Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:33:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Web 3.0 coinleri  (Read 304 times)
execijutiere (OP)
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
October 31, 2021, 11:25:28 AM

Nft dediler hypelandı bir süre
GameFi dediler aynı şekil metaverse dediler şuan hype hala sıradaki konu web3.0 mı?
Bence evet yakın zamanda web3.0 coinlerinde hareket görmemiz muhtemel

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714757581
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714757581
Reply with quote  #2

1714757581
Report to moderator
1714757581
Hero Member
*

Ignore
1714757581
Reply with quote  #2

1714757581
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714757581
Hero Member
*

Ignore
1714757581
Reply with quote  #2

1714757581
Report to moderator
1714757581
Hero Member
*

Ignore
1714757581
Reply with quote  #2

1714757581
Report to moderator
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
October 31, 2021, 12:18:48 PM

Evet bir sonraki hype rüzgarı web 3.0 için esebilir.
Benim favorim Cardstack.

İncelemek isteyenler için bir kaç link ekliyorum. 

https://cardstack.com/
https://app.cardstack.com/

---

https://www.youtube.com/watch?v=UrnYKgTl184

---

https://twitter.com/cardstack
https://twitter.com/christse

---

https://medium.com/cardstack/making-web-3-0-usable-part-1-e4351003a478
https://medium.com/cardstack/making-web-3-0-usable-part-2-32788be88565

---

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 31, 2021, 12:50:35 PM

2017 ekim gibi bitshares tutuyordum elimde farklı koinlerde vardı ama en çok oradaydım, o yıllarda da pek bir bilgim de yoktu.Bitshares defi projesi bilirsiniz.

O senelerde yaşanan coşku bu gördüğümüz boğanın kat ve katıdır ve piyasaya inanılmaz bir yatırımcı akını vardı ve kararlı bir boğa sezonundaydık. Dash Litecoin Stellar Riplle falan filan uçuyor herşey. Her neyse o yıllarda pek fenomen de yoktu öyle bir avuç eli yüzü düzgün yorum yapan insan vardı. Sonra bir bir yayınlar patladı işte youtube giriyorum ıota coin tron coinler falan tanıtılıyor, değişik değişik yayınlar bunlar geleceğin projesi şöyle olacak böyle olacak. Gelecekte çok değerli olacaklar tüm sistem bunlar üstünden yürüyecek falan.

Bende o sıralarda bitsharesten x4 falan almıştım yahu diyorum bu projeler ne böyle falan kafam acayip karıştı öyle bir noktaya geldim ki artık araştırmıyorum bir ıota diyorlar bir tron çıkıyor başka bir noktadan eos falan geldi. x4 yapınca tabi elde nakitte bol, para da var az çok anlayacağınız.  Acaba yatırsam mı falan diye düşünüyorum işte gelecekleri var bunların. Bakıyorum bir o uçuyor bir bu uçuyor yahu dedim biz kazandık ama millet 100x yapıyor, x4 yapmışım ama beğenmiyorum artık o derece.

Laf lafı açıyor aslında her şey o kadar benzer ki. Bugünde aynı süreci yaşıyoruz. Yok nft yok web 3.0 yok o bu. Dalganın sonunda değişik değişik coinler teknolojiler parlatılmaya başladı piyasadaki bir avuç parada bu yolla çekilecek gibi.

Ben 2017 de nemi yaptım x4 yapıp piyasadan çıktım bir araba çektim altıma kalan nakitinde keyfini sürdüm sonra piyasa tümden çöktü zaten. Şimdi diyorum ki iyi ki böyle yapmışım Smiley Yoksa oradan oraya zıplarken tek atışta avcı tarafından vurulabilirsiniz.

Dikkatli olun teknoloji iyidir ama son dalga sona erdiğinde dünyanın en iyi teknolojisi bile piyasa ile ortak şekilde çökmeye mahkumdur.

Peki bunu neden buraya yazdım; sadece benzer süreçleri yaşadığımız için daha metaverse coinleri coşarken millette bunların peşinden sürüklenirken web 3.0 coinleride pumplanmaya başladı bakalım hayırlısı.

YTD

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
October 31, 2021, 02:09:21 PM

Hocam zaten eğer biraz hırsa gözünüzü kaptırdığınız zaman varınızı yoğunuzu kaybetmeniz çok büyük ihtimaldir o zamanda x4 yapmışsınız yapacağınız yarı yarıya kar çıkarmak olmalıydı bence 2x alıp kalan 2x ile yola devam edebilirdiniz şanslısınız ki 4x le piyasada devam etseydiniz yatırdığınız paranın pul olduğunu görebilirdiniz ancak eğer yeterli bekleme süresinde sabrınız olsaydı doğru yatırım yapıyorsanız daha çok karlı çıkardınız mesela o dönemde Ethereum alsaydınız bugün o dönemden daha çok karlı olacaktınız 4x ile 1400 dolardan Ethereum alsaydınız 12x yapmış olacaktınız toplam sermayede o da fena bir rakam değil aslında siz sadece seçenekler içinde farklı alternatifi seçmişsiniz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 31, 2021, 02:17:55 PM

Hocam zaten eğer biraz hırsa gözünüzü kaptırdığınız zaman varınızı yoğunuzu kaybetmeniz çok büyük ihtimaldir o zamanda x4 yapmışsınız yapacağınız yarı yarıya kar çıkarmak olmalıydı bence 2x alıp kalan 2x ile yola devam edebilirdiniz şanslısınız ki 4x le piyasada devam etseydiniz yatırdığınız paranın pul olduğunu görebilirdiniz ancak eğer yeterli bekleme süresinde sabrınız olsaydı doğru yatırım yapıyorsanız daha çok karlı çıkardınız mesela o dönemde Ethereum alsaydınız bugün o dönemden daha çok karlı olacaktınız 4x ile 1400 dolardan Ethereum alsaydınız 12x yapmış olacaktınız toplam sermayede o da fena bir rakam değil aslında siz sadece seçenekler içinde farklı alternatifi seçmişsiniz

Olabilir doğru diyorsun ama bazen şartlar ihtiyaçlar oluşabiliyor.

Mesela çöküş olduktan sonra ve sular durulduktan sonra yaklaşık 40 adet ethereum almıştım 200-300 dolardan falan 1-2 sene kadar elimde tuttum ancak en nihayetinde satmak zorunda kaldım. Bazen şansınız yaver gitmiyor.

Bugün 200 dolardan aldığım 40 ethereum baya bi para ediyor. 160.000 dolar kadar. Ama bunları düşünerekte pek yol ilerleyemiyorsunuz.

Bir noktadan sonra diyorsunuz ki işler gerçekten nasip işi. Ancak en önemli şeyi kaçırmamak lazım dalganın sonunda veya zirveden fiyatlara dahil olmamak için yani para kaybebetmemek için çok dikkatli olmalısınız.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
October 31, 2021, 02:22:58 PM

Mesela çöküş olduktan sonra yaklaşık 40 adet ethereum almıştım 200 dolardan falan 1-2 sene kadar elimde tuttum ancak en nihayetinde satmak zorunda kaldım. Bazen şansınız yaver gitmiyor.

Bugün 200 dolardan aldığım 40 ethereum 160.000 dolar ediyor.

O dönemi çok iyi hatırlıyorum arkadaşımla sohbetini yaptık ben almanın zamanı demiştim ve kendisi o dönemde 25 Ethereum almıştı sonra bayağı bir görüşemedik geçen konuştuğumda 2000 dolardan sattığını söyledi iyi kazanç 10x hemde ethereumdan ama şöyle de bir durum var o dönem Bnb almak daha mantıklıydı yaptığı AirDrop’lar ve o dönemki yaklaşık fiyatının 20 dolar olduğunu düşünürsek çok daha karlı bir yatırım oluyordu velhasıl bilemiyoruz artış azalışları yani ama yeterince sabredersek her zaman eski yerine tekrar bir iğne atıyorlar önemli olan bear sezonunda sabırlı olmak ve maliyet düşürmek bence

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
October 31, 2021, 04:51:56 PM

web3.0 indeksleyicisi olarak Covalent ve Graph Protocol'ü yakından takip etmenizde fayda var
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 31, 2021, 08:40:34 PM

Mesela çöküş olduktan sonra ve sular durulduktan sonra yaklaşık 40 adet ethereum almıştım 200-300 dolardan falan 1-2 sene kadar elimde tuttum ancak en nihayetinde satmak zorunda kaldım. Bazen şansınız yaver gitmiyor.

Bugün 200 dolardan aldığım 40 ethereum baya bi para ediyor. 160.000 dolar kadar. Ama bunları düşünerekte pek yol ilerleyemiyorsunuz.

Bir noktadan sonra diyorsunuz ki işler gerçekten nasip işi. Ancak en önemli şeyi kaçırmamak lazım dalganın sonunda veya zirveden fiyatlara dahil olmamak için yani para kaybebetmemek için çok dikkatli olmalısınız.

Bizler gibi küçük yatırımcıların özeti...
Finans danışmanlarının vb. steril önerilerine bazen çok sinir oluyorum, .......mak lazım, .......memek lazım, iyi hoş diyorsun da sonuçta para lazım, o dediğini yapınca güzel olacağını biz de biliyoruz ama hayat öyle bir yer değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vonutage
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
November 01, 2021, 12:45:59 PM

web3.0 indeksleyicisi olarak Covalent ve Graph Protocol'ü yakından takip etmenizde fayda var

Aynı şeyi düşünüyoruz. Proje olarak bunlara net rakip olan yok ve bu şekilde olduğunda LINK'in nasıl fiyatladığını hatırlıyorsunuzdur. Sonrasında zaten 1000 tane oracle projesi ortaya çıktı.

Covalent'i 1 adım daha önde görüyorum çünkü market değeri olarak daha müsait. Graph'da ilk 20'ye doğru yol alabilir.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
November 01, 2021, 02:59:16 PM

Aynı şeyi düşünüyoruz. Proje olarak bunlara net rakip olan yok ve bu şekilde olduğunda LINK'in nasıl fiyatladığını hatırlıyorsunuzdur. Sonrasında zaten 1000 tane oracle projesi ortaya çıktı.

Covalent'i 1 adım daha önde görüyorum çünkü market değeri olarak daha müsait. Graph'da ilk 20'ye doğru yol alabilir.

Değerli hocam covalent ile alakalı hiç web3.0 tokeni olduğuna dair bilgi görmedim. Google'a yazdım ve bir sürü haber sitesi çıktı ama covalent görmedim. Var mı link. Ben de baksam. Ben de PARSIQ ( PRQ) dikkatimi çekti. Fiyat yönünden uygun gibi. Near en dikkat çekici olanlardan birisi bence ama epey fiyatlandı sanki.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
November 01, 2021, 08:19:22 PM

Coinmarketcap ve Coingecko'da web3.0 etiketini göremedim. Coinmarketcap ve Coingecko web3 için özel kategori oluşturmazsa hype kolay oluşmaz. Hangi coinlerin web3 olup olmadığı şuan için tam belli değil.

Geçen gün web3 twitter'da trend topic oldu. Nedeni Barış Özcan'ın web3 ve metaverse ile alakalı video yapması olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=YuIQQ6Ce08Y
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
November 02, 2021, 04:43:49 AM

Coinmarketcap ve Coingecko'da web3.0 etiketini göremedim. Coinmarketcap ve Coingecko web3 için özel kategori oluşturmazsa hype kolay oluşmaz. Hangi coinlerin web3 olup olmadığı şuan için tam belli değil.

Geçen gün web3 twitter'da trend topic oldu. Nedeni Barış Özcan'ın web3 ve metaverse ile alakalı video yapması olabilir.

Ben dün izledim Barış Özcan'ın videosunu. Adam gerçekten hakkını vererek herkesi. Anlayabileceği şekilde anlatım yapmış.
Aynı siz gibi bende cmc ve coingecko da web3.0 başlığı aradım. Hatta web 3.0 diye anılan coinlerin cmc de tags larina bile baktım ortak özellikleri ile çıkarım yapayım diye.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
November 05, 2021, 05:11:11 PM

Barış Özcandan sonra herkes web3 ve metaverse videoları çekmeye başladı, hepsi de hemen hemen aynı bilgileri tekrarlıyorlar her neyse web 3 çok konuşulmasına rağmen daha o talep oluşmadı gibi görüyorum web 3 projelerine baktığım zaman şu anın digital dünyasına büyük bir gereksinim olduğu için onunda zamanı gelecektir bundan şüphem yok.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
November 05, 2021, 06:22:29 PM

RadioCaca hem metaverse hemde web 3.0 projesidir. USM chai  olusturulunca, buralar dutluk olacak. Mart 2022

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 05, 2021, 06:50:32 PM

Dünya değişiyor ve bu dünya değiştikcede kripto paralar ve blockchainlerde değişecektir. Hatta artık belli bir zaman gelecek ki blockchainler dünyaya yön verecektir. Burada asıl olan Bitcoin i zamanında inanıp onun arkasından gidenler gibi , yeni fikirlerin olduğu blockchainlerin arkasından gitmek ileride bize çok artı yönler katacakdır.

Aralarından ponzi çıkanlar da elbette olacaktır veya yüksek hype ile girip sadece piyasayı tokatlayıp kaçan projeler vs vs  bunların hepsini gördük.

Merhaba YENİ DÜNYA...
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 06, 2021, 11:23:32 AM

web 3.0 coinler sıradaki trend olabilir ama ele avuca gelen bir uygulama göremediğim için şimdilik biraz erken bir beklenti olabilir diye düşünüyorum. nft'lerde hiç yoksa tartışma oluşturan zanatsal birtakım çalışmalar vardı. :) geniş kullanım olanaklarına sahip, interaktif özellikleriyle ilgi çekici olan, kişisel verileri blockchain teknolojisiyle koruyan, en önemlisi kullanıcılar tarafından (bu ben olabilirim :d) talep ve ilgi gören birkaç örnek proccek görürsek web 3.0 için konuşmak daha doğru sonuçlar verebilir diye düşünüyorum ama kesinlikle nft furyasından sonra sırası geldiğinde parlama/patlama yapma ihtimali yüksek olan bir alan olacaktır.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: