümüş. 3 gümüş birleştirip 1 gold elde edebiliyorsunuz. En değerli olan ise trophy. Trophy elde etmek için 3 altın nft birleştirmek gerekiyor. 

Birleştirmeden doğrudan satın almakta mümkün. Altın NFT için 9000 puan biriktirince alınabiliyor. Sezon sonuna kadar görev yaparak 1 tane altın almak mümkün gibi. 

Kişisel görüşüm bu platform airdrop yaparsa elinde NFT tutanlara ve bu nftlerin nadirlik değerine göre airdrop yapabilir. Bu yüzden sezon bitene kadar 1 tane trophy yapmaya çalışacağım. 

Bu arada arka arkaya görev yaptıkça görevden alacağınız XP miktarı artıyor. Örneğin günlük giriş yap görevini ilk yaptığınızda 100 XP alırken 2. seferde 120 XP kazanıyorsunuz.

---

https://zapper.fi/

https://twitter.com/zapper_fi
1714790718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714790718
Reply with quote  #2

1714790718
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714790718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714790718
Reply with quote  #2

1714790718
Report to moderator
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
October 27, 2021, 05:44:23 PM

Üstün körü açtığınız başlıktan güzel bilgiler edindim ilgimi çekti Zapper.Fi uygulaması. İlgimi çeken kısımlar Coinbase Ventures yatırımı olması, airdrop yapabilecek olması kendi tokeni yok bir token satışı yapılırsa işlem yapan kullanıcılara büyük ihtimalle airdrop ödülü verilir ve görev sistemi güzel görünüyor. Çok güzel yerlere dikkat çekmişsin hocam eline sağlık. NFT üçüncü sezon koleksiyonları görev yapanlara dağıtılıyor mu yoksa hala ikinci sezon koleksiyonları mı aktif ?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
October 27, 2021, 05:47:38 PM

https://debank.com/

bnde debank kullanıyorum.daha olmayan protokol gormedim debankta.
butun zincilrerde mevcut.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
October 27, 2021, 05:48:31 PM

Üstün körü açtığınız başlıktan güzel bilgiler edindim ilgimi çekti Zapper.Fi uygulaması. İlgimi çeken kısımlar Coinbase Ventures yatırımı olması, airdrop yapabilecek olması kendi tokeni yok bir token satışı yapılırsa işlem yapan kullanıcılara büyük ihtimalle airdrop ödülü verilir ve görev sistemi güzel görünüyor. Çok güzel yerlere dikkat çekmişsin hocam eline sağlık. NFT üçüncü sezon koleksiyonları görev yapanlara dağıtılıyor mu yoksa hala ikinci sezon koleksiyonları mı aktif ?

Şuan 2.Sezon içerisindeyiz ve bitmesine daha çok var. 2 ocak 2022'de sezon sona eriyor ve sezon sona erince birikmiş puanlarla nft mint edebiliyoruz anladığım kadarıyla. Site içinde sezonun bitmesine kalan süre sayaç olarak görünüyor zaten şuan için 66 günü var. Üçüncü sezon diye bir şey henüz yok.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 27, 2021, 06:34:38 PM

Bütün zincirlerdeki bakiyeleri (Layer 1 - Layer 2) kontrol etmek için çok kullanışlı, buna eklediğiniz likiditeler de dahil. Kullanılan Layer 2 platform sayısı arttıkça bakiyeleri kontrol etmek imkansıza yaklaşıyor. Eklediğim ve unuttuğum bir kaç likiditeyi debank sayesinde fark edip hatırlamıştım o zamandan beri cüzdan taraması yapmak için sık sık kullanıyorum.

Ana işlevlerinden birisi olan swap özelliği de oldukça işlevsel çalışıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
October 27, 2021, 09:36:20 PM

Evet, debank ve zapper birbirlerine alternatif iki platform. Bende debank kullanıyorum. Desteklediği zincir ve protokol sayısı bakımından açık ara debank zapperden daha kullanışlı.

illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
December 10, 2021, 02:35:46 PM

Sezonun bitmesine 22 gün kaldı. Başlığı açtığım günden bugüne 10.000 puan biriktirdim.
Bir tane altın NFT mint etmeyi düşünüyorum. Yüksek ihtimal airdrop yapacak ama mint parasını karşılar mı karşılamaz mı bilmiyorum.

---

Son seviye Trophy NFT'si için acaba 3 tane altın spartalı birleştirsem oluyor mu? Yoksa 3 tane Zapper Gold mu birleştirmek lazım. Bilgisi olan var mı? 

MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
December 12, 2021, 09:39:43 PM

Çok güzel bir platform, şahsen kullanıyorum arada sıra, ödül olayından haberim olduğundan beri her gün giriş yapıyorum ve puanları topluyorum, bakalım ne gibi bir NFT alacağız.
Umarım Mint parası NFT parasını geçmez çünkü Ethereumu ağı cidden pahallı bu işler için. Opensea'de bile satmak için iyi paralar vermek gerekiyor.

Son 20 gün bitmesine.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
December 16, 2021, 09:54:03 AM

Çok güzel bir platform, şahsen kullanıyorum arada sıra, ödül olayından haberim olduğundan beri her gün giriş yapıyorum ve puanları topluyorum, bakalım ne gibi bir NFT alacağız.
Umarım Mint parası NFT parasını geçmez çünkü Ethereumu ağı cidden pahallı bu işler için. Opensea'de bile satmak için iyi paralar vermek gerekiyor.

Son 20 gün bitmesine.

3 ayrı hesaptan 3 tane +9000 puan biriktirdim. Elimdeki puanla 3 tane gold mint edebiliyorum.
Mint ücreti çok fazla olacak eth ağında olduğu için. 3 goldu birleştirip bir tane efsane yapayım diyordum ama o iş öyle olmuyormuş. En nadir nft için yaklaşık 30 mint yapmak gerek ve birde bunları birleştirmek için ekstra işlem ücreti ödenmesi lazım.

Zapper elinde bu NFT'leri tutanlar yüksek ihtimal yönetişim tokeni atacak. Ama maliyet airdropdan fazla olabilir.
Birde claim et, airdrobu uniswapta dumpla derken devamında daha fazla işlem ücreti ödeyebiliriz. Birde airdrop yapıp yapmayacağını kesin olarak bilemiyoruz.

---

Ethereum ağında mint yapan var mı yakın zamanda? Opensea'da mint etmek ne kadar tutuyor.
KriptoHayat
Member
**

Activity: 125
Merit: 26

View Profile WWW
December 16, 2021, 12:16:01 PM

hiç uğraşmayın. mintlemek flan bi dünya para. Opensea'da 7 8 tane gold NFT'yi 300 dolara veriyorlar. Bide üstüne 300 dolar fee ödersiniz. 7 8 tane gold sahibi olursunuz 600 dolara.

lazerzinger
Jr. Member
*

Activity: 241
Merit: 7

View Profile
December 16, 2021, 03:57:17 PM

hiç uğraşmayın. mintlemek flan bi dünya para. Opensea'da 7 8 tane gold NFT'yi 300 dolara veriyorlar. Bide üstüne 300 dolar fee ödersiniz. 7 8 tane gold sahibi olursunuz 600 dolara.

İlerde airdrop atarsa nftlere göre belki o zaman iş yapabilir
Pages: [1]
  Print  

Jump to: