Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:25:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ethereum tokeni transfer etmenin maliyeti ne kadardır ?  (Read 328 times)
karma580 (OP)
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 03, 2021, 12:22:34 PM

arkadaşlar merhaba

5 farklı ethereum cüzdanımda bir miktar para eden token var. yani 5 cüzdanda toplam 200 dolar değerinde token var.

bunları borsaya gönderip satmak istiyorum...ancak her bir cüzdana ether atıp oradan tokenları borsaya gönder falan derken bana işlemin maliyeti ne olur acaba ?

astarı yüzünden pahallıya gelir mi transfer ücreti ödemek ?

bu sabah birazcık etheri borsaya 12 dolar maliyet ile gönderdim. ancak token göndermeye kalkınca gas miktarı standart 21000 olunca hata veriyordu eskiden...tokenlar daha yüksek gas istiyordu şimdi durum nedir acaba?

bu arada metamask kullanamıyorum çünkü cüzdanları açarken sadece priv keyi kaydetmiştim.

yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için
1715448309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715448309
Reply with quote  #2

1715448309
Report to moderator
1715448309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715448309
Reply with quote  #2

1715448309
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 03, 2021, 12:34:55 PM

gece gwei dusukken denerseniz daha dogru olur ama su sıralar yapmayın bence bu ıslemı.  5 walletta toplam 200 dolarlık coın varsa ben olsam yapmazdım
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 03, 2021, 12:38:41 PM

sakın hiçbirşey yapma.bırak dursun ilerde degerlenirse yaparsın.

85 gwei işlemim vardı inat ettim bekledim kullanmadıgım bir cuzdandı,bugun 6. gündü pes ettim 125 gwei ile yaptırdım butun islemleri.onlardada bekleyerek 2-3 saat içinde 125 ile yaptı.
2 swap 4 trnsfer bir likidite kaldırma 620$ odedim,allah belanı versin ethereum diyip gunume devam ettim.
karma580 (OP)
Member
**

View Profile
November 03, 2021, 12:54:44 PM

cevaplar için teşekkür ederim. evet etherin transfer ücretleri yüzünden hiçbir şey yapılmıyor

pos sistemi de haziran 2022 ye ertelenmiş. kolay kolay etherin transfer maliyetleri ucuzlayacak gibi de durmuyor.

cüzdandaki tokenların swap olma ihtimali var. çöpe gitmesin diye bozdurmak istiyorum
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
November 03, 2021, 01:05:03 PM

Bu soru birkaç gündür benim de kafamı kurcalıyor aslında. Swap ihtiyacı olan ya da 100-200 dolar eden tokenlere el atmak için maliyet hesabı yaptım. Uzun zamandır ethereum gönderimi yapmıyordum sırf fee çok yüksek diye.
Gwei olarak bakınca ortalama 150 civarı görünüyor yapılması gereken işlemler. Fakat ethgasstation gibi sitelerde bu gwei’nin karşılığı 1 doların altında çıkıyor. Bu kadar düşük fee ile eth ağında bir şey gönderen görmedim ama Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
karma580 (OP)
Member
**

View Profile
November 03, 2021, 01:13:25 PM

Bu soru birkaç gündür benim de kafamı kurcalıyor aslında. Swap ihtiyacı olan ya da 100-200 dolar eden tokenlere el atmak için maliyet hesabı yaptım. Uzun zamandır ethereum gönderimi yapmıyordum sırf fee çok yüksek diye.
Gwei olarak bakınca ortalama 150 civarı görünüyor yapılması gereken işlemler. Fakat ethgasstation gibi sitelerde bu gwei’nin karşılığı 1 doların altında çıkıyor. Bu kadar düşük fee ile eth ağında bir şey gönderen görmedim ama Cheesy

onu ben de gördüm bugün... hemen bi heyecanlandım ama etherscan a bakınca 100 lü rakamları görüp hayal kırıklığı yaşadım yine  Cry Cry

myetherwallet gası otomatik hesaplıyor şimdi baktım da...şu anki gwei ile 40 dolarlık bir maliyet çıkıyor...bir cüzdandaki tokeni göndermek için...lanet olsun bu ethereuma ya..

bu arada etherscandan cüzdanıma baktım 3 yıl önce bu token bana gönderilirken 200.000 gas ile gönderilmiş...bugün myetherwallet üzerinden bu tokeni borsaya göndermek istediğimde ise sitenin hesapladığı gas 52.000

acaba 52.000 gas ile gönderince işlem fail olur mu  ?
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 03, 2021, 01:48:47 PM

Gece 80 - 90 lara düşüyor. gas price değişmeden gwei 90 ayarlarlarsanız büyük ihtimal gece 3 4 arası onay alır. ortala 25 30 dolar olur erc20 gönderme maliyeti. anlık olarak https://etherscan.io/gastracker#historicaldata buradan görebilirsiniz işlem maliyetlerini.

Benim aklım almıyor. bu maliyetlerde hala insanlar ağı yoğun bir şekilde kullanıyor. karşılığını alıyorlar ki kullanıyorlar şüphe yok ta mantıksız geliyor bana.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
November 03, 2021, 01:53:53 PM

Şu an yapacağın her işlem astarı yüzünden pahalı olur. Gerçi ne kadarlık token var toplamda bilmiyorum. Ya diğer arkadaşların dediği gibi sürekli kontrol edeceksin ve uygun bir gwei zamanında hepsini transfer edeceksin ya da şu an ki durumu göze alıp hepsini transfer edeceksin. Aynı bizim ülkemiz gibi bir kazancın var ve bunun %25 + %18 ödemeden alamıyorsun gibi.

Pos sistemine kadar elindeki tokenlerin  değeri ne olur orası da ayrı bir muamma. Swap falan yaparlarsa eğer mecbur hepsini yüksek gwei 'den yapmanda gerekebilir.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 03, 2021, 01:53:59 PM

bu sabah birazcık etheri borsaya 12 dolar maliyet ile gönderdim. ancak token göndermeye kalkınca gas miktarı standart 21000 olunca hata veriyordu eskiden...tokenlar daha yüksek gas istiyordu şimdi durum nedir acaba?

bu arada metamask kullanamıyorum çünkü cüzdanları açarken sadece priv keyi kaydetmiştim.

Private key ile metamask kullanabilirsiniz, problem yok bir seed ile metamask oluşturduktan sonra elinizde private keyi olan adresleri ekleyebilirsiniz. Yapacağınız gönderim ücretini belirleyen faktörler;

açık arttırmadaki gwei alt limiti,
bahşiş miktarı,
kontratın yada erc-20 tokenin işlem için gerektirdiği minimum gas limiti,
ethereum fiyatı

Manuel hesaplamak isterseniz:

Code:
(gwei alt limiti + bahşiş).gas limit.erhereum fiyatı/1 milyar

1 gwei 1 etherin milyarda biri olduğu için 1 milyara bölme işlemi uyguladık.

Örneğin 200k gas limit gerektiren bir etkileşim için güncel durumda ödemeniz gereken tutarı hesaplayalım.

(148+2).200000.4500/1000000000= 135$

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
November 03, 2021, 02:45:46 PM

Gece 80 - 90 lara düşüyor. gas price değişmeden gwei 90 ayarlarlarsanız büyük ihtimal gece 3 4 arası onay alır. https://etherscan.io/gastracker#historicaldata buradan görebilirsiniz işlem maliyetlerini.

85 gwei ile 5 gun bekledim dogru olamaz grafikteki min değerleri.
74 gwei yi gordu diyor kasım 1 de mumkun deil gormesi.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 03, 2021, 02:59:52 PM

synapsenetwork'ün seed sale'di sanırım ona katılmıştım token listelendi vs elimdeki malı daha claim edemedim içeride claim edilecek 2000 tane token var yani 1000 usd  geri kalanda öyle duruyor.

1000 usd için 300 usd fee ödeyeeksin üstüne uniswapta approw ve satış içinde bir o kadar daha lazım kalacak elinde kuş kadar bir para.

Çözün artık şu fee sorununu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
November 03, 2021, 07:24:14 PM

Hocam hiç kendini zorlayıp da sıkma. Benim de böyle elimde kırıntı erc20 ler bulunuyordu. Bir iki tanesi baya para ediyordu. En son ralli düşüşünde bir dönem chain yoğunluğu azalmıştı. Ucuzdan da olsa tüm tokenları metamask a aktarıp swap layarak ethereum a dönüştürdüm. O ethereum un da çoğunu binance a yolladım. Tüm bunları 100-200 dolara yapmıştım. Elbette yok pahasına gitmiş gibi oldu ama ethereum aldığım için zararım sonradan kapanmıştır.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 03, 2021, 09:21:41 PM

geçtiğimiz 3-4 gün içerisinde ethereum ağı üzerinde transfer gerçekleştirme mecburiyeti yaşadığım için yoğunluğu takip ettim. genel olarak bu ortalama içerisindeyken, en uygun token transfer maliyetinin 25 dolar civarlarına, ethereum transfer maliyetinin ise 10 dolar civarlarına düştüğünü gördüm. 5 ayrı cüzdan için token transfer maliyeti 125 dolar, 5 ayrı cüzdan için ethereum transfer maliyeti 50 dolar, toplam 175 dolar gerekiyor. sonuç: ethereum pişmanlıktır. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 04, 2021, 10:36:48 AM

synapsenetwork'ün seed sale'di sanırım ona katılmıştım token listelendi vs elimdeki malı daha claim edemedim içeride claim edilecek 2000 tane token var yani 1000 usd  geri kalanda öyle duruyor.

1000 usd için 300 usd fee ödeyeeksin üstüne uniswapta approw ve satış içinde bir o kadar daha lazım kalacak elinde kuş kadar bir para.

Çözün artık şu fee sorununu.

gas ile gwei arasındaki bağlantıyı tam bilmiyorum. Ben 10o gwei ile erc20 transferi yaptım. Gas düşük kalmış olabilir tamamen tahmini söylüyorum. 1 gwei ye işlem yaptığım günlerden kalan bir alışkanlık gas ile oynamam çünkü fail alıyor tranfer iptal ediliyor ve fee yanıyor genelde düşürünce.
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
November 04, 2021, 04:56:34 PM

https://ethgas.watch/ sitesine girip e-posta adresinizi ekleyerek fiyat düştüğünde size bildirim gelir. Örneğin gas fiyatı 50 gwei altına düşünce bana bildirim gelsin derseniz uygun fiyattan transferlerinizi yapabilirsiniz. Ben genelde bu yöntemle yapıyorum teransferleri.

.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
November 04, 2021, 07:43:11 PM

Piyasanın hareketli olduğu zamanalrda gwei oldukça yüksek olduğu için maliyet fazla oalcaktır. Biraz daha geç saatleri yani amerika'ya göre gece saatleri veya hareketsiz zamanları bekleyebilirsin.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
November 04, 2021, 09:49:48 PM

şuanda piyasa sürekli hareket halinde olduğu için gass maliyeti çok ama çok yüksek. Sende elimde 200 $'lık token var diyorsun. Bu da maliyetini karşılamaz açıkcası. 5 Cüzdanda 5 ayrı işlem söz konusu olacak minimum 30 $ desek ki küsüratı da olacak bunun eline 20 30 dolar geçme ihtimali var ki bu da çok düşük birşey. Bu ethereumları cüzdanların arasında işlem yapmak içinde kullanacaksın dolayısıyla elinde hiçbirşey kalmayacağı için zarar etmiş olacaksın. En iyisi işlem yapmadan öylece bırak daha iyi olacaktır.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 08, 2021, 10:11:05 AM

fuat abi haftalardır yanıyor; bu da geçtiğimiz haftaya ait yangının fotoğrafı olmuş. 100 gwei altına düştüğü anlar fırsat olarak değerlendirilebilir. yani, en düşük ortalama "ethereum için 10 dolar, token transferi için 20-25 dolar" arası olarak yorumlanabilir. mecbur kalmadıkça kullanmamak, fırsat aranıyorsa başka ağları tercih etmek gerekiyor. ayrıca, en uygun saatlerin utc 05:00 ile 12:00 arası olduğunu da söyleyebiliriz. bankalara alternatif olarak yola çıkıp bankalardan daha fazla komisyon alanlara da bir şey demiyorum; ne diyeyim ki!? :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 08, 2021, 11:26:05 AM

Token transfer etmenin maliyet Ethereum fiyatı ile doğru orantılı olarak sürekli yükselişte hocam uzun zamandır Ethereum killer projeler zaten bunun üzerinden de hareket ediyor hatta Solanada ağ üzerinden komik fiyatlarla transfer yapılabiliyor ethereumun hala bu transfer fee ücretlerine bir standart getirememiş olması üzücü yine de sektörde 2 numarayı kimseye kaptırmıyor

Size acizane tavsiyem benim gibi cüzdanınıza bakmamanız arada kontrol edin belki 1000 dolar eden şansa kadere bir altcoin yükselişi yaşarsa o zaman verdiğiniz fee gözünüze gelmeyecektir

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
November 08, 2021, 09:52:38 PM

Canını yiyeyim Tether'in TRON ağının, 0.25$'a 3-4 dakika da cüzdanda. ERC20'den soğudum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: