Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:46:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gate.io USDC, TUSD, PAX, BUSD, HUSD Yatırma  (Read 64 times)
Starbox (OP)
Member
**

Activity: 93
Merit: 11

View Profile
November 06, 2021, 08:36:41 PM
Last edit: November 06, 2021, 09:46:07 PM by Starbox
Merited by illetyus (1)

Merhaba forumdaşlar. Bugün başıma çok ilginç (bana göre) bir olay geldi. Birçok kişi biliyordur belki ama forumda konusunu göremediğim için başlık açarak aynı durumu yaşayanlar varsa yarımcı olmak istedim.

Trustwallettan $sake coin almak için arkadaşımın gate.io hesabına Busd göndereyim dedim Bep-20 olarak. Arkadaşın Busd Bep-20 yatırma adresini aldım ve parayı gönderdim. Para bir süre sonra hesaba geçti ama cüzdanda para gözükmesine rağmen spot cüzdanın içine bakınca para gözükmüyordu. Yatırma geçmişinde de hiçbir şey gözükmüyordu. Para bsc scanden kontrol edilince de gönderilmiş görünüyordu ama hesapta görünmüyordu. Busd çifti ile işlem yapmaya kalktığımızda busd ile hiçbir işlem çifti olmadığını fark ettik. Busd çekmek istediğimizde de bakiye 0 görünüyordu. O zaman niye yatırmaya onay veriyorlar onu da anlamadık çünkü BUSD çiftlerini kaldırmışlar borsadan.

Desteğe Transaction hash i de yazıp mesaj attım durumu anlatıp ama 101. sıradasınız diye mesaj aldık. Dedim kendimiz araştıralım bakalım, destekten hayır gelmeyecek. Google araması yapınca https://www.gate.io/article/22061 linkindeki yazıyı gördüm. Buraya aynen kopyalıyorum.

Gate.io Will Migrate USDC,TUSD,PAX,BUSD and HUSD for Compliant Stablecoin USD
2021-08-24 11:37
To provide users with more access to compliant assets, Gate.io launched USD,a compliant stablecoin portfolio comprises USDC,TUSD,PAX,BUSD,HUSD and more. Now we have also launched the USD markets, USDT/USD, BTC/USD, and ETH/USD.
Starting August 27th, 2021, 4:00 AM UTC, Gate.io will close USDC,TUSD,PAX,BUSD,HUSD markets (these markets are replaced with USD markets) and swap users’ USDC,TUSD,PAX,BUSD,or HUSD balances for USD balance at the ratio of 1:1.
USDC,TUSD,PAX,BUSD,or HUSD deposits and withdrawals will not be affected. Users can choose any coin in the portfolio (USDC,TUSD,PAX,BUSD,or HUSD ) when depositing and withdrawing USD, without needing to swap from one to another.
2) Users can choose to deposit any coin in the portfolio and Gate.io will credit the user’s position in USD coins (to be opened after August 10, 2021).
(3) Users can choose any currency in the portfolio for withdrawal in USD currency, without manual conversion.
(4) Users can participate in market trading with their USD positions. Currently, BTC, ETH, XRP, BCH, LTC and many other mainstream coins are supported for USD trading, which can be selected in the Gate.io spot trading module.

Adamlar bizim Busd coini swap yapmışlar kendi borsalarındaki sanal bir USD birimine ama ne spot cüzdanda görünüyor ne de yatırma geçmişinde. Yatırma adresi kısmında bir uyarı koysalar yine anlayacağız ama taa Ağustostaki açıklamayı bulamasam destek cevap verinceye kadar kim öle kim kala. USD çekimi deneyince para göründü USD olarak. İşi şansa bırakmamak için eth alıp gönderdik USD pazarından ve $Sake de almadım sinirden.

Borsaların bu tür keyfi işlemlerini biz niye takip etmek zorundayız anlamıyorum. Benim için önemli bir paraydı peşine düştüm ama önemsiz bir para olsaydı veya çözümü bulamasaydım, ki bir sürü acemi insan da bulamayabilir, belki para borsada kalacaktı. En azından yatırma esnasında bir uyarı olsa zaten göndermeyeceğiz parayı. Onu da geçtim madem parayı swap yaptın bari cüzdanda göster USD diye. Neyse, belki aynı sorunu yaşayan ve çözümü bulamayan kişiler olur diye yazayım dedim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: